idiotyzmy UEeee

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 27-10-2018 19:27

"Dla formalności zwrócę uwagę, że nie jest to ten ETPC nie jest organem Unii Europejskiej, tylko Rady Europy, ze znacznie szerszym gronem członków, wśród których znajduje się chociażby Turcja czy Rosja."
Ostatnio zmieniony 27-10-2018 19:27 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 29-10-2018 22:50

"Nie będzie w przyszłym roku likwidacji zmiany czasu

Unijni ministrowie transportu zażądali więcej czasu na przeprowadzenie tej reformy, która okazała się bardziej skomplikowana. Austriacki minister transportu Norbert Hofer powiedział, że plan likwidacji zmiany czasu w 2019 r. "nie będzie wspierany" przez wystarczającą liczbę krajów i że potrzeba co najmniej 18 miesięcy, aby przygotować się na reformę oddziałującą na wszystko.
Hofer chce, aby Komisja mianowała koordynatora ? swego rodzaju ogólnoeuropejskiego zarządcy czasu ;-) ;-) ;-)
Ponad 80 procent z 4,6 miliona respondentów biorących udział w sondażu UE poparło likwidację systemu, w którym zegary przesuwają się w przód o godzinę w marcu i powracają w październiku.

Wołami mnie nie zaciągną w maju żeby głosować na tych bolszewików."
Ostatnio zmieniony 29-10-2018 22:50 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

idiotyzmy UEeee

Post autor: A1313 » 29-10-2018 23:21

"
Unijni ministrowie transportu zażądali więcej czasu na przeprowadzenie tej reformy, która okazała się bardziej skomplikowana. Austriacki minister transportu Norbert Hofer powiedział, że plan likwidacji zmiany czasu w 2019 r. "nie będzie wspierany" przez wystarczającą liczbę krajów i że potrzeba co najmniej 18 miesięcy, aby przygotować się na reformę oddziałującą na wszystko.
Hofer chce, aby Komisja mianowała koordynatora ? swego rodzaju ogólnoeuropejskiego zarządcy czasu
Ponad 80 procent z 4,6 miliona respondentów biorących udział w sondażu UE poparło likwidację systemu, w którym zegary przesuwają się w przód o godzinę w marcu i powracają w październiku.
Wołami mnie nie zaciągną w maju żeby głosować na tych bolszewików.

Wpis w stylu - nie wiem ,ale sie wypowiem.




https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/koszty-l ... 85159.html



Edytowany przez A1313 o 29-10-2018 - 22:22. "
Ostatnio zmieniony 29-10-2018 23:21 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

idiotyzmy UEeee

Post autor: inn » 29-10-2018 23:27

"
dino pisze:Nie będzie w przyszłym roku likwidacji zmiany czasu

Unijni ministrowie transportu zażądali więcej czasu na przeprowadzenie tej reformy, która okazała się bardziej skomplikowana. Austriacki minister transportu Norbert Hofer powiedział, że plan likwidacji zmiany czasu w 2019 r. "nie będzie wspierany" przez wystarczającą liczbę krajów i że potrzeba co najmniej 18 miesięcy, aby przygotować się na reformę oddziałującą na wszystko.
Hofer chce, aby Komisja mianowała koordynatora ? swego rodzaju ogólnoeuropejskiego zarządcy czasu ;-) ;-) ;-)
Ponad 80 procent z 4,6 miliona respondentów biorących udział w sondażu UE poparło likwidację systemu, w którym zegary przesuwają się w przód o godzinę w marcu i powracają w październiku.

Wołami mnie nie zaciągną w maju żeby głosować na tych bolszewików.
Jasne - koordynować? A po co?
Powinno być tak że jak Kowalski chce żyć w czasie letnim to może, a znów Nowak jak chce to w zimowym, a niejaka Goździkowa jak chce zmieniać 2 razy w roku to niech zmienia



Edytowany przez inn o 29-10-2018 - 22:27. "
Ostatnio zmieniony 29-10-2018 23:27 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 30-10-2018 07:00

"Pracownikowi świadczącemu swoje obowiązki w noc zmiany czasu z zimowego na letni przysługuje tzw. wynagrodzenie przestojowe, które jest przyznawane na zasadach określonych w Art. 81 Kodeksu Pracy. (?) Zdaniem ekspertów, wynagrodzenie przestojowe przysługuje pracownikom ze względu na wprowadzenie czasu letniego, gdyż następuje na podstawie przepisów prawa i jest niezależne od pracownika, a on gotów jest do świadczenia pracy przez całą swoją zmianę. Nieprawidłowym byłoby więc przenoszenie na niego finansowych konsekwencji zmiany organizacji czasu pracy/

W noc zmiany czasu z letniego na zimowy, pracownicy spędzają w pracy godzinę dłużej niż obowiązująca norma czasu pracy. W związku z powyższym, pracownikowi przysługuje dodatkowy czas wolny udzielony w danym okresie rozliczeniowym, bądź wynagrodzenie za pracę w nadgodzinach z dodatkiem, w przypadku gdy udzielenie dodatkowego czasu wolnego jest niemożliwe. Wysokość dodatku wynosi 50 lub 100 % wynagrodzenia.

Badania ukazują dane z okresu 10 lat, publikowane przez Polskie Sieci Energetyczne, dotyczące zapotrzebowania krajowych sieci energetycznych na moc. Z ich analizy wynika, że zarówno wiosenna, jak i jesienna zmiana czasu nie przyczynia się do oszczędności energii.

Jak już wspomnieliśmy na początku autorzy sugerują wprowadzenie całorocznego czasu letniego, gdyż pozwala to zachować korzyści związane z czasem letnim, jednocześnie eliminując negatywne efekty samych zmian czasu. Według autorów całoroczny czas letni oznacza lepsze dostosowanie godzin z oświetleniem naturalnym do cyklu biologicznego i umożliwienie Polakom korzystania ze słońca nie tylko w pracy, lecz także w czasie wolnym. Gdyby z kolei pozostawić całoroczny czas zimowy, w lecie świt nadchodziłby nawet o 3 w nocy.

Kolejarze, linie lotnicze czy autobusowe przy przechodzeniu na czas letni (gdy przestawiamy zegarki o godzinę do przodu) mają godzinne opóźnienie. Z kolei przy przechodzeniu na zimowy (cofnięcie zegara o godzinę) cały niemal ruch pasażerski musi na godzinę zostać wstrzymany.

Raz w życiu "złapała" mnie zmiana w pociągu.
Przez godzinę staliśmy gdzieś pod Łodzią. Zmarnowana godzina życia :-(

Polska?
Terytorium o pewnej i ograniczonej autonomii, które nie może nawet swobodnie regulować obowiązującego na jej terytorium czasu.
Niepodległa??? ;-) ;-) ;-)
Tak, można pomachać sobie biało-czerwoną ;-) ;-) ;-)
Ale robić macie, co wam Jewropejskij Sojuz każe!



Edytowany przez dino o 30-10-2018 - 06:09. "
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 24-11-2018 22:08

"Kanclerz Niemiec, która przemawiała na zorganizowanej przez Fundację Konrada Adenauera konferencji ?Parlamentaryzm między globalizacją a suwerennością narodową?, stwierdziła, że nadszedł czas aby państwa wchodzące w skład Unii Europejskiej przekazały swoją suwerenność Brukseli, czyli w domyśle Niemcom, którzy mają decydujący głos w UE.

POLEXIT.
NATYCHMIAST!

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 24-11-2018 22:08 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 24-11-2018 22:23

"Natychmiast! - tak pewnie będzie się nazywać kolejna partia Petru, takie rozwinięcie obecnej nazwy.

Politycy mogą chcieć jednego, ale już za parę miesięcy wybory do PE, które mogą wiele zmienić, a przynajmniej dać czytelny sygnał czy Europejczykom bliższa jest idea współpracujących państw narodowych, czy jednego zarządzanego centralnie eurotworu."
Ostatnio zmieniony 24-11-2018 22:23 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 01-05-2019 15:49

Z "okazji" anszlusu przypominam słowa św. Jana Pawła II:

"Słuszne jest dążenie do tego, aby Polska miała swe należne miejsce w ramach
politycznych i ekonomicznych zjednoczonej Europy" - powiedział
Papież. "Trzeba jednak, aby zaistniała w nich jako państwo, które ma swoje
oblicze duchowe i kulturalne, swoją niezbywalną tradycję historyczną,
związaną od zarania dziejów z chrześcijaństwem. Tej tradycji, tej narodowej
tożsamości Polska nie może się wyzbyć. Stając się członkiem wspólnoty
europejskiej, Rzeczpospolita Polska nie może tracić niczego ze swoich dóbr
materialnych, duchowych, których za cenę krwi broniły pokolenia naszych
przodków".
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 04-05-2019 08:48

Andrzej Szlęzak krótko na temat naszego członkostwa w UE

https://konserwatyzm.pl/szlezak-polska- ... 15-latach/

W Polsce wielka feta z okazji piętnastu lat członkostwa w Unii Europejskiej. I zwolennicy, i przeciwnicy wstąpienia do UE wykorzystują tę rocznicę w prowadzeniu kampanii wyborczej do parlamentu europejskiego. Przy tej okazji po raz kolejny stawia się pytanie czy bilans tego członkostwa jest dodatni, czy ujemny?

Od razu przyznaję, iż uważam, że bilans członkostwa Polski w UE jest korzystny dla naszego kraju. Jednak ta korzyść polega zupełnie na czym innym niż unijne fundusze na drogi, lotniska i inne inwestycje. Chcę przy tym podkreślić dwie sprawy. Pierwsza to fakt, że te fundusze pochodziły z programów tworzonych prze unijną biurokrację i w momencie ich tworzenia nie brano pod uwagę tego, co najbardziej było w Polsce potrzebne. Z praktyki wiem, że to na przykład polskie samorządy musiały się martwić z jakiego programu skorzystać, jakie przepisy obejść, żeby unijne dotacje przeznaczyć na rzeczywiste potrzeby wsi, miasteczek i miast. Powstało duże skrzywienie w planach rozwoju zwłaszcza polskiej prowincji, którego złe skutki już tu i ówdzie widać, ale w pełni wyjdą one na wierzch za kilka lat, kiedy pieniądze z unijnych funduszy przestaną płynąć takim dużym strumieniem. (...)

Pisałem już niedawno o tym, że członkostwo w UE, to był i jest dla wszystkich partii rządzących polityczny wentyl bezpieczeństwa, ponieważ niezadowolenie z nieudolnych rządów było rozładowywane głównie przez emigrację. Z tego politycznego wentyla bezpieczeństwa była druga korzyść. Ci, którzy wyjechali i znaleźli pracę, przysyłali do Polski pieniądze. Szacuje się, że było to co roku kilkadziesiąt miliardów euro. I to były te pieniądze, które Polacy wydawali jak chcieli, a nie pod dyktando unijnej biurokracji. To jest ta zdecydowanie największa korzyść z członkostwa Polski w Unii. Jednak i ona stopniowo się kończy. Co dalej? Jak już pisałem nie jestem zwolennikiem w obecnym czasie występowania Polski z Unii. Z drugiej strony uważam, że pogłębianie integracji na czele z przyjęciem euro jest również dla Polski niekorzystne, o ile ktoś chce żeby jakaś Polska jeszcze istniała.

A Państwo wolicie wystąpić czy się głębiej integrować?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 19-06-2019 22:37

Co prawda nie jest to organ UE, ale idiotyzm jak się patrzy.
Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) po siedmioletnim procesie uznał, że polskie postępowanie sądowe, trwające 5 lat, było zbyt długie.
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... L0PJHUOEqE

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: DZIKI » 20-06-2019 10:27

A czemu idiotyzm? ETPC rozptruje skargi z całej Europy a polski sąd...???

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 24-10-2019 20:33

Było blisko...
ledwie TRZY głosy i mielibyśmy początek średniowiecza w Europie ;-)
dobrze, że NA RAZIE zalew Europy został powstrzymany

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 05-02-2020 22:08

A w Juni po staremu.
Czyli dalszy ciąg walki o zmniejszenie emisji Dwutlenku węgla.
Walka trwa :-)
Tym razem idzie o opodatkowanie mięsa. W końcu zwierzęta też produkują CO2.
I co my tu mamy:

Na wołowine i cielęcine 47 eurocentów (2 zł) za 100 gramów, czyli 20 zł za kilogram.
Na wieprzowine 36 eurocentów (1,5 zł) za 100 gramów, czyli 15 zł za kilogram.
Na kurczaka o 17 eurocentów (73 gr) za 100 gramów, czyli 7 zł za kilogram.

Oczywiście podatek będzie obowiązywał tylko na terenie Juni. Czyli producenci zza Buga nie będą go płacili :-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 05-02-2020 22:22

Widzę nowy wpis dino w tym wątku i zanim czytam, już wiem na jaki temat :)
Tym razem nie miałem wątpliwości, bo tytuł pasuje jak rzadko.

Coraz mniej żyje ludzi, którzy pamiętają jak trzeba sobie było radzić "za Hitlera", a taka wiedza może okazać się za 10 lat bardzo cenna. Jeszcze będziemy chować króliki w wannie i kury na balkonie.
dino pisze:
05-02-2020 22:08
Oczywiście podatek będzie obowiązywał tylko na terenie Juni. Czyli producenci zza Buga nie będą go płacili :-)
Nie tylko zza Buga. Będzie można polecieć do Londynu na stek, albo po kiełbasę. Już im się świat zawalił za kanałem? Nie chcą wracać po takich pomysłach?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 06-02-2020 07:45

Biorąc pod uwagę nasze położenie - mam na myśli położenie Tarnobrzega - alternatywą dla nas będą zakupy we Lwowie.
Osoby przedsiębiorcze dostrzegą interes do zrobienia i same nam dostarczą ten towar.

Zresztą już teraz tysiące ton mięsa z Ukrainy wjeżdżają do Polski w ramach kontyngentu bezcłowego. Nawet można pokombinować wwożąc filet z kurczaka z dodatkowym kawałkiem i obcinać ten kawałek w Polsce.
Tylko żadna kontrola unijnych standardów hodowli zwierząt nie odbywa się na Ukrainie.
I zwierzęta na Ukrainie nie produkują CO2.
Tam są specjalne zwierzęta: BEZTLENOWE
;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 08-03-2020 23:09

I oto mamy:



Ostrzał granicy greckiej przez mundurowe służby tureckie.

I to:



Tak przypomina pewne zdjęcie zrobione nad ranem 1 września 1939 roku przy polskiej granicy...

Dla nas podwójnie niebezpiecznie.
Z jednej strony podobnie jak w Polsce jest to zewnętrzna granica UE. Brak szybkiego i zdecydowanego działania Brukseli powoduje, że należy spodziewać się podobnego scenariusza w przypadku naruszeń polskiej granicy. Zresztą reakcje Brukseli - czyli w brak reakcji - jest typowy dla Brukselskiej machiny urzędniczej. Coś jak w Bizancjum ;-)
I z drugiej strony jak Grecy ulegną pozostawieni sami sobie, to setki tysięcy ruszą. Robi się cieplej więc Turcy może podwiozą pod granicę całe trzy miliony Azjatów siedzących u nich. I przy negocjacjach nad budżetem UE możemy być przyparci do muru: bierzecie 400 tysięcy z przybyłych lub dostaniecie miliardy mniej.

Stąd dziwi mnie ospałość naszego MSZ, które już powinno zgłosić plan pomocy Grecji.

W naszym najlepiej pojętym interesie.


A tak z tureckim watażką radzą sobie państwa poważne.
I można sobie zacytować "U drzwi twoich stoję...."
;-)
;-)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 11-03-2020 21:22

Bruksela zaleca używanie maseczek.
Spokojnie!
Nie dla Europejczyków ;-)
Brukselka ma na myśli kogoś innego ;-)

Ufff,
Europejczyk - second class citizen?



* UWAGA!

Ulotka może zawierać lokowanie produktu!
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 17-03-2020 18:40

No, proszę Szanownych Państwa!
Cytując klasyka: DZIEJE SIĘ!
;-)

Serbia zwraca się z błaganiem o pomoc do komunistycznych Chin ;-)
"Europejska solidarność nie istnieje. To była bajka na papierze" (to akurat wiem ;-) )
Xi jest nazwany "przyjacielem i bratem Serbii".

Ursula von der Leyen wybrana głosem min. europosłów PiS zabroniła Serbii importu sprzętu medycznego z EU, bo w samej EU jest go za mało!

No i?

I rozszerzenie EU na Bałkany zanim na dobre się rozpoczęło, to już się skończyło ;-)

Kiedyś mieliśmy "chiński lotniskowiec u wybrzeży Europy".
Dzisiaj mamy Włochy, a teraz zapewne Serbię w chińskich wpływach.

Co prawda cieszy mnie, że moje oczy wkrótce zobaczą tonącą EU, jednakże przeraża mnie, że jeszcze trochę i będziemy rozliczać handel zagraniczny w juanach.
Chyba rzeczywiście komunizm jest znacznie skuteczniejszym systemem niż kapitalizm. W końcu to Chiny wykupują cały świat. Amerykańskie Imperium co najwyżej kupuje... chińskie towary. A sprzedaje "zieloną makulaturę".

https://twitter.com/i/status/1239848842520137728
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 17-03-2020 20:03

dino pisze:
17-03-2020 18:40
Chyba rzeczywiście komunizm jest znacznie skuteczniejszym systemem niż kapitalizm.
Wolności obywatelskiej za wiele tam nie ma, ale komunizm? Przecież w Chinach jest więcej kapitalizmu niż choćby w UE. A możliwość pomocy wynika z tego, że przeszli przez to wcześniej, mają przećwiczone, przestawili tryby w fabrykach i mają okazję zarobić. Chińczycy sami się zgłaszają na wszystkie dostępne europejskie kontakty oferując maseczki. Cena jakieś 10 razy wyższa niż kilka miesięcy temu, a i tak by poszły - gdyby dało się je normalnie ściągnąć, bo transport lotniczy mocno przytkany.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 17-03-2020 20:26

Rzeczywiście, nie ma się czego bać. Komisarzem ds. zdrowia na całą już byłą Unię jest pani psycholog ;-)
Jesteśmy gotowi, mamy plany ;-)
Bal, bla, bla ;-)

Stella Kyriakides
@SKyriakidesEU
· Feb 3
This is the time for facts, not fear. The number of cases in the #EU so far remains low & Member States overall have strong health systems & preparedness plans. We stand ready to support the global efforts to tackle the outbreak at its source and contain the spread. #coronavirus


A dlaczego Unia w czasie przeszłym?
No to proszę ;-)

Jakub Andrzejewski
@AndrzejewskiJK 6h
Solidarność European Union w praktyce :Włoska firma kupiła w Chinach 830 tysięcy masek
2 marca przyjeżdżją do Rotterdamu
4 marca przechodzą przez Niemcy, gdzie są zarekwirowane przez rząd niemiecki...

https://primalavaltellina.it/cronaca/go ... -germania/

WOW!
Można tak?
;-)

I weź tu kup coś w Chinach jak ci Niemcy zarekwirują
Widzę, że od '39 w Niemczech niewiele się zmieniło
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ