Atak Rosji na Ukrainę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19392
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 27-08-2023 22:44

Zdania ekspertów z wykopu są podzielone.
dino pisze:
27-08-2023 21:59
Policja jest na końcu z wiarygodnością.
Przypomnę, że film opublikował Zbigniew Stonoga. Kurde, chyba jednak bardziej wierzę policji niż Stonodze. Zdanie wyrobiłem sobie na podstawie dwóch jego starszych materiałów o których coś wiem z bardziej wiarygodnych dla mnie źródeł.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 22-09-2023 07:03

No to co? Mamy skargę na nasz kraj i inne do WTO.

Pomożecie? Pomożemy! A teraz mamy zapłatę.
Ostatnio zmieniony 22-09-2023 09:25 przez zbyry, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 22-09-2023 07:26

Wielu ludzi w Polsce popełniło dwa zasadnicze błędy poznawcze:
1. efekt skupienia
2. i błąd asocjacji.

Stało się tak dlatego, że wielu myślało, że tam siedzą ludzie, którzy są krystalicznie uczciwi i oddani krajowi. To, że ktoś uważa się za uczciwego nie znaczy, że inni też tacy są.
Niestety na Ukrainie siedzą złodzieje. Oni wysyłali ludzi na śmierć, a sami kradli zaopatrzenie. To jest upadły kraj, tam się liczy prywatna własność a nie dobro wspólne. Te wyjątki kierujące się państwową ideą zostały wybite przez ostatnie półtorej roku jako ochotnicy. Szwaby nic nie musiały wielkiego politycznego obiecywać. W Polsce kupili KLD za siatkę marek. Niech to dzisiaj będą dwa worki euro na prywatne konta, jakieś odpryski z 'unijnego' funduszu.
Druga sprawa to przypisywanie dużego znaczenia obecnym działaniom wojennym. Tam nic się nie dzieje od dłuższego czasu. Kacapy się dobrze okopały i terenu zdobytego nie oddadzą. Jakieś lokalne przełamania to jest margines.
Szwaby politykę zagraniczną mają spójną od stuleci, obojętnie kto nie rządzi. Ostatni wyłom to Otton III ale to było tysiąc lat temu. Nam się udało ich trochę zdusić, rozwaliliśmy im NS2 za przyzwoleniem Wuja Sama, wysokie ceny gazu zdusiły im przemysł i wpędziły w małą recesję.
W tej chwili w Kijowie już zaczęło się dzielenie kraju.
Wiadomo, że będą rozmowy pokojowe, teraz czas na wyrywanie co lepszych kawałków. Obszarnicy mieli problem w zeszłym roku bo nie sprzedali wszystkiego, w tym roku muszą się odkuć bo za duże straty już będą. Im pomoc na wojnie już nie potrzebna bo wojna się kończy tylko jeszcze tego nie ogłosili. Prywaciarzom są potrzebne pieniądze. "Ch** z wschodnią Ukrainą" 😶
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 22-09-2023 15:05

dino pisze:
22-09-2023 07:26
Wielu ludzi w Polsce popełniło dwa zasadnicze błędy poznawcze:
1. efekt skupienia
2. i błąd asocjacji.

Stało się tak dlatego, że wielu myślało, że tam siedzą ludzie, którzy są krystalicznie uczciwi i oddani krajowi. To, że ktoś uważa się za uczciwego nie znaczy, że inni też tacy są.
Niestety na Ukrainie siedzą złodzieje. Oni wysyłali ludzi na śmierć, a sami kradli zaopatrzenie. To jest upadły kraj, tam się liczy prywatna własność a nie dobro wspólne. Te wyjątki kierujące się państwową ideą zostały wybite przez ostatnie półtorej roku jako ochotnicy. Szwaby nic nie musiały wielkiego politycznego obiecywać. W Polsce kupili KLD za siatkę marek. Niech to dzisiaj będą dwa worki euro na prywatne konta, jakieś odpryski z 'unijnego' funduszu.
Druga sprawa to przypisywanie dużego znaczenia obecnym działaniom wojennym. Tam nic się nie dzieje od dłuższego czasu. Kacapy się dobrze okopały i terenu zdobytego nie oddadzą. Jakieś lokalne przełamania to jest margines.
Szwaby politykę zagraniczną mają spójną od stuleci, obojętnie kto nie rządzi. Ostatni wyłom to Otton III ale to było tysiąc lat temu. Nam się udało ich trochę zdusić, rozwaliliśmy im NS2 za przyzwoleniem Wuja Sama, wysokie ceny gazu zdusiły im przemysł i wpędziły w małą recesję.
W tej chwili w Kijowie już zaczęło się dzielenie kraju.
Wiadomo, że będą rozmowy pokojowe, teraz czas na wyrywanie co lepszych kawałków. Obszarnicy mieli problem w zeszłym roku bo nie sprzedali wszystkiego, w tym roku muszą się odkuć bo za duże straty już będą. Im pomoc na wojnie już nie potrzebna bo wojna się kończy tylko jeszcze tego nie ogłosili. Prywaciarzom są potrzebne pieniądze. "Ch** z wschodnią Ukrainą" 😶
Większych głupot nie czytałem.
Własne wnioski czy jak?

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 23-09-2023 12:59

@A1313 niestety, dino ma dużo racji. Przecież wczoraj już odbyło się spotkanie/konferencja na temat odbudowy Ukrainy i wyraźnie podkreślano, że proces ten będzie trwał 10 lat i wiele aspektów ma być podzielonych. O złodziejach zaopatrzenia to słyszałem z bardzo pewnych ust z Przemyśla i Rzeszowa. Do tego wskazania Ośrodka Studiów Wschodnich mówią to, o czym dino pisze. Niestety.

Podział łupów już następuje.

Mnie najbardziej wkurza, że podaliśmy rękę to teraz mamy zapłatę. Innymi słowy: podnieś dziada z rowu, to Ci jeszcze torbą p.rzypierdoli (przepraszam za słowo ale taka jest prawda).

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 23-09-2023 13:28

zbyry pisze:
23-09-2023 12:59
@A1313 niestety, dino ma dużo racji. Przecież wczoraj już odbyło się spotkanie/konferencja na temat odbudowy Ukrainy i wyraźnie podkreślano, że proces ten będzie trwał 10 lat i wiele aspektów ma być podzielonych. O złodziejach zaopatrzenia to słyszałem z bardzo pewnych ust z Przemyśla i Rzeszowa. Do tego wskazania Ośrodka Studiów Wschodnich mówią to, o czym dino pisze. Niestety.

Podział łupów już następuje.

Mnie najbardziej wkurza, że podaliśmy rękę to teraz mamy zapłatę. Innymi słowy: podnieś dziada z rowu, to Ci jeszcze torbą p.rzypierdoli (przepraszam za słowo ale taka jest prawda).
Podobnie jak sprzęt militarny ,uzbrojeni ,amunicję która można było kupić na darknecie.
Wysyp tego był na samym początku wojny gdy ruszyła pomoc militarnego sprzętu z zachodu ,ktoś coś kupił ,zalana została Europa lewym sprzętem ,gangi grasują z uzbrojeniem UKR na mieście ?
Nie znaczy że walki nie idą, tylko między słyszałem a dowodami jest spora różnica.
Można wysuć tezę że 100 procent Ukraińców defrauduje i robi wały ponieważ nic oficjalnie nie wypłynęło.
Żaden sprawiedliwy się nie trafi?
Rozbawią mnie też opinia że sprzęt i pomoc nie trafia bezpośrednio na pole walki czy bezpośrednio do jednostek - a to jest pospolite ruszenie czy wojsko?
Ukr przygotowuje się na długą wojnę, i logistyk z dowodzącym i ogarniają sytuację.
Większość sprzętu z USA i Australii ( kołowy i gąsienicowy ) nie weszła w użycie, nawet nie jest widziana na froncie, to znaczy że gdzie jest , sprzedana ?

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 23-09-2023 17:01

@A1313 w porządku. Nie mam już siły udowadniać nikomu, że koń ma kitę I kopyta. Zdaje się, że ponawiam zaproszenie - zapraszam do Krakowa, możesz przekimać się u mnie, wziąć prysznic i spędzisz cały dzień właśnie w KR, kolejno wezmę Cię do Wawy, w moim przypadku delegację. Poznasz ludzi, procesy, mechanizmy. Może zobaczysz zdjęcia, nagrania.

Lecz wpierw oglądnij film z Nicolasem Cage'em Lord of War, a i warto przypomnieć sobie Księgę Rodzaju, rozdział 18 :)

I żeby nie było, pozdrawiam Cię serdecznie z uśmiechem takim dobrym na twarzy :)

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 23-09-2023 17:19

zbyry pisze:
23-09-2023 17:01
@A1313 w porządku. Nie mam już siły udowadniać nikomu, że koń ma kitę I kopyta. Zdaje się, że ponawiam zaproszenie - zapraszam do Krakowa, możesz przekimać się u mnie, wziąć prysznic i spędzisz cały dzień właśnie w KR, kolejno wezmę Cię do Wawy, w moim przypadku delegację. Poznasz ludzi, procesy, mechanizmy. Może zobaczysz zdjęcia, nagrania.

Lecz wpierw oglądnij film z Nicolasem Cage'em Lord of War, a i warto przypomnieć sobie Księgę Rodzaju, rozdział 18 :)

I żeby nie było, pozdrawiam Cię serdecznie z uśmiechem takim dobrym na twarzy :)
Pisze poważni -to dlaczego nie zbieracie i poblikujecie tego?
Gdzie jest problem, przecież nawet anonimowo media jak wykop,sadistic ,Dziki Trener i wielu innych będzie zainteresowanych.
Nie bardzo rozumiem mechanizmu - wiem , ale nie powiem.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 23-09-2023 18:57

Ja prdl naprawdę tego nie rozumiesz, dlaczego? Złożyłem Ci zaproszenie. Przyjedź, to sam zrozumiesz jak zobaczysz!

Ucinam jakiekolwiek dywagacje na ten temat. Adres priv znasz.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 23-09-2023 19:10

zbyry pisze:
23-09-2023 18:57
Ja prdl naprawdę tego nie rozumiesz, dlaczego? Złożyłem Ci zaproszenie. Przyjedź, to sam zrozumiesz jak zobaczysz!

Ucinam jakiekolwiek dywagacje na ten temat. Adres priv znasz.
Mam jechać przez tysiące kilometrów by zobaczyć i zrozumieć co? Napisz i będzie po problemie.

Obserwuje Ciebie ładnych kilka lata i w każdym aspekcie-politycznym ,dotacjo do UE rozliczeń, polityki lokalnej i wojewódzkiej , budownictwa inwestycji , podatków, układów lokalnych i patologi ,piekiełka politycznego, rozwoju, dokładni w każdej dziedzinie jest powtarzającą sie retoryka - Wiem ale nie powiem.. bo to, bo tamto , bo służby bo abw , bo uop. bo i bo..... bo koledzy bo.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 23-09-2023 19:21

160 km? To są tysiące kilometrów? 😀 Człowieku zrozum, że jak powiesz na forum pewne rzeczy lub pewne rzeczy pokażesz, to się będziesz musiał z tego gęsto tłumaczyć? Kredkami Ci narysować?

Przyjedź, zapraszam.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 23-09-2023 19:42

zbyry pisze:
23-09-2023 19:21
160 km? To są tysiące kilometrów? 😀 Człowieku zrozum, że jak powiesz na forum pewne rzeczy lub pewne rzeczy pokażesz, to się będziesz musiał z tego gęsto tłumaczyć? Kredkami Ci narysować?

Przyjedź, zapraszam.
Czy ja napisałem że mieszkam w Tarnobrzegu ?
Czyli wraca retoryka wiem ale nie powiem, do tego już się przyzwyczaiłem na forum.
Tak jak napisałem wcześniej Internet daje anonimowość, darknet daje anonimowość ( coś czuję że w tym temacie jesteś również specjalistą ) do możesz wiele rzeczy publikować bez obawy o konsekwencje, lub spotakac się z osobami które taką zabawę rozkręca Dziki trener ,Ator i wiele innych.
Jaka masz pewność że ja takich danych nie upublicznię?
Z podaniem osoby która to przekazała, nie jesteś osobą anonimowa.
Więc gdzie jest problem?

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 23-09-2023 20:00

Na komendzie, abwerze, w konsekwencji w sądzie. Tam/tu jest problem. Proszę wybacz, ale czas, który mi zostal na tym świecie, chcę przeznaczyć swoim bliskim, obojętnie czy to będzie rok czy też 40 lat. Więcej się z Tobą w dyskusję nie wdaje, proszę wybacz, zaproszenia nie przyjąłeś, więc nie mamy o czym rozmawiać nawet jak w kolejnym poście mnie wyzwiesz do szpady. O nie. Dalem Ci pole, nie przyjąłeś go w sensie choćby zaproszenia. Wiec dla mnie jako mężczyzna ześ spalony. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 23-09-2023 20:13

zbyry pisze:
23-09-2023 20:00
Na komendzie, abwerze, w konsekwencji w sądzie. Tam/tu jest problem. Proszę wybacz, ale czas, który mi zostal na tym świecie, chcę przeznaczyć swoim bliskim, obojętnie czy to będzie rok czy też 40 lat. Więcej się z Tobą w dyskusję nie wdaje, proszę wybacz, zaproszenia nie przyjąłeś, więc nie mamy o czym rozmawiać nawet jak w kolejnym poście mnie wyzwiesz do szpady. O nie. Dalem Ci pole, nie przyjąłeś go w sensie choćby zaproszenia. Wiec dla mnie jako mężczyzna ześ spalony. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Mam dymać 3 tysiace kilometrów z okładem by co.....

Widzę że klasycznie, zakończony temat, jak przy każdej tajemnicy o której mówiłeś, przy wyborach, aferach itd.
Może gdybym tego tak często nie czytał to skusił bym się na kilka dni urlopu i wydał kasę na tą interesującą podróż.
Mam pomysł, powstrzymaj się przed dalszym ujawnianiem, nieujawnionych informacji .....
Bo z tego robi się telenowela, brazylijska....
Przez tyle lat nikt sie nie suksil na owe tajemne , przecież można sie wybić ,dziennikarsko czy medialnie, kasę bierz za to, albo oferuj.

O nie. Dalem Ci pole, nie przyjąłeś go w sensie choćby zaproszenia. Wiec dla mnie jako mężczyzna ześ spalony. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

Nic tak nie rozśmieszyło mnie od kilu lat ,dobre.
Zeby sie tylko z tego stresu klamka nie wysunęła z pod pachy.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 24-09-2023 09:03

Ostatni raz Ci odpisuję w tym temacie bo Cię lubię i szanuję, wbrew moim zasadom. Już Cię mniej więcej namierzyłem, wiem, że do Polski nie masz mało, lecz sporo kilometrów. Szacunek, że tam, gdzie jesteś, masz czas aby pogadać o naszych, tarnobrzeskich sprawach i nie tylko ;)

U zbyrego drzwi są zawsze otwarte dla bliźniego. Jak będziesz chciał, zapraszam. W Tarnobrzegu albo w Krakowie. Pewnych rzeczy jak pisałem, na forum powiedzieć nie mogę ani coś tam wrzucić. Proszę zrozum i serdecznie zapraszam. Pozdrawiam serdecznie.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 26-09-2023 08:29

Wiedziałem, że ta mentalność da znać o sobie ale nie wiedziałem, że w takim rozmiarze i tak szybko.

W ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin Ukraina wywaliła cały magazynek w kierunku polskiego rządu:
- zaczęło się od pozwu przeciwko RP
- następnie było przemówienie Zełeńskiego w ONZ
- i ostentacyjne wyjście Zełeńskiego w czasie przemówienia prezydenta Dudy
- i z kolei odwołanie spotkania między nimi
- a w trakcie konferencji prasowej podziękowanie, które było bardziej oskarżeniem
- embargo na polskie produkty rolnicze (nie dotyczy dopomogi)
- no i teraz na koniec bomba - SS Galizien w Kanadzie. Za nazistę co prawda przeprosił Trudeau. Ale zrobił to tak, żeby nie przeprosić NAS, tylko jedną, wiadomą nację:

Niemcy mocno szarpnęli Zełeńskim.
Jak pisze Dominika Cosic W Brukseli mówi się nieoficjalnie, że ponoć Niemcy i Francja obiecały władzom Ukrainy szybkie wejście do UE jeśli Kijów pomoże w obaleniu obecnego polskiego rządu. Motywują to tym, że bez zmiany traktatów nie można rozszerzyć UE, a to Polska blokuje te zmiany.

Reakcja USA?
Też szybka. Kijów otrzymał z USA dokładne wytyczne co ma zrobić aby móc otrzymywać dalszą pomoc.
Opisane w punktach rozłożone na okresy od 1 do 3 miesięcy szczegółowe wymagania rozpisane na najbliższy rok.

Geopolitycznie mogą zajść duże zmiany.
W każdym razie na obecnym etapie jesteśmy amerykańskim lotniskowcem w Europie.
Jak kiedyś Albania była chińskim.
Oczywiście w nieporównywalnej skali.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ