idiotyzmy UEeee

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: Ballandtines » 17-03-2020 23:57

dino pisze:
17-03-2020 20:26
Rzeczywiście, nie ma się czego bać. Komisarzem ds. zdrowia na całą już byłą Unię jest pani psycholog ;-)
Jesteśmy gotowi, mamy plany ;-)
Bal, bla, bla ;-)
PsychoLoszka...

dino pisze:
17-03-2020 20:26
Stella Kyriakides
@SKyriakidesEU
· Feb 3
This is the time for facts, not fear. The number of cases in the #EU so far remains low & Member States overall have strong health systems & preparedness plans. We stand ready to support the global efforts to tackle the outbreak at its source and contain the spread. #coronavirus
Especially plans... And trong health systems.
And Siarka is a master of the world.
dino pisze:
17-03-2020 20:26
[...]
2 marca przyjeżdżją do Rotterdamu
4 marca przechodzą przez Niemcy, gdzie są zarekwirowane przez rząd niemiecki...
Nie wiem ile w tym prawdy a ile antyuefejknius. To w sumie nie istotne. Jesli to prawda to standardowa sytuacja. Jeśli fejk - to niepotrzebne zamieszanie.

UE za chwile uchwali miliardowy plan walki z wirusem (jak się pobadają wpierw kto z kim się spotykał w tej lub innej sytuacji - bez podtekstów).

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 22-03-2020 21:29

Unia bohatersko walczy z wirusem. Były już kredki ;-) Na tę chwilę jest akcja... klaskamy ;-)

Jest MOC i NADZIEJA dla Europy ;-)

Czy ten cyrk ktoś kiedyś ZAMKNIE?

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 22-03-2020 21:50

Kudre, czemu tak późno wrzucasz? Już nie zdążę dzisiaj poklaskać w oknie.
To nie ten poziom wsparcia, ale przelew na Zrzutkę można robić całą dobę.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 27-03-2020 09:01

Akcja była o 8 pm, a wrzuciłem o 9.30 pm.
Przepraszam,

Za to na zewnętrznej granicy UE rośnie temperatura ;-)
DOSŁOWNIE ;-)
Nieśmiało przypominam, że Agencja FRONTEX ds. obrony granic UE ma siedzibę w Warszawie.

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: orange » 27-03-2020 17:42

Nie dobrze się dzieje na tej granicy zewnętrznej Unii Europejskiej. :?
Jak nie dadzą rady ich (uchodźców) zatrzymać w Grecji to islam zaleje Europę i naszą ojczyznę. :!:

Obcy chcą wedrzeć się do drugiego kraju... :shock:

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 07-04-2020 22:35

Za murami wieży Babel w Brukseli nawet "szalejąca" epidemia nie jest w stanie zmienić kierunku zmian.
Widocznie dobrze wiedzą, że w zasadzie mniej więcej wszystko jest OK i właściwe sprawy można w dalszym ciągu pchać do przodu.
Wkrótce będziemy zajadać się dżdżownicami ;-)
Ku chwale gretoidom ;-)

Unia już jesienią zamierza dopuścić do produkowania i sprzedawania potraw i jedzenia z dżdżownic, szarańczy, świerszczy, czy koników polnych. A to po to, by chronić Ziemię przed globalnym ociepleniem.

O planach wprowadzenia przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) „robaków” do jadłospisów na terenie całej Unii informuje brytyjski dziennik „Guardian”.

– Mamy duże szanse, by w nadchodzących tygodniach otrzymać zielone światło – powiedział w rozmowie z gazetą Christophe Derrien szef International Platform of Insects for Food and Feed – organizacji lobbującej za przerabianiem owadów na żywność i paszę.

– Uważamy, że te zezwolenia będą przełomem dla sektora i czekamy na nie z niecierpliwością. Kiedy będziemy mieli otrzymane od EFSA zezwolenie na nową żywność, to będzie to miało efekt kuli śnieżnej – dodał Derrien.

Ekofanatycy, którzy mówią o ocaleniu Ziemi przed ociepleniem klimatu od dawna postulują zastąpienie dotychczas spożywanego mięsa robakami. Chodzi o to, że przy hodowli, ale i przez same zwierzęta wytwarzana jest duża ilość gazów cieplarnianych. W skrócie chodzi o to, że bydło puszcza wiatry.

Jeśli wziąć pod uwagę to, że Unia coraz mocniej lansuje pomysł obłożenia mięsa drakońskimi podatkami to może okazać się, że rzeczywiście „europejska biedota” zostanie zmuszona do jedzenia robaków. Mięso będzie towarem luksusowym dla zamożnych.

– Owadów będzie można używać do robienia aperitifów, przekąsek, w makaronach, czy hamburgerach – zachwala specjały Derrien.



https://nczas.com/
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: Ballandtines » 08-04-2020 18:36

To się nie uda.
Przeciętnego Helmuta i przeciętną Helge chrzanią żarówki (wiedzą, że to dla ich gospodarki), wali ich to, czy marchewka jest warzywem, czy owocem (to dla ich gospodarki), mają w głębokim poważaniu krzywiznę banana (nie będę się powtarzał). Ale. Spróbuj zamienić im sznicla, wursta albo steka na chrząszacza.... To się będzie działo. Ten (tfu) korona ich nie zatrzyma przed wyjściem na ulicę.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 08-04-2020 19:59

Spróbuj zamienić im sznicla, wursta albo steka na chrząszacza.... To się będzie działo. Ten (tfu) korona ich nie zatrzyma przed wyjściem na ulicę.

Mam nadzieję, że schabowy w tej wersji też nie przejdzie ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: zbyry » 08-04-2020 21:07

– Owadów będzie można używać do robienia aperitifów, przekąsek, w makaronach, czy hamburgerach – zachwala specjały Derrien.
Nie wiem, ile w tym prawdy, ale nie zdziwię się. Tylko co na to Joaquin Phoenix? :-) Z pogranicza wątku o koronie, to jak wiadomo, EBC drukuje dzień i noc EUR i....skupuje długi rządowe w postaci obligacji. Pierwsza aukcja NBP niezbyt się powiodła, bo z 10 mld zł sprzedano tylko obligacje o wartości 2,7 mld a złotówka do EUR traci, oj traci i do CHF również, więc "frankowiczom" nie zazdroszczę. RPP zbiła pierwszy raz w historii stopy do 0,5%, a GUS https://stat.gov.pl/aktualnosci/od-30-m ... 283,1.html więc nawet myśleć mi się nie chce, jaka będzie inflacja choć notuje wszystko z paragonów i faktur i jak mocno statystycy będą "usprawniali" koszyki, żeby nie przekroczyła 10%.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 13-04-2020 10:45

Wiem oczywiście, że Kanada nie jest w UE, ale ta akcja kojarzy mi się bardzo unijnie :).
Nawet legalizację marihuany można spaprać, chyba na wszystkich możliwych płaszczyznach:
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,258 ... =BoxOpImg6

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: miniMe » 14-04-2020 14:59

Ballandtines pisze:
08-04-2020 18:36
To się nie uda.
Przeciętnego Helmuta i przeciętną Helge chrzanią żarówki (wiedzą, że to dla ich gospodarki), wali ich to, czy marchewka jest warzywem, czy owocem (to dla ich gospodarki), mają w głębokim poważaniu krzywiznę banana (nie będę się powtarzał). Ale. Spróbuj zamienić im sznicla, wursta albo steka na chrząszacza.... To się będzie działo. Ten (tfu) korona ich nie zatrzyma przed wyjściem na ulicę.
Jadłem świerszcze... w restauracji w Niemczech... także, tego...

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: encore » 14-04-2020 18:36

Ale z drugiej strony ich salami dla mas, kupowane w markecie to produkt, którego w Polsce nikt by nie dał rady przełknąć. Mięsa chyba mniej tam lądują niż w przeciętnych swojskich parówkach za 10zł/kg jest.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 15-04-2020 16:31

JEEEEEST!
Mamy sukces!
Pierwsze 150 respiratorów (dla niektórych inspiratorów) zamówionych przez UE jest już w produkcji ;-)
Wiadomość pozwala odzyskać WIARĘ ;-) w UE, gdyż ROZUM mówi, że ten system jest na tyle niewydolny, że nie ma prawa istnieć.

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 21-07-2020 16:52

Pamiętacie Kaligulę?
Europejskie Imperium właśnie osiągnęło ten poziom.
Jeszcze można dołączyć w najbliższy piątek i za 2 700 funtów wziąć udział w sex - party ;-)
A ponieważ współcześnie wydarzenia toczą się szybciej więc najazdu Hunów można się spodziewać jeszcze za naszego życia.
A potem Wieki Ciemne...

W sobotę w prywatnej willi w kurorcie Comporta k/Lizbony, odbędzie się seks orgia dla bogaczy,stylizowana na film S. Kubricka "Oczy szeroko zamknięte" z T.Cruisem i N.Kidman.
Goście w weneckich maskach i po obowiązkowym teście na Covid-19

https://www.mirror.co.uk/news/world-new ... ssion=true

More than 40 people have already signed up for the love-in, styled on the 1999 Stanley Kubrick film Eyes Wide Shut starring Tom Cruise and Nicole Kidman. Rental of a private suite at the property is said to cost £2,700 per couple, although singles can attend without partners.
A similar event held earlier in the year in Lisbon is said to have been attended by politicians, football players and TV stars.
Apart from the Portuguese, French and British people make up most of its visitors.

Nicolas Sarkozy and Carla Bruni have been on holiday there and Madonna has posted videos of her on horseback on its beaches.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 22-07-2020 07:39

Dokładnie 21 lipca 1955 roku przekazano Polsce Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Miał to być i do tej pory jest pamiątką radzieckiej dominacji nad Polską.

Dokładnie 21 lipca 2020 roku polska delegacja rządowa zgodziła się na utworzenie Rządu Federalnego w Brukseli. Podjęto decyzję o przekazaniu kompetencji Rządu Polskiego do Rządu Federalnego w zakresie budżetu i finansów. Delegacja z Polski zgodziła się na emisję Euroobligacji w imieniu swoim i pozostałych krajów członkowskich dokonywanej przez Rząd Federalny w Brukseli. Tym samym polska delegacji zgodziła się wziąć współodpowiedzialność za obsługę tych Euroobligacji.
Co najdziwniejsze przed kilkoma laty było tyle zamieszania, że współpłacimy na pomoc dla Grecji. Obecnie bez problemu zgadzamy się na na wszelkie ewentualne koszty związane z brakiem współfinansowania Euroobligacji przez którykolwiek z europejskich krajów. Zwyczajnie w odpowiednim udziale przejmiemy te obciążenia.

Warto zapamiętać tę datę!


Co więcej. System handlu emisjami CO2 zostanie rozszerzony na transport morski i lotniczy ;-)
Co to oznacza?
Wzrosną koszty transportu lotniczego i morskiego. To nie tylko wyższe ceny biletów lotniczych. Wzrosną ceny wszystkich importowanych produktów.

Pokryjemy również obniżki składek do budżetu unijnego dla:
1. Danii
2. Holandii
3. Szwecji
4. Austrii
5. Niemcy
Wcześniej był tzw. rabat brytyjski. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z eurokołochozu kolejne kraje wywalczyły sobie rabat w płaceniu składki.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: zbyry » 07-09-2020 15:43

http://rarr.rzeszow.pl/aktualnosci/info ... -obrotowy/ Cyrk, o tym, kto dostał grant, zadecydował czas, czyli szybkość przesłanych wniosków poprzez ePUAP. Zresztą nie tylko u nas była taka sytuacja.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: encore » 07-09-2020 16:59

No cyrk nam marszałek urządził. Kpina z pomocy przedsiębiorcom. Dostał nie ten kto rzeczywiście potrzebuje pomocy tylko kto był szybszy.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: zbyry » 08-09-2020 09:55

Dostał nie ten kto rzeczywiście potrzebuje pomocy tylko kto był szybszy
Tak jak powiedziałem, w innych województwach było podobnie. Nie tyle szybszy, co się "wstrzelił" a wydawać by się mogło to proste, bo załącznikiem był plik PDF maks 800 KB i nic więcej, z drugiej jednak strony zastanawiałbym się, jakie kryteria mogłyby decydować o przyznaniu grantu. Co ciekawe, poszła w obieg informacja, że trzeba być przed godziną 00:00 zalogowanym na ePUAP i zgodnie z zegarem atomowym wysyłać i pobrać kody sekundę po 00:00. Niesamowite.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: encore » 08-09-2020 14:41

Jestem daleki od wyrażania akceptacji względem takiego sposobu rozdawania pieniędzy. To, że gdzie indziej było pod tym względem takie samo dziadostwo niczego nie usprawiedliwia.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: zbyry » 08-09-2020 14:54

Naturalnie, zgadzam się z Tobą.

ODPOWIEDZ