Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: admin » 20-10-2022 19:23

Po co to wrzucam?
Żeby później nie było, że tak mało przyszło ludzi bo nikt nie wiedział.

stop.jpg
stop.jpg (99.03 KiB) Przejrzano 3705 razy

Małgorzata Zych zaprasza na konferencją prasową, która odbędzie się na Placu dr A. Surowieckiego w Tarnobrzegu 21 października 2022 roku o godz. 14:30.
Na konferencji będziemy domagać się debaty publicznej na temat angażowania się Polski w nie naszą wojnę na Ukrainie, ponoszenia kosztów finansowych imigracji ukraińskiej do Polski, podmiany etnicznej naszego narodu oraz będziemy upominać aby Polak był gospodarzem we własnym kraju - pisze organizatorka.

Konferencja jest jednym z punktów akcji Stop Ukrainizacji Polski która będzie miała miejsce w Tarnobrzegu w godzinach 14-17 i rozpocznie się na placu dr A. Surowieckiego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi mieszkańców Tarnobrzega na politykę władz Polski, która podporządkowuje różne obszary naszego życia społecznego gospodarczego i politycznego interesowi Ukrainy.


--------------------------
Ode mnie:
Nic złego w debacie publicznej, można pogadać. W sumie jakaś dyskusja się toczy od początku.
A z resztą zapowiedzi trudno mi się zgodzić.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: A1313 » 21-10-2022 22:29

Co taka cisza.
Doszło do rękoczynów miedzy ukrami a onucami ,dało się dojść pod scene?
Czy frekwencja taka sama jak w reszcie Podkarpacia ,a tam było słabo.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: admin » 21-10-2022 22:37

A o czym tu dyskutować? Może przed niedzielą obejrzę służbowo.
Widziałem początek filmu, kilka osób i że ktoś krzyknął "jehana ruska propaganda", albo coś podobnie brzmiącego.

jamWilhelm
Posty: 1146
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: jamWilhelm » 21-10-2022 22:40

A o czym pisać? tygodnik odnotował 7 osób, może user Serio był to może coś opiszę

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: admin » 22-10-2022 19:50

Tu był wpis nowego użytkownika, który niestety nie mieści się w standardach forum.
Jest wiele miejsc w sieci, w których można wypowiadać się w taki sposób, do dowolnej dyspozycji.
Tu nie mam miejsca na złorzeczenie komukolwiek, wulgarne słownictwo itp. Przez chwilę myślałem, czy nie zostawić jako "znak czasów", ale to przekracza moją wrażliwość, a cenzura w moim stylu musiałaby objąć większość treści wpisu.

Generalnie było o Ukrainie i Ukraińcach, a autor przekazywał swój bardzo emocjonalny negatywny stosunek do wspomnianych.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: admin » 26-10-2022 23:21

Kto chce zobaczyć jak akcję "Stop Ukrainizacji Polski" odbierają Rosjanie?

Temat pojawił się w rozmowie ambasadora Rosji w Polsce z Sołowjowem z ruskiej TV.
Nieźle ambasador przyporządkował uczestników...



dino
Posty: 2002
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: dino » 27-10-2022 06:50

A w którym miejscu jest powiedziana nieprawda?
Dorwano Brauna na kierowaniu samochodem i ominięciu barierek? Przecież tak było!
Ktoś go przeprosił za prześladowania z powodu nieskutecznej szmatki na twarzy?
Ktoś w ogóle przeprosił za tę hucpę i dwa zmarnowane lata?


Że polscy politycy en masse popierają sankcje na Rosję mimo, że skutkuje to konkretnymi konsekwencjami dla Polski to już w tym momencie jest chyba oczywiste.
Saad al Kaabi, szef QatarGas powiedział, że:
W dłuższej perspektywie po prostu nie macie zasobów, żeby zastąpić ten gaz. Musicie budować elektrownie jądrowe, pozwolić spalać węgiel i paliwa z ropy. W istocie rzeczy problemem będzie odnowienie zapasów gazu w przyszłym roku.

Do tego wicepremier Ukrainy Vereshchuk wezwała ukraińskich uchodźców, aby tej zimy nie wracali do kraju, aby nie zwiększać obciążenia sieci energetycznej: „Jeśli jest okazja, na razie zostań i zimuj za granicą”. No bo u nas dodatkowe miliony wcale nie wpłyną na zwiększenie obciążenia sieci energetycznej.

Asymilacji też nie będzie. To nie Polacy w Anglii: - Nie obawiam się polonizacji Ukraińców. Przez setki lat ani się nie spolonizowaliśmy, ani nie zrusyfikowano nas - mówi Jarosław Sidor, kierujący przemyskim oddziałem Związku Ukraińców w Polsce.

Za to turyści ukraińscy mogą sobie już oficjalnie latać na wczasy w Egipcie z... Rzeszowa:
https://pbs.twimg.com/media/Ffp9W7-XoAA ... name=large

Prosty przykład z życia wzięty.
Wszyscy chętni Ukraińcy dostali karty apteczne epruf PZU na 500 zł. Nikt nie wie jakim cudem ale mogli na nie wykupować nie tylko leki na receptę ale również kosmetyki np Vichy, La Roche, Nuxe czy najdroższe suplementy OTC.

Już w rządzie mówią, że Ukraińcy masowo wyłudzają świadczenia społeczne:
https://pbs.twimg.com/media/FfivoKoWIAM ... name=small

A to mało nie jest:
Według OECD koszty utrzymania w Polsce uchodźców z Ukrainy tylko w 2022 roku przekroczą 40 mld zł. To najwięcej w Europie.
https://dorzeczy.pl/ekonomia/357364/oec ... 0-13T18:56

A ten deszcz pieniędzy, ba ten helikopter z pieniędzmi poseł Platformy... TFU!... teraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Emilewicz , który chyba wciąż lata nad Polską i usiłuje tym deszczem zatopić problemy związane z polityką rządu doprowadził do tego, że rentowność naszych obligacji przekroczyła 9%.

A w regionie?
Już się zaczyna.
Na razie Skopanie. Zobaczymy jak długo Pilkington wytrzyma te sankcje nałożone na Rosję:
https://tyna.info.pl/firankowy-potentat ... w-gazecie/
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

jamWilhelm
Posty: 1146
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: jamWilhelm » 27-10-2022 13:22

oczywiście, że jeśli się da coś w luce wykorzystać to ktoś to wykorzysta. Tak samo jak Polacy na np "kowidowym" w Angli a "zimujący" w Pl. Jak niemieckie becikowe, które idzie z Niemiec do Polski. Przecież ptasiorrr sam o tym doskonale powinieneś wiedzieć

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: admin » 27-10-2022 18:18

@dino

Chodziło mi oczywiście o to co mówi ambasador:
tego typu nastroje naturalnie są bardziej rozpowszechnione wśród niższych warstw społeczeństwa
i
bardzo nieznaczący fenomen, skrajnie marginalny
Rzeczywiście rząd zapowiedział sporą akcję cięć okołoukraińskich, pewnie na podstawie doświadczeń. Przypuszczam, że opozycja też nie będzie przeciw cięciom protestować.

@jamWilhelm
Cóż za pudło! Wydaje mi się, że ptasiorrr i dino to zupełnie przeciwne politycznie bieguny.

jamWilhelm
Posty: 1146
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: jamWilhelm » 27-10-2022 18:34

Tak? No może. Ja widzę ogromne podobieństwo tylko w wersji mniej wulgarnej

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: A1313 » 27-10-2022 19:24

Tradycja bylo ze przed wyborami zamykano w szafie niektórych polityków.
Ze strony pisu ,Pawłowicz i Macierewicz.
Ze strony po Niesiołowski.
Konfederacja walczy na pełnej miedzy sobą,w szafie zasiądzie krul?
Zycze dobrego wyniku ,na poziomie błędu statystycznego.
Oto próby zagospodarowywania jakiego elektoratu?
https://wiadomosci.wp.pl/jestem-antyros ... 436986880a


A kościół tradycyjnie,czy ktoś tam ogarnia cokolwiek ,jakiś instynkt przetrwania się włączy?

https://www.rp.pl/kosciol/art37316381-d ... -warszawie

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Akcja "Stop Ukrainizacji Polski"

Post autor: admin » 27-10-2022 23:01

A1313 pisze:
27-10-2022 19:24
Oto próby zagospodarowywania jakiego elektoratu?
https://wiadomosci.wp.pl/jestem-antyros ... 436986880a
Celem wydają się młodzi konserwatywni liberałowie. O ile jednak łatwo znaleźć młodych liberałów, o tyle aż tak konserwatywnych będzie coraz trudniej. Druga sprawa to podejście do UE. Tu też z młodzieżą może być trudno.
Czytam tę relację z wywiadu i powiem szczerze, że od długiego czasu nie trafiłem u żadnego polityka na tak kompleksowe przedstawienie poglądów partii w najistotniejszych dla obywateli tematach. Zwykle jest mowa albo o pierdołach, albo o ogólnikach. Całkiem niedawno pytani w Tarnobrzegu czołowi posłowie odpowiadali, że program partii będzie tworzony na wiosnę i wtedy będą mogli odpowiedzieć, bo teraz jeszcze ich stanowisko nie jest znane.

ODPOWIEDZ