Przewodniczący RM łamie istotne miejskie uchwały?

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Przewodniczący RM łamie istotne miejskie uchwały?

Post autor: admin » 19-05-2022 22:28

prm (1).jpg
prm (1).jpg (30.92 KiB) Przejrzano 2447 razy
Tak wygląda nagłówek papieru firmowego, który stosuje Przewodniczący Rady Miasta.

A poniżej na obrazku cytat z uchwały RM o zasadach stosowania herbu.

Podpowiem - wzór herbu nie wygląda tak jak na papierze firmowym, bo zastosowano prymitywne efekty jak wypukłość, rozbłyski, do tego obwódkę. Kolory też nie wyglądają na zatwierdzone.
Wstyd dla PRM posługiwać się tak zepsutą Leliwą na oficjalnych dokumentach!

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Przewodniczący RM łamie istotne miejskie uchwały?

Post autor: L74 » 20-05-2022 12:59

Ciekawe co odpowie Pan Przewodniczący RM? Że nie znał uchwały miasta?
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Przewodniczący RM łamie istotne miejskie uchwały?

Post autor: Jacek » 21-05-2022 01:11

Adminie. Jak zwykle dostrzegłeś niekonsekwencję, która nie powinna mieć miejsca. Ale przy okazji przypomniałeś mi, że w prezbiterium kościoła Dominikanów znajdują się tablice (czy tez epitafia) sprzed wielu lat - sprawdź proszę - na których gwiazda herbu Tarnowskich ma pięć ramion (nie sześć jak być powinno). A to przecież kościół przez nich ufundowany. Taka ciekawostka. Pięć - to ruska gwiazda dziś. Może kiedyś było inaczej? Wszystko się zmienia...Ale herb - to herb. Zwłaszcza ustalony uchwał Rady Miasta. Druga ciekawostka - sarkofag naszego naprawdę bohatera Juliusza Tarnowskiego (po lewej stronie prezbiterium) od środka jest pusty. Wpadła mi tam kiedyś w tony kurzu lampa błyskowa. Czyli jest pochowany w podziemiach. W niczym nie umniejsza to jego poświęcenia (w pierwszej bitwie, pierwszego dnia powstania, 1863 roku, pod Komorowem, dostał kulkę w łeb). A mógł, jak wielu możnych, w ogóle do tego powstania nie iść.
Ciekawe ilu z nas postąpiło by tak jak on w przypadku ataku na Polskę...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Przewodniczący RM łamie istotne miejskie uchwały?

Post autor: admin » 21-05-2022 09:37

Jacek pisze:
21-05-2022 01:11
Ciekawe ilu z nas postąpiło by tak jak on w przypadku ataku na Polskę...
Przy czy wcale nie chodzi o to, żeby w ramach pięknej, ale zupełnie niezorganizowanej akcji pierwszego dnia "dostać kulkę w łeb".
Możemy pochwalać poświęcenie, gotowość do ofiary, patriotyzm, wzniosłe ideały ochotników, szczególnie z hrabiowskich rodzin, ale warto myśleć o skuteczności i profesjonalizmie, również w wybijaniu Moskali.

Nie możemy pochwalać samej akcji. To była kompletna porażka. Była nowoczesna broń z zachodu, był zapał i chęci naszych ochotników i prawie wszystko poszło w wiślany piach - jeszcze broń przeszła w ręce wroga. Nie o to chodzi! Uczmy się na błędach.
I jeśli (kiedy?) przyjdzie chwila decyzji, walki, wyboru, nie działajmy tak jak oni.

Za Piłsudskim:
Nie jest wielkim osiągnięciem polec za Ojczyznę. Sukcesem jest sprawienie, aby Twój wróg poległ za swoją.
Z pięcioma ramionami gwiazdy to ciekawe, nie widziałem, nie zwróciłem uwagi. Pewnie są szczególnie cenne jak monety "destrukty".
Papier firmowy nie ma żadnej wartości jako destrukt :)

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Przewodniczący RM łamie istotne miejskie uchwały?

Post autor: zbyry » 21-05-2022 13:05

Ooo to trzeba do Zakrzowa jechać na spotkanie z Panem Prezydentem i dopytać się, o co chodzi. Przewodniczący na pewno tam będzie :)

Trafna uwaga Admin, choć ja tam do szczególnych zwolenników sanacji nie należę. Sukcesem to owszem jest, tak samo, jak przewertowanie szpiega na swoją stronę a nie jego unicestwienie ;)

ODPOWIEDZ