Atak Rosji na Ukrainę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 30-07-2022 19:56

Skoro tu było o sytuacji gospodarczej i różnych dziwnych akcjach, to niech będzie dalej.

Wczoraj w Społem na hali targowej mijałem cukier po jakieś 4,60/kg. Sporo było wystawione, nie kilka torebek jak zwykle.
Pytam żony - robimy przetwory, może weźmiemy dwa?
Obsługa na to - dwie zgrzewki? Pytam - a po co mi tyle?
A obsługa - a bo wszyscy teraz biorą minimum 10 kg.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 30-07-2022 20:55

admin pisze:
30-07-2022 19:56
Skoro tu było o sytuacji gospodarczej i różnych dziwnych akcjach, to niech będzie dalej.

Wczoraj w Społem na hali targowej mijałem cukier po jakieś 4,60/kg. Sporo było wystawione, nie kilka torebek jak zwykle.
Pytam żony - robimy przetwory, może weźmiemy dwa?
Obsługa na to - dwie zgrzewki? Pytam - a po co mi tyle?
A obsługa - a bo wszyscy teraz biorą minimum 10 kg.
Akurat wracam ze sklepu ,lokalny wiec tanio nie jest ,cena praktycznie ta sama,kraj i zarobki inne.
Wiec gdzie jest problem,cukru nie brakowało i jak stoi na paletach tak stal.
Po 1.
W tym roku obrodziło owoców i warzyw jak dawno nie było,ceny wszystkiego poszły w gore, ze teraz każdy zabrał się za robienie przetworów,nawet nie ci co roku robili (a zwiększyli przerób) a wzięli się ci którzy pierwszy raz eksperymentowali, nik nie zauważył ze zaczęło brakowało słoików na male przetwory?
Po 2
Moze dalej siedzimy 20 lat do tylu,wtedy co plot była duża hurtownia czy mniejsza (pod hurt) większa ilość odnóg kupujących u producenta.
Obecnie sieci rządzą i ustalają ceny a mniejsze hurtownie sa na końcu układu pokarmowego i kupują bez targowanie jeżeli dadzą rade kupic .
A większość okolicznych hurtowni padła lub ciągnie ostatkiem sil.
Latwo z pozycji potentata bawić sie na rynku ,nie musi być cukier ,padnie na papier toaletowy ,może nawet na sol.
Nie ważne co ważne by zarobić.
Nie sieje teori spiskowych,ale tak działa obecnie rynek spożywczy.
Jeszcze kilka lat i to sieci handlowe będą decydować o naszych gustach i menu.
To producent będzie dostosowywał asortyment pod sieci-lubie kapusniak a mam alergie na jego robienie,kilkanaście lat temu producenci wyszli z tego produktu (mowie o gotowych instant)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 11-08-2022 16:57

Jeśli kogoś interesują ponoszone lokalnie koszty związane z przyjmowaniem uchodźców w Tarnobrzegu, to miasto dokładnie się rozlicza z blisko pól miliona złotych:
https://prawomiejscowe.pl/api/file/GetZ ... se/preview

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 11-08-2022 18:06

Półprawdy.
Każdego dnia płacimy za udział w wojnie po stronie Ukrainy.
Za to, że jesteśmy w awangardzie.
Lokatorzy klatek 50 metrów kwadratowych już zanieśli w zębach większe opłaty.
Czekamy na kolejne wydruki.
Kupujący w sklepach już chyba spostrzegli falę podwyżek. W weekend ceny podniosła Biedronka.
Ja przeżyłem szok w Kauflandzie widząc cenę płatków kukurydzianych.
Piekarze na TT już zamieszczają rachunki za gaz. 800 procent podwyżki. Ile to da finalnie ceny 400 gramów chleba? 12 zł? Czy może już 15 zł?
Posiadacze oszczędności mogą tylko patrzeć jak topnieją w oczach.
Może niech tarnobrzeskie dzieci jednak zabiorą się za pisanie listów do Norwegów żeby podzielili się za nami gazem?
Rura ciągnąca się po dnie Bałtyku nie zapewni nam żadnego bezpieczeństwa.
Co wyłączymy?
1. Ciepło w blokach?
2. Pilkingtona ze świadomością, że raczej na zawsze?
3. Zakłady produkujące nawozy, które potrzebują potężne ilości gazu?
4. A może odetniemy piekarzy?
5. Czy może elektrownię w Stalowej Woli?
Z węglem nie lepiej.
Już cementownie ostrzegają, że od września nie będą miały węgla.
Ładnie się domino posypie.

Jednak to posiadanie węglowodorów daje bezpieczeństwo.
A nasze złoża albo zalane przez Buzka albo wymagają miliardów na uruchomienie nowych ścian a nie miliardów na likwidację i zamykanie.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 11-08-2022 19:56

A gdybyśmy byli w ariergardzie, albo pośrodku, to by było inaczej?
Nawet gdybyśmy byli wyraźnie prorosyjscy, to też by nas nie dotknęły zmiany cen surowców?

W razie kłopotów z gazem w pierwszej kolejności spodziewałbym się odcięcia dużych zakładów przemysłowych. Można też łatwo odgórnie ciąć zużycie na korzystających z ciepła systemowego, czyli woda normalnie by szła do sieci, ale np. ogrzana do 60, zamiast 75 stopni.
Tymczasem mało kto martwi się na zapas, zakładając, że jakoś to będzie.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 15-08-2022 01:30

@admin zakładam, że dino miał coś zupełnie innego na myśli, tylko może nie dopowiedziane, aczkolwiek intencje zrozumiałem. Gdybyśmy w ostatnim czasie nie eksportowali tyle ton węgla i nie ściągali droższego (sic!) ze wschodu i gdyby PGNiG oprócz budowania rury zajęło się 2 lata temu kontraktacją gazu, to tak, bylibyśmy w innej sytuacji. Oczywiście jest to założenie, ponieważ nie wiem, co rząd ma w głowie i być może nawet gdybyśmy mieli własne nośniki, to i tak ceny byłyby wysokie, bo trzeba załatać dziurę budżetową, a bilans wojenny jest dla nas tragiczny pod względem ekonomicznym. Niedawno premier przekazał jakieś miliony dolarów Ukrainie, skąd wziął, gdzie te pieniądze się wykociły, nie wiem. A o podstawowe sprawy jak np. nowy blok energetyczny w Jaworznie, który jest nieczynny od tygodnia ma kto zadbać?

Czy tylko zalewał Buzek, no chyba później też, trzeba by zejść do sztolni, które podobno mogły być czynne i sprawdzić, czy tam nie zalegają tony pokryć dachowych swego czasu produkowanych za PRL stodół czy innych budynków.

Jest jeszcze jedna wojenna obawa. Jak będą się kształtowały sondaże na wybory, i na kogo zagłosują Ci, którzy dostali PESEL, choć chyba to nie nadaje praw wyborczych ale daje do myślenia, szczególnie po przemówieniu prezydenta RP w dniu 3 maja oraz stwierdzenia, że nie będzie granicy między Polską a Ukrainą. Owszem jestem za utrzymaniem Ukrainy bo im dalej granice Rosji, tym lepiej dla nas. Jednakże każdy widzi, no dobra nie każdy, jakie są ceny w sklepach i w ogóle. Kto wygra wojnę czy Ukraina czy Rosja? Chińczycy już wygrali. W Polsce i nie tylko pewne sektory padły albo ledwo zipią, zaś sprzęt i części dostarczają właśnie Chińczycy.

Nie napawa to wszystko optymizmem.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 15-08-2022 08:02

Jeszcze tylko ad vocem. Ceny są bezpośrednio powiązane z wojną, bo efekt psychologiczny pozwala na to, że na ten stan rzeczy można wszystko przysłowiowo zwalić, jak również na to, że wszędzie na świecie tak po prostu teraz jest, co jest zgoła nieprawdą. Tak samo jest z inflacją a konkretnie z Putinflacją, cokolwiek to znaczy. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby uwierzyć, iż moskiewski carat wykreował w Polsce inflację w ciągu 3-4 miesięcy. W głowie się to nie mieści, a ludzie naprawdę w to wierzą, czasem wystarczy posłuchać co ludzie mówią choćby w sklepie :) jak również w to, że to wina Tuska, tylko on nie rządzi od 7 lat a w 2015 roku mieliśmy zjawisko deflacji, wiec oznacza to, że w ciągu tychże 7 lat wykreowano tyle sztucznego pieniądza, szczególnie zwiększono podaż agregatu NBP M3 i w Polsce mamy jak mamy (z racji prowadzenia domowych arkuszy kontrolingowych prosty przykład - ulubione ciastka BelVita w 2020 roku kosztowały mniej niż 4 zł, nawet 3,5 zł, dziś 9 zł, czyli wzrost o 100 lub więcej procent). Rząd całkowicie wypuścił lejce z rąk w sprawie polityki fiskalnej i rozdawnictwo choćby Ukraińcom wymknęło się spod kontroli a może jest to celowe działanie (a choćby pod wybory) przy czym zaznaczam, pomoc tak, ale zdroworozsądkowa.

Nie spodziewam się, że Tusk to taki Anders na białym koniu, w mojej ocenie on został wysłany aby utrzymać pewien stan rzeczy w celu dalszej hegemonii zachodniego sąsiada w Europie. Do tego, a nie wiem, czy sztuczne czy nie, kłótnie w obozie ZP i nikt nie sypnie groszem, a my się wykrwawiamy z pieniędzy. Nie wiem również, kto budował dla nas matryce do druku, czy Kyocera czy Konica-Minolta lub inny podmiot, ale pracują one chyba już na 3 zmiany.

Niepokojącym jest również fakt, że nasi rządzący kompletnie milczą w sprawie Bandery, nie czarujmy się, ruchy nacjonalistyczne od lat nękają Ukrainę, a teraz od paru lat mocno przybierają na sile, co jest dla nas niebezpieczne i trzeba to jasno zasygnalizować. Ponadto jak pisałem powyżej nr PESEL, kilka milionów Ukraińców u nas, a tenże numer to zalążek do powstania ruchów politycznych na terytorium RP, czy też tworzenia struktur partii. Bardzo interesujące są postawy prezydenta RP i Zełeńskiego i jako Polaka naprawdę mnie to martwi biorąc pod uwagę eskalację możliwych konfliktów w naszym kraju. Reasumując coś tu jest grubo nie tak.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 15-08-2022 09:36

A gdybyśmy byli w ariergardzie, albo pośrodku, to by było inaczej?
Nawet gdybyśmy byli wyraźnie prorosyjscy, to też by nas nie dotknęły zmiany cen surowców?


Tak się dba o interesy własnego kraju:
Od piątku (12 sierpnia) wzrosły dzienne dostawy gazu z Rosji na Węgry - informuje agencja Reutera. To efekt lipcowego spotkania szefów dyplomacji obu krajów - Petera Szijjarto i Sergieja Ławrowa. Sekretarz stanu węgierskiej dyplomacji Tamas Menczer przekazał, że w sierpniu Gazprom przesyła dodatkowe 2,6 mln m sześc. surowca dziennie.
https://www.money.pl/gospodarka/gazprom ... 0880a.html

A tymczasem my mamy taką perspektywę. Trzeba było jednak zapędzić dzieci do pisania listów do Norwegów. Po prośbie:
Trzeba się będzie ustawić na końcu długiej kolejki chętnych. I słono za niego zapłacić
Norwegia nie zwiększy wydobycia, a Duńczycy rozpoczną dostawy dopiero za półtora roku. Gazociąg Baltic Pipe, na którym zawisło nasze gazowe bezpieczeństwo, będzie pracował zimą na ćwierć gwizdka.

https://www.onet.pl/biznes/newsweek/gaz ... 4,452ad802

Ponawiam pytanie. Już wiemy, że będzie zamykany przemysł. Jaki? I czy rząd ma świadomość, że z zamknięciem produkcji dowolnej branży poleci domino?
Zamkną Azoty - poleci rolnictwo.
Zmniejszą temperaturę wody w blokach - więcej jej będzie zużywane. Nota bene woda powinna mieć odpowiednie parametry - dotyczy to również temperatury.


Tymczasem mało kto martwi się na zapas, zakładając, że jakoś to będzie.
No właśnie.
Mamy rządy mający perspektywę kolejnego tygodnia.
Potężny horyzont.
Zaczyna to przypominać topielca taplającego na oślep i chcącego utrzymać się na powierzchni wody kolejną chwilę.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 15-08-2022 17:44

@zbyry
Tylko to co piszesz - eksport i import węgla, kontraktacja gazu, nie są związane wprost z naszą postawą względem wojny. Sytuację mamy taką - jeden z naszych sąsiadów zaatakował zbrojnie drugiego naszego sąsiada. Chyba jasna sprawa po czyjej mamy stanąć stronie, bo rewizje granic i sojuszy nam się raczej nie opłacą. Chyba że zakładamy, za mediami rosyjskimi, że nam się, przynajmniej terytorialnie, opłacą.

O ile ze strony polityków ukraińskich nie słyszę ostatnio planów na przejęcie Zakierzońskiego Kraju (sięga prawie do nas), o tyle od polityków rosyjskich słychać często, że jesteśmy następni w kolejce i że nas również by się przydało zdenazyfikować i zdemilitaryzować.
Pesel to jeszcze nie obywatelstwo, ale rzeczywiście - kto wie jak to się potoczy? Nie mówię jednak, że to źle. Demografia jest jaka jest, wydaje mi się, że lepiej posiłkować się geograficznie bliskim wschodem niż tzw. bliskim wschodem, południem i dalekim wschodem. Inna sprawa - może nasza planowana 300 tysięczna armia potrzebuje doświadczonych kozaków?

U Chińczyków wcale nie jest tak dobrze, przynajmniej na podstawie znanej mi branży.
Inflacja rośnie nie tylko u nas. Skąd w Czechach w czerwcu 17,2%, a w państwach bałtyckich 19-22% mimo Euro? Przez polski rząd i pisowskie rozdawnictwo?
Nie obawiam się szczególnie ukraińskich nacjonalistów, bo to margines. Teraz mają rzeczywistego, a nie wydumanego wroga i dobrze, że się na nim skupiają. We współistnieniu w ramach jednego państwa mamy kilkaset lat doświadczenia.

@dino
Ale słyszałeś o ustawowej cenie na paliwo na Węgrzech? U nas niewidzana od czasu PRLu. To, że nie kupujemy rosyjskiego gazu nie jest efektem blokady ze strony Rosji, ale naszej (w sumie rządowej :) ) decyzji, że nie chcemy płacić w rublach. Jamal mógłby działać. Co zabawne, Ukraińcy przez cały ten czas tłoczą gaz z Rosji swoim rurociągiem.

Jasne, że warto planować na dłużej niż tydzień i że rząd ma z tym problem. Pewne sprawy jednak trudno zaplanować w obecnej sytuacji. Kto planował wojnę, albo przewidywał jak się potoczy? Kto mógł zgadnąć, że Rosjanie nie dadzą rady pod Kijowem, Charkowem czy Czernihowem, że w Dodbasie przez parę miesięcy walk przesuną się raptem o kilkadziesiąt kilometrów, skoro w 2 dni mieli być w stanie dotrzeć do Warszawy? Jak zaplanować ilu Ukraińców przyjedzie do Polski i ilu w niej zostanie? W wielu kwestiach reagujemy na szybko, bo nie wszystko da się zaplanować i przewidzieć. Zresztą nie tylko my.

Tymczasem benzyna nie poszła na 10 zł/l, jak wielu się spodziewało, ale zjechała z prawie 8 zł do 6,60. Zaplanujesz, jaka cena będzie za miesiąc?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 15-08-2022 23:33

@admin ani mi w głowie rewizja granic, niech już postanowienia jałtańskie zostaną. Naturalnie, że wiadomo, po której, ale z Rosją też żyć trzeba, moim zdaniem. Zdaję się, że w jednym sojuszu jesteśmy od 1999 roku, tylko czy gdyby przyszło co do czego, to znów nie zostalibyśmy sami, bo historia koło zatoczyć niestety lubi.

Co do Chin, przecież wiadomo, że posiadają najwięcej skupionego długu USA, no to grandziaże finansowi robią co mogą, by je osłabić. Co do inflacji w EU to sobie badam zjawisko, prędzej czy później dojdę do czegoś konstruktywnego, narazie domysły. Piszesz o branżach, a już we wrześniu 2021 nasza branża lotnicza dostała po 4 literach, bo spadły zamówienia części, pamiętam sygnalizowałem to, tak jakby ktoś już wiedział, co się będzie działo. Teraz kto dostarcza części Rosji? Kitajce. Samolot czy śmigłowiec to nie auto, że się wyklepie i dalej można jeździć, trochę to inaczej wygląda. Mało kto o tym mowi, ale na bodajże ok 160-170 samolotów Ukrainy, ponad 130 zostało zniszczonych, a na 38 jednostek pływających po morzu Czarnym wszystkie zostały zniszczone i co zastanawiające, przekaz medialny tylko o krążowniku Moskwa.

W sprawie nacjonalizmu nie zgodzę się, to nie margines , to poważna siła polityczna, bardzo poważna. Absolutnie nie mówię, że wszyscy sąsiedzi są tacy, tylko, że ten margines jak to określiłeś ma po prostu broń, reszta najwyżej scyzoryki. A co do 300 tys armii, to może trzeba będzie umundurowanie zmienić na hajdawery ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 16-08-2022 07:07

Np. taka Białoruś dobrze żyła z Rosją. I rzeczywiście stosunki pokojowe, bez bombardowań Mińska, Brześcia czy Grodna. Taki wybór dla przyjaciół.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 16-08-2022 12:19

Inaczej bym to ujął. Zachód i my wpychaliśmy na siłę Łukaszenke w ramiona Putina mimo, iż puszczał nam tzw. oczko, no to mamy co mamy.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 16-08-2022 16:53

zbyry pisze:
16-08-2022 12:19
Inaczej bym to ujął. Zachód i my wpychaliśmy na siłę Łukaszenke w ramiona Putina mimo, iż puszczał nam tzw. oczko, no to mamy co mamy.
Wpychać w ramiona to można Węgry ,Serbie ,polowe afryki ,cześć Azji i spory kawałek bliskiego wschodu .
Białoruś zawsze była w dupie u putina ,tylko ręka na zachód wystawała więcej lub mniej.
Swoja droga trzeba bić pokłony przed kartoflem,tak cwanego przywódcy obślizgłego cwaniaka świat nie widział.

Czemu poprzestajemy na Ukrainskich samolotach,wszak Ukraina straciła ponad 3,5 tysiąca czołgów.
Jak dowalimy do tego resztę niezbrojenia podawanego w statystykach rosjan ,jak samoloty i śmigłowce ,to Ukraińcy stracili wszytko ,baa dwa a nawet trzy razy więcej niż mieli przed wojna.
Naczytał się gość jakiś pierdół o żabkach i na siłę próbuje do tego przekonać innych.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 16-08-2022 18:01

Wcześniej mogliśmy się zastanawiać, a teraz chyba nie ma wątpliwości, że gdyby protesty na Białorusi nabrały większego rozpędu, Łukaszenka straciłby całkiem wsparcie, a wojsko zaczęłoby przechodzić na stronę protestujących, to Rosyjska armia by weszła z operacją specjalną. Skoro status Ukrainy został odebrany jako zagrożenie, to utrata Białorusi byłaby nim tym bardziej. Przy czym to by nie była w miarę wyrównana wojna, jak teraz, ale pacyfikacja i represje.

Z drugiej strony u Białorusinów też jest teraz czas na refleksję, że może nie warto było, może sytuacja poniżej marzeń i oczekiwań, ale głodny nikt nie chodzi, a i bomby na głowę nie lecą.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 16-08-2022 18:15

@A1313 wrzuć na luz, co? Jak kiedyś się doczekam spotkania tarnobrzeg.info to zaproszę kolegów, którzy szkolą Ukraińców, nie WOT tylko doborowi specjalsi, poopowiadają, pokażą zdjęcia. Może nawet przyjedzie bliski kolegą, który prowadzi agencję zatrudnienia Ukraińców, generalnie ludów wschodu, Białorusinów także. Poopowiada również a daleko do TBG nie ma, a info ma z pierwszej ręki. I jeszcze jedno, nie pisze o informacjach, których nie zweryfikowałem, choć od nich weryfikować nie potrzeba. Bez spiny.

Edit: jeszcze jedno, gdyby nie nasza pomoc i pomoc innych państw, w UA nie byłoby chyba już wojny, za to Iwan bliżej nas.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 16-08-2022 18:36

zbyry pisze:
16-08-2022 18:15
@A1313 wrzuć na luz, co? Jak kiedyś się doczekam spotkania tarnobrzeg.info to zaproszę kolegów, którzy szkolą Ukraińców, nie WOT tylko doborowi specjalsi, poopowiadają, pokażą zdjęcia. Może nawet przyjedzie bliski kolegą, który prowadzi agencję zatrudnienia Ukraińców, generalnie ludów wschodu, Białorusinów także. Poopowiada również a daleko do TBG nie ma, a info ma z pierwszej ręki. I jeszcze jedno, nie pisze o informacjach, których nie zweryfikowałem, choć od nich weryfikować nie potrzeba. Bez spiny.

Edit: jeszcze jedno, gdyby nie nasza pomoc i pomoc innych państw, w UA nie byłoby chyba już wojny, za to Iwan bliżej nas.
Od paru lat uwielbiam te opowieści z mchu i paproci.

180 samolotów jet większą cyfra od tego co latało przed wojna.
A jednak latają ,jak widać po dzisiejszym dniu z sukcesami.
Gdyby 2 armia świata nie była pierwsza armia trzeciego świata to i Ukraina z pomocą zachodu i opatrzności boskiej była by przynajmniej pod Wrocławiem.
A zachód rysowal by kreda chodniki .
To jest armia na poziomie naszej armii do konca lat 90 ,bardziej obstawiam lata 70-80 i słynne nasze manewry .
Ale czego można spodziewać sie po betonie ktory dalej uczy na ksiazkach z lat 60,a rocznie wypuszcza trzy tury poruczników z jednej uczelni.


Zreszata wyświechtany tekst ze na Ukrainie odradza sie nacjonalizm pod flaga bandery , to bylo dobre przed 2014 .
2022 zmienił wszystko .
Co Ty czytasz i bierzesz za pewnik ,lata po internetach jako memy.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 16-08-2022 19:24

@A1313 mchu i paproci powiadasz. Ok, niech tak zostanie.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 16-08-2022 19:51

zbyry pisze:
16-08-2022 19:24
@A1313 mchu i paproci powiadasz. Ok, niech tak zostanie.
Gdybyśmy dwa takie czołgi mieli, to byśmy sami te wojnę wygrali....
Chłopie czytam Twe posty od lat i powiem szczerze że taki talent się marnuje.
A taka przyszlosc po wpisach wróżyłem.
Nawet nie lokalna baaa, nawet ta na najwyższych szczeblach.
I talent, wiedzą poszła na zmarowanie.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 16-08-2022 20:19

@A1313 nie wiem, czy to sarkazm czy nie, nie lubię takich sytuacji. Ale powiem tak, czytam Twoje posty i bardzo je lubię. Mam taką trochę niepolską cechę (nie skażoną na szczęście epoką Romantyzmu), która umożliwia a wręcz nakazuje słuchać ludzi mądrzejszych od siebie i odkąd pamiętam, zawsze słuchałem. Jak zapewne zauważyłeś, umiem komuś przyznać rację czy powiedzieć przepraszam, myliłem się. Wielokrotnie zgadzałem się z Twoimi twierdzeniami, bo miałeś rację. Tak nie gniewaj się i nie obraź, bo bardzo bym tego nie chciał, naprawdę, w tym przypadku nie masz racji. Swoją wiedzę w sposób naturalny czerpię z mediów ale nie TVP czy TVN, uchowaj Boże. Tym razem mam relacje od kogoś kto tam jeździ i jest na miejscu w takich a nie innych okolicznościach, bardzo przykrych z ludziekgo punktu widzenia. I jak skoreluje fakty z tym co widziałem na zdjęciach, filmikach, z opowiadań z różnymi faktami, to wychodzi jak wychodzi i nie chce inaczej.

Swiat zero-jedynkowy nie jest, w przypadku wojny już napewno. Da Bóg, kiedyś spotkamy się, choć nie wiem, kim jesteś, nie po to to forum aby się demaskować itd., pokażę Ci to, co mam. A jest to smutne, przygnębiające i optymizmu szukać próżno, lecz jest to niestety prawdziwe. Tymczasem może już nie zaśmiecajmy forum ;) ale to już jak wolisz.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 17-08-2022 16:32

Nakupili hrywien i teraz rozdają.
Bogatym krajem jesteśmy.
Rząd "polski" rzeczywiście zachowuje się jakby miał na głowie Polaków i Ukraińców.


W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ