Atak Rosji na Ukrainę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 24-02-2022 20:27

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podzielił się refleksją po dzisiejszym ataku Rosji na Ukrainę. Poniżej oświadczenie prezydenta i niedawny list do burmistrza partnerskiego Czernichowa.

To, co jeszcze rok, pięć, dziesięć lat temu wydawało się nierealne, dziś rano stało się rzeczywistością. Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od naszej granicy zaczęła się wojna. Wojna, której nikt nie chciał. Nikt, z może jednym wyjątkiem… Przeraża fakt, że państwo rosyjskie, dotknięte przecież II wojną światową i tragedią dwudziestu milionów ofiar tamtej pożogi, wszczyna w tej chwili wojnę przeciwko narodowi ukraińskiemu.

W tej dramatycznej sytuacji łączymy się, zarówno myślami, ale też taką wzajemną solidarnością z narodem ukraińskim. Szczególnie w naszych głowach i sercach dziś Czernihów, od 2008 roku nasze miasto partnerskie. Jeszcze w styczniu wysłałem do tamtejszego mera oficjalny list ze słowami wsparcia. Dziś, dzięki wciąż jeszcze działającej łączności internetowej, jesteśmy w stałym kontakcie. Na bieżąco też mamy informacje od ks. Andrzeja Kwiczały, proboszcza z polskiej parafii w Maniewiczach na Wołyniu. Nie tak dawno tarnobrzeżanie cudownie wsparli mieszkającą tam jeszcze garstkę Polaków. Wtedy wydawało się, że skrajna bieda to największy dramat tych ludzi. Dziś śpieszymy do nich ze słowami otuchy w obliczu wojny. Jesteśmy z nimi. Wiem, że to są tylko słowa, ale w takiej sytuacji także słowa wsparcia bardzo wiele znaczą. Mieszkańcy Czernihowa, Maniewicz, mieszkańcy całej Ukrainy mając świadomość, że mają poparcie całego świata, wierzą, że ta sytuacja zakończy się dla nich dobrze, że zakończy się szybko.

Niestety, żadna wojna nie jest bez ofiar, żadna nie pozostawia śladów… Sytuacja na Ukrainie tym bardziej nas dotyka, że w kilku tarnobrzeskich szkołach uczy się młodzież z Ukrainy. Teraz dzieciaki były na feriach w swoich rodzinnych domach… Jeśli będzie trzeba udzielimy wsparcia, by uczniowie mogli wrócić do Tarnobrzega. Być może będą się tu chciały schronić ich rodziny. Jesteśmy gotowi, by nieść pomoc. Jesteśmy dzisiaj z Czernihowem, Maniewiczami, z Kijowem, z Ukrainą. Przede wszystkim z ludźmi, którzy dziś tam przeżywają koszmar wojny. Miejmy nadzieję, że świat kiedyś nie tylko oceni, ale rozliczy odpowiedzialnych za tę tragedię.


Treść listu do burmistrza Czernichowa:

Tarnobrzeg,31.01.2022 r.

Szanowny Panie Burmistrzu, Władysławie Atroshenko!
Z niepokojem odbieram informacje o napiętej sytuacji na Ukrainie. W ostatnich tygodniach Rosja zgromadziła w pobliżu granic Ukrainy ponad 100 tysięcy żołnierzy. Pojawiają się głosy, że Rosja może dokonać prowokacji na Ukrainie, której celem będzie uzasadnienie zbrojnej inwazji na sąsiada.

Szanowny Panie Burmistrzu!
W tej trudnej sytuacji dla Pana, Narodu Ukraińskiego i Mieszkańców Czernihowa, pragnę zapewnić o moim i mieszkańców Tarnobrzega – duchowym wsparciu i solidarności dla Pana Burmistrza oraz dla Mieszkańców Czernihowa. Liczę, że sytuacja na granicy unormuje się.

Proszę pamiętać, że cieszę się, że możemy, jako przedstawiciele miast partnerskich, współpracować ze sobą.
Oby to partnerstwo wciąż się rozwijało, niosąc korzyści dla naszych miast, dla ich mieszkańców.

Z poważaniem,
Prezydent Miasta Tarnobrzega
Dariusz Bożek

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 24-02-2022 20:28

Akurat jestem blisko wschodniej granicy, kolejki po benzynę od popołudnia ogromne. Z tego co widzę w relacjach, w Tarnobrzegu też się zaczął run na CPNy, ale na dużo mniejszą skalę.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 25-02-2022 08:49

Dla znających angielski polecam śledzenie poniższych relacji z walk:

https://twitter.com/ELINTNews
https://twitter.com/Osinttechnical

Mimo, że amerykański pivot jest skierowany na Pacyfik jako główne pole ścierania się interesów i mimo niechlubnego wycofania się z rimlandu mam nadzieję, że wygospodarują trochę więcej sił na strefę buforową między państwami kontynentalnymi a morskimi, czyli na nas. I mam taką nadzieję mimo, iż 20 lat temu nie mogłem spać w nocy z powodu spadających na Belgrad bomb i rakiet i odrywania Kosova od Serbii, co umożliwiło powstanie największego w Europie regionu no-go w największą przestępczością.

W każdym razie tradycyjnie mamy fucked up: Węgrzy nie chcą słyszeć o żadnej wojnie, nie wiem czy 6 tysięcy niemieckich hełmów w końcu dotarło (!!!) a my jak ten samotny kołek wbity w ziemię w najłatwiejszym do obrony miejscu przed bramą smoleńską - to z punktu widzenia Rosji.
Mamy na prawdę fucked up.
Kończmy wirusa.
Bierzmy się za geopolitykę.
Póki jeszcze czas.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: Dawid_tbg » 25-02-2022 12:37

Na mieście drugi dzień nadal panika, wszyscy tankują na potęgę do tego kolejki do banków i bankomatow. Sami sobie nakręcamy spiralę głupoty …

Awatar użytkownika
MarcinTBG84
Posty: 58
Rejestracja: 18-12-2018 14:36

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: MarcinTBG84 » 25-02-2022 15:39

Ciężko o mąkę, wczoraj policja obstawiała stacje paliw, moja żona kupiła makaronów i konserw na 400 zł 😳, trudno o wypłatę z bankomatu, ludzie powariowali.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: jamWilhelm » 25-02-2022 15:53

zapasy papieru jeszcze zostały z korony. paranoja

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: olsen* » 26-02-2022 15:49

Byłem dziś w jednym z supermarketów -wstyd! naprawdę wstyd! ludzie czy wyście oszaleli? komu tak odbija,w koszykach wszystko w puszkach, nawet jak nie trzeba to się kupuje,ludzie są opryskliwi i zadziorni lecą szybko po półkach szukając daty ważności -nagle? zazwyczaj mało kto sprawdzał datę ważności! po co?,wracając koło banku tego dużego w centrum kolejka po pieniądze-nosz to się w głowie nie mieści tak jakby jutro miała być wojna w kraju! w sumie propaganda zrobiła swoje!,wydaje mi się że takiej zmasowanej akcji nie było nawet od czasu wejścia covida do kraju!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 26-02-2022 16:20

Może kupują puszki, żeby dać je na wsparcie dla Ukraińców?

Miasto jest gotowe do przyjęcia uchodźców w poszkolnym budynku na Dekutowskiego. Na coś może się w końcu przyda:




I pozornie mogłoby się wydawać, że wsparcie dla Ukrainy jakoś zjednoczyło Polaków, ale tylko do pewnego stopnia. Każdy swoje, bez współpracy między połówkami.

megi68
Posty: 46
Rejestracja: 28-09-2021 10:15

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: megi68 » 26-02-2022 16:43

Niezalezna.pl
Na początku króciutka dygresja: nie jestem kibicem piłkarskim. Nawet więcej, nie rozumiem dlaczego ludzie – gwiazdy tego sportu – w większości jednak dość prości i mający niewiele do powiedzenia światu, stają się celebrytami czy wręcz autorytetami. Niebotycznie wysokie wycenianie ich pracy uważam za wręcz nieetyczne. Pewnie jednak jestem w mniejszości. Nie neguję wagi sportu, jego znaczenia społecznego, waloru edukacyjnego, ale dzisiejszy sport w większości jest biznesem i to dalekim od standardów fair play. I to tyle tytułem wstępu.

Gdy czytam zachwyty nad decyzją szefa PZPN i wsparciem jej przez Roberta Lewandowskiego to mam wrażenie, że z zupełnie normalnego gestu, który powinien być podjęty wraz z wystrzeleniem pierwszego pocisku w stronę Ukrainy, robi się bohaterstwo. Panie Kulesza, za długo pan myślał. Taką decyzję należało podjąć około 5 czy 6 rano pierwszego dnia wojny. Życie ludzkie, wolność, prawo do samostanowienia to wartości dalece ważniejsze niż mecz – nawet dający szansę na grę w Mistrzostwach Świata. Jeśli polska drużyna miałaby nie mieć szansy wystąpić w tych zmaganiach, to i tak jest to niewielkie poświęcenie wobec daniny krwi i cierpienia, jaką składają Ukraińcy, walcząc z ruskim zdziczeniem – także w obronie naszej wolności.
Popierając decyzją PZPN Lewandowski napisał, że rosyjska drużyna ani rosyjscy kibice nie ponoszą odpowiedzialności za wojnę. Otóż to obrzydliwe kłamstwo. Jest dokładnie odwrotnie – każdy obywatel Federacji Rosyjskiej, który nie protestuje wobec zbrodni dokonywanych przez jego własne państwo jest tak samo unurzany ukraińską krwią jak sam Putin. Koniec z mydleniem oczu o jakichś biednych, dobrych Rosjanach. Ci ludzie odpowiadają za barbarzyństwo tak jak ich przywódca. To oni go wybierają, to oni pozwalają mu rządzić, to oni zabijają na Ukrainie. Nie żyją odcięci od świata – Rosja to nie Północna Korea.
Podróżują, mają dostęp do informacji – a to znaczy, że mogą wybierać. I wybierają. Putina. Jedni są nim zachwyceni, inni, go tolerują, innym może jest wszystko jedno – to bez znaczenia. Bo to dzięki nim – bez względu na stopień aprobaty – morderca jest głową państwa. Jest ich twarzą. Jego zbrodnie są ich zbrodniami. Ważne by tę oczywistą prawdę pojął także kapitan polskie reprezentacji. I nie próbował w swoich wypowiedziach podlizywać się ludziom, których kraj, znajomi, członkowie rodzin strzelają do Ukraińców tylko dlatego, że ci chcą mieć swój niepodległy kraj. Ale to nie wszystko.
Straszliwy najazd, któremu dziś stawiają czoła dzielni Ukraińcy nie nastąpiłby, gdyby nie dziesięciolecia polityki Berlina wobec Moskwy. Rosjanie napadli na naszych wschodnich sąsiadów, bo Niemcy budowali potęgę militarną Kremla i pozwalali mu czuć się bezkarnie – pozwalali mu bezkarnie mordować. I nadal są lojalni wobec Putina, jak tylko się da. Gdy rosyjskie wojsko stanęło pod granicą ukraińską, Berlin utrudniał innym wsparcie militarne Kijowa. I nadal tak robi – lawirując w obronie ratowania strzępów swojego wizerunku. Ta upiorna współpraca na linii Berlin – Moskwa w ciągu ostatniego nieco ponad wieku przyniosła światu dziesiątki milionów ofiar. I jak widać Niemcy nie wyciągnęli wniosków ze swojej odrażającej historii. Kanclerz Niemiec wahający się od pierwszych chwil wojny co do najostrzejszych sankcji, przeciągający decyzję co do ich wprowadzenia o kolejne noce – jakby w nadziei, że Rosjanie w końcu zdobędą Kijów – to prawdziwe oblicze tego społeczeństwa. Zatem może czas najwyższy, by Robert Lewandowski poważnie rozważył, czy chce być z tym kojarzony. Osiągnął w sporcie bardzo wiele, zabezpieczył przyszłość swoją i najbliższych, ale ambicja i majątek to nie wszystko. Na Ukrainie giną kibice, piłkarze walczą z bronią w ręku przeciw złu, które ma na imię Federacja Rosyjska.
Ale ten wschodni demon ma wiernego pomocnika – Republikę Federalną Niemiec. Dzięki swojej sławie kapitan polskiej reprezentacji może zrobić coś, co wprowadzi go nie tylko do historii sportu – w niej już jest mocno odnotowany – ale też do historii Polski i Europy. Może wyrazić solidarność z ukraińskimi fanami piłki i przestać grać w niemieckim klubie.
Takim gestem wzbudziłby większy podziw na świecie niż najpiękniejszą bramką. Może wykorzystać swój talent tak dobrze, jak nigdy dotąd. Odwagi.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 26-02-2022 21:09

xoot pisze:
26-02-2022 19:51
admin pisze:
26-02-2022 16:20
Może kupują puszki, żeby dać je na wsparcie dla Ukraińców?

Miasto jest gotowe do przyjęcia uchodźców w poszkolnym budynku na Dekutowskiego. Na coś może się w końcu przyda:




I pozornie mogłoby się wydawać, że wsparcie dla Ukrainy jakoś zjednoczyło Polaków, ale tylko do pewnego stopnia. Każdy swoje, bez współpracy między połówkami.
tak na pewno dla nich te puszki :lol: A potem ulicami chodzą świniaki, spasione, z cukrzycą i innymi chorobami z przeżarcia, z opuchniętym łapskami i wiszącymi schabami, dla wygody chodzące w porozciąganych dresach bo w normalnych spodniach nie da rady. A potem będą wyrzucać jak po pierwszej wojnie covidiańskiej z 2020 roku albo żreć na potęgę, wpychając w siebie i w dzieci ogromne ilości paszy w postaci klusków, karbongenów, pizzy, pepsi i innych napojów słodziutkich z nawozami i randapem robiąc z nich spasione kaleki. Wstyd za takie społeczeństwo.
Moze dostane bana od Admina ,ryzyk fizyk.

Wypierdalaj.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: encore » 26-02-2022 21:18

Nie spodziewałem się na t.info ruskich onuc. Dołączę do pozdrowień powyższych.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: djkynek » 26-02-2022 21:24

prości ludzie łykają kremlowska (fiutinowską) propagande i potem ja powielają

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 26-02-2022 21:42

Cóż, tinfo to jednak nie jest to jbzd i nie zmierzajmy może do tego rodzaju wrażliwości, w której tak dosadne zwroty zatracają swoją dosadność. To tyle odnośnie słownictwa.

Co do treści, wpis xoot odczytałem przede wszystkim jako krytykę niezrozumiałej postawy części z nas, wykupującej ostatnio produkty ze sklepów. Nic z ruskich, ani z onuc dla mnie. Nie?

Akcji coraz więcej, mamy spore lokalne poruszenie.
I niech ktoś jeszcze raz powie (a niedawno było takich wielu!), że Polacy nie są otwarci na przyjmowanie uchodźców... Byle prawdziwych.

Można zatem o godz. 16 spotkać się pod Bartoszem, akcję nakręcają znane z różnych lokalnych wystąpień Rebelianty Podkarpackie.
Można się pomodlić (od paru dni bardziej), a dodatkowo dorzucić się do zbiórki dominikańskiej i dominikańskiej inicjatywy organizacji noclegów.
Można podpiąć się do grupy Tarnobrzeg - Podkarpacie dla Ukrainy.
Można dorzucić się do zbiórki Patriotycznego Tarnobrzega.
Ktoś zapowiadał zbiórkę darów na stacji Eurobenz, wydaje się, że miasto też się zaangażowało na poważnie, miejsc tymczasowych nie powinno zabraknąć.

I niby chociaż w większości jesteśmy po tej samie stronie, to wciąż nie jesteśmy razem, ale z drugiej strony czy to źle? Może tak lepiej. Jeśli wszystkie drogi prowadzą w tę samą stronę, to obojętne którą drogę wybierzemy.

A propos różnych dróg w to samo miejsce, dotarło do mnie właśnie hasło skierowane do rosyjskich żołnierzy popularne obecnie na Ukrainie: zobaczyć Kijów i umrzeć!

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 27-02-2022 15:55

No. kochani.

Putin wyprowadził atom z garażu i czeka.

Ostatnio tak było w czasie kryzysu kubańskiego.

Świat na krawędzi WOJNY ogólnej.

https://www.reuters.com/world/europe/ru ... 022-02-27/
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 27-02-2022 18:21

Właśnie dostałem interesujący prorocki tekst z roku 2019. Doszliśmy do bieżących wydarzeń, ale nie wiem czy gdzieś jest co będzie dalej.
Warto przeczytać skąd to się bierze i wychodzi, że Putin i generalnie Rosja po prostu nie ma innego wyjścia. Za proste?

https://www.krzysztofwojczal.pl/geopoli ... wschodzie/

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 28-02-2022 14:11

W miarę rzeczowa analiza. Warto się zapoznać:

https://www.newsweek.com/2022/03/11/put ... 82878.html

I może jeszcze to. Tanio już było a nie wszyscy nachapali się kasy z tarcz. 140 euro za 1 MWh gazu. 66 groszy za 1kWh gazu.
Następna zima będzie ZIMNA.
Zgodnie z planem:
Management of expectations.
Wygaszanie oczekiwań.
W końcu wojna zmienia perspektywę w 5 minut.
A jak zupełnie odetniemy się od gazu, to mamy 3 procent recesji: "Scaling that figure up to 40% — the share of Europe’s gas that comes from Russia — implies an economic hit of 3%".

https://www.bloomberg.com/news/features ... al-economy
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 01-03-2022 06:48

W związku z :
1. wypuszczeniem kryminalistów przez Zelenskiego,
2. napływem tysięcy osób spoza Europy i decyzją Dworczyka, że przyjmujemy wszystkich,
https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... czycy.html
https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zd ... 73,14.html
3. powołaniem hubu logistycznego na Podkarpaciu przeładowującego dostawy dla Ukrainy

od północy na razie na najbliższe dwa tygodnie wprowadza się na terenie Podkarpacia II stopień alarmowy - BRAVO.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 01-03-2022 07:05

xoot pisze:
01-03-2022 05:21
Wojna to kolejny etap układanki, pierwszy to pandemia
To pytanie tak z ciekawości, do obserwacji zjawiska: to miałby być wspólny plan Chin, USA i Rosji, które tylko pozorują konflikt?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 01-03-2022 09:17

admin pisze:
01-03-2022 07:05
xoot pisze:
01-03-2022 05:21
Wojna to kolejny etap układanki, pierwszy to pandemia
To pytanie tak z ciekawości, do obserwacji zjawiska: to miałby być wspólny plan Chin, USA i Rosji, które tylko pozorują konflikt?
Paaaaanie! Bo tu sie nic kupy nie trzymo!

1. Naszych dwóch sąsiadów zaatakowało trzeciego. Co robi PiS? Przywraca obowiązkową służbę wojskową? NIE!
Ułatwia dostęp Polakom do broni? NIE!
Robi chociaż dwutygodniowe szkolenia dla konkretnych roczników? NIE!
Chcą powołania armii europejskiej...
Aha.... no tak...
A przy tym u sąsiada w domach jest około 5 milionów sztuk broni
Tego już nie da się "wyłapać"
Nic tylko jechać na wycieczkę do sąsiada...
https://pbs.twimg.com/media/FMiPB3FWYAk ... name=small

2. Ponoć ktoś oddaje nasze Migi 29 Ukraińcom?
Mam nadzieję, że chociaż szachownicę zamalują
Tylko nie zdziwmy się, że rykoszetem w pewnym momencie w końcu oberwiemy jako strona konfliktu.
https://www.politico.com/news/2022/02/2 ... s-00012560

3. A ten dalej swoje:
Adam Niedzielski wziął udział w posiedzeniu ONZ poświęconym „walce z pandemią”. Podczas spotkania pod hasłem „Przyspieszenie tempa działań na rzecz powszechnych szczepień” minister zdrowia powiedział:
- że „efektywny lek” przeciwko koronawirusowi „nie istnieje” i dlatego najważniejszym orężem w tej walce pozostaje globalna, zmasowana akcja na rzecz „wyszczepienia” całej populacji.
- Autorytet nauki i środowisko medyczne oraz kampanie informacyjne prowadzone przez WHO pomagają walczyć (fight) z infodemią i wojować (combat) z ruchami antyszczepionkowymi”.

Rozumiem, że przechodzących w Medyce już to nie dotyczy.
https://pbs.twimg.com/media/FMs-qljWQAY ... name=small

A "autorytet" WHO rządzonego przez afrykańskiego komunistę lezy w gruzach.
No chyba, że afrykańcy komuniści to "bad guys but ours guys" - ci dobrzy.

https://twitter.com/i/status/1498047329613631492

4. Konwój liczący 60 kilometrów długości nie przejechał w ciągu dnia 30 kilometrów do Kijowa.
No ale skoro są światła na skrzyżowaniach i drogi z pierwszeństwem ruchu po drodze to inaczej nie będzie:

https://twitter.com/i/status/1498353658735603717

5. W TYM SAMYM CZASIE...

- Jemen - atak arabski na budynki cywilne:


- atak wiadomo-kogo na budynki cywilne w Strefie Gazy. Chociaż już spotkałem się z informacją, że to... Kijów ;-)


6. Myślicie, że Ukraina walczy ZA NAS?
No to według dziennikarzy z USA Ukraina walczy za... New World Order.
A Mateusz powiedział - nie ma powrotu do Starego Świata...
https://pbs.twimg.com/media/FMsNULOXEAA ... name=large

I nawet na Ukrainie twierdzą, ze walczą o Nowy Porządek Świata:
https://twitter.com/i/status/1498286302097203201

7. Znany J.Attali.
Nie byle kto!
I tka oficjalnie!
A co tam!
No to wyobraź sobie świat, w którym zabijemy ot miliard czy dwa miliardy ludzi
https://twitter.com/i/status/1498260470855262212

8. Poziom manipulacji przekroczył jakąkolwiek skalę:
https://pbs.twimg.com/media/FMlk5JHWQAA ... me=900x900
https://pbs.twimg.com/media/FMmtPj4XMAE ... name=small

9. Amerykańskie firmy farmaceutyczne pracujące nad zarazkami zainwestowały 2 miliardy dolców w laboratoria na Ukrainie.
Programy badawcze dotyczyły:
 “Risk Assessment of Selected Avian EDPs Potentially Carried by Migratory Birds over Ukraine”
“Prevalence of Crimean Congo hemorrhagic fever virus and hantaviruses in Ukraine and the potential requirement for differential diagnosis of suspect leptospirosis patients”
  “The Spread of African Swine Fever Virus (ASFV) in Domestic Pigs and Wild Boars in Ukraine – Building Capacityfor Insight into the Transmission of ASFV through Characterization of Virus Isolates by Genome Sequencing and Phylogenetic Analysis”
“ASFBiosurveillanceand ASF Regional Risk Assessment: A Field to Plate Survey”
https://ua.usembassy.gov/embassy/kyiv/s ... n-program/

a) Charków:
Kharkiv Diagnostic Laboratory
Kharkiv Oblast Laboratory Center
Pomirky region, Kharkiv
Fact Sheet
Technical Assistance Project - Technical Assistance Plan for designated recipients of the Ministry of
Health of Ukraine. Registration card #2225-04 dated 21.05.2012.
USG Investment - Total cost of laboratory: USD$1,638,375 (USD$1,195,398 for Design & Construction;
USD$442,977 for lab equipment and furniture
https://web.archive.org/web/20170130193 ... iv-eng.pdf

b) Luhańsk:
State Regional Laboratory of Veterinary Medicine
Luhansk Regional Diagnostic Veterinary Laboratory (Luhansk RDVL)
9a, Krasnodonnaya Str. Luhansk
Fact Sheet
EDPs Permit - Permit for working with Pathogens will be obtained after signing TOC and MoU.
USG Investment - Total cost of laboratory: USD$1,746,312 (USD$1,267,124 for Design & Construction;
USD$479,188 for lab equipment and furniture)
https://web.archive.org/web/20210511164 ... sk-eng.pdf

c) Dnipropetrovsk Diagnostic Laboratory
Dnipropetrovsk Oblast Laboratory Center
39/A, Filosofs’ka str., Dnipropetrovsk

d) Dniepropietrowsk:
EDPs Permit – The permit for working with Pathogens was issued by Regime Commission of MoH on
February 15, 2012.
USG Investment - Total cost of laboratory: USD$1,935,557 (USD$1,531,479 for Design &
Construction; USD$404,078 for lab equipment and furniture)
https://web.archive.org/web/20170221125 ... sk-eng.pdf

Do tego pozostałe w:
- Kijów: https://web.archive.org/web/20170211022 ... et-eng.pdf
- Dniepropietrowsk: https://web.archive.org/web/20170207153 ... vl_eng.pdf
- Lwów: https://web.archive.org/web/20170201004 ... vl-eng.pdf
- Lwów: https://web.archive.org/web/20170202040 ... dl-eng.pdf
- Uzhorod: https://web.archive.org/web/20170208032 ... et-eng.pdf
- Chersonez: https://web.archive.org/web/20170207122 ... et-eng.pdf
- Ternopil: https://web.archive.org/web/20170223011 ... et-eng.pdf

10. Opcje są tylko dwie.
Albo mylimy się my niesłusznie dopatrując się drugiego dna w tym konflikcie na Ukrainie
Albo się nie mylimy, słusznie dopatrując się drugiego dna w tym konflikcie na Ukrainie.
Okaże się za jakiś czas, jedyne co nam pozostało to zachować spokój.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01-03-2022 22:11 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 01-03-2022 17:08

Jak z covidem, niestety. Zadałem proste pytanie na odpowiedź na jedną linijkę, a dostałem masę przekopiowanej treści, obrazki, linki do dziwnych twittów itd. Postawię pytanie może inaczej, jeśli ktoś uznaje, że naszym wrogiem jest NWO, a NWO jest z USA i UE, to czy znaczy to, że Putin i Chiny są wrogiem NWO, czyli naszymi sprzymierzeńcami? Czy według uznających taką linię jednak NWO jest światowy i zatem wojny są pozorne między ugadanymi stronami?

A tymczasem na Ukrainie sytuacja się zaostrza, nasz zaprzyjaźniony burmistrz partnerskiego Czernichowa oferuje po $300 za głowy rosyjskich żołnierzy i znacznie lepsze stawki za zniszczenie wozów bojowych. A Putin to "ЕБАНУТОЕ ХУЙЛО"!


ODPOWIEDZ