Atak Rosji na Ukrainę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
kubam
Posty: 11
Rejestracja: 23-03-2022 21:06

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kubam » 24-04-2022 10:52

Czy ta ruska onuca w końcu skończy swoje marne wypociny i podjudzanie?! A co do propozycji, to jeśli ruski trol xoot nie zauważył w wypowiedzi ukraińskiego ambasadora ironii i sarkazmu odnoszącego się do kacapskiego oburzenia związanego z wywłaszczeniem ruskich bandziorów, to tylko mu trzeba współczuć, bo widać jak jest otumaniony ruską propagandą. A nawet gdyby tą propozycję traktować śmiertelnie poważnie - jak robią to "opiniotwórczy" w mniemaniu xoota moskale, to owszem - oddanie jakieś rudery nawet w centrum Warszawy warte jest pokoju na świecie, a silna Ukraina, której ruskie kacapy będą się bały jak diabeł święconej wody to dla Polski najlepsze geopolityczne rozwiązanie. Im szybciej będą w UE i co najważniejsze - w NATO, tym dla Polski lepiej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 24-04-2022 16:34

Cóż, nie była to wystarczająco grzeczna wypowiedź.
Pewnie będziemy się żegnać, chociaż to nie moja decyzja.

A propos ruskiej propagandy, od paru tygodni zaglądam w miarę regularnie, z komentarzami włącznie i powiem Wam, że najbardziej kojarzy mi się to z zaglądaniem w palantiry. Z całą ostrożnością, ryzykiem i konsekwencjami. Na pewno nie każdy powinien, daje szerszą wiedzę, nawet jeśli nie na podstawie prawdziwych informacji.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 24-04-2022 17:31

Na dziś mamy takie długości granic na Wschodzie:
- z Federacją Rosyjską: 232,04 km,
- z Republiką Białorusi: 418,24 km,
- z Ukrainą - 535,18 km.
Strategicznie na pewno to byłaby różnica, gdyby Rosja oparła swoją granicę o naszą na całej długości.
Jak się jednak okazuje, bez użycia atomu, druga armia świata nie jest w stanie pokonać Ukrainy. I jej już w obecnym punkcie nie pokona. Przyczyn jest wiele i znaczna ich część lezy po stronie samej Rosji. Walki ponownie, jak od 2014, będą się tlić na Wschodzie Ukrainy.

Tymczasem koszty wojny przerzucone na Polskę z dostępnych informacji wynoszą:
- 4 miliardy złotych pożyczki dla Banku Ukrainy,
- nie wiadomo ile będzie kosztowała wymiana 10 000 hrywien na złote na każdego Ukraińca,
- 7 miliardów złotych w przekazanych uzbrojeniu,
- 500 zł dofinansowania na leki dla 100 000 Ukraińców, to drobne 50 milionów,
- jak dotąd wnioski o 500 plus dla blisko pół miliona ukraińskich dzieci tj. 250 milionów złotych miesięcznie od maja,
- 40 zł na dzień na utrzymanie 1 osoby przez w sumie już 120 dni - 2 miliardy 400 milionów złotych miesięcznie dla 2 milionów - ale będzie trzeba pewnie liczyć więcej,
- 300 zł jednorazowej pomocy to już drobne, bo wychodzi 600 milionów,
- rusza Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - ile wyjdzie to przewidywania z fusów,
- doliczmy koszty odejścia od rosyjskich surowców.

Z jednej strony któryś z ministrów powiedział, że koszt w tym roku to 24 miliardy złotych, zaś z drugiej tylko z tego zestawienia wychodzi ponad 15 miliardów złotych raptem do końca maja.
Znaczy się tak - będzie to kosztowało.
Znaczy się nie ICH - będzie to kosztowało NAS.
W innym wątku piszemy, że kasta rządząca już się ZABEZPIECZYŁA podwyżkami wynagrodzeń.

A nas będą golić do gołej skóry.
I to NAS będzie bolało - nie ICH.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

kubam
Posty: 11
Rejestracja: 23-03-2022 21:06

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kubam » 24-04-2022 20:06

Xoot: twoja niechęć do Ukraińców zaszła ci bielmem na oczy. Na tyle, że jesteś gotowy witać ruskich sałdatów za kilka lat pod swoim domem, zamiast dozbrajać kraj, który sprawnie i z zapałem, z jakim walczyli nasi dziadowie, się im przeciwstawia
Co do twoich preferencji seksualnych to się nie wypowiadam, nie moja bajka, nie ten wątek , homoseksualizmu nie praktykuję, ale się oburzaj, bo go też nie potępiam, więc rób sobie tam dobrze we własnej chałupie z kim chcesz i jak chcesz, byle za obopólną zgodą.

Dino: koszty per saldo być może są wysokie, ale takie jest nasze święte prawo kraju będącego największym obecnie HUB`a pomocy humanitarnej, aby domagać się rekompensaty tych środków od UE, a następnie aby cała UE wspierała Ukrainę o reparacje wobec rosyjskiego najeźdzcy. To tylko kwestia uporu z jakim rząd będzie się starał te pieniądze z Unii i zamrożonych majątków rosyjskich pozyskać. Jak rząd oleje temat, to wyborcy sami powinni wiedzieć jak im za to podziękować. A poza tym, tak patrząc długofalowo, taką pomoc będzie można również kiedyś rozpatrywać w kategoriach "inwestycji", bo obywatele Ukrainy wbrew temu co sądzi ruska onuca xoot - nie będą nas w podzięce mordować, a przeciwnie - okażą wdzięczność, co bezsprzecznie przełoży się także chociażby na przyszłą współpracę handlową. I nie jest to w żadnym wypadku myślenie życzeniowe, a twarde realia geopolityczne, bo prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 24-04-2022 21:46

kubam pisze:
24-04-2022 20:06

Dino: koszty per saldo być może są wysokie, ale takie jest nasze święte prawo kraju będącego największym obecnie HUB`a pomocy humanitarnej, aby domagać się rekompensaty tych środków od UE, a następnie aby cała UE wspierała Ukrainę o reparacje wobec rosyjskiego najeźdzcy. To tylko kwestia uporu z jakim rząd będzie się starał te pieniądze z Unii i zamrożonych majątków rosyjskich pozyskać. Jak rząd oleje temat, to wyborcy sami powinni wiedzieć jak im za to podziękować. A poza tym, tak patrząc długofalowo, taką pomoc będzie można również kiedyś rozpatrywać w kategoriach "inwestycji", bo obywatele Ukrainy wbrew temu co sądzi ruska onuca xoot - nie będą nas w podzięce mordować, a przeciwnie - okażą wdzięczność, co bezsprzecznie przełoży się także chociażby na przyszłą współpracę handlową. I nie jest to w żadnym wypadku myślenie życzeniowe, a twarde realia geopolityczne, bo prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
Po pierwsze:
Mówiąc o Ukraińcach to kogo masz na myśli:
- kastę rządzącą z oligarchią zarządzającą o narodowości z Bliskiego Wschodu?
- średni szczebel wielbiący Banderę?
- czy en masse postsowieckie społeczeństwo, które też w części jest prorosyjskie zwłaszcza po spaleniu kilkudziesięciu osób przez azowskich bydlaków w Odessie 2 maja 2014 roku?
No sorry, ja przez pewien czas toczyłem wojnę z właścicielem mieszkania wynajętego ukraińskim pracownikom. Jak "pracodawca" chce ukraińskiego pracownika to nich go sobie zakwateruje u siebie.

Po drugie:
Przecież Kaczor powiedział, że nie będziemy chodzić po prośbie.
Morawiecki z kolei wysłał błagalny list o 11 miliardów ale euro. Już się przebąkuje, że podobnie jak z ostatnią transzą 500 milionów euro będziemy mogli przekierować cześć kasy unijnej z naszych zadań na zadania związane z "kryzysem uchodźczym". Czyli poobcinamy kasę w województwach i powiatach.
A Ukrainie pomagamy od lat - Ukraina już spłaciła miliard euro pożyczony kilka lat temu czy to też "inwestycja"?

Po trzecie i najważniejsze: na jaki poziom tych "inwestycji" nas stać?
1. Co najmniej 24 miliardy zł na utrzymanie milionów Ukraińców Polsce z których co prawda milion wróciło na Święta do siebie jednak po świętach penie powrócą.
2. Potrzebujemy co najmniej 20 miliardów zł dodatkowo na spłaty odsetek ze względu na inflację poza skalą spowodowaną zabawą wirusową.
3. Potrzebujemy 20 miliardów zł na armię ale jak powiedział z mównicy sejmowej starszy, siwy pan całe życie na budżecie to się kupi za obligacje które się umorzy. Tak więc nie ma problemu. Najwyżej wyj...e inflację na kolejny poziom - bliższy 20 procentom.
Odwołany w lutym Kościński mówił, ze inflacja jest spowodowana zabawą w kowidem.
Morawiecki uaktualnił przekaz: inflacja to wina Putina.
Drożeje WSZYSTKO.
O złotówkę, o 20 groszy czy o 10 złotych. Jedno drożeje w tym miesiącu, inne drożeje za dwa tygodnie a trzecie będzie drożało w czerwcu. I tego ruchu już tak łatwo się nie powstrzyma.
Właśnie kilkanaście lat nędzy lat 90. i początku 2000. w celu zbicia inflacji z 20 procentowym bezrobociem w Tarnobrzegu, kiedy to młody Morawiecki robił karierę i kupował działki, idzie w piach.
Weźmy wydrukujmy jeszcze z 20 miliardów zł na potrzeby Ukrainy.
A co tam! Kto głupiemu zabroni!

To czego potrzebujemy to wyraźnie określony bottom line:
- ile osób jesteśmy w stanie przyjąć,
- jakie koszty jesteśmy w stanie ponieść.

A dzięki polityce TEGO rządu, to wskoczyliśmy na podium i zajmujemy trzecie miejsce na globie pod względem bezwzględnej liczby przyjętych "uchodźców", których część wyskoczyła na niebezpieczną Ukrainę poświętować.

PS.
znalazłem kolejną pozycję na liście "inwestycji":
Maksymalnie 2540 zł miesięcznie przez trzy miesiące może otrzymać obywatel Ukrainy dla siebie i swojej rodziny w ramach wsparcia
Ostatnio zmieniony 24-04-2022 22:35 przez dino, łącznie zmieniany 3 razy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 24-04-2022 21:52

Nie ma już na forum użytkownika xoot i wszystkich jego wpisów. Skasowanie na wyraźnie życzenie użytkownika.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: encore » 24-04-2022 22:10

Śpieszmy olewać treści (nie karmić trolla) lub subtelnie ale i konkretnie dyskredytować kolejne wcielenia.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 26-04-2022 16:53

50 miliardów złotych w scenariuszu optymistycznym.
110 miliardów złotych w scenariuszu pesymistycznym.
Sądzę, że będzie potrzebna kolejna tarcza dla kredytobiorców.
Sądzę również, że 20 procentowa podwyżka pensji dla sfery budżetowej też może nie być wystarczająca.

I zanosi się, że minimalna pensja w przyszłym roku rzeczywiście osiągnie 4 000,00 zł.

A przy 4 milionach przybyszów nasz kraj zwyczajnie się rozlatuje. Rwie się w każdej dziedzinie i tarcz Morawieckiego nie starczy.
I przypomnę tylko, że przy 1 milionie Polaków, którzy pojawili się w Albionie w CIĄGU CZTERECH LAT Brytyjczycy zdecydowali się wyjść z Unii.


Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 26-04-2022 18:10

dino pisze:
26-04-2022 16:53
50 miliardów złotych w scenariuszu optymistycznym.
110 miliardów złotych w scenariuszu pesymistycznym.
Sądzę, że będzie potrzebna kolejna tarcza dla kredytobiorców.
Sądzę również, że 20 procentowa podwyżka pensji dla sfery budżetowej też może nie być wystarczająca.

I zanosi się, że minimalna pensja w przyszłym roku rzeczywiście osiągnie 4 000,00 zł.

A przy 4 milionach przybyszów nasz kraj zwyczajnie się rozlatuje. Rwie się w każdej dziedzinie i tarcz Morawieckiego nie starczy.
I przypomnę tylko, że przy 1 milionie Polaków, którzy pojawili się w Albionie w CIĄGU CZTERECH LAT Brytyjczycy zdecydowali się wyjść z Unii.


Obrazek
Przestan pie......

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 26-04-2022 18:35

Rozumiem.
Wydrukuje się i spoko.
Najwyżej odsetki od kredytu wyskoczą na 20 procent.

A tymczasem sytuacja się eskaluje:

Od 26 kwietnia Polska nie odbiera gazu ziemnego ze wschodu poprzez gazociąg Jamał-Europa.Wg danych europejskich operatorów przesyłu gazu,około 05:00przepływ gazu ziemnego na stacji pomiarowej Kondratki spadł do zera.W ubiegły piątek minął termin płatności w rublach.

PGNiG w giełdowym komunikacie: Gazprom informuje, że że od dnia 27 kwietnia 2022 roku od godziny 08:00 czasu polskiego nastąpi całkowite wstrzymanie dostawy gazu ziemnego dostarczanego przez PAO Gazprom i OOO Gazprom eksport.

Mam nadzieję, że Ukraina w ramach solidarności z Polską odetnie się od ruskiego gazu i nie będzie napędzała czołgów ruską ropą.


Bilans dnia:
samoloty stop.
gaz stop.

Chyba tylko drukarnia NBP będzie funkcjonować żebyśmy wciąż mogli mieć gotówki nieprzebrane ilości
Ostatnio zmieniony 26-04-2022 19:28 przez dino, łącznie zmieniany 2 razy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 26-04-2022 19:03

dino pisze:
26-04-2022 18:35
Rozumiem.
Wydrukuje się i spoko.
Najwyżej odsetki od kredytu wyskoczą na 20 procent.

A tymczasem sytuacja się eskaluje:

Od 26 kwietnia Polska nie odbiera gazu ziemnego ze wschodu poprzez gazociąg Jamał-Europa.Wg danych europejskich operatorów przesyłu gazu,około 05:00przepływ gazu ziemnego na stacji pomiarowej Kondratki spadł do zera.W ubiegły piątek minął termin płatności w rublach.
Czytac ze zrozumieniem wytłuszczony tekst boli?
Nie było na szkoleniu ,czy prowadzący zapomniał.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 26-04-2022 21:43

@dino o kosztach nie będę nawet pisał, bo nie wiem czy jest ktoś lub jakaś instytucja, co jest w stanie to podliczyć na chwilę obecną. Z czasem tak. Ale i tak pewnie z jakimś odchyleniem.

Co do gazu, to spodziewałeś się, że będzie inaczej? Ja nie. Dla przypomnienia, Katar na początku lat 90 - tych zaoferował nam tańszy gaz importowany poprzez kontenerowce. I to na długie lata. Oczywiście Stare Kiejkuty zrobiły swoje. Zresztą nie tylko oni.

UK wyszła z UE bo Polacy itd? Nie. Wyszli bo już mieli dosyć narracji i reżimu Berlina i Paryża. Owszem, też myślałem, że może im to zaszkodzić. Tymczasem jak weźmiesz interwał na giełdzie powiedzmy 5 letni to zobaczysz, że kurs funta rośnie, są wahania ale nieznaczne. Szczerze to, choć z tego min. żyję, o czym nieraz pisałem, też mam tego dosyć. Pisałem o przykładach nieraz, na co są przeznaczane pieniądze. Bodajże w sierpniu 2021 pojawiły się wyniki konkursu "Badania na rynek", wiem jakie projekty były, min zakładające mega nowoczesne rozwiązania w przemyśle w oparciu o całkowitą eliminację śladu węglowego. Dofinansowanie dostały min. gryzaki dla psów co prostują im szczęki, autentyk, przecież człowieka może coś trafić. Idźmy dalej, program GEKON - w 2015 roku inzynier z Rzeszowa wymyślił turbiny (nie mogę do końca powiedzieć jakie, czyli określić mniej więcej specyfikację techniczną), które produkowały energię praktycznie za free na autostradach, drogach szybkiego ruchu czy w ogóle drogach często uczęszczanych. Widziałem, pisałem mu raport ex post. Zostało to skomercjalizowane? Nie. Czemu? Można się domyślać...I mnie nie dziwi, że UK wyszła. A takich przykładów jest mnóstwo.

kubam
Posty: 11
Rejestracja: 23-03-2022 21:06

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kubam » 26-04-2022 22:58

Masz rację Dino, wszystkie kraje, które do tej pory przyjmowały przez kilka ostatnich dekad uchodźców, czy nawet nielegalnych emigrantów zbankrutowały doszczętnie. Najlepszymi tego przykładami są: Francja, Niemcy, USA, Włochy, czy wspomniana już GB. Co gorsza, do Polski przyjeżdżają osoby, które w zdecydowanej większości będą chciały tu zostać na stałe i mają z góry ukartowany plan życia wyłącznie na tzw "socjalu", bo żadną pracą - z uwagi na prezentowane poczucie wyższości swojej rasy nad "rasą polską" - się nie zhańbią. Co więcej, w naszym kraju drastycznie brakuje ofert pracy. Panuje kilkudziesięcioprocentowe bezrobocie i nawet jeśliby ci niedobrzy przyjezdni chcieli, to i tak nie mają żadnych szans na znalezienie jakiegokolwiek zatrudnienia, zwłaszcza przy tzw. pracach prostych (pojęcie zaczerpnięte z załącznika do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania - t.j. Dz. U. z 2018r., poz. 227 - a co? :) Ja też potrafię coś ciekawego znaleźć ;) W dodatku są to osoby całkowicie nieperspektywiczne, bo cóż można spodziewać się po "człowiekach" mających w sporej mierze po 5-15 lat ? Przecież za kilka, kilkanaście lat, po całkowitym wydrenowaniu naszego systemu edukacji, wejdą już oni w wiek emerytalny i w dalszym ciągu trzeba będzie ich utrzymywać. Jednym słowem czeka nas ekonomiczna i demograficzna apokalipsa, a Polskę już od dziś można tytułować: "Postzachodnią Ukrainą".
Dino - na poważnie - nawet nie chce mi się sprawdzać teraz aktualnego kursu rubla..., ale warto tak?

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: XYZ » 27-04-2022 10:39

Jak Europa przyjmuje uchodźców z Ukrainy? Nie wszyscy są tak otwarci jak Polska

Niemcy wpuszczają do siebie wszystkich i mają pod tym kątem opracowany system, Słowacja oferuje uproszczoną procedurę azylową, a Holandia znosi tymczasowo obowiązek ubiegania się o azyl, to już w Wielkiej Brytanii pojawia się problem, bo uchodźcy muszą tam ubiegać się o wizę.
Niemcy spodziewają się, iż do kraju mogło przyjechać około miliona uchodźców z Ukrainy. Jeszcze niedawno Berlin liczył się z przyjazdem ok. 340 tys. osób” – podaje Deutsche Welle.
Infrastruktura pomocowa jest cały czas rozbudowywana. Jednocześnie kraj dąży do jak najszybszej integracji uchodźców na niemieckim rynku pracy, poprzez m.in. zwiększenie liczby kursów językowych i łatwiejszemu uznawaniu dyplomów. Jednak przyjęcie tak dużej liczby Ukraińców i Ukrainek jest wzywaniem dla wszystkich krajów UE, również tych, które – tak jak Niemcy- od lat przyjmują uchodźców z innych państw. Do tej pory Niemcy kierowały uchodźców i uchodźczynie do różnych landów, w zależności od wpływów z podatków i liczby ludności w danym regionie. Jednak część landów już teraz jest przeciążona i coraz częściej pojawiają się wezwania ze strony samorządów do stworzenia ogólnoeuropejskiego, odgórnego mechanizmu relokacji uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Wielka Brytania - konieczna wiza albo… rodzina na miejscu. Tutaj niełatwo się dostać, nie mając na miejscu członków rodziny. Tylko krewni obywateli Ukrainy, którzy przebywają na stałe w Wielkiej Brytanii i mają tu zalegalizowany pobyt, mogą przez 12 miesięcy nie aplikować o azyl. Rząd UK szacuje, że w ciągu roku na takich zasadach do kraju może trafić do 200 tys. uchodźców. Pozostali muszą starać się o wizy, które można uzyskać w ambasadach Wielkiej Brytanii, w Paryżu lub Brukseli. Jak doniosła Agencja Reutera, z 400 osób, które usiłowały przez Calais dostać się na Wyspy, 150 zostało cofniętych spod granicy. Przeciwko tym zasadom zaprotestowała Francja, do której dotarła już spora grupa uchodźców, planujących dalszą podróż. Francja zaproponowała, aby Wielka Brytania utworzyła konsulat w Calais, który zajmowałby się rozpatrywaniem wniosków, ewentualnie w ogóle zrezygnowała z wymagań wizowych. Jednak na ten ostatni postulat Londyn nie wyraził zgody, a wniosek opozycji dotyczący umożliwienia Ukraińcom wjazdu bez wizy został odrzucony przez Izbę Gmin.
14 marca brytyjski rząd rozszerzył program wiz rodzinnych.
„Uchodźcom z Ukrainy zaleca się złożenie wniosku w Punkcie Przyjmowania Wniosków Wizowych (VAC) w takich krajach, jak Polska, Rumunia, Węgry i Mołdawia, gdzie należy podać dane biometryczne, takie jak odciski palców. Wnioski uchodźców posiadających paszport ukraiński można obecnie składać w całości przez Internet. Będą oni musieli podać dane biometryczne po przyjeździe do Wielkiej Brytanii” - podaje BCC.Z kolei program „Domy dla Ukrainy” pozwala osobom przebywającym w Wielkiej Brytanii przyjąć uchodźców z Ukrainy, którzy są im znani, ale nie mają tu więzi rodzinnych. Każde gospodarstwo domowe, w którym znajdzie się uchodźca, otrzyma kwotę 350 funtów miesięcznie na rok. Już w ciągu pierwszego dnia działania programu zgłosiło się do niego ponad 100 tys. osób i organizacji. Na podstawie tego programu, do 29 marca wydano zaledwie 2 700 ukraińskich sponsorowanych wiz humanitarnych na 28 300 wniosków. Osoby, które chcą przyjechać do Wielkiej Brytanii, muszą poruszać się po skomplikowanej sieci biurokratycznych formalności by otrzymać wizę. Włochy które przyjęły do tej pory ponad 70 tys. osób, dają możliwość ubiegania się o „jednorazowe wsparcie w wysokości 300 euro na osobę miesięcznie przez okres maksymalnie trzech miesięcy od daty przybycia do Włoch” Fundusze są przewidziane dla osób, które znajdą własne zakwaterowanie. Przewidziano także dodatkowe 150 euro na każde dziecko poniżej 18 roku życia pozostające na utrzymaniu krewnych. Czechy ogłosiły z kolei, że wszyscy uchodźcy z Ukrainy, posiadający wizy kryzysowe (emergency visas) wydane przez rząd czeski mogą korzystać z aplikacji internetowej, by otrzymać zasiłek humanitarny w wysokości 5 tys. koron czeskich (ok. 200 euro) miesięcznie. Natomiast od 11 kwietnia aplikacja umożliwi również osobom przyjmującym uchodźców z Ukrainy ubieganie się o zasiłek w wysokości 3 tys. koron czeskich (ok. 120 euro) miesięcznie. Węgry minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó, poinformował że rząd będzie wspierał pracodawców, którzy dają pracę uchodźcom przybyłym z Ukrainy, zapewniając im jednocześnie zakwaterowanie i możliwość transportu a pracodawcy, którzy spełnią powyższe warunki, otrzymają 60 tys. forintów lub 160 euro miesięcznie na każdego zatrudnionego przez siebie uchodźcę z Ukrainy oraz dodatkowo 12 tys. forintów lub 32 euro na każde z jego dzieci” Słowacja oferuje niemal natychmiast po przekroczeniu granicy nie tylko nocleg i doraźną pomoc, ale też prawo do pracy, ubezpieczenie zdrowotne i prawo do zasiłków socjalnych. Wsparcie otrzymają też osoby, które przyjmą uchodźców pod swój dach. Rząd Słowacji obiecał im zasiłek w wysokości 100 euro miesięcznie na dziecko i 200 euro na dorosłego. Pomyślano też o zwierzętach. Słowacja wpuszcza z Ukrainy wszystkie zwierzęta, bez rejestracji i szczepień, ale z obowiązkiem pięciodniowej kwarantanny. Przygotowano miejsca, gdzie czworonogi będą mogły przeczekać pięć dni rozłąki z właścicielem. Niektóre kraje zapewniają też pomoc finansową nie tylko na pokrycie podstawowych potrzeb bytowych. Francja uruchomiła fundusz wysokości 1 mln euro dla ukraińskich artystów-uchodźców oraz osób zawodowo zajmujących się sztuką, zmuszonych do opuszczenia kraju po inwazji Rosji. Według francuskiego ministerstwa kultury, nowy program będzie również otwarty dla „dysydenckich artystów rosyjskich”. Holandia zawiesiła dla uchodźców z Ukrainy na sześć miesięcy obowiązek ubiegania się o azyl. W oficjalnym komunikacie prasowym rządu można przeczytać, że "Ukraińcy to Europejczycy i mogą bez przeszkód przebywać i pracować na terenie naszego kraju" . W Austrii uchodźcy nie będą mieli łatwo. Wynagrodzenia osób wykwalifikowanych w tym jednym z najbogatszych krajów europejskich są co prawda bardzo dobre lecz rynek pracy w Austrii charakteryzuje się silną dyskryminacją „obcych”. Pracownik który nie ma obywatelstwa austriackiego i nie potrafi komunikować się w języku niemieckim a któremu uda się znaleźć zatrudnienie (np. na budowie lub przy sprzątaniu) najprawdopodobniej będzie musiał wykonywać proste prace fizyczne pomimo wysokich kwalifikacji - informuje Der Standard. Jedna czwarta ankietowanych z pochodzeniem migracyjnym w Austrii stwierdziła, że nie dostała pracy ze względu na „cechy osobiste” 20% skarży się na izolację, zastraszanie, a nawet groźby. 15% straciło pracę z niezrozumiałych dla nich powodów. Z kolei Norwegia zaoferowała fundusz dla studentów i studentek z Ukrainy, Rosji i Białorusi, którzy z powodu konfliktu nie mają dostępu do swoich kont bankowych otrzymają stypendia, by mogli kontynuować karierę naukową. Program działa od marca i potrwa do sierpnia 2022 r. z możliwością przedłużenia.

kubam
Posty: 11
Rejestracja: 23-03-2022 21:06

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kubam » 27-04-2022 19:54

Szacun Pani/Panie XYZ za to kompendium wiedzy na temat pomocy ukraińskim uchodźcom, bo to zapewne wymagało ślęczenia przynajmniej przez kilka godzin w necie, ale szczerze mówiąc - co z tego zestawienia ostatecznie ma wynikać, to nie bardzo pojmuje. Czy mam z tego rozumieć, że we Francji są mile widziani wyłącznie stylizowani na paryskich kloszardów artyści, a reszta jest goniona na trzy wiatry? A z kolei dramatyczna informacja, że w Austrii osoba która nie zna niemieckiego będzie prawdopodobnie zmuszona do zatrudnienia się w pracy w nie swoim nawet wysokospecjalistycznym zawodzie, ma wywołać w nas przekonanie o niesprawiedliwym austriackim systemie zatrudniania? No zebrałaś(-eś) XYZ jakieś tam strzępki informacji z kilkunastu krajów UE, które w zasadzie dają jedynie wyrywkowy obraz statusu uchodźcy (dajmy na to: ukraińskiego) w danym państwie. Ale dobra - chwała ci za to, że coś tam próbowałeś. Nie piszę tego złośliwie, serio.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 28-04-2022 16:30

Naszukał się, nawklejał i na koniec o kant stołu rozbić.
Już sami ministrowie mówią, że stoimy nad przepaścią i dziarsko dalej się posuwamy.
Jeżeli w wariancie minimalistycznym samo utrzymanie imigrantów ma nas kosztować 10 procent budżetu, zaś w wariancie pesymistycznym 22 procent budżetu oznacza to DODATKOWY DEFICYT od 49 do 103 miliardów złotych.
Przekroczenie 20 procent inflacji jest już pewne.

Ukraina ma dwa rządy:
- swoich oligarchów z miliardami dolarów na kontach i willami na Florydzie sterujących swoją maskotką,
- i drugi ukraiński rząd w Polsce, który nie ma żadnej granicy w pogarszaniu sytuacji Polaków w celu ratowania ukraińskich oligarchów.


W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 28-04-2022 23:32

dino pisze:
28-04-2022 16:30
Jeżeli w wariancie minimalistycznym samo utrzymanie imigrantów ma nas kosztować 10 procent budżetu, zaś w wariancie pesymistycznym 22 procent budżetu oznacza to DODATKOWY DEFICYT od 49 do 103 miliardów złotych.
Minister pisze o "pomocy Ukrainie", a nie o "utrzymaniu imigrantów" jak w Twojej wersji.
Wysyłka broni czy pomocy humanitarnej na miejsce odbywa się jakimś kosztem, ale nie jest związana z utrzymaniem imigrantów, nie?
Czy wysłanie ponad 100 czołgów T72 wpływa w jakiś sposób na budżet państwa i zwiększa deficyt? Ale możemy uznać je za koszt pomocy Ukrainie.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 29-04-2022 07:10

Minister pisze o "pomocy Ukrainie", a nie o "utrzymaniu imigrantów" jak w Twojej wersji.
Wysyłka broni czy pomocy humanitarnej na miejsce odbywa się jakimś kosztem, ale nie jest związana z utrzymaniem imigrantów, nie?
Czy wysłanie ponad 100 czołgów T72 wpływa w jakiś sposób na budżet państwa i zwiększa deficyt? Ale możemy uznać je za koszt pomocy Ukrainie


Przykro mi, że się jednak nie pomyliłem.
Skoro starszy, siwiejący pan całe życie "na budżecie" przemawia z mównicy sejmowej i stwierdza, że zakupy wojskowe to się kupi z obligacji, które się umorzy, to jednak dla mnie jest to deficyt bo w budżecie tych pieniędzy nie ma.
Chyba, że plan jest taki, żeby uzbroić Ukrainę po zęby a my zostaniemy z setką czołgów i z resztami uzbrojenia.
A nie, to rewelacja. Wiadomo, po prośbie jeździć nie będziemy. Stać nas!

Morawiecki oznajmia sukces w odcięciu się od ruskiego gazu, a Duda oznajmia, że wysyła prawników by walczyli o odszkodowanie za zakręcenie kurka.
Kaczyński oznajmia, że nie będzie chodzenia po prośbie, a Szydło oznajmia, że walczy o pieniądze w Brukseli.

Ten rząd jest wiarygodny w jednym:
jest gotowy zajeździc Polskę i zaprzepaścić osiągnięty poziom życia kosztem nędzy lat 90. i 2000.

Dla Ukrainy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 29-04-2022 23:09

Czołgów zostało nam pewnie blisko sześć setek, a liczę że się doczekamy 250 naszych Abramsów + tymczasem brytyjskie Challengery z załogami. Niemcy też obiecywali uzupełnienia sprzętowe, chociaż raczej nie Leopardami. Kierunek jest dobry, bo T72 mieliśmy zupełnie nierozwojowe, nikt też nie planował ich modernizować do Twardych.

Gorzej już jest, lepiej tymczasem nie będzie. Myślisz że zmiana rządu w tym momencie poprawiłaby wyraźnie naszą sytuację? Pewnie dałoby się zagasić większość konfliktów z aparatem UE, zawsze to trochę więcej spokoju.

Mieszczanin1
Posty: 16
Rejestracja: 09-03-2022 15:47

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: Mieszczanin1 » 29-04-2022 23:47

Co zrobić żeby wojna ogarnęła państwo gdy stoisz na czele tego państwa? Jeździć po całej Europie i podjudzać,zachowywać się tak jak by się było premierem rządu UA, szkolić na polskich poligonach i leczyć za darmo w polskich szpitalach rannych ukraińskich żołnierzy,wysyłać za darmo broń i amunicję, drukować bilbordy i rozwozić je po całej Europie,dać uchodźcom z UA mnóstwo przywilejów żeby jak najwięcej ich tu przyjechało a jak nie chcą przyjechać to darmowe transporty organizować. A jak to nie pomoże to z wielką pompą wysyłać czołgi T-72 bo z samolotami nie wyszło. Może poskutkuje,może się uda i Rosja w końcu zaatakuje Polskę - myśli sobie pis z Morawieckim na czele.

ODPOWIEDZ