Wybory samorządowe - Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
TSS
Posty: 942
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: TSS » 05-03-2024 18:20

Są tacy, co tego chcą. Chcą zrobić z Tarnobrzega wyspę utopia, likwidując wszystko co się da, manipulując przy tym nieświadomych i coraz biedniejszych mieszkańców Tarnobrzega.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: zbyry » 05-03-2024 18:21

Nie no człowieku, z Tobą się nie da dyskutować. Wezmę Cię za tydzień do Krakowa, zostawię Cię przed spalarnią, umówię Cię z inżynierami i sobie oglądniesz Jak poczujesz choćby delikatny smród, to Cię odwiozę a jak nie, to zamówię Ci Bolta na dworzec główny, stamtąd już na TBG, wcześniej rezerwując busa lub możesz bla bla. Mieszasz jak diabeł ogonem w kotle. Jeszcze raz Ci mówię i po raz ostatni definitywnie się do Ciebie oddzywam. Weź odpady medyczne i jak będziesz miał pomysł, jak je recyklingiwać, to daj Boże, objaśnij nam jak to zrobić, co by ludzie nie padali jak muchy. Wątek zszedł na boczny tor, z mojej strony to wszystko na temat spalarni.

Awatar użytkownika
Dość ArogancjiWładzy
Posty: 55
Rejestracja: 23-05-2023 23:33

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Dość ArogancjiWładzy » 05-03-2024 18:39

zbyry pisze:
05-03-2024 18:21
Nie no człowieku, z Tobą się nie da dyskutować. Wezmę Cię za tydzień do Krakowa, zostawię Cię przed spalarnią, umówię Cię z inżynierami i sobie oglądniesz Jak poczujesz choćby delikatny smród, to Cię odwiozę a jak nie, to zamówię Ci Bolta na dworzec główny, stamtąd już na TBG, wcześniej rezerwując busa lub możesz bla bla. Mieszasz jak diabeł ogonem w kotle. Jeszcze raz Ci mówię i po raz ostatni definitywnie się do Ciebie oddzywam. Weź odpady medyczne i jak będziesz miał pomysł, jak je recyklingiwać, to daj Boże, objaśnij nam jak to zrobić, co by ludzie nie padali jak muchy. Wątek zszedł na boczny tor, z mojej strony to wszystko na temat spalarni.
Wytłumacz mi merytorycznie dlaczego w Zakrzowie, Sobowie czy centrum można wytruwać ludzi a w Machowie już nie wypada? Ciągle też czekamy aż kandydat Stróż przestanie ściemniać i w końcu odważy się publicznie wskazać właściwe miejsce na spalarnię odpadów.
Marcin Piasek. Politycy WON! Jedyny kandydat na świecie, który złożył przysięgę na wierność i posłuszeństwo wyłącznie Narodowi Polskiemu. Żaden POPiS, partia, kościół, korporacja czy inna reżimowa mafia. Tylko bezpośrednia władza Tarnobrzeżan.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: A1313 » 05-03-2024 18:50

Dość ArogancjiWładzy pisze:
05-03-2024 18:39
zbyry pisze:
05-03-2024 18:21
Nie no człowieku, z Tobą się nie da dyskutować. Wezmę Cię za tydzień do Krakowa, zostawię Cię przed spalarnią, umówię Cię z inżynierami i sobie oglądniesz Jak poczujesz choćby delikatny smród, to Cię odwiozę a jak nie, to zamówię Ci Bolta na dworzec główny, stamtąd już na TBG, wcześniej rezerwując busa lub możesz bla bla. Mieszasz jak diabeł ogonem w kotle. Jeszcze raz Ci mówię i po raz ostatni definitywnie się do Ciebie oddzywam. Weź odpady medyczne i jak będziesz miał pomysł, jak je recyklingiwać, to daj Boże, objaśnij nam jak to zrobić, co by ludzie nie padali jak muchy. Wątek zszedł na boczny tor, z mojej strony to wszystko na temat spalarni.
Wytłumacz mi merytorycznie dlaczego w Zakrzowie, Sobowie czy centrum można wytruwać ludzi a w Machowie już nie wypada? Ciągle też czekamy aż kandydat Stróż przestanie ściemniać i w końcu odważy się publicznie wskazać właściwe miejsce na spalarnię odpadów.
Przy teorii że spalarnie trują ludzi lokalizacja jest mało ważna.
Coś jak kopanie się z koniem ,masz swoją teorię i będziesz się jej trzymam do usranej śmierci.

jamWilhelm
Posty: 1148
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: jamWilhelm » 05-03-2024 18:52

no zbyry on nie odpowie co robić że śmieciami bo sam nie wie. "Żadnej spalarni w Polsce":) Wybory chce wygrać na szpitalu i spalarni :) On ma swoje zdanie ale siez nim nie zgadza :)

dino
Posty: 2002
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: dino » 05-03-2024 19:52

Czemu nikt NIE CHCE zauważyć, że spalarnie to nie tylko obiekt, a cała dyskusja i problem sprowadza się do samej budowli.

1. A przecież spalarnia, to tysiące ton NieWiadomoCzego prztaczające się nie tylko torami przez Stację Tarnobrzeg ale również poruszające się naszymi ulicami.
NieWiadomoCo będzie stało na stacji czekając na wolny tor.
NieWiadomoCo będzie stało na światłach czekając "na zielone".

2. Te tysiące ton NieWiadomoCzego będziemy ściagać z dziesiatków kilkometrów a podobno i z zagranicy. Z światowego eksportera siarki produktów na niej opartych zmienimy się w światowego utylizatora NieWiadomoCzego.
TO MA BYĆ WIZJA "ROZWOJU"?
Ktoś się z amebą za łeb pozamieniał?

2. To również potężne magazyny NieWiadmoCzego w samym Machowie. Nikt chyba sobie nie wybraża, że to będzie działało na zasadzie: jak przywiozą, to spalimy.
Nie będzie "na zapałkę". W Machowie będzie tyle NieWiadomoCzego, by BEZPIECZNIE zapewnić CIĄGŁOŚC PRACY spalarni.
NieWiadmoCzego będzie leżeć w Machowie w setkach a może i tysiącach ton.
NieWiadmoCo będzie rozładowywane z pociągów i ciężarówek.


Ja głosuję TYLKO na taką osobę, która JEDNOZNACZNIE opowie się przeciw takiej ułomnej wizji "rozwoju".
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 05-03-2024 20:00

Znamy kolejne dwie listy. Jedna pojawiła się już na forum (dziękuję), to nie będę powielał, a poniżej lista kandydatów z Koalicji Obywatelskiej.

https://www.tarnobrzeg.info/2024/03/05/ ... atelskiej/

Coraz bliżej kompletu.
Przypomnę, że na forum jest opcja ignorowania wybranych użytkowników.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 05-03-2024 22:05

admin pisze:
05-03-2024 20:00
Przypomnę, że na forum jest opcja ignorowania wybranych użytkowników.
Ooooo... gdzie przypomnisz? :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 05-03-2024 22:15

Klikasz w użytkownika i wybierasz: dodaj do wrogów. Chyba tak to właśnie działa.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 05-03-2024 23:42

Na podstawie danych z Esesji i BIPu zebrałem statystyki aktywności radnych mijającej kadencji. Kto oglądał sesje, tego zestawienie raczej nie zaskoczy, ale niektóre dane mogą zadziwiać:

https://www.tarnobrzeg.info/2024/03/05/ ... dy-miasta/

Awatar użytkownika
tomasz_stróż
Posty: 17
Rejestracja: 13-01-2024 15:07

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: tomasz_stróż » 06-03-2024 08:53

Jakub Sudoł pisze:
04-03-2024 20:03
Mam prośbę do pana Stróża aby zachował trochę klasy przy umieszczaniu plakatów wyborczych na tablicach osiedlowych. Nie wiem czemu ma służyć naklejanie na tablicy dwóch takich samych plakatów A2 i to jeszcze centralnie. Uniemożliwia to praktycznie umieszczenie swoich plakatów wyborczych innym kandydatom.
Panie Jakubie z całym szacunkiem, ale osoby zajmujące się plakatowaniem były poinstruowane w jaki sposób mają to robić. Nie zaklejamy klepsydr, plakatów wyborczych innych komitetów, ogłoszeń zarządów osiedli, różnego rodzaju obwieszczeń itp. Z tego co widziałem to na tablicy zlokalizowanej przy ul. Sandomierskiej bo przypuszczam, że o tą tablicę chodzi pozostawiono na tyle sporo miejsca, że jest tam również plakat Pana czy też jednej z kandydatek na radną. Nie moją winą jest, że akcję plakatowania rozpocząłem jako pierwszy.

Roman90
Posty: 100
Rejestracja: 19-10-2020 09:37

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Roman90 » 06-03-2024 10:14

Ja mam Pytanie odnośnie komitetu Pani Grażyny Potkańskiej gdzie jest Pan Bogusław? Dlaczego został schowany? Przecież jest bardziej rozpoznawalny od Pani Grażyny? Do Sejmiku go PO nie wystawiło. Czy ma jakąś inną opcje?

Jakub Sudoł
Posty: 24
Rejestracja: 02-02-2024 17:09

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Jakub Sudoł » 06-03-2024 14:39

Nadal nie rozumiem w jakim celu na niewielkiej tablicy osiedlowej naklejono dwa Pańskie Plakaty. Przecież więcej w cale nie znaczy lepiej. Sytuacja ta dotyczy wszystkich tablic osiedlowych na osiedlu Przywiśle, Stare Miasto i Dzików. Nie wiem jak jest na pozostałych osiedlach.

Serio
Posty: 690
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 06-03-2024 15:52

Jakub Sudoł pisze:
06-03-2024 14:39
Nadal nie rozumiem w jakim celu na niewielkiej tablicy osiedlowej naklejono dwa Pańskie Plakaty. Przecież więcej w cale nie znaczy lepiej. Sytuacja ta dotyczy wszystkich tablic osiedlowych na osiedlu Przywiśle, Stare Miasto i Dzików. Nie wiem jak jest na pozostałych osiedlach.
Jak zauważyłem to w całym mieście tak są naklejane. Podobną taktykę niektóre komitety stosują także w przypadku banerów. Dlaczego? Masz odpowiedz od kandydata: "Nie moją winą jest, że akcję plakatowania rozpocząłem jako pierwszy". Ocenę takich działań należy zostawić wyborcom. Niedługo będą pretensje o zaklejanie plakatów. To chyba twoja pierwsza kampania, jeszcze wiele rzeczy cię zdziwi.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 06-03-2024 18:40

Znamy już komplet kandydatów ze wszystkich list do Rady Miasta:
https://www.tarnobrzeg.info/2024/03/06/ ... brzezanie/

Rekordowe siedem komitetów, jest w kim wybierać.

W tym co Panowie mówicie o wieszaniu plakatów nie widzę nic niezwykłego. Plakaty nie swoje się zakleja swoimi i chyba zawsze tak było, a w ostatnich godzinach przed ciszą wyborczą szczególnie. Dwa plakaty obok siebie... Przecież są całe szeregi banerów. Na jednym płocie ten sam kandydat 3-4 razy. Jaki to ma sens, oprócz zajęcia miejsca innym?

Niech się dzieje, branża poligraficzna ma żniwa raz na 5,5 roku.

A dla kogo to jest zbyt szkodliwe dla środowiska, kosztowne, albo to zwykłe marnotrawstwo, to może zrobić jak p. Kapuściak, która na starym poczerniałym potykaczu, ze starym plakatem sprzed 6 lat, obdarła dół, a dokleiła górę i już jest nowa reklama wyborcza.

potykacz (1).jpg
potykacz (1).jpg (232.4 KiB) Przejrzano 514 razy
Da się? Da się. Fot. olekko.

Pisałem ostatnio, że kandydaci na bazarze rozdają niezdrowe produkty, złożone w 3/4 z cukru. I znalazł się jeden kandydat - Norbert Kolano, który dzisiaj przed bazarem serwował naturalne wyciskane (przez siebie) soki. Da się zdrowo? Da się. Wszystko się da.

To jeszcze krótko po wczorajszej konferencji PO, a może kiedyś dłużej:
No brakowało mi tego. Z jednej strony tradycyjnie bardzo rozwlekle, zresztą i kandydat Bochyński i kandydat Mastalerz. Z drugiej strony wiele tematów mocno wycelowanych w czułe punkty, w sposób uporządkowany. Tego brakuje u innych pretendentów do prezydenckiego fotela.

TSS
Posty: 942
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: TSS » 06-03-2024 19:02

Niech opatrzność pomoże wybrać nam mądrze zarówno prezydenta jak i aktywnych radnych, najlepiej nowych, młodych energicznych. Niech miasto dostanie ludzi mądrych i działających prorozwojowo. Mam nadzieję, że Prezydentem będzie nowa osoba, bo Pan Prezydent Bożek zawiódł, oraz 90-95 procent nowych młodych radnych. Wszyscy na wybory aby wybrać nowy lepszy Tarnobrzeg im więcej nas pójdzie na wybory tym pewniejsze, że wymiana nastąpi, bo gorzej już nie może być.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 06-03-2024 19:07

admin pisze:
06-03-2024 18:40
Znamy już komplet kandydatów ze wszystkich list do Rady Miasta:
Popełnisz to samo przy innych co przy komitecie DB? Tzn. lości głosów kandydatów w poprzednich wyborach?

Niejasna jest dla mnie sprawa KWW Norberta Kolano. Mamy potwierdzenie, że jednak w okręgu 1 się zarejestrował, lub w jakimś innym tak by mogli zgłosić kandydata na prezydenta?

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 06-03-2024 19:08

TSS pisze:
06-03-2024 19:02
Niech opatrzność pomoże wybrać nam mądrze zarówno prezydenta jak i aktywnych radnych, najlepiej nowych, młodych energicznych. Niech miasto dostanie ludzi mądrych i działających prorozwojowo. Mam nadzieję, że Prezydentem będzie nowa osoba, bo Pan Prezydent Bożek zawiódł, oraz 90-95 procent nowych młodych radnych. Wszyscy na wybory aby wybrać nowy lepszy Tarnobrzeg im więcej nas pójdzie na wybory tym pewniejsze, że wymiana nastąpi, bo gorzej już nie może być.
Amen! :D

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 06-03-2024 19:19

admin pisze:
06-03-2024 18:40
Niech się dzieje, branża poligraficzna ma żniwa raz na 5,5 roku.
Te marketing z jednej strony może cieszyć, bo jak piszesz żniwa. Z drugiej ile na to bezsensownie idzie energii elektrycznej, tonerów, papieru i plastiku?

A dla koto to jest zbyt szkodliwe dla środowiska, kosztowne, albo to zwykłe marnotrawstwo, to może zrobić jak p. Kapuściak, która na starym poczerniałym potykaczu, ze starym plakatem sprzed 6 lat, obdarła dół, a dokleiła górę i już jest nowa reklama wyborcza.
Nic mnie bardziej nie wq... niż te potykacze i lawety na trawnikach czy zajmujące miejsca parkingowe. Prywatne płoty - OK, płoty udostępnione przez miasto rozporządzeniem - OK, tablice reklamowe - OK, ekspozycje w prywatnych witrynach - OK.
Pisałem ostatnio, że kandydaci na bazarze rozdają niezdrowe produkty, złożone w 3/4 z cukru. I znalazł się jeden kandydat - Norbert Kolano, który dzisiaj przed bazarem serwował naturalne wyciskane (przez siebie) soki. Da się zdrowo? Da się. Wszystko się da.
Oby tylko te pomarańcze były kupione na FV wystawioną na KWW.
To jeszcze krótko po wczorajszej konferencji PO, a może kiedyś dłużej:
No brakowało mi tego. Z jednej strony tradycyjnie bardzo rozwlekle, zresztą i kandydat Bochyński i kandydat Mastalerz. Z drugiej strony wiele tematów mocno wycelowanych w czułe punkty, w sposób uporządkowany. Tego brakuje u innych pretendentów do prezydenckiego fotela.
Dla tłumu tam niektórzy robili. Rozumiem 4-5 osób z których większość zabiera głos. Ale jeśli kandydat na Prezydenta nie przedstawia wszystkich obecnych za plecami kandydatów na radnych i choćby przysłowiowych dwóch zdań nie powie na ich temat to nie wiem jaki sens mają eksponaty. Przepraszam z góry - tę 1,5 godzinną konferencję oglądałem na mocnym przewijaniu.

skunaskun
Posty: 137
Rejestracja: 22-02-2018 23:59

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: skunaskun » 06-03-2024 20:33

admin pisze:
06-03-2024 18:40
(...) Pisałem ostatnio, że kandydaci na bazarze rozdają niezdrowe produkty, złożone w 3/4 z cukru. I znalazł się jeden kandydat - Norbert Kolano, który dzisiaj przed bazarem serwował naturalne wyciskane (przez siebie) soki. Da się zdrowo? Da się. Wszystko się da.
A propos pana Kolano, będąc na jednym z oddziałów szpitala, zauważyłem takie oto info:
Szanowni Państwo!
Darczyńcą czajników
użytkowanych przez pacjentów w oddziale
jest pan Norbert Kolano


Możliwe, że nie jest to element kampanii wyborczej, bo kartka z info nie wyglądała na świeżynkę.
Tak czy siak, godne pochwały. Ciekawy człek z tego pana Norberta.

ODPOWIEDZ