Wybory samorządowe - Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Serio

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 30-03-2024 06:08

olekko pisze:
30-03-2024 00:18
Bożkowi pozostała Lewica? A skąd info? Byłem przekonany że Lewica poprze Potańską.
Z TN, mówił o tym Władysław Stępień, ten były poseł z Wrzaw co "przyłożył rękę" do likwidacji przemysłu siarkowego w Tarnobrzegu, który jest przewodniczącym liczącego 144 osoby komitetu honorowego Bożka. Istne kuriozum- ciekawe gdzie można zapoznać się z listą tych osób. Tacy ludzie kierują Bożkiem, jak nie Wola Baranowska, to Wrzawy. Najwyższa pora, aby decyzje dotyczące Tarnobrzega podejmowali ludzie z naszego miasta.

Fresca

Post autor: Fresca » 30-03-2024 13:53

Debata, dobrze że się odbyła. Zatem popcorn i namiastka przemyśleń.

Nie rozumiem uwag nieeleganckiego zachowania się kandydatów zadając sobie pytania o obecną kadencję PDB.
Ja źle widzę i to odczytuję, czy ktoś chce odwrócić uwagę od faktu, że mamy aż 7 kandydatów w wyborach. Siedem różnych środowisk (w debacie 6) stwierdziło, że miasto jest źle zarządzane i zmierza w złym kierunku. Wypowiadając się na temat kadencji PDB, każdy z kandydatów mógł wskazać co było jego zdaniem nie tak. Tym samym PDB wiedziałby jak jest faktycznie odbierany i o co konkretnie każdemu ze środowisk chodzi, co należy w przypadku wygranej poprawić. Cóż urzędujący prezydent powinien być gotowy na takie pytania, a nawet bardziej kąśliwe. Nie rozumiem dlaczego miałoby być inaczej, dlatego że sobie tego nie życzy, że jak on tak nie robi, to inni też nie powinni? Choć bez złośliwości od samego PDB się nie obeszło.

PDB - inny niż zawsze, zdenerwowany, brak przygotowania widoczny. Czytanie z kartki uważam za duży minus - po 5,5 rocznej prezydenturze należy wymagać solidnego przygotowania z samego faktu sprawowania urzędu. Prezydent przecież zawsze się swobodnie wypowiada, a tu takie - można by rzec- sztuczne (bo w ogóle nie pasujące do jego retoryki) odczytywanie przygotowanego tekstu. To pytam: Prezydent nie wie jakie są założenia urzędu? Nie wie jaki jest jego program? Nie wie co się w mieście działo i co zakłada? Pytania przecież były przewidywalne, główne problemy miasta, które były wcześniej podnoszone przez wszystkich kandydatów. Dla mnie słabo to wyglądało. Faktycznie jakby to, co czyta, nie było jego słowami.

Panie :), będę delikatna, no chyba że mnie ktoś wywoła.

GP - nie twierdze, ze kobieta nie chce dobrze, ale do sprawowania urzędu nie wystarczy być kobietą i miłym, a na tym jej kampania głównie bazuje. W debacie osobiście mnie najbardziej zaskoczyła odpowiedź na temat finansów miasta. Jako ekonomistka - fachowiec, powinna rozjechać to pytanie, a wypadło słabo. Ogólnie mam problem z GP, z przekazu medialnego trudno zrozumieć, czy ostatecznie ma poparcie w W-wie, czy go nie ma, a jeżeli tak to na jakim szczeblu.

Na marginesie nie gloryfikowałabym tak różnych przynależności i możliwości, bo bardziej zaangażowanie i efektywność kandydatów się liczy, a nie kto kim jest. Budżet jest Państwa a nie partii, no a jak obecna władza w wyborach zapewniała jest dla wszystkich Polaków.

MZ - nie można tej Pani odmówić uporu. Co mnie od pewnego czasu uderza ( co również było zauważone wyżej przez innych forumowiczów) zabrać tej kandydatce wody siarczkowe, uzdrowisko i co pozostanie? A gdyby tak referendum zrobić na temat wód siarczkowych, co myślą tarnobrzeżanie? I co w przypadku jakby ono miało taki sam rezultat jak w przypadku spalarni? Szpital, raz nie jest to zależne jedynie od miasta, dwa nie tylko ona działała w tej materii.

Na marginesie, gdyż nie dotyczy stricte debaty, całe zamieszanie wokoło referendum odnośnie spalarni a dokładnie jego wyników jest co najmniej zastanawiające. Jedni go nie uznają, inni forsują na siłę. Nikt nie podnosi faktu, że my, ja, jako mieszkaniec nadal nic, kompletnie nic (oprócz umiejscowienia) oficjalnie nie wiem. Urząd okopał się w tej kwestii i milczy.

Panowie :) z Panami mam problem :D

NM- dobrze, no ale trudno się dziwić, tylko czy doświadczenie w debatach, konferencjach to wystarczające na ocenę dobrą? Odkładając na bok własne urazy do tego kandydata nie mogę przemilczeć, że jest osobą dobrze przygotowaną, pracowitą i wyciągającą wnioski. Jednak, czy sam fakt poparcia partii rządzącej wystarczy (łaski nie robią - tu się zgadzam z MZ z jednej konferencji). Poruszył bolączki jakie faktycznie ma miasto, ale to poruszają wszyscy kandydaci, ładnie to ubrał w słowa, wartko prowadził wypowiedź, bez podpowiedzi na kartkach.

ŁN - no i tu się dla mnie zaczynają schody. Wypowiedź całkiem dobra, delikatnie podparta zapiskami (nie jak PDB, czy wypadające na podłogę notatki jednej z Pań), doświadczenie samorządowe widoczne. Dlaczego schody? Lubię człowieka, uważam że mu zależy ( jak każdemu kandydatowi pewnie) no ale był dwie kadencje radnym. Teraz widzi co w mieście jest nie tak? Propozycje praktycznie jak u wszystkich. Interesując się sceną samorządową to jakiś taki rozjazd mi się uwidocznił na linii działanie - a propozycje. Ogólnie jako prezentacja osoby ok.

TS - nowicjusz, więc jak na nowicjusza muszę przyznać, że dobrze. Spokojnie bez zbędnych kwiatków. Pewnie ma doświadczenie w wystąpieniach ( nie wiem jakie, nie znam), przynajmniej nie wychodził z kartkami i mówił co uważa (te kartki dla mnie osobiście są dyskwalifikujące). Nie powtarzał (jak MZ) od nowa swojego programu, a pewnie tak byłoby łatwiej.
Wracając na moment przy tym kandydacie do początku mojego wpisu, tutaj kandydat oberwał za swoje. Zgodnie z wolą PDB poddał go ocenie, sama słyszałam i pewnie w necie można znaleźć, oświadczenie PDB, że poddaje się ocenie mieszkańców. Trudno TS nie nazwać mieszkańcem, inni kandydaci też nimi są. Trudno również mieć pretensje o to, że oceniali obecną kadencję. Co wypłynęło właśnie przy TS? To, że PDB nie podoba się ten fakt. Może się z oceną nie zgadzać, ale nie powinien samego faktu oceniania odbierać jako atak. Ewidentnie nastąpił contratak w oparciu o ranking szkół (mogłabym się na temat rankingów, sondaży, rozpisywać, ale po co? Przecież każdy rozsądnie myślący może to sprawdzić, przeanalizować) Tu daję plus dla TS, że atak odparł merytorycznie na ile mógł, nawet w dodatkowym czasie, więc można przypuszczać że się tego spodziewał.
Zabrzmi nieelegancko - PDB nie spodziewał się nieprzychylnych pytań? Wiadome, że nie wszyscy go kochają. Przecież nie byłoby tylu kandydatów.

Nieobecny NK - oglądając ten cały pokaz, mi jako zmęczonej mieszkance, nie mającej interesu prywatnego w zmianie, nawet NK nie biorący udziału w debacie, na swój sposób mi się podoba. Kandydat z (aby nie przesadzić) dziwnymi propozycjami, niektórymi wręcz niewykonalnymi, prosty w obietnicach (bo tego chce lud) ma szanse. Wiem, już słyszę i czytam, że to co proponuje jest niemożliwe, oderwane, nawet ludzi nie zebrał. Czy to ma wpływ na mój byt? Dużo mieszkańców chce zmian (bez względu na prezydenta, kandydatów) tylko czy może realnie liczyć na te zmiany? To już odrębny temat.

Wybierajcie, bo tylu możliwości jeszcze nie było.

Popcorn zjedzony, wystarczy szanowne komitety :)
ps. wiem, wiem z polskiego miałam 3 - w moich czasach nadrabiałam ustną analizą wierszy :D

Serio

Post autor: Serio » 31-03-2024 08:46

KWW Małgorzaty Zych w TVP 19:30
Załączniki
MZ6.jpg
MZ6.jpg (154.46 KiB) Przejrzano 1836 razy
MZ4.jpg
MZ4.jpg (390.96 KiB) Przejrzano 1836 razy

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 31-03-2024 19:10

Debata na TVL ma 1400 odsłon po 2 dniach. Jak na tarnobrzeskie warunki całkiem przyzwoicie, chociaż przecież szału też nie ma. Prowadzący wzywa do komentowania na stronie, fb i Yt. Na stronie 2 komentarze, na fb 4, na Yt 12. I to normalny poziom tarnobrzeskich reakcji na wezwanie.

Debata mi się przydała, pozwoliła na dokonanie ostatecznego wyboru przed pierwszą turą. Chyba, że coś się bardzo zmieni przez ten tydzień :)
Nikt bardzo nie zaskoczył, nikt dużo nie ugrał, ani nie stracił. Przed drugą turą może być ciekawiej.

Nie było mnie tydzień, to pytanko dla zorientowanych: czy w Leliwie, TVL, TyNa i ED było o tym, że wiceprezydent przegrał proces z KK i że z jego udziałem prowadzone jest postępowanie przygotowawcze, chociaż na ten moment nie jest o nic oskarżony? Bo trafiłem na pierdoły typu informacji ile waży jakaś kandydatka, a informacji istotnych nie widziałem.

Awatar użytkownika
Dość ArogancjiWładzy

Post autor: Dość ArogancjiWładzy » 31-03-2024 20:21

Niestety, reżimowe media mają zakaz podawania takich informacji.
Marcin Piasek. Politycy WON! Jedyny kandydat na świecie, który złożył przysięgę na wierność i posłuszeństwo wyłącznie Narodowi Polskiemu. Żaden POPiS, partia, kościół, korporacja czy inna reżimowa mafia. Tylko bezpośrednia władza Tarnobrzeżan.

pejoelka

Post autor: pejoelka » 31-03-2024 22:04

admin pisze:
31-03-2024 19:10
Debata na TVL ma 1400 odsłon po 2 dniach. Jak na tarnobrzeskie warunki całkiem przyzwoicie, chociaż przecież szału też nie ma. Prowadzący wzywa do komentowania na stronie, fb i Yt. Na stronie 2 komentarze, na fb 4, na Yt 12. I to normalny poziom tarnobrzeskich reakcji na wezwanie.
A ile komci do tej debaty masz Ty tutaj? Liczyłeś? ;)

1400 na dzisiaj odsłon i pewnie niewiele więcej będzie do wyborów. Debata ogólnie taka sobie i jak się domyślam nie każda z około 200 osób kandydujących ją zobaczyła. "Debata" była średnia, ala miło, że TVL podjęła rękawicę co do organizacji. Doceniam bardzo. Brak mi było tylko kilku elementów - m.in. udziału publiczności, choćby po 30 osób ze sztabu, pytań adresowanych do starającego się o reelekcję - np. 3 najważniejsze rzeczy, które zrealizował i 3 których nie dał rady zrobić a miał w programie wcześniejszym, podobnie jak i rigiczu oponentów obecnego prezydenta co do możliwości rzetelnej debaty o czym wspomniełem już wcześniej. No i to było niefajne, że nie było kolejnej serii co do możliwości zadania pytania/pytań wybranym dwóm kontrkandydatom. Ta bowiem część by wskazała na kreatywność a nie tylko powieliła wcześniejsze indywidualne wywiady. By było o 20min dłużej, ale by to było bardziej konkretne.

Awatar użytkownika
Dość ArogancjiWładzy

Post autor: Dość ArogancjiWładzy » 31-03-2024 22:28

Nie dziwi mnie, że zainteresowanie jest nikłe, bo to nie była debata a tylko kolejne przemówienia kandydatów. Prawdziwa konfrontacja, dyskusja jest u nas zakazana.
Marcin Piasek. Politycy WON! Jedyny kandydat na świecie, który złożył przysięgę na wierność i posłuszeństwo wyłącznie Narodowi Polskiemu. Żaden POPiS, partia, kościół, korporacja czy inna reżimowa mafia. Tylko bezpośrednia władza Tarnobrzeżan.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 01-04-2024 21:14

Pewne schematy się nie zmieniają. Czasem decyduje podarowany długopis, czasem lizaki. Nie mój okręg, ale obsługuję różne skrzynki, stąd mam parę zestawów lizaków od Alfreda Martyniaka. Sama słodycz. Szukałem składu, ale nie znalazłem. Może to i lepiej.
alfredozm.jpg
alfredozm.jpg (80.14 KiB) Przejrzano 1382 razy

JustaRaven

Post autor: JustaRaven » 02-04-2024 10:14

Nieciekawe zagranie PDB w ramach filmiku wyborczego zdemaskowane przez DiM Team:

https://www.facebook.com/share/p/LQP7MquxbSWnGZBq/

Serio

Post autor: Serio » 02-04-2024 10:46

olekko

Post autor: olekko » 02-04-2024 11:20

Dzięki za info!

Będę komentował na bieżąco:

Bożek w 100% zrealizował swój program - a to dobre.
Bożek bingo - "wojna i inflacja"
Norbert bingo - "w latach 2010-2014..." śmieszne że krytykował wiadukt, a teraz robi sobie z tego swój przymiot
Łukaszu Nowaku, nie ma czegoś takiego jak "bardziej optymalnie". Gdzie uciekła charyzma tego kandydata znana z sesji Rady Miasta? I nie "weźniemy".
...
Ale nuda...
...
Swoje ad vocem dobrze wykorzystał tylko NM. Reszta przejadła.
Uderzenie NM w Plutę chybione, można było inaczej.
DB nie zwęża dróg, ale Jaworzno zwęża i dobrze robi.
TS z pytaniem o Gimnazjum nr 3 też chybił.
DB z pytaniem o zamykanie szkół też chybił - chybił też TS z odpowiedzią. Bo na oświatę faktycznie wydajemy za dużo.
MZ na swoim poziomie, nie mam tu szczególnych komentarzy.

Trudno mi powiedzieć o zwycięzcy tej debaty. Jak dla mnie nikt niczym szczególnie nie błysnął. Nawet zarzuty do Bożka jakieś takie... niemrawe.

red

Post autor: red » 02-04-2024 11:22

Serio pisze:
02-04-2024 10:46
https://radio.rzeszow.pl/97278/dzisiaj- ... rnobrzega/
Debata godz. 11:05
w dyskusji zmierzą się kandydaci na prezydenta hutniczego miasta
:lol:

Brawo Jerzy Pasierb z Radia Rzeszów!

olekko

Post autor: olekko » 02-04-2024 14:10

Konsekwentnie:
https://radio.rzeszow.pl/97406/debata-k ... rnobrzega/
We wtorek gościliśmy w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W dyskusji zmierzyło się pięciu kandydatów na prezydenta tego hutniczego miasta.
Debatę można pod powyższym linkiem odsłuchać.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 02-04-2024 22:13

JustaRaven pisze:
02-04-2024 10:14
Nieciekawe zagranie PDB w ramach filmiku wyborczego zdemaskowane przez DiM Team:

https://www.facebook.com/share/p/LQP7MquxbSWnGZBq/
Wrzucałem w styczniu zdjęcia tych kolumn i na stronę i na fejsa.

Obrazek

Teraz jak widziałem materiał wyborczy, to przyjąłem, że fasadę od tego czasu wyremontowano. Ale nie :)

Serio

Post autor: Serio » 02-04-2024 22:17

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 03-04-2024 16:49

Bożeszty mój...
Kandydat Mirosław Kwapisz z Lewicy reklamuje się hasłem "Wiedza i doświadczenie".
W ulotce, która trafiła do mojej skrzynki, pisze o szpitalu im. "Zofii z Zamojskich Tarnawskiej".
Dwa nazwiska wielkiej fundatorki i w obydwu byki!

olekko

Post autor: olekko » 03-04-2024 17:51

PSL popiera DB, a posłanka Burkiewicz z ekipą PL2050 - NM.

jamWilhelm

Post autor: jamWilhelm » 03-04-2024 19:19

Dziś widziałem "w terenie"Panią od uzdrowiska w towarzystwie kandydata do RM, aktywnego na fb. Szanuję taką formę, chyba jednen został Prezydentem m.in dzięki temu. No ale sory, jakbym was nie kojarzył to bym pomyślał, że to jechowy a nie kandydat do rady z ewentualną prezydentową. Niby nie szata zdobi ale trzeba mieć też jakiś szacunek do wyborców.
Nie mówię tu oczywiście o kandydatce :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 03-04-2024 20:05

Kolejna ulotka i kolejny... błąd? Czy tak ma być?
Tadeusz Zych oferuje "ochronę środowiska maturalnego" :)

pejoelka

Post autor: pejoelka » 03-04-2024 20:08

Mam nadzieję, że ci, którzy oddadzą głos na NM i jego kandydatów potraktują poparcie płynące od Hołowni jako pocałunek śmierci.

Szczególnie kobiety, które ostrożnie pisząc zostały przez Szymona potraktowane protekcjonalnie i obietnice tzw. koalicji 15 pażdziernika niezbyt są spełniane. Paniom zalecam głos na Grażynę Potańską.

ODPOWIEDZ