Wybory samorządowe - Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe - Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega

Post autor: admin » 08-02-2023 18:55

Wydawałoby się, że to czas na nowy wątek, bo do kwietnia 2024 przecież wcale nie jest daleko. Kadencja bardzo wyjątkowa. Nie dość, że przedłużona pierwotnie z 4 do 5 lat, to teraz jeszcze kolejny raz przedłużona do 5,5 roku.
Dlaczego napisałem, że do wyborów nie jest daleko, jeśli to jeszcze 14 miesięcy? Spójrzmy na lokalną historię:

Rok 2010

Stowarzyszenie Niezależni Razem powołano na początku lutego, przy terminie wyborów przypadającym na koniec listopada. Wychodzi jakieś 10 miesięcy. Stowarzyszenie co prawda nie osiągnęło wielkiego sukcesu wyborczego, między innymi dlatego, że trochę się pomieszał plan na koniec, kiedy to z NR wystąpiło stowarzyszenie ESTEKA, na wieść, że Tadeusz Gospodarczyk kandyduje na prezydenta z listy PSL.

Rok 2014

Wybory odbywały się 16 listopada, ale już około dwa lata wcześniej stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg powołało do życia "Tarnobrzeski Niecodziennik". Gazeta, której redaktorem naczelnym był późniejszy prezydent Grzegorz Kiełb, skupiała się na lokalnej polityce na długo przed tym, gdy ogłoszono kampanię wyborczą, kierując swoje łamy przede wszystkim w kampanii negatywnej przeciw prezydentowi Mastalerzowi i jego otoczeniu. Pismo nie było wysokich lotów, pewnie akurat pod potrzeby wyborców, z drugiej strony popularne nazywanie członków stowarzyszenia "hemoroidami" lotów kampanii nie podnosiło.
Co interesujące, a nie wszyscy pamiętają, w zarządzie stowarzyszenia Moje Miasto Tarnobrzeg zasiadał Dariusz Bożek, który ostatecznie został wybrany radnym z komitetu Tadeusza Gospodarczyka.

Rok 2018

Wybory odbywały się 21 października, tymczasem już w maju 2017, czyli na 17 miesięcy przed wyborami, Łukasz Dybus ogłosił, że będzie startował na urząd prezydenta Tarnobrzega z listy .Nowoczesnej. Ostatecznie były wiceprezydent Tarnobrzega wycofał swoją kandydaturę, a z funkcji przewodniczącego Rady Miasta na urząd prezydenta Tarnobrzega przeniósł się Dariusz Bożek, wygrywając już w pierwszej turze.

Rok 2024

No właśnie - co z przyszłym rokiem? Nie mamy żadnych nowych mediów, chyba że liczyć profil Tarnobrzeski DiMTeam, trochę jakby podobny do Niecodziennika, chociaż tym razem Dariusz Bożek już nie jest po stronie wydawcy, ale jako obiekt negatywnej kampanii. Żadnych nowych zaskakujących stowarzyszeń. Chyba, że...
Nikt nie ogłosił oficjalnie swoich planów na start w prezydenckim, czy rajcowskim wyścigu. Może z wyjątkiem urzędującego prezydenta, który niedawno zapowiedział, że w 2024 ocenią go wyborcy. Przykład prezydenta Kiełba pokazuje, że długoterminowe działania i realizacja planu mogą się opłacić. Przykład wiceprezydenta Dybusa, że czasem zdarza się falstart. A to co mamy teraz pokazuje... nic.

Do roboty lokalpolitycy! Bo nudno.

Awatar użytkownika
PRZYWIŚLAK
Posty: 690
Rejestracja: 21-05-2008 20:06

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: PRZYWIŚLAK » 08-02-2023 19:46

Drogi adminie "słuchy chodzą" że z listy PiS na prezydenta zostanie wystawiony Pan Łukasz N. znany radny z osiedla Siarkowiec.

Marcin.TBG
Posty: 42
Rejestracja: 25-06-2020 20:18

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Marcin.TBG » 08-02-2023 21:52

Pan radny Łukasz jest mocnym kandydatem na stanowisko prezydenta i jedyną szansa na wygranie wyborów przez kandydata spod znaku PiS ponieważ pan radny Kamil już powinien zrezygnować z prób startowania na urząd prezydenta. Osobiście nie nienawidzę partii PiS, lecz pana radnego jako osobę bardzo szanuje, znam i uważam że był by dobrą opcją dla naszego miasta tylko co jeżeli władza na szczycie się zmieni i znowu jako miasto będziemy w czarnej d.

olekko
Posty: 1776
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 08-02-2023 22:25

A i ja muszę powiedzieć że uważam podobnie. Prawie zawsze radny Nowak mało politycznie, a merytorycznie i kompetentnie. Mocny kandydat, tylko czy szerzej znany? Poza tym, w Tarnobrzegu szyld partii obecnie rządzącej może bardziej przeszkadzać niż pomagać. I mnie mocno przeszkadza.

Wydaje mi się, że większość pieniędzy przed władzą PiSu otrzymywało się od marszałka, który to realizował regionalne programy unijne, ostatnio dużo więcej jest środków z centrali. Szansa, że zmieni się partia rządzącą w urzędzie marszałkowskim, jest raczej minimalna ;) chyba że znowu będzie szeroko zakrojona opozycyjna większość, jak za czasów przed marszałkiem Ortylem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 08-02-2023 23:22

Rzeczywiście od strony kompetencji i stylu Łukasz Nowak wydaje się odpowiednią osobą. Ale nie tylko radny Nowak nie jest szeroko znany. Wielu radnym wydaje się, że aktywność mogą ograniczyć do sesji RM, ale to często raptem kilkaset osób oglądających, w dodatku raczej nie całość. Większość głosujących nie ma pojęcia co się dzieje na sesjach RM. Stąd przykłady powyżej - taki Niecodziennik docierał do prawie każdego. Odpowiedników nie ma, profile partyjne zupełnie się nie sprawdzają w tym zakresie, a czas leci.

Rzeczywiście możemy tym razem zaobserwować szczególny wpływ wyników centralnych na lokalne, bo po co znów głosować wbrew województwu i centrali? Żeby współpraca układała się gorzej?
Co do władz województwa, to nie jest tak, że na Podkarpaciu musi wygrać PiS. Ale ze względu na zaszłości historyczne opozycji może być trochę trudniej. W końcu marszałek Podkarpacia Karapyta z czasów PO-PSL został prawomocnie skazany za gwałt i korupcję, mieliśmy też, ciągle nieosądzoną, aferę podkarpacką. Czasy marszałka Ortyla wydają się jednak spokojniejsze, chociaż podejście do szpitala punktów mu w Tarnobrzegu nie dodaje.

lutek
Posty: 161
Rejestracja: 24-03-2016 14:08

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: lutek » 10-02-2023 10:15

tak na marginesie szpitala i marszałka ortyla, to czy nie dostał on przypadkiem jakiegoś tytułu albo innej nagrody od PDB i jego ekipy?
po drugie czy coś wiadomo o losach EMK która mogła być czarnym koniem poprzednich wyborów? o jej starcie krążyły różne zdania i nie wiadomo czy jsj nie zrobili w balona i może teraz będzie chciała się odegrać

djkynek
Posty: 156
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: djkynek » 10-02-2023 18:00

olekko pisze:
08-02-2023 22:25
A i ja muszę powiedzieć że uważam podobnie. Prawie zawsze radny Nowak mało politycznie, a merytorycznie i kompetentnie. Mocny kandydat, tylko czy szerzej znany? Poza tym, w Tarnobrzegu szyld partii obecnie rządzącej może bardziej przeszkadzać niż pomagać. I mnie mocno przeszkadza.

Wydaje mi się, że większość pieniędzy przed władzą PiSu otrzymywało się od marszałka, który to realizował regionalne programy unijne, ostatnio dużo więcej jest środków z centrali. Szansa, że zmieni się partia rządzącą w urzędzie marszałkowskim, jest raczej minimalna ;) chyba że znowu będzie szeroko zakrojona opozycyjna większość, jak za czasów przed marszałkiem Ortylem.
Natomiast jako pracownik Siarkowca odpowiedzialny za internet to kompletne nieporozumienie. W okolicach 2002-2003 Siarkowiec wybudował własną sieć CTV z internetem, która została źle zaprojektowana i zatkała sie po paru miesiącach. Potem walczylem o działający internet, który u nich zakupiłem. Obietnice bez pokrycia, setki telefonow do Nowaka, zlewanie kompletne, opowiadanie bzdetów, że "po naszej stronie jest wszystko ok" - jak sie okazało nie było ok, ale musiało to potrwać poł roku - zero klasy i profesjonalizmu zawodowego.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 10-02-2023 20:02

lutek pisze:
10-02-2023 10:15
tak na marginesie szpitala i marszałka ortyla, to czy nie dostał on przypadkiem jakiegoś tytułu albo innej nagrody od PDB i jego ekipy?
Radni przyznali mu w zeszłym roku honorowego obywatela Tarnobrzega.
lutek pisze:
10-02-2023 10:15
po drugie czy coś wiadomo o losach EMK która mogła być czarnym koniem poprzednich wyborów? o jej starcie krążyły różne zdania i nie wiadomo czy jsj nie zrobili w balona i może teraz będzie chciała się odegrać
Do tego potrzebna jest cała lista. Udałoby się zgromadzić te duże kilkadziesiąt osób? Konkurencja będzie spora, a chętnych do kandydowania wcale może nie być zbyt wielu.

Ciekaw jestem jeszcze pp. Zychów. Czy na czele listy i do fotelu prezydenta wystartuje p. Małgorzata, czy p. Witold? Ostatnio ta pierwsza była aktywniejsza publicznie.

Awatar użytkownika
MarcinTBG84
Posty: 58
Rejestracja: 18-12-2018 14:36

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: MarcinTBG84 » 10-02-2023 21:59

djkynek pisze:
10-02-2023 18:00
olekko pisze:
08-02-2023 22:25
A i ja muszę powiedzieć że uważam podobnie. Prawie zawsze radny Nowak mało politycznie, a merytorycznie i kompetentnie. Mocny kandydat, tylko czy szerzej znany? Poza tym, w Tarnobrzegu szyld partii obecnie rządzącej może bardziej przeszkadzać niż pomagać. I mnie mocno przeszkadza.

Wydaje mi się, że większość pieniędzy przed władzą PiSu otrzymywało się od marszałka, który to realizował regionalne programy unijne, ostatnio dużo więcej jest środków z centrali. Szansa, że zmieni się partia rządzącą w urzędzie marszałkowskim, jest raczej minimalna ;) chyba że znowu będzie szeroko zakrojona opozycyjna większość, jak za czasów przed marszałkiem Ortylem.
Natomiast jako pracownik Siarkowca odpowiedzialny za internet to kompletne nieporozumienie. W okolicach 2002-2003 Siarkowiec wybudował własną sieć CTV z internetem, która została źle zaprojektowana i zatkała sie po paru miesiącach. Potem walczylem o działający internet, który u nich zakupiłem. Obietnice bez pokrycia, setki telefonow do Nowaka, zlewanie kompletne, opowiadanie bzdetów, że "po naszej stronie jest wszystko ok" - jak sie okazało nie było ok, ale musiało to potrwać poł roku - zero klasy i profesjonalizmu zawodowego.
W czasie kiedy siarkowiec stawiał internet to Łukasz Nowak chodził do szkoły, ale fakt telefony do niego jako admina internetu kończyły się tak samo
,,u nas wsio rawno" więc przeszedłem na internet+TV z orange i nie żaluję, czasem teściom pomagam przy necie na Kopernika i uważam że jest słabo, albo zwykły pech.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tomasz Stróż pierwszym oficjalnie ogłoszonym kandydatem na Prezydenta Tarnobrzega 2024

Post autor: admin » 04-09-2023 17:37

Zaskoczenie? Chyba nie. Postać dobrze znana, ścieżka też przećwiczona ;)
To dosyć późne zgłoszenie, chociaż oficjalnie pierwsze. Często "na zapowiedzi" dawano znacznie wcześniej, odpalając przy okazji własne kanały komunikacji. Prezydent Dariusz Bożek wspominał w jednym z wywiadów, że przyjdzie w 2024 czas oceny jego władzy, co można by rozumieć jako zapowiedź kandydowania na drugą turę. Bo jak inaczej można by to rozumieć?

Poza tym spodziewanych kandydatów mamy co najmniej kilkoro. Niech się dzieje.

Oświadczenie Tomasza Stróża w poniższym tekście:
https://www.tarnobrzeg.info/2023/09/04/ ... rnobrzega/

Młodziak ;)

skunaskun
Posty: 137
Rejestracja: 22-02-2018 23:59

Re: Tomasz Stróż pierwszym oficjalnie ogłoszonym kandydatem na Prezydenta Tarnobrzega 2024

Post autor: skunaskun » 05-09-2023 13:52

Znam pana Stróża, a w zasadzie znałem...
Czym ten biedny Tarnobrzeg zawinił w niebiesiech, że takie plagi się na niego sypią?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 13-10-2023 20:44

W tym zakresie nie ma kampanii wyborczej.
Małgorzata Zych potwierdziła w wypowiedzi na NW24, że będzie kandydować na urząd prezydenta miasta Tarnobrzega, w ramach własnego komitetu. Bez zaskoczenia chyba? Obstawiam solidne czwarte miejsce.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 13-10-2023 21:45

admin pisze:
13-10-2023 20:44
W tym zakresie nie ma kampanii wyborczej.
Małgorzata Zych potwierdziła w wypowiedzi na NW24, że będzie kandydować na urząd prezydenta miasta Tarnobrzega, w ramach własnego komitetu. Bez zaskoczenia chyba? Obstawiam solidne czwarte miejsce.
Dużo w tym prawdy.

A jak oceniasz 1 turę? Kto ma prawdziwe szanse na zwycięstwo bezpośrednie albo na drugą turę w ostateczności. I kto wobec tego trzeci na podium, ale bez szans? Tak na dzisiaj rzecz jasna.

Ja obstawiam drugą turę w której wezmą udział: DB na drugą kadencję i PS (czyli de facto układ GK). Zwycięstwo PS.

Poza szansami w pierwszej rozgrywce na trzecim miejscu NM (lub inny pozorant) i właśnie na czwartym Pani MZ. Rzecz jasna na dzisiaj. :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 13-10-2023 22:14

Czekaj, a nie przegapiłeś PiSu? Na pewno przed MZ w tym wszystkim, a może i przed NM. Przecież muszą kogoś wystawić. Swoją drogą, w poprzednich wyborach tylko oni szli pod swoim szyldem.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 13-10-2023 22:23

PiS w Tbg jest spalony, KK nie ma żadnych szans na prezydenta. Może jeszcze rzeczywićsie ŁN namieszać, ale raczej niewiele. Dużo też zależy od niedzielnych wyborów. Może po tym ludziki w kwietniu się jakoś zreflektują? Wyrażnie starałem się zaznaczyć- na dziś, nie na za dwa dni. ;)

olekko
Posty: 1776
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 13-10-2023 23:02

pejoelka pisze:
13-10-2023 21:45
admin pisze:
13-10-2023 20:44
W tym zakresie nie ma kampanii wyborczej.
Małgorzata Zych potwierdziła w wypowiedzi na NW24, że będzie kandydować na urząd prezydenta miasta Tarnobrzega, w ramach własnego komitetu. Bez zaskoczenia chyba? Obstawiam solidne czwarte miejsce.
Dużo w tym prawdy.

A jak oceniasz 1 turę? Kto ma prawdziwe szanse na zwycięstwo bezpośrednie albo na drugą turę w ostateczności. I kto wobec tego trzeci na podium, ale bez szans? Tak na dzisiaj rzecz jasna.

Ja obstawiam drugą turę w której wezmą udział: DB na drugą kadencję i PS (czyli de facto układ GK). Zwycięstwo PS.

Poza szansami w pierwszej rozgrywce na trzecim miejscu NM (lub inny pozorant) i właśnie na czwartym Pani MZ. Rzecz jasna na dzisiaj. :)
PS? A kto to jest? Chyba TS? ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 13-10-2023 23:27

pejoelka pisze:
13-10-2023 22:23
PiS w Tbg jest spalony, KK nie ma żadnych szans na prezydenta.
Jestem przekonany, że z tarnobrzeskich kandydatów zrobi pojutrze najlepszy wynik. A to dobry punkt do startu i jakieś porównanie względem np. pp. Potańskich. Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby jego wynik był 2 razy lepszy niż kolejnej osoby z tarnobrzeskich kandydatów.

olekko
Posty: 1776
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 16-10-2023 01:15

W sztabie Trzeciej Drogi znalazł się także Dariusz Bożek - prezydent Tarnobrzeg. - Panie prezydencie Trzecia Droga wspiera pana w drodze po kolejne zwycięstwo w wyborach samorządowych - rzekł Władysław Stepień, działacz PSL-u.
https://korso24.pl/podkarpacie/wybory-2 ... GDQRAOby3P

Wątpię, czy cała lokalna TD będzie popierać PDB.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 18-10-2023 21:27

admin pisze:
13-10-2023 23:27
pejoelka pisze:
13-10-2023 22:23
PiS w Tbg jest spalony, KK nie ma żadnych szans na prezydenta.
Jestem przekonany, że z tarnobrzeskich kandydatów zrobi pojutrze najlepszy wynik. A to dobry punkt do startu i jakieś porównanie względem np. pp. Potańskich. Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby jego wynik był 2 razy lepszy niż kolejnej osoby z tarnobrzeskich kandydatów.
No i miałem rację. KK z najlepszym wynikiem, ponad dwukrotnie lepszym niż kolejna tarnobrzeska kandydatka.
Ale spadek ilości głosów z ponad 9000 do ponad 6000 w 4 lata dobrze nie wróży.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 09-11-2023 20:44

Dziwna sytuacja, czyżby wszyscy jeszcze żyli wyborami parlamentarnymi?
Do wyborów samorządowych mamy jakieś 5-6 miesięcy, a aktywność lokalnych polityków wciąż w fazie uśpienia. Mamy dwie oficjalne deklaracje startu w wyborach prezydenckich i jedną nie całkiem oficjalną, przy czym żadne z powyższych nie dotyczą dwóch najsilniejszych partii politycznych.

Zdarzało się, że zapowiedź startu pojawiała się na dwa lata przed wyborami.
Tarnobrzeski Niecodziennik na sukces Grzegorza Kiełba też pracował dwa lata!

A teraz? Ani nowych tytułów, ani kandydatów, ani organicznej pracy skierowanej do masowego odbiorcy. O większą rozpoznawalność walczy na wszelkie sposoby chyba tylko Małgorzata Zych. Inna sprawa, że to nie taka rozpoznawalność, jaka przynosi efekty w wyborach samorządowych.

Edyta:
O! Widzę, że jakiś kandydat rozpoczyna aktywność. Chyba, że temat będzie całkiem inny?


ODPOWIEDZ