Wybory samorządowe - Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
carool
Posty: 88
Rejestracja: 20-11-2007 23:09

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: carool » 29-01-2024 13:53

Może zróbmy konkurs na najbardziej oderwany pomysł / obietnicę wyborczą:
Ja planuje aby nad tymi planowanymi miejscami parkingowymi na placu zrobić jeszcze zadaszenie! :lol: :shock:

Serio
Posty: 695
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-01-2024 13:56

Tyle masz merytorycznego do powiedzenia? Słabiutko.

djkynek
Posty: 157
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: djkynek » 29-01-2024 13:59

Pomysł likwidacji płatnego parkowania i parkingu na nomen - omen placu czerwonym to chyba był konsultowany z putlerem (ale chyba nie z osobistym psychiatrą). Po likwidacji płatnego parkowania najbliższe wolne miejsca...będą nad jeziorem chyba.....

Awatar użytkownika
carool
Posty: 88
Rejestracja: 20-11-2007 23:09

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: carool » 29-01-2024 14:00

Aby merytorycznie rozmawiać trzeba zejść na ziemię a nie błądzić w chmurach

Awatar użytkownika
carool
Posty: 88
Rejestracja: 20-11-2007 23:09

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: carool » 29-01-2024 14:06

a jeżeli rozmawiamy merytorycznie na temat dodatkowych miejsc parkingowych to z tego co mi się wydaje jest jedna ładna działka miasta prawie w samym centrum na rogu ulic Dominikańskiej/Wyszyńskiego przed wyższą szkoła. Spokojnie można zrobić tam miejsca do parkowania.
PS. Koniecznie zadaszone :D

jamWilhelm
Posty: 1148
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: jamWilhelm » 29-01-2024 14:52

pytanie trochę science fiction, jednak zadam u źródła - kto byłby vice Pani Małgorzaty?

Serio
Posty: 695
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-01-2024 15:15

carool pisze:
29-01-2024 14:06
a jeżeli rozmawiamy merytorycznie na temat dodatkowych miejsc parkingowych to z tego co mi się wydaje jest jedna ładna działka miasta prawie w samym centrum na rogu ulic Dominikańskiej/Wyszyńskiego przed wyższą szkoła. Spokojnie można zrobić tam miejsca do parkowania.
PS. Koniecznie zadaszone :D
To dlaczego przez 5 lat nie zrobił tego prezydent, a wprowadził strefy płatnego parkowania? Zadaszenie jest konieczne nad placem targowym, to bardzo dobry pomysł, na rynku to równie praktyczna propozycja. Kolejny dobry przykład Kraków Plac Imbramowski. Co do dachu, co w tym śmiesznego, człowiek od początku egzystencji szukał schronienia na głową. Jak widać w Tarnobrzegu, co niektórzy są myślący inaczej.
Załączniki
Kraków1.jpg
Kraków1.jpg (212.6 KiB) Przejrzano 1049 razy
Plac Ibramowski w Krakowie.jpg
Plac Ibramowski w Krakowie.jpg (163.93 KiB) Przejrzano 1050 razy

Serio
Posty: 695
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-01-2024 15:23

jamWilhelm pisze:
29-01-2024 14:52
pytanie trochę science fiction, jednak zadam u źródła - kto byłby vice Pani Małgorzaty?
Prezydent mówił w kampanii, że jego zastępcą będzie Mirosław?

Serio
Posty: 695
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-01-2024 15:47

djkynek pisze:
29-01-2024 13:59
Pomysł likwidacji płatnego parkowania i parkingu na nomen - omen placu czerwonym to chyba był konsultowany z putlerem (ale chyba nie z osobistym psychiatrą). Po likwidacji płatnego parkowania najbliższe wolne miejsca...będą nad jeziorem chyba.....
Jak widać Bożek w 2018 roku już ten temat konsultował z "putlerem i osobistym psychiatrą".
Program wyborczy
Opublikowano: 31 sierpień 2018
1. Tarnobrzeg rozwijający się
budowa i remonty parkingów miejskich - w tym wydzielenie fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie
Jak to? Prezydent nie zrealizował swojego programu wyborczego? Czyżby nas oszukał? Wszystko na to wskazuje. Zaiste człowiek godny zaufania , co innego mówił, co innego zrobił.
Można dodać:
5. Tarnobrzeg obywatelski
systematyczne konsultacje z mieszkańcami i bieżące rozpoznawanie potrzeb
Pokazał, jak wyglądają konsultacje w sprawie spalarni
Atakuj dalej tak podle Małgorzatę Zych to dostaniesz tu troczę więcej takich kwiatków.

jamWilhelm
Posty: 1148
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: jamWilhelm » 29-01-2024 16:06

Serio pisze:
29-01-2024 15:23
jamWilhelm pisze:
29-01-2024 14:52
pytanie trochę science fiction, jednak zadam u źródła - kto byłby vice Pani Małgorzaty?
Prezydent mówił w kampanii, że jego zastępcą będzie Mirosław?
No chyba nie mówił ale można było się tego spodziewać. W przypadku ŁN też można się domyślać a w przypadku MZ to tylko mi przychodzi do głowy małżonek, bo kto inny by niby chciał? Ale w sumie racja, po co w ogóle się nad tym zastanawiać... Nie było tematu

Serio
Posty: 695
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-01-2024 16:41

jamWilhelm pisze:
29-01-2024 16:06
Serio pisze:
29-01-2024 15:23
jamWilhelm pisze:
29-01-2024 14:52
pytanie trochę science fiction, jednak zadam u źródła - kto byłby vice Pani Małgorzaty?
Prezydent mówił w kampanii, że jego zastępcą będzie Mirosław?
No chyba nie mówił ale można było się tego spodziewać. W przypadku ŁN też można się domyślać a w przypadku MZ to tylko mi przychodzi do głowy małżonek, bo kto inny by niby chciał? Ale w sumie racja, po co w ogóle się nad tym zastanawiać... Nie było tematu
No właśnie, po co się nad tym zastanawiać skoro na pewno nie będzie to osoba z Woli Baranowskiej, czy też z innej sąsiedniej wsi naszego powiatu. Okazało się, że nikt nie był godny z Tarnobrzega sprawować tej funkcji za kadencji obecnego prezydenta. Jak widać i w ten sposób można było deprecjonować wizerunek i mieszkańców naszego miasta.

Awatar użytkownika
carool
Posty: 88
Rejestracja: 20-11-2007 23:09

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: carool » 29-01-2024 17:14

na rynku to równie praktyczna propozycja. Kolejny dobry przykład Kraków Plac Imbramowski. Co do dachu, co w tym śmiesznego, człowiek od początku egzystencji szukał schronienia na głową. Jak widać w Tarnobrzegu, co niektórzy są myślący inaczej.
Nie no super sprawa, proponuję zrobić zadaszenia również nad wszystkimi drogami w tym naszym pieknym mieście. Bardzo praktyczna sprawa nie trzeba chodzić z parasolem jak pada, w zimie nie trzeba odśnieżać a z tym problem przecież zawsze jest.
Znalazłem dla was nawet hasło wyborcze: Dachy Tarnobrzega! :lol:

Serio
Posty: 695
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-01-2024 17:39

carool pisze:
29-01-2024 17:14
na rynku to równie praktyczna propozycja. Kolejny dobry przykład Kraków Plac Imbramowski. Co do dachu, co w tym śmiesznego, człowiek od początku egzystencji szukał schronienia na głową. Jak widać w Tarnobrzegu, co niektórzy są myślący inaczej.
Nie no super sprawa, proponuję zrobić zadaszenia również nad wszystkimi drogami w tym naszym pieknym mieście. Bardzo praktyczna sprawa nie trzeba chodzić z parasolem jak pada, w zimie nie trzeba odśnieżać a z tym problem przecież zawsze jest.
Znalazłem dla was nawet hasło wyborcze: Dachy Tarnobrzega! :lol:
Jednak to prawda, że co niektórzy są myślący inaczej w naszym mieście. Wolę Dachy Tarnobrzega niż Podwodny Tarnobrzeg. Co tam ma być w tym podwodnym mieście prezydenta, może przypomnisz mi? Na marginesie dachy też się odśnieża.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 29-01-2024 17:56

Racja, że wydzielenie miejsc parkingowych na rynku to niezrealizowana część programu wyborczego Dariusza Bożka. Mało tego - prezydent nie tylko nie zrealizował swojego programu, ale zrealizował program oponentki, bo płatne parkowanie w centrum było w programie EM-K.

Podoba mi się pomysł przywrócenia parkingów w północnej części rynku i otwarcia przejazdu do Sienkiewicza w tej okolicy. Pamiętam jak to wyglądało i funkcjonowało przed laty. Oczywiście zieleń swoją drogą, ale w tym obszarze nikt chyba nie planował robienia trawników, fontann czy sadzenia drzew.

Zgodzę się również z MZ, że płatne parkowanie to forma podatku. Efekty oceniam negatywnie. Jechałem dzisiaj w środku dnia i wiele miejsc parkingowych w centrum najzwyczajniej w świecie się marnowało (stało niewykorzystane), gdy tymczasem okolice dookoła strefy są obecnie ponadnormatywnie i permanentnie zapchane. Nie podoba mi się to. To trochę jak z postrzeganiem dziecka, które widzi co ma tu i teraz, w odcięciu od pełnego zakresu efektów. A wszystko dzieje się jakimś kosztem.

Ale przechodząc do realiów, to niestety patrzymy przez pryzmat tu i teraz. Już popełniliśmy błąd z wybetonowaniem rynku, kierując się chwilową modą i potrzebami.
Czego możemy się spodziewać w perspektywie najbliższych lat?
Światowe Forum Ekonomiczne domaga się ograniczenia liczby samochodów w miastach o 75%. Podobny kierunek dążeń mamy w kolejnych Fitach, czy planach ekologicznego zaciskania pasa. Już jest nas niespełna 40 tysięcy. Za 10 lat będzie nas sporo mniej, przy czym średnia wieku będzie znacząco rosnąć. Czy zamieszkujący Tarnobrzeg emeryci za 10-20 lat będą potrzebować tyle miejsc parkingowych co obecnie, jeśli środowiska sprawcze żądają wyeliminowania 3/4 pojazdów, a stopniowo poznajemy metody, które mają doprowadzić do takiej sytuacji? Z rowerami i hulajnogami się pomieścimy, a już wkrótce mało kogo będzie stać na utrzymanie samochodu. I raczej nie będą to starzejący się tarnobrzeżanie.

Awatar użytkownika
carool
Posty: 88
Rejestracja: 20-11-2007 23:09

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: carool » 29-01-2024 18:11

Adminie masz 100% racji.
Nikt nie poświęcił chodź trochę czasu nad tym aby zastanowić się czego tak naprawdę potrzeba temu miastu i jakie są dalsze perspektywy rozwoju. Wkurza mnie natomiast że najlatwiej rzucać kiełbasą wyborczą bez pokrycia czesto obietnicami oderwanymi od rzeczywistości typu: ja wybuduję nową drogę!, a ja zrobię dach na rynku, a ja nawet parking na rynku! No fajnie ale ja się pytam skąd na to środki finansowe i czy jest to nam faktycznie potrzebne. Zreszta na profilu pani Zych ktoś o to kiedyś zapytał to dostał odpowiedź ze to jest tylko kampania prezydencka a o srodki mają się martwić urzednicy a nie prezydent. Nosz.....
Kończąc a może warto było by się zająć takimi nie popularnymi wyborczo tematami typu jak zatrzymać młodzież w tym miescie jak zwiększyć atrakcyjność miasta dla osób zaczynajacych pracę. Bo za 20-30 lat może już nie być komu budować tych miejsc parkingowych.

Serio
Posty: 695
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-01-2024 18:52

admin pisze:
29-01-2024 17:56
Racja, że wydzielenie miejsc parkingowych na rynku to niezrealizowana część programu wyborczego Dariusza Bożka. Mało tego - prezydent nie tylko nie zrealizował swojego programu, ale zrealizował program oponentki, bo płatne parkowanie w centrum było w programie EM-K.

Podoba mi się pomysł przywrócenia parkingów w północnej części rynku i otwarcia przejazdu do Sienkiewicza w tej okolicy. Pamiętam jak to wyglądało i funkcjonowało przed laty. Oczywiście zieleń swoją drogą, ale w tym obszarze nikt chyba nie planował robienia trawników, fontann czy sadzenia drzew.

Zgodzę się również z MZ, że płatne parkowanie to forma podatku. Efekty oceniam negatywnie. Jechałem dzisiaj w środku dnia i wiele miejsc parkingowych w centrum najzwyczajniej w świecie się marnowało (stało niewykorzystane), gdy tymczasem okolice dookoła strefy są obecnie ponadnormatywnie i permanentnie zapchane. Nie podoba mi się to. To trochę jak z postrzeganiem dziecka, które widzi co ma tu i teraz, w odcięciu od pełnego zakresu efektów. A wszystko dzieje się jakimś kosztem.

Ale przechodząc do realiów, to niestety patrzymy przez pryzmat tu i teraz. Już popełniliśmy błąd z wybetonowaniem rynku, kierując się chwilową modą i potrzebami.
Czego możemy się spodziewać w perspektywie najbliższych lat?
Światowe Forum Ekonomiczne domaga się ograniczenia liczby samochodów w miastach o 75%. Podobny kierunek dążeń mamy w kolejnych Fitach, czy planach ekologicznego zaciskania pasa. Już jest nas niespełna 40 tysięcy. Za 10 lat będzie nas sporo mniej, przy czym średnia wieku będzie znacząco rosnąć. Czy zamieszkujący Tarnobrzeg emeryci za 10-20 lat będą potrzebować tyle miejsc parkingowych co obecnie, jeśli środowiska sprawcze żądają wyeliminowania 3/4 pojazdów, a stopniowo poznajemy metody, które mają doprowadzić do takiej sytuacji? Z rowerami i hulajnogami się pomieścimy, a już wkrótce mało kogo będzie stać na utrzymanie samochodu. I raczej nie będą to starzejący się tarnobrzeżanie.
Głos rozsądku. Może się tu wreszcie skończy ten hejt na Małgorzatę Zych w tej sprawie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 29-01-2024 18:52

carool pisze:
29-01-2024 18:11
Kończąc a może warto było by się zająć takimi nie popularnymi wyborczo tematami typu jak zatrzymać młodzież w tym miescie jak zwiększyć atrakcyjność miasta dla osób zaczynajacych pracę.
To akurat bardzo popularne wyborczo tematy, pojawiały się już kilkanaście lat temu. Ale w tej kwestii też obiecać można wszystko, szczególnie jeśli nie podaje się konkretów, a puste hasła.

Inna sprawa, że jak młodzież spotkała się ostatnio z prezydentem, to właściwie jedyne czego chcieli to galeria, bo nie ma gdzie wyjść...

Awatar użytkownika
carool
Posty: 88
Rejestracja: 20-11-2007 23:09

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: carool » 29-01-2024 19:04

Po obecnym prezydencie, osobie która jako nauczyciel powinna wiedzieć co trzeba najbardziej młodzieży, chyba najbardziej się zawiodłem. Bo nawet tej galerii nie był w stanie im "załatwić" :D
Jakoś nie mamy szczęścia do rządzących. A przyszłość też nie zapowiada się lepiej......

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 30-01-2024 17:45

Prezydent na kolejnej konferencji, pewnie znów w towarzystwie przyszłych kandydatów z jego listy.



Dzięki Innn za linka do rozmowy. Posłuchałem, ciekawy fragment o lokalnych mediach.
Jak jest, co do zasady, każdy widzi. I wiadomo co o tym myśleć. Ale jednak lokalnie nie jest u nas aż tak źle.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 30-01-2024 21:21

Super, że przy boisku czy bieżniach w tle już dłubią i jak słyszę wydłubane ma być do listopada.

Osobiście bardzo się cieszę na remont obecnego basenu i plan budowy drugiej niecki. Oby to pierwsze było możliwe już w tym roku podczas tradycyjnej przerwy wakacyjnej a poczatek realizacji drugiej niecki basenu w roku 2025.

Tymczasem mamy rozpoczęte a niezakończone formalnie inwestycje, to mnie martwi i fajnie by było aby dziennikarze podczas kolejnych konferencji mocniej dopytywali bo to z pewnością zmotywuje władze miasta do wywarcia nacisków by choćby stopniowo poszczególne ulice oddawać do użytkowania. Przynajmniej te, gdzie brakuje mniej niż 10% zakresu prac. Czekanie do sierpnia w przypadku niektórych jak się wydaje w 100% zrobionych ulic dla przeciętnego mieszkańca jest bowiem że tak ładnie napiszę kuriozalne.

ODPOWIEDZ