Wybory samorządowe - Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: zbyry » 10-03-2024 19:08

Historia kołem się toczy? ;)

Zresztą piszę w innym temacie, tym razem szata graficzna, jak poniżej. Powiem krótko, brak "biskupich podgardli", zero zmarszczek praktycznie, wygładzone rysy i warstwy i inne, Photoshop rules :) Ten płot zawsze usmarowany na każde wybory, podobnie jak i po drugiej stronie Transoil.
TBG info.jpg
TBG info.jpg (70.7 KiB) Przejrzano 2377 razy

I jeszcze @serio, dalej się nie dowiedziałem, co z tymi rolnikami u nas i skąd pewność, gdzie nie przedstawiane są żadne dane statyczne w zakresie uzdrowiska, czy mamy możliwości realne przy obecnym stanie? Mnie same hasła nie wystarczą. Mechanizm finansujący zostanie pokazany? Bo ja go znalazłem w zakresie uzdrowiska :)

Doczekam się?

TSS
Posty: 942
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: TSS » 10-03-2024 20:13

A przy skrzyżowaniu na rogu Sikorskiego ze św. Barbary na ogrodzeniu nie wybudowanego jeszcze Merkury Market zniknęły wszystkie banery, a było ich całkiem sporo. Ciekawe dlaczego?

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: A1313 » 10-03-2024 20:28

zbyry pisze:
10-03-2024 19:08
Historia kołem się toczy? ;)

Zresztą piszę w innym temacie, tym razem szata graficzna, jak poniżej. Powiem krótko, brak "biskupich podgardli", zero zmarszczek praktycznie, wygładzone rysy i warstwy i inne, Photoshop rules :) Ten płot zawsze usmarowany na każde wybory, podobnie jak i po drugiej stronie Transoil.

TBG info.jpg


I jeszcze @serio, dalej się nie dowiedziałem, co z tymi rolnikami u nas i skąd pewność, gdzie nie przedstawiane są żadne dane statyczne w zakresie uzdrowiska, czy mamy możliwości realne przy obecnym stanie? Mnie same hasła nie wystarczą. Mechanizm finansujący zostanie pokazany? Bo ja go znalazłem w zakresie uzdrowiska :)

Doczekam się?
..................A ty w tym tłumie ufającym bezdennie, choć, fakt wyglądacie znacznie lepiej ode mnie
Czoła wprawdzie niskie, ale gładkie dość, bo dotychczas raczej nieskażone wątpliwością
Jasne myśli wprost z jasnych twarzy można czytać
Same pewne odpowiedzi, żadnych pytań
Rozmawiacie tak pięknie jakby to sen był, a wszystko co błyszczy w tych rozmowach to te niemożliwie białe zęby.......................

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: zbyry » 10-03-2024 20:49

Tekst ponadczasowy. Pasowałoby dodać jeszcze Grupę Operacyjną "Mordo ty moja" i mamy chyba? komplet.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 10-03-2024 21:11

Jasiek pisze:
10-03-2024 15:55
Jakby ktoś miał wątpliwości co do osób stojących za Mastalerzem. Tak przypadkiem trafiłem na stary artykuł to wrzuciłem. Można tylko zaśpiewać: "Ale to już było ..." Mam nadzieję ;)
Nawet sam NM komentował to w trakcie wystąpienia, nie bez racji.

skunaskun
Posty: 137
Rejestracja: 22-02-2018 23:59

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: skunaskun » 10-03-2024 21:32

Ja trochę off... Ale że pan Stróż się tu udziela zadam pytanie na forum.
Chciałbym się dowiedzieć, czy ze względu na rozliczne obowiązki kandydata nie cierpią jego podopieczni w szkole. Chodzi mi o uczniów, których pan Stróż uczy niemieckiego.
Rozmawiałem ostatnio ze znajomym, który narzeka i to bardzo, że jego syn nawet zastępstw na niemieckim nie ma.
Może należałoby wyjaśnić sytuację, bo może to tylko plotki.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: zbyry » 11-03-2024 09:46

Jednak się nie doczekam :)

Co do programu...hasła i tyle w zasadzie mam do powiedzenia, aczkolwiek dodam, jak kandydatka wyobraża sobie likwidację płatnych parkingów, gdzie poniesiono nakłady finansowe i teraz rozmontowywać?30 minut za free wystarczy, co nie zmienia faktu, że ogólnie byłem przeciwnikiem płatnych miejsc, natomiast wydatki zostały poniesione i należałoby w pierwszej kolejności wyliczyć koszty ewentualnej likwidacji jak i sprawdzić umowę na zarządzanie systemem i co grozi za jej przedterminowe zerwanie. Czy to zostało sprawdzone?

Edit: płatnych :)

jamWilhelm
Posty: 1148
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: jamWilhelm » 11-03-2024 15:25

chyba nie ten temat ale pozwolę sobie zapytać tu. Co miasto ma, lub może mieć z tego miasta partnerskiego we Francji? Jeśli ktoś wie, byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 11-03-2024 18:16

Henry Lemoine, burmistrz Pont à Mousson oraz Jean-François Moutet, zastępca burmistrza Pont à Mousson ds. solidarności, spójności społecznej, zatrudnienia i mieszkalnictwa. Wspomniał w swojej wypowiedzi o tym, że "mamy wiele do zrobienia w sprawie obrony wartości europejskich".
No to już najważniejsze masz :)

A poza tym była mowa o sporcie, kulturze, gospodarce i obszarze humanitarnym.


jamWilhelm
Posty: 1148
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: jamWilhelm » 11-03-2024 18:38

no to już kumam
- w sporcie ich nauczymy w pingponga
- w kulturze to juz ich nauczyliśmy jeść widelcem
- humanitarnie, coś tam przywieźli ale dla Ukrainy (w sumie cale szczęście, że nie będzie władać żadna onuca, bo bysmy wysyłali paczki jeszcze do putina)
-tylko gospodarki nie widzę coś, jak na tak dluga współpracę.
Jakieś korzyści są/będa? Bo ja nie widzę

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 11-03-2024 19:53

W pingponga kobiety grają nie gorzej niż nasza lokalna kobieca drużyna (wszędzie grają głownie Chinki).
Widelec u nich był popularny, acz nie tak jak u nas w pewnym etapie.
Francja chce zbroić Ukrainę nie mniejszymi nakładami osobowymi i sprzętowymi niż Polska Nie wiem na ile zbroją oni z Pont a ile zbroi Tarnobrzeg,
Oby tylko do gospodarki się nie chcieli wtrącać. Socjalizmu nie trawię.

Korzyści dla Tarnobrzega? Moim zdaniem dla nas bliskie zeru. Choć każdy 1% na plus ocenię zawsze pozytywnie.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: zbyry » 11-03-2024 20:55

@ pejoelka podzielam Twoje zdanie. Nie jako teoretyk, tylko jako praktyk, jakiś tam :D

Jeżeli idzie o umowy tego typu i takich miast jak nasze i to francuskie, to nie mają one praktycznie żadnego przełożenia na BIZ, czyli Bezpośrednie Inwestycje Zagraniczne. Gdy nie ma dedykowanego funduszu, dofinansowania, programu czy projektu, zwykle bilateralne spotkania oscylują wokół tzw. wizyt studyjnych i wymiany kulturalnej, gdzie nie ma żadnej płaszczyzny do podjęcia współpracy w zakresie gospodarczym. A wizyty studyjne owszem, każdy pokazuje co ma w swoich zasobach, jak w sprawozdaniu finansowym, chwalenie się, a wieczorem jak śpiewał Kazik - ochlaj i wyżerka.

Sytuacja ma się zupełnie inaczej, gdy w grę wchodzi element finansowy tak, jak wspomniałem powyżej. Wówczas są korzyści, choćby w zakresie wypracowania wspólnego połączenia sił i stworzenia strategicznych dokumentów, które mogą być wykorzystane przy ubieganiu się o zewnętrzne środki.

A tak to dla mnie przynajmniej pusta, w dodatku przedwyborcza propaganda. I kolejne foto ;)

Człowiek brał udział i bierze w różnych spotkaniach, a na te, które określam mianem puste, czyli nie wnoszące nic jak tylko rozmowy, względnie dobre jedzenie, szkoda czasu i marnowania pieniędzy podatników. Bo jeżeli nie ma zewnętrznego finansowania, to jak myślicie, kto za to płaci? Pytanie przecież retoryczne.

2015 rok, wypracowano taki o to zacny materiał, który mi się bardzo podobał i podoba:

Czy to się przełożyło na lokalną czy subregionalną gospodarkę? Nie. Jedynie vice może sobie pogadać po francusku, bo go zna. Aczkolwiek ta inicjatywa z ww. teledyskiem naprawdę była spoko.

I tyle.

Awatar użytkownika
Dość ArogancjiWładzy
Posty: 55
Rejestracja: 23-05-2023 23:33

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Dość ArogancjiWładzy » 12-03-2024 16:24

Desperados na zdrowie? Czego to jest promocja?
Marcin Piasek. Politycy WON! Jedyny kandydat na świecie, który złożył przysięgę na wierność i posłuszeństwo wyłącznie Narodowi Polskiemu. Żaden POPiS, partia, kościół, korporacja czy inna reżimowa mafia. Tylko bezpośrednia władza Tarnobrzeżan.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: zbyry » 12-03-2024 17:28

Po mojemu to będzie Zamość albo Bydgoszcz. Zdecydowanie!

olekko
Posty: 1779
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 13-03-2024 11:48

Dzisiaj na warsztat wziąłem program Małgosi Zych.

Program wyborczy KWW Małgorzaty Zych MY TARNOBRZEŻANIE
Zadbanie o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców miasta. Podjęcie wszystkich możliwych działań w celu wyprowadzenia Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu z zapaści. Sprawna służba zdrowia w mieście będzie moim priorytetem. tak, ważny punkt, pamiętać trzeba, że trzeba to zrobić współpracą, a nie hucpiarstwem i chamstwem
Zablokowanie budowy największej w województwie spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Stop spalarni nad jeziorem! dla mnie spalarnia git
Wykorzystanie potencjału leczniczych wód siarczkowych dla rozwoju miasta. Ustanowienie nad Jeziorem Tarnobrzeskim Uzdrowiska Tarnobrzeg Miechocin. Powstanie przemysłu w oparciu o właściwości biochemiczne i lecznicze siarki (produkcja preparatów medycznych i kosmetyków. jak będzie inwestor prywatny - bardzo proszę, niech miasto jakoś tam pomoże, ale tworzenie uzdrowiska to bzdura
Walka z wykluczeniem komunikacyjnym Tarnobrzega i zabieganie o włączenie miasta w przebieg szprychy 6 CPK. Budowa na bazie dworca PKP Tarnobrzeskiego Centrum Komunikacyjnego. obiektywnie wg mnie to starania o szprychę nie mają szans w obliczu linii Rzeszów-Łętownia. Centrum Komunikacyjne - jak najbardziej
Starania o rozbudowę Pasażu Dominikańskiego o kino. i to jest w programie wyborczym? :D populizm
Poprawa warunków handlu na targowisku miejskim poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych uwzględniających przykrycie placu dachem oraz możliwość codziennego handlu. Zwolnienie o 50 % z opłat targowych tarnobrzeskich rolników. bzdury
Likwidacja płatnych stref parkowania w mieście. Zaprzestanie zwężania ulic oraz budowa nowych miejsc parkingowych. jakiś konkret? dla mnie to okrągłe słówka, gdzieniegdzie rzeczywiście przy opadach śniegu zwężanie nie było zbyt szczęśliwe, ale generalnie to dobry kierunek. Strefa płatnego parkowania jak dla mnie powinna zostać rozszerzona.
Wykorzystanie programów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla wsparcia niepełnosprawnych mieszkańców Tarnobrzega. okrągłe słówka, dzieje się to od lat
Emisja „Tarnobrzeskiej Karty Mieszkańca" dającej przywileje osobom zameldowanym na pobyt stały w naszym mieście. Przywrócenie funkcjonowania „Karty Dużej Rodziny". przywrócenie funkcjonowania karty dużej rodziny? to chyba rządowy program. jak dla mnie takie karty niewiele zmienią, ale może i można spróbować
Wybudowanie punktów selektywnej zbiórki odpadów u źródła na każdym osiedlu, co pozwoli na obniżenie opłat za odbiór śmieci. o, a to jest ciekawy kierunek. Wyobrażam sobie to jako duże wiaty śmietnikowe w mniejszej liczbie na osiedlach, i to jest niezły pomysł.

Cóż, program jest bardzo krótki, skupiony na kilku tych samych punktach co zawsze. W filmikach na YT jest o moście do Koprzywnicy - tu nic o tym nie ma? Dziwne. Brakuje mi tu wielu rzeczy, które znajduję w innych programach. Punkt o kinie mógłby zostać, gdyby chodziło o przejęcie kina Wisła, a nie o wchodzenie w buty prywatnemu inwestorowi (żeby było jasne - też nie jestem zadowolony z wyglądu tej "galerii"). Jaka kandydatka, taki program. Następny w kolejce - Norbercik, i już widzę że będzie co opisywać :D

TSS
Posty: 942
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: TSS » 13-03-2024 17:00

Oto punkty z programu wyborczego Norberta Mastalerza - 60 konkretów na 60 miesięcy nowej kadencji
Gospodarczy Tarnobrzeg

Wykorzystanie europejskiej szansy
Nowi inwestorzy na nowych obszarach TSSE (Zakrzów - Sobów)
Zacieśnienie współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu
Powołanie Rady Przedsiębiorców jako ciała doradczego prezydenta
System zachęt dla inwestorów (ulgi i wsparcie)
Prace interwencyjne, staże i roboty publiczne we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy
Promocja miasta - marketing terytorialny (współpraca z podmiotami dotowanymi)
Cyfrowy Urząd - Digitalizacja usług miejskich
Zdrowy Tarnobrzeg

Pomoc w przywróceniu Szpitalowi Wojewódzkiemu podstawowych funkcji medycznych
Programy zdrowotne, rehabilitacyjne i profilaktyczne dla mieszkańców - bon zdrowotny
Powrót do programu likwidacji barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnością
Utworzenie Tarnobrzeskiego Centrum Krwiodawstwa
Stworzenie warunków do uruchomienia Zakładu Aktywności Zawodowej
Pomoc w zakończeniu budowy Hospicjum im. Ks. Prałata Michała Józefczyka
Przyjazny Tarnobrzeg

Tańsza woda i ścieki dla każdego mieszkańca
Darmowa linia „B" dla mieszkańców - Podniesienie jakości świadczonych usług komunikacji miejskiej.
Utworzenie Miejskiego Centrum Seniora na bazie infrastruktury po byłym Gimnazjum nr 3.
Zwolnienie mieszkańców z opłat za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie
Zmiana zasad płatnego parkowanie w centrum miasta (bezpłatne 30 - 45 minut)
Zmiana zasad zarządzania obiektami mieszkaniowymi TTBS - Miejsce w radzie nadzorczej TTBS dla osoby wskazanej przez samorząd mieszkańców
Uszczelnienie systemu gospodarki odpadami - dopłaty do rosnącej cenny
Powrót do konsultacji społecznych - społeczeństwo obywatelskie
Dodatkowe patrole Policji - służby ponadnormatywne
Przywrócenie rangi Budżetu Obywatelskiego - Utrzymanie budżetów osiedlowych
Inwestycyjny Tanobrzeg

Nowe rozwiązania komunikacyjne - Powiązanie koncepcja przebiegu S-74 z kolejnym odcinkiem obwodnicy z prawdziwego zdarzenia
Miejski program budowy dróg wewnętrznych
Sprawna przebudowa kolejnych dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich
Modernizacja chodników i rozbudowa ścieżek rowerowych
Współpraca samorządu przy modernizacji dworca PKP - stworzenie centrum komunikacyjnego Budowa dróg dojazdowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim (ul. Wakacyjna, Turystyczna)
Likwidacja ruchu jednokierunkowego nad jeziorem (odkorkowanie osiedla Miechocin) - tworzenie sezonowych miejsc postojowych
Dalsza rozbudowa miejskiego monitoringu
Wybudowanie 1000 nowych miejsc parkingowych
Budowa nowych mieszkań komunalnych
Współpraca ze spółdzielniami mieszkaniowymi i wspólnotami (remonty, gospodarka odpadowa, energia)
Budowa Placu Jordanowskiego na terenach zielonych nad Wisłą
Edukacyjny Tarnobrzeg

Dostosowanie systemu kształcenia w szkołach średnich i zawodowych do bieżących potrzeb rynku pracy
Rozwój systemu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży
Zwiększenie liczby miejsc dla dzieci w żłobkach Miejskich
Remonty infrastruktury oświatowej
Bezpłatna nauka pływania dla przedszkolaków
Artystyczny Tarnobrzeg

Rozbudowa sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury
Powrót do organizacji Lata z radiem, Festiwalu S-16 Siarki Ognia i Bębnów czy Festiwalu Nowy Brzeg Nowa Fala
Utworzenie Rady Organizacji Pozarządowych - w większa samodzielność NGO
Sportowy Tarnobrzeg

Kontynuacja rozbudowy Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich na Zwierzyńcu
Dokończenie prac przy zapleczu Stadionu Miejskiego im. Edwarda Mikusińskiego
Darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w Akademii Piłkarskiej Siarki
Przygotowanie dokumentacji i wniosku na budowę drugiej niecki basenowej
Budowa pełnowymiarowej bieżni lekkoatletycznej
Budowa krytego sztucznego lodowiska
Budowa przystani kajakowej z całym zapleczem nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Odbudowa dyscyplin halowych (koszykówka, siatkówka)
Wsparcie działalności osiedlowych klubów piłkarskich

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 13-03-2024 21:00

Wiedziałem że tak będzie wraz z rozwojem kampanii. Trudno zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi materiałami, a co dopiero coś więcej skomentować.

To do samodzielnego oglądania

Prezentacja programu Norberta Mastalerza



Konwencja wyborcza KWW Grażyny Potańskiej



Muszę przyznać, że piosenka bardzo dobra! W przeciwieństwie do przemowy małżonka.

19 marca konwencja wyborcza KWW Łukasza Nowaka w TDK. Chyba godzinę wcześniej niż stand-up w TDK, zakładam że w innej sali.

Norbert Kolano zapowiada trzypoziomowy klub muzyczny, z różnymi gatunkami. Czyżby w poszkolnym budynku na Dekutowskiego?

To jeszcze na koniec studyjna wersja piosenki z komitetu My Tarnobrzeżanie


Awatar użytkownika
Dość ArogancjiWładzy
Posty: 55
Rejestracja: 23-05-2023 23:33

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Dość ArogancjiWładzy » 14-03-2024 17:59

To największy hit o Tarnobrzeżanach w dziejach naszego miasta. Protest społeczeństwa obywatelskiego przeciw arogancji władzy i spalarniowemu wytruciu nas. Teraz TY zdecydujesz.
Marcin Piasek. Politycy WON! Jedyny kandydat na świecie, który złożył przysięgę na wierność i posłuszeństwo wyłącznie Narodowi Polskiemu. Żaden POPiS, partia, kościół, korporacja czy inna reżimowa mafia. Tylko bezpośrednia władza Tarnobrzeżan.

Serio
Posty: 686
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 14-03-2024 22:22


Serio
Posty: 686
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 14-03-2024 22:25


ODPOWIEDZ