Rządy PO

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PO

Post autor: admin » 05-02-2024 17:24

Nie znam się, ale się wypowiem. Z sędziami widziałbym to tak, że trzeba zaczekać na zmianę prezydenta. Według Konstytucji sędziów powołuje prezydent, obojętne kto wcześniej ich mianuje, wskazuje, podpowiada, czy to było zgodne z prawem czy nawet nie itd. Nie widzę opcji zmieniania tego jakąś uchwałą, odezwą, oświadczeniem, zbiórką podpisów czy innym regulaminem.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PO

Post autor: alek » 05-02-2024 20:05

admin pisze:
05-02-2024 17:24
Nie znam się, ale się wypowiem. Z sędziami widziałbym to tak, że trzeba zaczekać na zmianę prezydenta. Według Konstytucji sędziów powołuje prezydent, obojętne kto wcześniej ich mianuje, wskazuje, podpowiada, czy to było zgodne z prawem czy nawet nie itd. Nie widzę opcji zmieniania tego jakąś uchwałą, odezwą, oświadczeniem, zbiórką podpisów czy innym regulaminem.
Chodzi bardziej o pokazanie wyborcom i Brukseli, że próbujemy zmieniać TK . Efektu nie będzie szybko, ale będzie "próbujemy a blokuje Prezydent". Druga rzecz to większa legitymacja do drukowania orzeczeń TK z dopiskiem i ich nie uznawania. Trzecia rzecz to lepsza pozycja startowa w przypadku podjęcia przez PIS i Prezydenta mediacji na temat zmian. Tak czy inaczej w grudniu kończy się kadencja 3 sędziom , do tego dochodzi 2 dublerów , Pawłowicz i Piotrowicz ze względu na wiek i kolejnemu kończy się kwietniu przyszłego roku kadencja. Daje to 8 miejsc do obsadzenia czyli większość TK.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Rządy PO

Post autor: pejoelka » 06-02-2024 23:08

W przypadku dalszej obstrukcji działań sejmu i rządu ja bym wnosił o przyspieszone wybory parlamentarne przeprowadzone w czerwcu łącznie z europejskimi. Do czasu decycji o tym i ogłoszenia terminu by było jeszcze około kwartału roku. Myślę, że wszystkie strony powinny być zadowolone z tego.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PO

Post autor: dino » 09-02-2024 20:57

Że przejęcie kontroli nad sądami będzie miało tak szybko swoje konsekwencje, tego się nie spodziewałem.
Sądownicza klika, którą należałoby wyczyścić jak Herkules stajnię Augiasza, właśnie zlikwidowała doroczny Marsz Niepodległości.

Idą na rympał.

https://www.onet.pl/informacje/onetwars ... w,79cfc278
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PO

Post autor: admin » 09-02-2024 22:48

A to ma jakieś znaczenie? Nikt nie przyjedzie do Warszawy i nie będzie maszerował? Pewnie im większy opór czynników oficjalnych, tym większy marsz.
Tymczasem premier wziął się za pouczanie Amerykanów, nie wiem czy to dobry moment, jak Republikanie wydają się iść po władzę.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PO

Post autor: dino » 09-02-2024 23:12

admin pisze:
09-02-2024 22:48
A to ma jakieś znaczenie? Nikt nie przyjedzie do Warszawy i nie będzie maszerował? Pewnie im większy opór czynników oficjalnych, tym większy marsz.
Tymczasem premier wziął się za pouczanie Amerykanów, nie wiem czy to dobry moment, jak Republikanie wydają się iść po władzę.
Też się cieszę, że kolejny "wyrok sądu" w Polsce nie ma znaczenia. To jest tak, że sobie losowo wybieramy co nam odpowiada czy też jest w tym jakiś wzór? Politycy zaczęli ten spektakl i my mamy w nim uczestniczyć?
Polska gnije.

Nadaje z tych Dolomitów jak pijany. Sienkiewicza czasem z nim nie ma?
Twit Tuska to kolejny element wskazujący, że ewidentnie ma nas NIEODWRACALNIE wepchnąć w łapy Niemiec. Tak, że nawet przy zmianie układu sił na świecie nie będziemy mieć ruchu. Każde pogorszenie relacji z USA jest na rękę Niemcom.
Niemcy są konsekwentni.
Budują IV Rzeszę. Bo nawet przy dobrej woli trudno to nazwać Świętym Cesarstwem Narodu Niemieckiego, skoro podkopuje się fundament Europy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PO

Post autor: alek » 09-02-2024 23:40

dino pisze:
09-02-2024 23:12

Też się cieszę, że kolejny "wyrok sądu" w Polsce nie ma znaczenia. To jest tak, że sobie losowo wybieramy co nam odpowiada czy też jest w tym jakiś wzór? Politycy zaczęli ten spektakl i my mamy w nim uczestniczyć?
Polska gnije.

Twit Tuska to kolejny element wskazujący, że ewidentnie ma nas NIEODWRACALNIE wepchnąć w łapy Niemiec. Tak, że nawet przy zmianie układu sił na świecie nie będziemy mieć ruchu. Każde pogorszenie relacji z USA jest na rękę Niemcom.
Niemcy są konsekwentni.
Budują IV Rzeszę. Bo nawet przy dobrej woli trudno to nazwać Świętym Cesarstwem Narodu Niemieckiego, skoro podkopuje się fundament Europy.
Sąd jedynie orzekł, że Marsz Niepodległości organizowany przez skłóconych narodowców nie będzie uprzywilejowany i tyle. Nikt nikomu nie zakazuje, chcą niech organizują, ale na równych prawach z innymi. Dlaczego mieli być uprzywilejowani ?
Dino teraz przeszkadza Ci twit Tuska choć powiedział prawdę Republikanom? Zapomniałeś już jak Tramp potraktował Dudę pozwalając mu stanąć przy biurku? W podzięce Duda zwlekał półtora miesiąca by pogratulować Bidenowi zwycięstwa w wyborach. Jeśli mamy współpracować to na partnerskich zasadach i nie jak to powiedział Trump "nas interesuje wasze money ".

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PO

Post autor: dino » 18-02-2024 11:14

Protest rolników przeciw napływowi:
zboża,
kukurydzy,
ziemniaków,
cukru,
jajek,
mięsa z kurczaków,
malin mrożonych,
słodyczy,
kawy,
będzie miał miejsce również w u nas.
W Durdach.

Podstawowy zarzut to niespełnianie unijnych regulacji przy produkcji i przetwórstwie oraz napływ zepsutych produktów żywnościowych.

Dociera wsparcie od rolników z Niemiec i Holandii.
Tylko powstaje pytanie: po zbierać żywność dla Ukrainy, skoro oni wszelkiego rodzaju żywnością są w stanie zalać Europę?

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PO

Post autor: admin » 18-02-2024 18:17

Wkrótce wchodzimy w unijne kary dla ogrzewających budynki gazem i węglem. Koszty wyraźnie wzrosną.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... Id,7333487

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PO

Post autor: admin » 20-02-2024 21:18


dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PO

Post autor: dino » 22-02-2024 06:43

Oprócz troli sędzia, który nawet nie wie, co podpisuje.
Aż strach iść do sądu.
Po hipotetyczną "sprawiedliwość".
Może sędzia powinien MNIEJ biegać po wiecach POLITYCZNYCH a BARDZIEJ zająć się PRACĄ, za którą MA PŁACONE?

Jest to bardzo prawdopodobne, że wydałem zgodę na użycie Pegasusa, nie mając świadomości, jaki system będzie wykorzystywany przez służby. (…) Wykorzystany został też wymiar sprawiedliwości. To jest nieczysta gra służb, instytucji państwowych, do których sądy, ale przede wszystkim obywatel powinni mieć zaufanie
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PO

Post autor: alek » 22-02-2024 08:27

dino pisze:
22-02-2024 06:43
Oprócz troli sędzia, który nawet nie wie, co podpisuje.
Aż strach iść do sądu.
Po hipotetyczną "sprawiedliwość".
Może sędzia powinien MNIEJ biegać po wiecach POLITYCZNYCH a BARDZIEJ zająć się PRACĄ, za którą MA PŁACONE?

Jest to bardzo prawdopodobne, że wydałem zgodę na użycie Pegasusa, nie mając świadomości, jaki system będzie wykorzystywany przez służby. (…) Wykorzystany został też wymiar sprawiedliwości. To jest nieczysta gra służb, instytucji państwowych, do których sądy, ale przede wszystkim obywatel powinni mieć zaufanie
Sądy wyrażają zgodę na kontrolę operacyjną. Przeczytaj Dino definicję a zrozumiesz o co chodzi. Sąd wyrażając zgodę na kontrolę operacyjną wyraża zgodę na przeprowadzenie konkretnych czynności zawartych w definicji i nie jest informowany jakimi środkami i jakim programem będzie to realizowanie. Pegasus był zakupiony potajemnie i do niedawna rządzący zaprzeczali, że służby taki program posiadają. Najciekawsze w tej sprawie jest to ,że ostatnio ukazało się uzasadnienie sądu który uznał , że dowody zebrane za pomocą systemu szpiegowskiego a takim jest Pegasus nie mogą być dowodem oskarżenia i jest to logiczne. Jeśli za pomocą Pegasusa można ingerować w treści i tworzyć wirtualną rzeczywistość to jaka jest gwarancja , że dowód nie został spreparowany za pomocą systemu ?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PO

Post autor: admin » 22-02-2024 17:58

Minister Krzysztof Bolesta potwierdza - od przyszłego roku wchodzi specjalny podatek za rejestrację samochodu spalinowego, a od 2026 właściciele aut spalinowych będą płacić nowe podatki od posiadania auta spalinowego corocznie. Spodziewane kryterium to nie tylko normy czystości spalin, ale też np. waga pojazdu, albo jego wiek.
Tak, wiem, że opłatę narzuconą przez UE przyklepał rząd PiS, ale o szczegółach zdecyduje już obecny rząd.

https://www.rp.pl/biznes/art39880851-kr ... palinowych

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PO

Post autor: dino » 22-02-2024 21:56

@alek
zrozumiesz o co chodzi
;-) ;-) ;-)

Już chyba wszyscy wiedzą, o co chodzi?

1. Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku z uwagi na przedawnienie czynów umorzył postępowanie w sprawie europosłanki Magdaleny Adamowicz oskarżonej o dwa oszustwa podatkowe.
Trzy instancje, kilkadziesiąt odwołanych terminów, "choroba" oskarżonej i sędziego, COVID itd.
Kasę może zatrzymać ;-)
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... rp_state=1

2. Prokuratura cofnęła wniosek o uchylenie immunitetu Grodzkiego
https://www.rmf24.pl/polityka/news-prok ... rp_state=1

@ admin
Minister od Powietrza, Słońca i Deszczu ;-)
Szaman ;-)
Tamburyn mu dać i niech skacze dookoła ogniska.
I co ja mam powiedzieć? Że OSTRZEGAŁEM?
Dookoła mnie wciąż są osoby gotowe klaskać uszami za EuroSowietami.
Dostaną rachunek za ogrzewanie, opłaty za samochody to może coś do nich dotrze.
Może.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PO

Post autor: dino » 25-02-2024 12:34

Gratulacje dla 3 599 tarnobrzeżan.
https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/en/ ... zar=186400
910 głosów na Serbinowie.
561 na Wyspiańskiego.
393 na Dzikowie.
Świetny wybór.
Nie wstyd wam?

Skoro zdaniem Kowala na Wołyniu Polacy mordowali Polaków to co to za poroniona koncepcja, by PO RAZ KOLEJNY dać Ukraińcom polskie obywatelstwo czyniąc ich "Polakami"?
Jednego razu było ZA MAŁO?
Wciąz musimy powtarzać TE SAME BŁĘDY i płacić NASZYM życiem?


Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Rządy PO

Post autor: dink00 » 27-02-2024 11:19

dino osobiście uważam, że zdecydowanie zbyt często przejaskrawiasz i wyolbrzymiasz różne rzeczy, starając się grać na emocjach.
Niemniej - ostatni (powyższy) wpis w pełni uzasadniony.
Na refleksję ludzi nad własnymi - wyjątkowo dosłownie - wyborami, jednak ciężko mi liczyć.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PO

Post autor: admin » 20-03-2024 21:32

I jak tam 100 obietnic na pierwsze 100 dni rządów? Poszły kwestie mało istotne, parę tematów zrealizowano częściowo, większość nie ruszona, a nawet trwa walka żeby własnych konkretów nie realizować. Czy ktokolwiek pozytywnie ocenia realizację 100 obietnic KO na pierwsze 100 dni?
admin pisze:
16-05-2021 10:38
Mamy kolejny duży krok w stronę redystrybucji, problem jest taki, że z takich kroków bardzo trudno się wycofać, bo kto później zabierze to co teraz PiS da? Jeśli nawet ktoś będzie głosił, że liniowa składka zdrowotna, której nie będzie się odliczać od podatku to po prostu kolejny podatek, albo podwyżka podatku, to kto ją cofnie, przy obecnej sytuacji służby zdrowia i z jednoczesnymi żądaniami podniesienia wydatków na zdrowie do 7% pilnie?
Tak pisałem 3 lata temu w wątku o rządach PiS. Łatwo było krytykować Polski Ład, ale jeszcze łatwiej utrzymać pisowskie rozwiązania.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Rządy PO

Post autor: dink00 » 21-03-2024 15:05

Na dziś zostawię to tutaj:

O jakiś szerszy komentarz postaram się jutro.

karol10tbg
Posty: 94
Rejestracja: 02-03-2009 17:32

Re: Rządy PO

Post autor: karol10tbg » 22-03-2024 12:11

Mamy swojego człowieka na stanowisku:
https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=28668

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PO

Post autor: admin » 22-03-2024 18:29

O! Ciekawe wieści. Obecnie chyba jeden z wyżej postawionych mieszkańców Tarnobrzega.
Jeszcze jesienią kandydował do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej, bodajże poniżej 500 głosów uzbierał.

ODPOWIEDZ