Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
poniek
Posty: 180
Rejestracja: 19-12-2005 16:10

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: poniek » 07-10-2007 17:32

"To chyba pytanie retoryczne...

http://www.e-polityka.pl/a.6941.d.49.Po ... z_TVP.html

nie mniej sam sposób powoływania Prezesa TVP, tak zresztą jak Komendanta Głównego Policji każe myśleć o tychże instytucjach jako upolitycznionych... Biorąc pod uwagę te dwie instytucje można powiedzieć, że pół biedy z TVP, nadawanymi w niej treściami oraz jej zarządzaniem... - jakością działania..."
Ostatnio zmieniony 07-10-2007 17:32 przez poniek, łącznie zmieniany 1 raz.

Zephyr
Posty: 217
Rejestracja: 16-02-2007 01:11

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Zephyr » 08-10-2007 00:45

"powiem tak...
w tych wyborach, to nie wiem na kogo głosować... naprawdę ani PiS nie wywiązało się ze swoich obietnic wyborczych, nie chcę LiD-u, bo wrócą czasy SLDowskie i znów pieniądze gdzieś zaczną znikać, a dziura budżetowa urośnie jak stąd do Koszalina i z powrotem, ani PO, na które głosowałem ostatnio, bo uważałem, że powinni zostać partią rządzącą, ale za bardzo oddali się w walkę polityczną zamiast w naprawę czy rozwój naszego państwa, LPR i Samoobornę może pozostawię bez komentarza z przyczyn chyba większości z was wiadomych... a reszta partii: nie ufam.

i teraz mam obywatelski dylemat: na kogo zagłosować, bo jak nie pójdę i zacznę narzekać na partię, która wygra te wybory wówczas będzie można mi zarzucić, że mogłem to zmienić idąc na wybory (chociaż tak naprawdę co by zmienił mój głos?)

jestem w wyborczym konflikcie tragicznym"
Ostatnio zmieniony 08-10-2007 00:45 przez Zephyr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: admin » 08-10-2007 01:54

"Zephyr - został jeszcze PSL :) A na jego listach np. kandydat, który ostatnio był na listach PO."
Ostatnio zmieniony 08-10-2007 01:54 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 08-10-2007 10:26

"Zephyr ten dramat z wyborem mam wrażenie jest udziałem wielu
bo nie ma ani jednej ciekawej partii ugrupowania,jednak wybory to wybór mniejszego zła,stąd też znam sporo ludzi którzy mobilizują się tylko ze względu na to by odebrać władze pis,a oddać ją nawet bezbarwnemu po"
Ostatnio zmieniony 08-10-2007 10:26 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

poniek
Posty: 180
Rejestracja: 19-12-2005 16:10

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: poniek » 08-10-2007 21:14

"niestety jestem jednym z wielu, którego dotyka ten problem... Na polskiej scenie politycznej nie ma partii, którą mógłbym uznać za godną zaufania. Polska scena polityczna w moim mniemaniu to porażka a najbardziej boli to, że odgrywany na niej dramat nazywa się POLSKA... Mam wrażenie i nie wiem ilu z Was je podziela, że słowa księdza Piotra Skargi i innych nawołujących do naprawy naszego państwa, pomimo upływu wieków niezbyt wiele straciły na czasie... Pławimy się teraz w wolności... ale możliwości które dała nam "historia" nie są dostatecznie wykorzystywane... Liczą się partie i programy, a zamiast współpracy góruje wzajemne przeszkadzanie sobie, obrażanie się, wiara w swoją nieomylność i wytykanie błędów jako sztuka dla sztuki. Komu to ma służyć i jak to się ma do patriotyzmu, który nagle przypomina się przed wyborami i jest przez "plakatowe twarze" równany z patetycznymi hasłami o dobru Polski i powinnością jaką jest wzięcie udziału w głosowaniu wyborczym? Obym nie dożył czasów kiedy znów ktoś rzuci, że Polacy potrafią się jednoczyć w obliczu zagrożenia... bo cóż z tego..."
Ostatnio zmieniony 08-10-2007 21:14 przez poniek, łącznie zmieniany 1 raz.

Nico_Mindt
Posty: 177
Rejestracja: 08-04-2005 23:36

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Nico_Mindt » 09-10-2007 20:07

"Dawno mnie tu nie było... ostra debata i walka się tu odbywa.
Padło stwierdzenie, że TVP jest upolityczniona. Na 100%, zawsze tak było i będzie. Co nie znaczy że istnieją media obiektywne. Obiektywność medió jest sprawą subiektywną. (ale mi potworek językowy wyszedł). Mi się wydaje że obiektywna jest Rzeczpospolita, ale mam świadomość że piszą tam dziennikarze propisowscy, więc obiektywizm w morde strzelił, za przeproszeniem. Inny powie, że obiektywna jest GW. Ja jako wyznawca Ziemkiewicza (w sprawach politycznych, bo o ekonomii i gospodarce on ma słabe pojęcie), na GW mam alergie. Do czego zmierzam. Do każdej gazety piszą dziennikarze, którzy mają swoje poglądy, któte chcę pokazać. Są jeszcze naczelni którzy wpływają na skład redakcji i dobierają ludzi o poglądach w miarę anologicznych do swoich. Tak więc nie ma mediów obiektywnych. Wszystkie są upolitycznione. Nie na darmo kiedy się komentuje jakąś notkę z zagranicznej prasy, dodaje się komentarz "zamieszczone w lewicowym Figaro" itp. itd.
Już pisałem na kogo zagłosuję. Będzie to PiS. Pisałem też, że nie podoba mi się część ich posunięć. Zastanawiałem się nad PO, ale jakby wygrali byłaby koalicja z LiDem, a ja nie przyłoże ręki do powrotu złodziei.

Co do dylematu Zephyra, Pońka i im podobnych. Zawsze można oddać pusty głos. I przytoczę tu zdanie dr. Zycha z lekcji WOSu które z nim miałem: "nie głosując traci się prawo do krytyki władzy".

I jeszcze coś o PSLu. Jak dla mnie jest to jedyna partia która uprawia konstruktywną i merytoryczną krytykę. Porównania typu "jak Jan Urban" czy "tam stało ZOMO", to nie jest w moim guście konstruktywna krytyka. Ale ta partia niestety sama nie wie co chce zrobić.

Jeszcze do Noaha i doktora. PO to nie jest partia, która różni się od PiS całkowicie, to są drobne różnice, stąd też ruch ludzi pomiędzy partiami. Tak się głośno mówi o Sikorskim, Mężydle i Borusewiczu. A Sośnierz, Religa, Gilowska i Płażyński (on zakładał PO)? Oni przeszli do obozu popierającego PiS. Poza tym PO popierało utworzenie CBA, i nadal popiera tę instytucję. Hasło IV RP do której potrzebne jest oczyszczenie elit z postkomunizmu, sformułował nie kto inny jak dr. Paweł Śpiewak, człowiek który zasiadał w ławach sejmowych wybrany z list PO. Po nie odżegnało się od budowy IVRP, cały czas chcą tę budowę rozpocząć. Jeszcze jedno. PO chce kontynuować politykę prorodziną rozpoczętą przez PiS (zainteresowanych odsyłam do artykułu Niesiołowskiego z końca sierpnia , który ukazał się w Rzeczpospolitej.)

Jeszcze do Noaha. Oburzasz się na śmierć Blidyi. Słusznie. Nie potrzeba jednak według mnie sejmowej komisji śledczej, ale komisji fachowej, która oceni niedociągnięcia agentów. Do mnie przemawia jedno. Mało kto trzyma w łazience broń, na wypadek wizyty CBA. Chyba rzadko ktoś kto jest niewinny strzela sobie w głowę."
Ostatnio zmieniony 09-10-2007 20:07 przez Nico_Mindt, łącznie zmieniany 1 raz.

Noah
Posty: 141
Rejestracja: 07-04-2005 22:14

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Noah » 09-10-2007 20:21

"[quote:4470b8ad87="Nico_Mindt"]
Jeszcze do Noaha. Oburzasz się na śmierć Blidyi. Słusznie. Nie potrzeba jednak według mnie sejmowej komisji śledczej, ale komisji fachowej, która oceni niedociągnięcia agentów. Do mnie przemawia jedno. Mało kto trzyma w łazience broń, na wypadek wizyty CBA. Chyba rzadko ktoś kto jest niewinny strzela sobie w głowę.[/quote:4470b8ad87]

No to prawda ale było jasno i wyraźnie powiedziane ze agenci mieli kamerę ze sobą... A ja się pytam po co ?! Komu miało służyć to że nagrana zostania ta akcja bo chyba nie dla potrzeb ćwiczeń! To mi się bardzo nie podoba i brzydko pachnie!"
Ostatnio zmieniony 09-10-2007 20:21 przez Noah, łącznie zmieniany 1 raz.

Nico_Mindt
Posty: 177
Rejestracja: 08-04-2005 23:36

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Nico_Mindt » 09-10-2007 20:32

"O ile się nie mylę obecnie agenci mają obowiązek nagrywania akcji, ale głowy nie dam. Potrzebne to jest po to żeby w razie niedociągnięć takich jak to, zwierzchnicy mieli co analizować. A że niektórzy to wykorzystują w innych celach to już inna sprawa."
Ostatnio zmieniony 09-10-2007 20:32 przez Nico_Mindt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: admin » 09-10-2007 20:35

"[quote:2ef63fb40d="Noah"]No to prawda ale było jasno i wyraźnie powiedziane ze agenci mieli kamerę ze sobą... A ja się pytam po co ?! Komu miało służyć to że nagrana zostania ta akcja bo chyba nie dla potrzeb ćwiczeń! [/quote:2ef63fb40d] Zawsze można powiedzieć, że chciano nagrać kulturalne i spokojne aresztowanie, żeby nie zarzucano później służbom że aresztowano Blidę w wyniku brutalnej akcji z rzucaniem na ziemię, stosowaniem przemocy fizycznej itd. Podobne zarzuty pojawiały się po wcześniejszych akcjach służb specjalnych.
Inna sprawa, że gdyby tak zrobiono to by żyła do dziś...

Nico_Mindt - ja z Ziemkiewiczem zgadzam się również w sprawach gospodarczych :)"
Ostatnio zmieniony 09-10-2007 20:35 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Nico_Mindt
Posty: 177
Rejestracja: 08-04-2005 23:36

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Nico_Mindt » 09-10-2007 20:55

"No i sprawdziłem. Nie mają obowiązku, ale zwierzchnik może nakazać, przy zatrzymaniu użycie stosownych "środków technicznych". za http://bip.cba.gov.pl/ftp/prawo/25.07.2 ... ecenia.pdf . I zgadzam się z Adminem;) Wcześniej jak zatrzymywano bez kamer mówiono o brutalnym zachowaniu sie funkcjonariuszy. I jak to zweryfikować? Najprościej przez nagrania."
Ostatnio zmieniony 09-10-2007 20:55 przez Nico_Mindt, łącznie zmieniany 1 raz.

Ball
Posty: 97
Rejestracja: 08-07-2007 19:18

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Ball » 09-10-2007 21:32

"No to Olek znów sie zaj... Ciekawe co powie jego wierny piesek Kalisz??? ja stawiam na tym razem prawą goleń i lewą kostkę :D :D"
Ostatnio zmieniony 09-10-2007 21:32 przez Ball, łącznie zmieniany 1 raz.

poniek
Posty: 180
Rejestracja: 19-12-2005 16:10

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: poniek » 10-10-2007 04:11

"Trochę wyrwę z wątku i powrócę do wcześniejszej wypowiedzi Nico Mindt. Trudno mi się do końca zgodzić z Twoimi przemyśleniami dot. upolitycznienia mediów, które ująłeś jedynie z perspektywy mikrostruktury. Patrząc w ten sposób na instytucje (instytucje w ogóle) tj poprzez pryzmat poglądów politycznych ich członków, dojdziemy w konsekwencji do sytuacji, w której ze świecą przyjdzie nam szukać instytucji zgoła apolitycznej. Dlatego tutaj trudno mi zgodzić się z Twoim spojrzeniem na kwestię "upolitycznienia" i rozumienie tego pojęcia. Owszem... skądinąd każdy ma jakieś poglądy polityczne - sedno jednak w tym, że nie w każdej instytucji obsadzanie stanowisk (szczególnie mam tu na myśli szeregowych pracowników ale i nie tylko) związane jest z aktualnie sprawującą władzę, partią... W TVP i wspomnianej przeze mnie (w przelocie) Policji taki stan rzeczy niestety ma miejsce... Chcę więc podkreślić tu jeszcze raz - biorąc pod uwagę te dwie instytucje - pół biedy z TVP jako że (mówiąc żartobliwie) kanałów w TV jest wiele a policja jest tylko jedna. "Upolitycznienie" ma zatem różne konsekwencje (bo to przecież instytucje mające dwa różne cele działania). Niemniej owo upolitycznienie w TVP jest bardziej widoczne... a szczególnie tuż po wyborach (zmiana twarzy prowadzących, repertuaru, itp itd). Skupiając się na mediach: takiej sytuacji nie ma praktycznie w Rzeczpospolitej, GW, Polityce, Polacie czy TVN - ponieważ są stabilne programowo a owa stabilność wynika z niezależności od zmian na scenie politycznej. Pomijam tu rozgadywanie się na temat ich sympatii, obiektywizmu-subiektywizmu w odnoszeniu się do opisywanej, komentowanej rzeczywistości, których ocena jest indywidualną oceną odbiorców (np Twoja i Admina ocena pana Ziemkiewicza... - na marginesie mówiąc sam obiektywizm oczywiście, bierze w łeb... bo poglądy czy postawy mogą być co najwyżej intersubiektywne, a obiektywizm w postrzeganiu rzeczywistości społecznej nie istnieje). Problem upolitycznienia instytucji TVP to w mniejszym zakresie kwestia diady obiektywizm/intersubiektywizm-subiektywizm jej szeregowych członków (spojrzenie na mikrostrukturę) ale przede wszystkim kwestia sposobu powoływania-obsadzania głównych stanowisk kierowniczych. Dzięki niemu TVP staje się niczym innym jak tubą w rękach polityków będących u steru władzy... Stoi to w sprzeczności z zasadami demokracji i pojmowania TVP jako telewizji publicznej... Co ciekawsze, zmiana istniejącego status quo możliwa jest tylko przez tych, którzy tę tubę trzymają w rękach. To jednak tylko TVP... a co z innymi upolitycznionymi instytucjami, w których liczy się stabilność zarządzania??? Pozostawię to bez komentarza
Co do samych wyborów... nie oddam niestety pustego głosu - oddam ważny głos, który będzie - jak to określił el Komendante - "wyborem mniejszego zła"..., "mniejszego zła", a więc wybraniem opcji, która wyda mi się najbardziej odpowiednia dla losów mojej ojczyzny; nie mającej związku z jakąś mobilizacją ukierunkowaną tylko po to aby odebrać władzę PiS..."
Ostatnio zmieniony 10-10-2007 04:11 przez poniek, łącznie zmieniany 1 raz.

Nico_Mindt
Posty: 177
Rejestracja: 08-04-2005 23:36

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Nico_Mindt » 10-10-2007 11:17

"[quote:655ccb80d7="poniek"]Co do samych wyborów... nie oddam niestety pustego głosu - oddam ważny głos, który będzie - jak to określił el Komendante - "wyborem mniejszego zła"..., "mniejszego zła", a więc wybraniem opcji, która wyda mi się najbardziej odpowiednia dla losów mojej ojczyzny; nie mającej związku z jakąś mobilizacją ukierunkowaną tylko po to aby odebrać władzę PiS...[/quote:655ccb80d7]
Chwała Ci za to! Na tym polega demokracja. Oddajesz głos by kogoś do władzy dopuścić, bądź nie.
Co do odpolitycznienia TVP wydaje mi się to niemożliwe. Co najwyżej system niemiecki. Podział na dwie telewizje kontrolowane prze lewice i prawice, każda po jednej. Tylko jak to podzielić skoro jest PiS i PO? Kto kontroluje telewizję prawicową?
Pokaż mi człowieka, na tyle potrafiącego powstrzymać swoje poglądy by sterować w miarę obiektywną telewizją? Jest wprawdzie Durczok, ale ten już sparzył się na TVP. A jak będzie szef to skąd wytrzasnąć dziennikarzy obiektywnych?"
Ostatnio zmieniony 10-10-2007 11:17 przez Nico_Mindt, łącznie zmieniany 1 raz.

poniek
Posty: 180
Rejestracja: 19-12-2005 16:10

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: poniek » 10-10-2007 15:21

"[quote:12d4aa24f8="Nico_Mindt"]Co do odpolitycznienia TVP (...) skąd wytrzasnąć dziennikarzy obiektywnych?[/quote:12d4aa24f8]
Jak już wspomniałem - wydaje mi się, że kwestia odpolitycznienia TVP to w mniejszym stopniu kwestia diady obiektywizm-subiektywizm jej poszczególnych członków (dziennikarzy), a w głównej mierze kwestia sposobu obsadzania głównych stanowisk kierowniczych..., która jest niczym pępowina bezpośrednio łącząca struktury władzy z TVP. Mając to na uwadze, dla odpolitycznienia TVP "nie w głowie mi" szukanie dziennikarzy obiektywnych czy też intersubiektywnych (czyli takich których poglądy są zrozumiałe dla i podzielane przez optymalnie wszystkich) - chociaż zawsze należy do tego dążyć... - ale przede wszystkim odnalezienie sposobu na odcięcie wspomnianej pępowiny. Oczywiście nie ma ideału, więc nie sądzę aby znalazł się sposób, który całkowicie uniezależni TVP od polityki... niemniej lepsza wydaje mi się telewizja (tu TVP) - jak to określiłeś - w miarę obiektywna czy intersubiektywna niż telewizja (TVP), która po każdych wyborach zmienia niemal całkowicie swoje oblicze. Zmiany w TVP po każdych wyborach można przyrównać do (hipotetycznej) sytuacji, w której "GW" przyjmuje linię "Trybuny" - w przypadku zmiany rządów z prawa na lewo... i analogicznie do sytuacji gdzie "Trybuna" przyjmuje linię "GW" - w przypadku zmiany rządzów z lewa na prawo. TVP jako publiczna nie powinna przechodzić takich "transformacji", a niestety już nie hipotetycznie ale realnie ją przechodzi i to jest w moim mniemaniu oznaka jej upolitycznienia. Oczywiście "GW", "Trybuna" to media stałe ideowo (więc dyskusja tu o ich obiektywności-subiektywności jest zbędna i nie w temacie)... Jednak w TVP jako publicznej telewizji - podkreślam publicznej - powinno - jeśli już - dążyć się do równoważenia stron prawo-lewo... Niestety dyskusja na ten temat toczy się już od dawna i nikt nie chce się wznieść ponad interesy partyjne... Czy zatem jest niemożliwe odpolitycznienie TVP poprzez zmianę sposobu powoływania stanowisk kierowniczych... myślę, że nie - jest ono po prostu trudne... bo w Polsce mam wrażenie - i to już pisałem - liczą się interesy partyjne, programy partyjne... Ten stan rzeczy odbija się wielką czkawką w wielu dziedzinach - sytuacja w służbie zdrowia, która jest najbardziej nagłośniona, ale też w policji, straży pożarnej. Co do sytuacji w TVP warto jak sądzę zerknąć w linki:

http://www.szpila.net/strony/dziennikarz/polittvp.htm
http://www.e-polityka.pl/a.111.d.49.Kra ... surdu.html
http://www.90stopni.net/wszystko-czyli- ... terka.html
http://www.e-polityka.pl/a.7160.d.49.Cz ... inie_.html"
Ostatnio zmieniony 10-10-2007 15:21 przez poniek, łącznie zmieniany 1 raz.

Zephyr
Posty: 217
Rejestracja: 16-02-2007 01:11

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Zephyr » 10-10-2007 16:16

"[quote:b7e1b2de41="Admin"]Zephyr - został jeszcze PSL :) [/quote:b7e1b2de41]

napisałem, że reszcie nie ufam :) chociaż myślałem kiedyś o PSL w końcu partia z historią"
Ostatnio zmieniony 10-10-2007 16:16 przez Zephyr, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 10-10-2007 17:29

"i wałęsa promuje waldka pawlaka :D"
Ostatnio zmieniony 10-10-2007 17:29 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

Noah
Posty: 141
Rejestracja: 07-04-2005 22:14

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Noah » 11-10-2007 10:22

"[b:e32d6772fe]To tak do wszystkich... Wachających się czy jest sens głosować!

[img:e32d6772fe]http://www.spieprzajdziadu.com/pics/200 ... dzykuj.jpg[/img:e32d6772fe]




A tu coś do odsłuchania sobie :)... PiŚ :D [/b:e32d6772fe]

http://www.plikus.pl/zobacz_plik-Parareklamy-47523.html"
Ostatnio zmieniony 11-10-2007 10:22 przez Noah, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: admin » 11-10-2007 10:38

"To jakiś spawacz czy płetwonurek? :wink:

Niby uważam ordynację większościową za lepszą od proporcjonalnej, ale ostatnio strwierdziłem, że dużo łatwiej mi zagłosować na partię niż na kandydata do Senatu. Wogóle nie wiem kogo wybrać, ani nawet co za ludzie startują... Za listą reklamowaną centralnie dużo łatwiej się utożsamiać.

Oczywiście gdyby okręgi były mniejsze i jednomandatowe, to wybór senatora też byłby prostszy."
Ostatnio zmieniony 11-10-2007 10:38 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 11-10-2007 15:45

"http://wiadomosci.onet.pl/1621799,12,item.html kolejny powalający sukces dyplomacji rządu kaczyńskiego"
Ostatnio zmieniony 11-10-2007 15:45 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzesko
Posty: 2727
Rejestracja: 22-04-2005 14:13

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Grzesko » 11-10-2007 17:02

"http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... 107283.449

Rozumiem być oryginalnym, ale to jest już przesada."
Ostatnio zmieniony 11-10-2007 17:02 przez Grzesko, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ