idiotyzmy UEeee

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: A1313 » 24-12-2022 13:33

admin pisze:
24-12-2022 10:24
Ambitne plany. Realne? Papier wszystko przyjmie.
Powiem szczerze, że do budynków podchodziłbym bardziej surowo niż do transportu i przemysłu. Długoterminowo ograniczenie zapotrzebowania bardziej się opłaca niż zmiany źródeł ciepła, dofinansowania do opału itp.

Tekst może nie o idiotyzmach UE, ale o sytuacji w Niemczech, które często sobie wyobrażamy jako ordnung land. Warto przeczytać:

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... Id,6491829

Pamiętam sprzed około 10 lat, jak w Polsce w każdym moteliku był dostępny Internet do woli, a w Niemczech w hotelach zamiast tego był komputer na recepcji, z którego można było skorzystać. Podobnie im się sypała organizacja na początku pandemii, bo tam wciąż każda decyzja urzędowa musiała być przesyłana faksem. Kto u nas pamięta faksy?
Urzędowa?
Moja firma ma filie w Niemczech, i tak -utrzymujemy faxy, ale oni nie jedyni na 2 miejscu filia w USA, później nikt.
Do tej pory preferowany fax,nikt nie wie dlaczego, moze właśnie przez ordnung,co jest na papierze nie zginie,mail rzecz ulotna w ich przekonaniu.
Chociaż jest u Niemców progres, strony zaczynaj wyglądać na nowoczesne i powoli da się zapłacić karta internetowo -mniejsze firmy.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 24-01-2023 07:41

Wszystkie teorie spiskowe od rzeczywistości zaczyna dzielić coraz krótszy odcinek czasu.
Snowpiercer z 2013 roku.
Motłoch zgromadzony na ostatnich wagonach żywiony jest kostką z mielonych robaków. Elity mają hodowane naturalne produkty spożywcze.
Unia Europejska 2023 rok.
Motłoch ma być żywiony zmielonymi robakami. Elit to nie dotyczy.
https://pbs.twimg.com/media/FnL9WkwXEAA ... me=900x900

Myślałem, że to manipulacja.
Ale rzeczywiście na popularnej margarynie już mamy informację o śladzie węglowym: 0,4 kg.
Przypominam, że plan jest taki, że każdy dostanie na rok 2 tony od miłosiernych elit.
Jak mu braknie ma dokupić:
https://pbs.twimg.com/media/FmbbED_XEAA ... name=large

Ja ŻĄDAM REFERENDUM!!!
To już w żadnym stopniu nie jest Unia z 2002 roku.
to SZAMBO w Brukseli należy ZAORAĆ!!!
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 14-02-2023 17:51

To akurat nie kwestia Unii Europejskiej, ale jasny sygnał jakich trendów możemy się spodziewać w najbliższych latach. Przy czym nie będą to trendy mody i wyboru, ale ograniczeń i przymusu, często po prostu finansowego. Czego zatem możemy się spodziewać po planach prawie 100 metropolii, w tym Warszawy?

Celem ogólnym jest ograniczenie konsumpcji:
W ambitnym wariancie wykluczenie mięsa, a w przejściowym 16 kg rocznie
W ambitnym wariancie wykluczenie nabiału, w przejściowym 90 kg rocznie
Ograniczenie spożycia pokarmu do 2500 kalorii dziennie
Zmniejszenie liczby samochodów do zera, a przejściowo do 190 na 1000 mieszkańców

Podobają się cele? To już się dzieje. Zostają jeszcze metody, ale jestem przekonany, że dadzą radę. Oni.

https://gospodarka.dziennik.pl/news/art ... limat.html

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 14-02-2023 21:45

Pośmialiśmy się ze Star Warsów nad Warszawą :lol:
Tym razem właśnie dzisiaj w rocznicę powstania Armii Krajowej pojawił się temat, który budzi grozę.
I jest dalszym ciągiem "szurskich teorii".
ONI rzeczywiście zmierzają do tego, żeby NAM przydzielić 2 tony CO2 na rok do dyspozycji.
A jak powiedział Billi Gejts "oni płacą na na klimat miliony dolarów i dlatego mogą latać prywatnymi odrzutowcami".
Szykuj się nam KOSZMAR.
I jak powiedział Morawiecki "nie ma powrotu do świata przed pandemią".
A Polska jest prymusem we wdrażaniu Agendy 2030.

Ale ten "Nowy Świat" wcale nie będzie lepszy.
Ludzie którzy snują takie perspektywy nadają się do Choroszczy, a nie do polityki.


Limit to zakup po rozsądnej cenie, po przekroczeniu limitu na ubrania czy mięso, ceny będą tak wyśrubowane, że tylko garstka najbogatszych będzie mogła kupić czwarte (dziesiąte?) spodnie w roku.
A pieniądz cyfrowy pozwoli waadzy monitorować kto ile czego kupił.
I oczywiście wyłączać dostęp do pieniędzy w przypadku "złego zachowania". Jak w Kanadzie, to już da się zrobić.

Jakiekolwiek rozpatrywanie tego jako opcji, próba polemizowania i argumentowania tylko legitymizuje nie tylko "program", co tę totalitarną ideologię.
Z takim zajobem się nie debatuje; przed takim zajobem się broni.

Obrazek
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... dacje.html
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 14-02-2023 23:06

To chyba nie mają być trzy pary spodni, ale w ogóle trzy sztuki ubrania rocznie. Pewnie w zaleceniach przejście na onuce zamiast skarpet, chyba że tak nam się klimat ociepli, że będziemy mogli chodzić boso przez cały rok.

Takie są cele i trwa wytyczanie ścieżek. Pozostaje nam po stronie oficjalnej głosowanie jak najdalej od wszystkich których nazwałem wyżej "oni".
Ale jest jeszcze strona nieoficjalna. To Polska. Jesteśmy świetni w omijaniu ograniczeń i przystosowywaniu się nowych sytuacji. Biały Niemiec sobie nie poradzi, ale u nas, jestem przekonany, damy radę. Chociaż po partyzancku.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 15-02-2023 06:38

Biały Niemiec sobie nie poradzi, ale u nas, jestem przekonany, damy radę. Chociaż po partyzancku.

No chyba tym razem tak nie bardzo.
W końcu w porównaniu nawet z latami 80. niemożebnie rozwinęła się technika. A Unia jest wyspecjalizowana w kontrolach. Pojawi się kilka kolejnych instytucji kontrolnych d/s dociskania śruby i mysz się wywinie.
Co nie oznacza, że lwy nie przeskoczą ogrodzenia, niestety,

Tymczasem tempo zmian nabrało rozpędu.
Wczora z wieczora już to przegłosowali. Kończymy w Europie z samochodami spalinowymi. Już widzę właścicieli przyblokowych pojazdów za 15 tysięcy jak wykładają 200 tysięcy na elektryka.

Radość Guya Verhofstadta:


I lista głosujących. Na pierwszym miejscu Bielan. Oprócz niego Belka, oczywiście Biedroń, Cimoszczewicz, Liberadzki, Miller, i Spurek.
https://pbs.twimg.com/media/Fo9C5j5WYBE ... name=large
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 15-02-2023 18:34

Idziemy krok dalej. Mieliśmy do tej pory rejestrowaną hodowlę zwierząt - krów, świń itd. jak za okupacji. Teraz wchodzi obowiązek rejestracji kur, kaczek, gęsi, perliczek, indyków i strusi, nawet jeśli mamy na podwórku tylko kilka sztuk, tak dla jaj.
Robale będzie można hodować bez rejestracji?

Prezydent Warszawy skomentował komentarze na temat linkowanych wyżej dokumentów z celami klimatycznymi, z radykalnymi ograniczeniami dla mieszkańców. Co charakterystyczne, ani słowem nie skomentował samych celów ogłoszonych przez naukowców z Leeds. Nie wiadomo zatem czy mu się to podoba, czy nie, czy żadne z powyższych.

spit
Posty: 388
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: spit » 20-02-2023 01:30

coś dziwnego zaczyna się dziać na świecie..niby wczesniej delikatnie,pomału a teraz przewrót totalny
koniec spalinówek ??rejestracja dla kilku jajek i rosołu z biegającej kury?, jeszcze lasy po drodze i zakaz spożywania mięsa za chwilę
poza masonami jest chyba prawda ze 7 ludzi na tym świecie trzyma władzę-mysle po co ?skoro mają wszystko
latają ci skurwiele samolotami prywatnymi a nam każą obniżac temp ziemi o 1,5 stopnia
a chiny a usa ??moze zaczanamy od nich??
zajmijcie sie głodem w RPA ,wojnami (ale wy zarabiacie na tym)
unie pogieło totalnie
srają polskie dziady do własnego gniazda (biedroń i spółka)wiecznie tylko brak praworządności i wielki ucisk na polakach przez obecnie rzadzących
francja zrobiła obóz dla uchodźców a my przyjmujemy ich do domów (i jeszcze narzekają)a ci wstrzymują kasę bo wszystko źle w naszym kraju
za scianą wojna a ci sie mięsa i kur czepili
najpierw pandemia teraz ufo
chyba naprawdę czas na Apokalipsę

Jurek1978
Posty: 22
Rejestracja: 12-06-2019 20:36

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: Jurek1978 » 20-02-2023 10:40

Lewactwie się w głowach po...ło.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 28-10-2023 09:52

To już nie kwestia idiotyzmów, ale całkowitej zmiany UE. Unia nie będzie taka jaka była w czasie referendum akcesyjnego, czy po traktacie lizbońskim.
Nasza rola zdecydowanie zmaleje, a decyzyjność odpłynie. Ale pewnie są i jakieś zalety. Przed polskimi wyborami temat był schowany, chociaż pojawiały się przebłyski.

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... o-ozn.html

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 28-10-2023 10:14

Tyle prosiłem w 2003 roku.
I tylko 3 574 tarnobrzeżan głosowało na NIE.
A przecież po tym, co już działo się po Maastricht można było obserwować, że "RAZ ZDOBYTEJ WŁADZY NIE ODDADZĄ".
Ba! BĘDĄ JEJ CHCIELI więcej!
I są następne kroki.
Komisja Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego przyjęła raport zawierający propozycje zmian Traktatów UE:
1. odebranie państwom członkowskim, w tym Polsce, prawa weta w Unii Europejskiej
2. oznacza to, że Bruksela będzie decydować bez zgody Polski o naszej polityce migracyjnej, podatkowej, klimatycznej, zagranicznej, obronnej, czy budżetowej. bezpieczeństwa i obrony, podatkach i budżecie.
3. przyjmowanie Traktatów w UE ma następować większością 4/5 Państw Członkowskich.

Już nie będzie REFERENDÓW w europejskich landach.
Próbowali RAZ i im nie wychodziło.
Irlandczyków zmusili do głosowania DWA RAZY.

Trockiści pod przykrywką demokracji zmuszają do głosowania do skutku, aż będzie po ICH MYŚLI I ICH WIZJI.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendu ... _2009_roku

Już 20-23 listopada głosowanie w tej sprawie w Parlamencie Europejskim, a potem negocjować mają państwa członkowskie. Albo nasz nowy rząd to zablokuje, albo staniemy się nic nie znaczącym landem w UE i o naszych prawach decydować będą brukselskie egzekutywy, czyli de facto Niemcy i Francja.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 02-02-2024 06:56

Totalitaryzm w Brukseli postępuje dalej.
Docisnęli Orbana. Tusk się cieszy.
A przecież jako człowiek dobrze żyjący z polityki od młodości na pewno zdaje sobie sprawę, że w analogiczny sposób przy innej okazji docisną Polskę.
I nie będzie, że nie chcemy.
A wszystko to w imię czego?
DOPOMOGU UKRAINU?
Temu najbardziej skorumpowanemu krajowi w Europie, gdzie nawet Amerykanie szukają zaginionych dolarów i karabinów?
Wkrótce wymiecie kolejną pulę luksusowych samochodów z Europy i na lawetach pomkną przez Medykę w strefę wojny.

I mamy taki układ:
- pchamy im dziesiątki miliardów euro,
- pchamy im uzbrojenie, karetki i pociągi pełne humanitarki,
- na leczenie imigrantów wydaliśmy 5 razy więcej niż zbiera Owsiak,
- na programy socjalne gdzieś około 3 miliardów według artykułów.

A co w zamian?
Zalew Europy ukraińską żywością.
Bez żadnych norm unijnych.
To dlatego buntują się rolnicy od Portugalii po Berlin.
Palą opony, blokują drogi i wylewają gnojówkę na brukselskie pałace. Oni muszą robić wszystko według norm.
Norm na Ukrainie nie ma żadnych.
Wystarczą dwa sezony przy obecnych przepisach i rolnictwa w Europie nie będzie.
Zboże, kukurydza, cukier, kurczaki czy jaja czy też słodycze roszena zalewają Europę.
I nikt tego nie kontroluje. Tam nie ma wymogu "neutralności CO2".
Na Ukrainie nie ma zestawu dziewięciu norm, które mają przynosić korzyści dla środowiska i klimatu a jedną z zasad jest przeznaczenie 4 proc. gruntów ornych na cele nieprodukcyjne np. w formie ugoru.
Tam wycisną "produkcję rolną" środkiem chemicznych z każdego m2.
W końcu i tak idzie to za granicę. Do Europy.
A w olbrzymich agroholdingach na Ukrainie udziały mają spółeczki z Cypru czy Malty.
Wracamy więc do współczesnych magnatów.
Przy poklasku skorumpowanych, samozwańczych brukselskich "elit".

Historia miała się skończyć, tymczasem historia dzieje się na naszych oczach.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 02-02-2024 20:41

Problemem jest nie tylko przyczyna, ale również oczekiwane rozwiązanie. Wśród postulatów europejskich rolników często są dopłaty, albo jakaś szczególna ochrona. Zupełnie nie tak to powinno wyglądać w naturze. Ale już tak się branża uzależniła, że pewnie nie potrafi funkcjonować inaczej.

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: A1313 » 03-02-2024 13:19

Taki cytat z internetow.....

Dodaje tym co jeszcze nie wiedzą: protesty rolników na Zachodzie w niewielkim stopniu dotyczą importu z Ukrainy a w największym CAP czyli Wspólnej Polityki Rolnej. To są kwestie dopłat do paliw, nawozów, odlogowania, cen minimalnych, maksymalnych i interwencji państwa na rynku. Import jest wspominany, ale głównie nie z Ukrainy tylko „z Europy Wschodniej” pod czym ma się tam na myśli także Polskę.

Od siebie.
Przypomnę tyk którzy posiadają pamieć złotej rybki, jak wyglądało nasze wejście do UE, protesty rolników itd.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 18-02-2024 20:09

Wkrótce wchodzimy w unijne kary dla ogrzewających budynki gazem i węglem. Koszty wyraźnie wzrosną.
https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... Id,7333487

Zapłacą WSZYSCY.
1. Właściciele rezydencji w Zakrzowie i Sobowie.
2. I właściciele 60m2 w betonach.

Biorąc pod uwagę koszt rocznych opłat za ogrzanie 60m2 w betonie a koszt ogrzania 120m2 w Zakrzowie wcale nie zdziwiłbym się, że w betonie w bloku będzie DROŻEJ.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

szikaka
Posty: 91
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: szikaka » 18-02-2024 20:43

dino pisze:
18-02-2024 20:09
Wkrótce wchodzimy w unijne kary dla ogrzewających budynki gazem i węglem. Koszty wyraźnie wzrosną.
https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... Id,7333487

Zapłacą WSZYSCY.
1. Właściciele rezydencji w Zakrzowie i Sobowie.
2. I właściciele 60m2 w betonach.

Biorąc pod uwagę koszt rocznych opłat za ogrzanie 60m2 w betonie a koszt ogrzania 120m2 w Zakrzowie wcale nie zdziwiłbym się, że w betonie w bloku będzie DROŻEJ.
Link nie działa, ale ktoś już dał w innym temacie.
Nie WSZYSCY. Sam napisałeś że ci co grzeją gazem i węglem. Ci co grzeją drzewem, peletem czy prądem (bez względu na technologię) nie zapłacą.
Dodatkowo Polska ma dostać największe dofinansowanie aby obniżyć te opłaty.

Czy Ci z bloku zapłacą więcej? To pytanie do spółdzielni. Do 2030 roku bo wtedy mają się pojawić te opłaty, można zmienić sposób grzania.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 18-02-2024 21:30

Ci co grzeją drzewem, peletem (bez względu na technologię) nie zapłacą.

No właśnie.
Przy największej wybraźni nie wyobrażam sobie ogrzewania bloków ani drewnem ani pelletem.
Chyba, że.... kominek w duzym pokoju i rura na zewnątrz.

Czyli NA CO zmienić sposób ogrzewania w blokach?
Prądem?
Instalacja nie uciągnie.
Już teraz przy działającej pralce nie włącza się odkurzacza czy żelazka.

Więc W BLOKACH BĘDZIE DROŻEJ NIŻ REZYDENCJACH.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

szikaka
Posty: 91
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: szikaka » 18-02-2024 22:04

dino pisze:
18-02-2024 21:30
Ci co grzeją drzewem, peletem (bez względu na technologię) nie zapłacą. :)

No właśnie.
Przy największej wybraźni nie wyobrażam sobie ogrzewania bloków ani drewnem ani pelletem.
Chyba, że.... kominek w duzym pokoju i rura na zewnątrz.

Czyli NA CO zmienić sposób ogrzewania w blokach?
Prądem?
Instalacja nie uciągnie.
Już teraz przy działającej pralce nie włącza się odkurzacza czy żelazka.

Więc W BLOKACH BĘDZIE DROŻEJ NIŻ REZYDENCJACH.
Nie no, chyba nie myślałeś że drzewem i peletem w bloku… :) tu chodziło o domki, tak jednorodzinne.

Na co zmienić w blokach? Boję się co możesz sobie znów wyobrazić, ale przy blokach można zbudować np geotermiczne ogrzewanie. Oczywiście nie wszędzie ale tam gdzie nie można są inne rozwiązania. Ale od tego są ludzie w spółdzielniach żeby znaleźć różne rozwiązania.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: alek » 18-02-2024 22:28

Możliwości są jak choćby pompy ciepła powietrze powietrze z rekuperacją. Koszty realizacji będą ogromne ,ale wystarczy wykorzystywać pieniądze w emisji CO2. Tylko w ostatnich latach było ponad 60 mld a na tego typu inwestycje rząd przeznaczył znikomy procent.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 18-02-2024 22:32

szikaka pisze:
18-02-2024 20:43
Dodatkowo Polska ma dostać największe dofinansowanie aby obniżyć te opłaty.
Czyli będziemy mieli karę za używanie gazu, który po spaleniu daje tylko wodę i dwutlenek węgla, ale jednocześnie dopłaty, żeby nałożone na nas kary były mniejsze. Super polityka.

ODPOWIEDZ