Wybory samorządowe - Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
TSS
Posty: 943
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: TSS » 13-01-2024 21:58

Sprzedać i roztrwonić w dodatku nie swoje to każdy umie, a pomysłodawcy tego typu inicjatywy powinni odejść w niebyt historii.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 13-01-2024 22:44

Ja będę stał przy swoim - to jest kolejny teren w ścisłym centrum, który jest zaniedbany i straszy. Ciekawym pomysłem jest, ale to wymagałoby szerokiej koncepcji - chyba Admin kiedyś proponował - pójścia pod prąd, niewalczenia z emigracją młodych, bo niewiele atrakcyjnego w stosunku do metropolii Tarnobrzeg może zaoferować. Ale może jako miasto-raj dla seniorów? Mamy pielęgniarstwo na tarnobrzeskiej uczelni, z kadrą średniego szczebla nie powinno być problemu. Gorzej z lekarską. Potrzeby od wielu lat pewnie nie są zaspokojne, a nasze miasto będzie się straszliwie starzeć i będzie to tylko coraz większy problem. Przez ostatnie kilka lat nie wydarzyło się w okolicy nic, pomijając ciągnącą się budowę hospicjum na Miechocinie. Tylko... czy na te senioralne domy opieki/rehabiliacje jest miejsce w ścisłym centrum miasta? Śmiem twierdzić że tak, ale... w budynku dawnej kuchni dworskiej, w parku. Nie na dużo atrakcyjniejszym inwestycyjnie terenie przy Dekutowskiego.

Panie Kandydacie, czemu służy Pańska obecność na forum, odpowiadaniu na pytania forumowiczów, tak jak spytał któryś z poprzedników? ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 13-01-2024 23:44

olekko pisze:
13-01-2024 22:44
chyba Admin kiedyś proponował - pójścia pod prąd, niewalczenia z emigracją młodych, bo niewiele atrakcyjnego w stosunku do metropolii Tarnobrzeg może zaoferować.
To raczej nie na zasadzie celu samego w sobie (za naszą spadochroniarką: niech jado!) ale świadomości, że nie zawrócimy kijem Wisły. Trzeba robić maksimum żeby zatrzymać czy przywrócić młodych do Tarnobrzega, jednocześnie zdając sobie sprawę z realiów i próbując się jakoś przystosować do tego na co mamy ograniczony wpływ.

Ale czasy się zmieniają. Może i jest miejsce na geoarbitraż w tarnobrzeskiej wersji, z zarabianiem zdalnym w świecie i stosunkowo tanim, spokojnym życiem w niewielkiej miejscowości, w której jednak sporo tematów da się szybko załatwić.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: zbyry » 14-01-2024 07:05

@olekko, sprzedaliśmy PEC (ostatnie udziały w PEC - ECO Opole sprzedał kandydat NM, który był wówczas prezydentem, a była to kura znosząca złote jaja, a on wziął jak w Kilerze "uciął kurze złote jaja" i to wcale nie jest śmieszne), PGK sprzedane, udziały w Wodociągach zastawione i wpompowane w Jezioro, gdzie z moich podatków muszę finansować wypoczynek dla osób spoza Tarnobrzega, a w dodatku sezon ile trwa - 2, 3 mc ? Sukcesywnie sprzedajemy działki, może jednak warto poczekać i nie pozbywać się wszystkiego, a zagospodarować już istniejącą infrastrukturę? I co nam zostało - RDM? Nie sztuka sprzedać, choć też to biorę pod uwagę, sztuką jest zagospodarować i znaleźć finansowanie aby jak najmniej obciążać kasę miasta.

Co do hospicjum, walczyłem o nie i to bardzo mocno, jeszcze śp. Prałat Józefczyk mnie o to prosił. Chciało się komuś nieustannie jeździć od Rzeszowa po Warszawę za pieniędzmi? Tylko chyba prezesowi Sikoniowi. Tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony 14-01-2024 08:04 przez zbyry, łącznie zmieniany 1 raz.

fish
Posty: 85
Rejestracja: 27-02-2012 20:50

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: fish » 14-01-2024 08:00

Zagospodarowanie budynku kuchni dworskiej do stanu użytkowania wymaga dobrych kilkunastu jak nie kilkadziesiąt milionów złotych. Budynek jest całkowicie zdewastowany a swojego czasu pożar wywołany przez osoby w nim mieszkające i akcja straży pożarnej zrobiły dodatkowo swoje.

Awatar użytkownika
tomasz_stróż
Posty: 17
Rejestracja: 13-01-2024 15:07

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: tomasz_stróż » 14-01-2024 09:25

olekko pisze:
13-01-2024 22:44
Ja będę stał przy swoim - to jest kolejny teren w ścisłym centrum, który jest zaniedbany i straszy. Ciekawym pomysłem jest, ale to wymagałoby szerokiej koncepcji - chyba Admin kiedyś proponował - pójścia pod prąd, niewalczenia z emigracją młodych, bo niewiele atrakcyjnego w stosunku do metropolii Tarnobrzeg może zaoferować. Ale może jako miasto-raj dla seniorów? Mamy pielęgniarstwo na tarnobrzeskiej uczelni, z kadrą średniego szczebla nie powinno być problemu. Gorzej z lekarską. Potrzeby od wielu lat pewnie nie są zaspokojne, a nasze miasto będzie się straszliwie starzeć i będzie to tylko coraz większy problem. Przez ostatnie kilka lat nie wydarzyło się w okolicy nic, pomijając ciągnącą się budowę hospicjum na Miechocinie. Tylko... czy na te senioralne domy opieki/rehabiliacje jest miejsce w ścisłym centrum miasta? Śmiem twierdzić że tak, ale... w budynku dawnej kuchni dworskiej, w parku. Nie na dużo atrakcyjniejszym inwestycyjnie terenie przy Dekutowskiego.

Panie Kandydacie, czemu służy Pańska obecność na forum, odpowiadaniu na pytania forumowiczów, tak jak spytał któryś z poprzedników? ;)
Do czego ma służyć moja obecność na forum ?
Za pośrednictwem tego forum mogę spotkać się z potencjalnymi wyborcami, lepiej zrozumieć ich potrzeby czy też oczekiwania. Forum to nie tylko osoby aktywne ale też osoby czytające a sądzę, że jest ich przeważająca większość. To już sam admin wie.

To też dementowanie nieprawdziwych informacji, które ukazują się czy też będą się ukazywać podczas kampanii wyborczej. Jako przykład pierwszy z brzegu mogę podać informację, która nie tak dawno została wypuszczona z budynku Kościuszki 32, że zrezygnowałem z udziału w wyborach. Radni, urzędnicy pytali się mnie czy to prawda podając przy okazji źródło informacji ;) Można dementować to rozmawiając z kimś osobiście ale na forum trafię zdecydowanie do większej liczy odbiorców.

Fresca
Posty: 155
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Fresca » 14-01-2024 09:59

Mam podobne zdanie do Admina, jednak bez ludzi młodych nie będzie rozwoju miasta. Należy zacząć tworzyć różne możliwości.
Większość młodych osób utrzymuje się z pracy poza krajem przekazując środki na utrzymanie pozostałej rodzinie. Nie oszukujemy się, że wszyscy mają zatrudnienie w zagranicznych firmach. Zdecydowana większość pracuje w budowlance, lub jako pomoc domowa, opieka itp. Liczymy na to, że przyjadą tutaj robić to samo?Jestem sceptyczna. Chyba, że liczymy na zatrudnienie (przepraszam) " tańszej siły roboczej".
Fakt miasto się starzeje i bez wątpienia takie jest obecnie zapotrzebowanie, bo starsi ludzie pozostali bez opieki (dlaczego?), ale...(ponownie przepraszam) nie będą oni żyli wiecznie tak jak i ja, będziemy starszych ludzi "ściągać" do miasta? Wierzycie, że właśnie do Tarnobrzega będą przyjeżdżać zamożni emeryci? Ok z zagranicy, bo będzie tu dla nich taniej, czyli czy wyjeżdżasz, czy jesteś na miejscu robisz to samo tylko kwestia pieniędzy? Musimy postawić na różne możliwości.

Praca zdalna? Tak jest sporo osób tak pracujących, ale nie można na taką formę jedynie liczyć. Obecnie, po pandemii, pracodawcy dążą do powrotu pracowników, ewentualnie stawiają na formę mieszaną. Praca zdalna w pełnym wymiarze możliwa jest w nielicznych profesjach. Pytanie, czy osoby tak pracujące będą wydawać w mieście swoje pieniążki poza opłatami i wyżywieniem?

Czy kuchnia ma uregulowana własność. Nie wiem. Nie zagłębiałem tematu, bo od czasu remontu pałacu stracił ten rejon moje zainteresowanie. Będąc w parku też nie widziałam wielu spacerowiczów, głównie osoby z psami.
Kuchnia - osobiście pierwotne przeznaczenie tego budynku bardziej mi odpowiada.

Fajnie, że zaczęło się coś więcej dziać na forum. Nie rozumiem pytania Olekko, bo takie samo pytanie można zadać każdemu będącemu tu na forum 🙂 mi. Nawet tym, którzy go czytają a po zmianach nie rejestrując się ponownie🙂.
Nawet zapytam .... Adminie, dlaczego zakładałeś forum? Nie oczekuję odpowiedzi🙂

Tak na marginesie, czytając ostatnie wpisy w tym dokładnie wątku i info obiegające miasto, to ... mam wrażenie, że Pipa wygrała z mieszkańcami.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 17-01-2024 17:16

Forum zakładałem, bo go nie było, a odczuwałem brak czegoś takiego. Ale to było 20 lat temu i Internet się zmienił, jak i cały świat. Ja i moje podejście zresztą też.

Spojrzałem na zasięgi i widać zaskakującą różnicę w źródłach:
- filmik Małgorzaty Zych jak domaga się odpowiedzi od prezydenta ma na TikToku 38 tys. odsłon, a na facebooku ma ich niespełna 500.
- filmik Dariusza Bożka z gęsią ma na TikToku 15 tys. odsłon, a na facebooku ma ich 105 tysięcy.

To kwestia pokoleniowa, czyli że facebook jest dla zgredów?

janektbg
Posty: 92
Rejestracja: 05-03-2020 12:48

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: janektbg » 17-01-2024 17:20

Czas. Nie ma czasu na czytanie czy szukanie. Tik tok to tylko machanie palcem przesuwając kolejne minutowe filmiki.

PS. Mało kogo już interesuje kto jest właścicielem TikToka i czemu to może być takie niebezpieczne.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: zbyry » 17-01-2024 18:44

Właściwie, to nie wiem jak zacząć, ale chyba od początku. Bo mnie to ruszyło i to mocno. Na NW24 czytam, że PDB będzie się starał o dokończenie hospicjum na Miechocinie. Pod koniec 2021 roku wystosowałem pismo do PDB z informacją, aby już jeździli za pieniędzmi do marszałka, za free bowiem chcieliśmy z kolegami przygotować studium wykonalności wraz z częścią finansową oraz wniosek. Wierzcie mi, jest tego trochę, a liczenia i pisania od metra i trochę. Dostałem pisemną odpowiedź, że urząd sam sobie poradzi....no to sobie "poradził", że do dziś nie ma jednolitego mechanizmu finansowego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego i innych środków poza - budżetowych (kasa miasta, co by jej nie naruszać), które finansowałyby tego typu przedsięwzięcia. Mówiłem, prosiłem, idźcie negocjować kontrakty terytorialne, aby wpisać to na listę projektów strategicznych, może słowo indykatywnych to za dużo, mniej więcej oznacza to samo ale w innym wymiarze horyzontalnym.

Dane, jakie były mi potrzebne, to: kosztorys inwestorski, narzuty siatki płac, mechanizm finansowania z PFRON i NFZ i dalibyśmy radę. Odpisali mi na zasadzie "weź ty się łaskawie odpier.....".

Idą wybory, to i temat chwytliwy. Teraz się pytam? Z czego, z KPO? Nawet Tusk ma powiedziane, jak spełni kamienie milowe, to będą sukcesywnie odblokowywać pieniądze. W głowie mi się nie mieści, jak można przed wyborami szermować opieką paliatywną. Być może zabrzmi to trywialnie i wiele osób będzie się śmiało, ale w sobotę rano lub w piątek wieczorem siądę w auto i pojadę na cmentarz w Sobowie na grób Prałata, być może tam gdzieś wyproszę łaskę o znalezienie pieniędzy na dokończenie tego dzieła.

BTW dokumenty i plan hospicjum mam w szafie, na którą teraz patrzę. I z niedowierzaniem powtórzę, nie mieści mi się w obrębie percepcji szarych komórek, a zakładam, że jeszcze trochę mi zostało, jak można tuż przed wyborami podnosić temat, który od paru lat był martwy. Dla mnie jest to nie do pojęcia. Proszę mi darować, ale tak jest.

janektbg
Posty: 92
Rejestracja: 05-03-2020 12:48

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: janektbg » 17-01-2024 20:20

Masz okazję napisać to na Facebooku PDB, bo wrzucił filmik z prośbą o przekazanie 1.5% na budowę hospicjum :) warto nagłośnić temat.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: zbyry » 17-01-2024 20:33

Niestety nie oglądam fb PDB, ani tik toka, którego nie mam i miał nie będę. Lubię za dnia trzymać się w formie pro-zdrowotnej, stąd taka moja postawa, a procent z pit przekazuje indywidualnie. To też trzyma człowieka przy życiu, skutecznie.

Mnie jest potrzebny tylko wkład własny minus luka finansowa i nawet sam się podejmuje napisania i przeliczenia wszystkiego. Tylko z jakiego programu? 5 lat kadencji psu w .....

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 17-01-2024 21:14

Tomasz Stróż ogłosił kandydaturę 4 września. Tydzień wcześniej została wykupiona domena tomaszstroz.pl, czyli pewnie nie przypadek.
norbertmastalerz.pl - działa stale od lat, chociaż od paru lat wyłącznie z życzeniami świątecznymi
Domenę lukasznowak.pl co prawda zarejestrowano w roku 2008, ale ostatnia zmiana to 15 stycznia 2024. Ten, nie ten?
Strona dariuszbozek.tarnobrzeg.pl była aktywna i aktualizowana przez całą kadencję. Szacun!
Domena grazynapotanska.pl została zarezerwowana 8 sierpnia roku 2022, czyli rzeczywiście plany były już dawno temu.

Bartłomiej Tomczyk
Posty: 6
Rejestracja: 18-01-2024 18:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Bartłomiej Tomczyk » 18-01-2024 18:46

No za to teraz PDB szwęda się po mieście i tiktoki nagrywa. Żałosne.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 19-01-2024 08:33

W kampanii wyborczej nie ma kroków żałosnych. Są skuteczne i nieskuteczne. Filmiki sprzed 5 lat zadziałały bardzo dobrze, pewnie założenia są podobne. Oprócz serii małych nakrętek są też dłuższe materiały tematyczne, jak obwodnica czy kolekcja dzikowska z inwestycjami okołozamkowymi.

Jakie widzimy reakcje odbiorców na fejsie? Reakcji dużo i pozytywne.
TikToka odbieram bardziej jako modny dodatek. Pewnie też próbę dotarcia do młodszych wyborców, ale tu nie wiem jak to się przełoży na skuteczność. Ale coś już się zaczęło i rośnie, a PiS nawet jeszcze nie przedstawił kandydata.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 19-01-2024 16:04

Po filmiku z gęsią, Dariusz Bożek opublikował filmik zaczynający się od sceny z wypchanym niedźwiedziem, chyba drugim najbardziej znanym tarnobrzeskim zwierzakiem.

Serio
Posty: 695
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 20-01-2024 16:35

Kolejna bardzo funkcjonalna propozycja Małgorzaty Zych.
Małgorzata Zych
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001408209713
W związku z planowaną przebudową Placu Bartosza Głowackiego chciałam w ramach samorządowej kampanii wyborczej zaproponować mieszkańcom wykonanie zadaszenia tej części rynku na której pierwotnie znajdował się ratusz. Wspaniałym wzorem mógłby być dla nas projekt adaptacji placu na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Lekka forma konstrukcji i do tego lustrzany spód dachu w mojej ocenie bardzo dobrze wpisze się układ przestrzenny rynku i będzie harmonizował z nowoczesną bryłą budynku „Społem”. Takie lustrzane spody dachów zastosowano już w wielu obiektach. Przykładem może być choćby największy pchli targ w Barcelonie Els Encants Vells. Może też być dla nas także wzorem Plac Teatralny w Antwerpii, który pokazuje w jak wszechstronny sposób można wykorzystać taką przestrzeń. Wiemy, jak dużo różnorodnych wydarzeń ma miejsce na naszym rynku i to rozwiązanie architektoniczne uniezależniające od kaprysów pogody (ochrona nie tylko od deszczu, ale także w lecie przed upalnym słońcem) spowodowałoby, że nasz Plac Bartosza Głowackiego zacząłby pełnić funkcję miejsca, które przyciągałoby znacznie większą liczbę osób i stał się ważnym ośrodkiem aktywności dla mieszkańców Tarnobrzega. Jak się Wam podoba moja propozycja?
Załączniki
1.jpg
1.jpg (125.23 KiB) Przejrzano 581 razy
2.jpg
2.jpg (31.28 KiB) Przejrzano 581 razy
Wrocław1.jpg
Wrocław1.jpg (124.09 KiB) Przejrzano 581 razy
Ostatnio zmieniony 20-01-2024 17:52 przez Serio, łącznie zmieniany 1 raz.

Serio
Posty: 695
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 20-01-2024 16:38

Załączniki
Wrocław2.jpg
Wrocław2.jpg (210.68 KiB) Przejrzano 581 razy
Barcelona.jpg
Barcelona.jpg (159.79 KiB) Przejrzano 581 razy
Antwerpia.jpg
Antwerpia.jpg (245.95 KiB) Przejrzano 581 razy

djkynek
Posty: 157
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: djkynek » 20-01-2024 17:07

ja wielbiciel banderowców, łańcuchowy kundel bożka, zalecam konsultacje u specjalistów z dziedziny psychiatrii

Serio
Posty: 695
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 20-01-2024 17:59

djkynek pisze:
20-01-2024 17:07
ja wielbiciel banderowców, łańcuchowy kundel bożka, zalecam konsultacje u specjalistów z dziedziny psychiatrii
Była gęś, był niedźwiedź to teraz pora chyba na kundelki -oby tylko nie ze schroniska.
Ostatnio zmieniony 20-01-2024 18:34 przez Serio, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ