Atak Rosji na Ukrainę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
janektbg
Posty: 92
Rejestracja: 05-03-2020 12:48

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: janektbg » 10-06-2023 22:03

Ale Ukraina chce negocjować. Warunkiem jest opuszczenie terytorium Ukrainy przez wojska rosyjskie ;)

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 10-06-2023 22:44

Ponieważ Ukraińcy Zachodni prześladują rosyjskojęzyczną ludność Ukrainy i najlepiej by ich wygonili do Rosji (czomodan - wokzał - ural), gdyż chcą mieć państwo jednej nacji, to pokoju nie będzie dopóki nie dojdzie do podziału Ukrainy.

Oczywiście wycofanie Rosjan i ponowne ostrzeliwanie wchodu Ukrainy przez jej Zachodnią część jest też rozwiązaniem, lecz sądzę, że nieakceptowalnym przez Rosję.

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19392
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 10-06-2023 23:09

Nie ma większego sensu dzielenie Ukraińców na podstawie używanego na co dzień języka, jeśli prezydent Zełeński został zmuszony do mówienia po ukraińsku, a nie po rosyjsku przez sąd najwyższy, bo pewnie to był jego bardziej naturalny język. Mer Kijowa Witalij Kliczko też nie znał ukraińskiego, tylko rosyjski. Ktoś chciał ich przez to wygonić za Don?

Z ostrzeliwaniem mówiłem - to bzdury jak o Polakach mordujących Ukraińców na Wołyniu. Nie przyjmuj bezkrytycznie putinowskiej propagandy. Jak pisałem wcześniej - znalazłeś już zdjęcia zniszczonego przez te dawne "ostrzały" Doniecka?

janektbg
Posty: 92
Rejestracja: 05-03-2020 12:48

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: janektbg » 11-06-2023 09:29

Jemu nie wytłumaczysz, tacy ludzie to pożyteczni idioci Kremla. Lata lecą a w tej kwestii nic się nie zmienia.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 11-06-2023 11:40

Dino,robisz już czwarte okrążenie,wiem że panasiuk z drugim gamoniem zamilkli.
Poszukaj świeżego mięska.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 11-06-2023 17:10

Jedni Ukraińcy blokują wjazd polskich ciężarówek na Ukrainę, bo to JEST ODPOWIEDNIA CHWILA:
https://twitter.com/GrzegorzBraun_/stat ... 3542085634

zaś inni Ukraińcy twierdzą, że "jeśli Polska naprawdę chce przyspieszonej integracji europejskiej Ukrainy, musi być gotowa ponieść pewne koszty"
https://kontrrewolucja.net/wiadomosci/p ... -na-onecie

W sumie postawa jest pozytywna.
Sami powinniśmy za Suchockiej tak powiedzieć Niemcom, Francuzom i Anglikom:
Jeśli naprawdę chcecie przyspieszonej integracji europejskiej Polski, musicie być gotowi ponieść pewne koszty
A na dzień dobry Niemcy dali nam 7 lat okresu przejściowego w dostępie do pracy.

A jak policzymy
- koszt zakupu uzbrojenia zastępującego to wysłane na Wschód,
- koszt wsparcia ekonomicznego Ukrainy,
- koszt wsparcia ekonomicznego obywateli Ukrainy,
- koszt zaciągniętych zobowiązań emerytalnych dla Ukraińców
- koszty refundacji poniesionych strat min. rolnikom
to będzie już ponad 200 miliardów.

I najgorsze, że oczekują, że są jeszcze do poniesienia "pewne koszta".
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 11-06-2023 17:36

dino pisze:
11-06-2023 17:10
Jedni Ukraińcy blokują wjazd polskich ciężarówek na Ukrainę, bo to JEST ODPOWIEDNIA CHWILA:
https://twitter.com/GrzegorzBraun_/stat ... 3542085634

zaś inni Ukraińcy twierdzą, że "jeśli Polska naprawdę chce przyspieszonej integracji europejskiej Ukrainy, musi być gotowa ponieść pewne koszty"
https://kontrrewolucja.net/wiadomosci/p ... -na-onecie

W sumie postawa jest pozytywna.
Sami powinniśmy za Suchockiej tak powiedzieć Niemcom, Francuzom i Anglikom:
Jeśli naprawdę chcecie przyspieszonej integracji europejskiej Polski, musicie być gotowi ponieść pewne koszty
A na dzień dobry Niemcy dali nam 7 lat okresu przejściowego w dostępie do pracy.

A jak policzymy
- koszt zakupu uzbrojenia zastępującego to wysłane na Wschód,
- koszt wsparcia ekonomicznego Ukrainy,
- koszt wsparcia ekonomicznego obywateli Ukrainy,
- koszt zaciągniętych zobowiązań emerytalnych dla Ukraińców
- koszty refundacji poniesionych strat min. rolnikom
to będzie już ponad 200 miliardów.

I najgorsze, że oczekują, że są jeszcze do poniesienia "pewne koszta".
Pominę to że za sporo rzeczy płaci USA ,UE i parę organizacji i fundusz.
Punkt pierwszy.
Wojna uświadomią że nasza armia istnieje na papierze i defiladach.
A zaległości są nadrabiane teraz, nie przez ostatnie 30 lat.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 11-06-2023 19:45

Z Unii?
Od tych łapówkarzy?
Te grosze?
I od Jankesów?
Te grosze?
No klękajcie narody!
Ja tylko przypomnę, że nasze zakupu w USA to już ponad 100 miliardów USD, zaś w Korei kolejne 18 miliardów USD.
Jak na razie mamy z 2 procent.
Gdzie reszta?

Do tej pory - dodał - Polska otrzymała ok. 200 mln zł. - Ale bardzo dobra wiadomość. Za około 2-3 tygodnie chyba, tak nam to tutaj obiecano, będzie to kolejne 200 mln euro, a więc około miliarda złotych, które przeznaczymy na politykę obronną i to z pieniędzy europejskich - podkreślał szef rządu.
https://www.money.pl/gospodarka/kolejne ... 0576a.html

W kolejnych miesiącach dostaniemy dodatkowe 500-600 mln euro (2,34-2,81 mld zł).

https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/pol ... 92661.html

I z USA?

Ambasada USA w Warszawie informuje, że Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów w ramach Zagranicznej Pomocy Wojskowej (Foreign Military Financing).
https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art ... i-ukrainie
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19392
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 11-06-2023 19:47

O integrację europejską i rynek rolny możemy się martwić po integracji. Wówczas, przynajmniej teoretycznie, ukraińskie produkty rolne będą musiały spełniać takie same wymagania jak w reszcie Europy. Obecnie to nieuczciwa konkurencja.
Czy dołożymy? Jasne, że dołożymy. Na tym polega europejskie rolnictwo. Bo skąd się biorą dopłaty do areału?

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 11-06-2023 20:01

dino pisze:
11-06-2023 19:45
Z Unii?
Od tych łapówkarzy?
Te grosze?
I od Jankesów?
Te grosze?
No klękajcie narody!
Ja tylko przypomnę, że nasze zakupu w USA to już ponad 100 miliardów USD, zaś w Korei kolejne 18 miliardów USD.
Jak na razie mamy z 2 procent.
Gdzie reszta?

Do tej pory - dodał - Polska otrzymała ok. 200 mln zł. - Ale bardzo dobra wiadomość. Za około 2-3 tygodnie chyba, tak nam to tutaj obiecano, będzie to kolejne 200 mln euro, a więc około miliarda złotych, które przeznaczymy na politykę obronną i to z pieniędzy europejskich - podkreślał szef rządu.
https://www.money.pl/gospodarka/kolejne ... 0576a.html

W kolejnych miesiącach dostaniemy dodatkowe 500-600 mln euro (2,34-2,81 mld zł).

https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/pol ... 92661.html

I z USA?

Ambasada USA w Warszawie informuje, że Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów w ramach Zagranicznej Pomocy Wojskowej (Foreign Military Financing).
https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art ... i-ukrainie
A to co przekazaliśmy (pomijam za co ukraincy sami zapłacili) lub sprzedaliśmy( dziwnym trafem przekazują kraje które sowiecki sprzęt widziały na dokumentach dotyczących inwazji układu warszawskiego) na ile wyceniasz?
Cena złomu?
Koszty produkcji przypadając od lat 60.
Czy doliczysz wartość pojazdów i sprzętu zabytkowego, cud ze konserwator zabytków dal pozwolenie.
Jesteś jak stary beton wojskowy ,przygotowany na wojnę która już była, trzeba wydać kase,szczególnie ze budzisz sie z reka w nocniku.
A nasza armia nadaje sie na misje zagraniczne lub parady.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 11-06-2023 20:36

Czy doliczysz wartość pojazdów i sprzętu zabytkowego, cud ze konserwator zabytków dal pozwolenie.

I to mnie nie przestaje zadziwiać.
W Polsce ZŁOM.
A jak tylko przekroczy Bug to jest to pełnowartościowy sprzęt do powstrzymania ruskiej armii.
Co się dzieje z tym sprzętem na Bugu?
Transformacja?
Musicie się zdecydować: albo ZŁOM i z premedytacją skazuje się Ukraińców na nierówną walkę albo niezły sprzęt na tego typu walkę.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 11-06-2023 20:53

dino pisze:
11-06-2023 20:36
Czy doliczysz wartość pojazdów i sprzętu zabytkowego, cud ze konserwator zabytków dal pozwolenie.

I to mnie nie przestaje zadziwiać.
W Polsce ZŁOM.
A jak tylko przekroczy Bug to jest to pełnowartościowy sprzęt do powstrzymania ruskiej armii.
Co się dzieje z tym sprzętem na Bugu?
Transformacja?
Musicie się zdecydować: albo ZŁOM i z premedytacją skazuje się Ukraińców na nierówną walkę albo niezły sprzęt na tego typu walkę.
To powiedz w którym okresie poszedł sprzęt pamiętający sojuza ? Gdy był potrzebny na szybko ,bez potrzby szkolenia a zachód sie zastanawiał.
Dlatego skupowano po taniości i łatwości obsługi, płacili ci co mieli kasę od Australijczykow po Norwegow.
Czyli z naszego podwórka poszły ciężarówki pamiętające sojuz 81, komary które leżały w agencji mienia wojskowego (brak samozniszczenia wiec nawet afryka nie kupi) Osy, newa ,transportery bwp1 i inne pamietajace wcześniejsze manewry, armaty s60 ( swoja droga stały nadal na straży naszego wybrzeża ,dalej szkolono) seria krabów z wadliwym podwoziem (brak szans na sprzedaż a i szkolić bylo bez sensu)Samoloty na granicy resursów z brakiem części oraz poradzieckie czołgi i moździerze holowane, wczesny gierek.... z brakiem pmyslu na zastosowanie, szczegolnie jak Rak w planach
Z nowszych rzeczy to Tarnow zrobił wietrznie magazynów i poszło co armia nie kupila (a ze państwowy zakład to po co sie męczyć i szukać zbytu za granicami ,robić na magazyn) i konsternacja ze Ukraińcy chwalą granatnik rewolwerowy,a specjaliści wytykają betonowi ze dalej same podwieszane.
I masa szpeju i dziadostwa z zasobów agencji mienia wojskowego.
A ukraincy maja leżaki magazynowe wszelakich silników i technologie z fabrykami, i doprowadzenie do stanu jazdy nie stwarza problemow .
Gdzies sie ostala w naszym kraju fabryka produkująca napędy, lub zaklad remontowy?
Raczej mix tego co maja rosjanie ,kanibalizm i słowiańska fantazja.
2023 rok a pszczółki na eszelonach ....

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19392
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 24-06-2023 10:04

I to było zapowiadane i na to czekaliśmy, czy to jeszcze nie to?
Rosja czekała na rozpad jedności Zachodu, a tutaj wschód się żre. Krótkoterminowo dobrze, a długoterminowo się okaże.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 24-06-2023 10:22

Mówimy o państwie atomowym, które CAŁY CZAS dostarcza elektrowniom atomowym w Stanach Zjednoczonych odpowiednie ilości uranu.
Dobrze, że niektórzy o tym pamiętają.

A moja refleksja jest taka: mieszkańcy Ukrainy na zachód od Kijowa mogą wracać z wczasów w Polsce do siebie. A już szczególnie ci mieszkający w obwodach granicznych z Polską i Białorusią.

https://dorzeczy.pl/opinie/453915/saaka ... eszow.html
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 24-06-2023 10:29

dino pisze:
24-06-2023 10:22
Mówimy o państwie atomowym, które CAŁY CZAS dostarcza elektrowniom atomowym w Stanach Zjednoczonych odpowiednie ilości uranu.
Dobrze, że niektórzy o tym pamiętają.

A moja refleksja jest taka: mieszkańcy Ukrainy na zachód od Kijowa mogą wracać z wczasów w Polsce do siebie. A już szczególnie ci mieszkający w obwodach granicznych z Polską i Białorusią.

https://dorzeczy.pl/opinie/453915/saaka ... eszow.html
Właśnie miałem wywołać ciebie do opowiedzieć ,ale widzę że mnie uprzedziłes.
I tylko na to ciebie stać ?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19392
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 24-06-2023 10:42

Ale że Miedwiediew nie ma nagle nic do powiedzenia? Pewnie śpi pijany.
Będzie co obserwować przez weekend, ale mam obawy, że to się może szybko skończyć.

Saakaszwili mówi różne dziwne rzeczy. To raczej nie jest dobry moment dla Putina na rozpoczynanie wojny z NATO.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 24-06-2023 11:05

admin pisze:
24-06-2023 10:42
Ale że Miedwiediew nie ma nagle nic do powiedzenia? Pewnie śpi pijany.
Będzie co obserwować przez weekend, ale mam obawy, że to się może szybko skończyć.

Saakaszwili mówi różne dziwne rzeczy. To raczej nie jest dobry moment dla Putina na rozpoczynanie wojny z NATO.
Masz pewność o co tam chodzi?
Nic nie jest takim, jakim się wydaje.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19392
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 24-06-2023 11:26

Nie wiem czy ktoś na świecie ma pewność o co chodzi.
I czy nadal wszystko przebiega zgodnie z planem, jak jeszcze niedawno twierdzono.
Miał być szybki pucz w Kijowie, a tymczasem po półtora roku wojsko na ulicach Moskwy. Wiele się nasuwa memicznych skojarzeń, często zabawnych. Ale chyba wszyscy mają świadomość, że to może pójść w różne strony.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 24-06-2023 13:23

Nie jestem na bieżąco.
Kogo teraz należy popierać?

1. Prigożina, który już pokazał w Bachmucie, co potrafi i jago "armia" na tik-toku chwaliła się strzelaniem do wszystkiego, co się rusza?

2. Czy może jednak zimnego czekistę Putina, który z nieudolnością od półtora roku prowadzi działania na Ukrainie?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19392
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 24-06-2023 13:38

Wydaje się, że w tym sporze trzeba popierać obydwu.
To naprawdę nie nasza wojna akurat.

ODPOWIEDZ