Wybory samorządowe 2014

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
antyhemor
Posty: 176
Rejestracja: 04-03-2014 19:30

Wybory samorządowe 2014

Post autor: antyhemor » 04-03-2014 22:17

"Tu jesteśmy zgodni - samorząd powinien sprzedać wszystkie mniejszościowe udziały i to szybko. Mam nadzieję że Mastalerz już do tego się przekonał. Z tym jednak, że nie wierzę w łatwe pozbycie sie udziałów w ASA - o naiwnych jest ciężko.
Myślę, że TN i MTv lada chwila też pojawi się na giełdzie..."
Ostatnio zmieniony 04-03-2014 22:17 przez antyhemor, łącznie zmieniany 1 raz.

komentatol
Posty: 238
Rejestracja: 19-02-2011 22:41

Wybory samorządowe 2014

Post autor: komentatol » 04-03-2014 22:28

"skoro tak mówisz to tak pewnie będzie...
po niku sądząc jesteś blisko "jednych" stąd twoje szczególne parcie by krytykować tych "drugich", kolejny etatowy krytyk?"
Ostatnio zmieniony 04-03-2014 22:28 przez komentatol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2014

Post autor: admin » 04-03-2014 22:38

"
antyhemor pisze:Myślę, że TN i MTv lada chwila też pojawi się na giełdzie...
Widocznie swoją rolę już spełniły. Allegro od złotówki BCM? W TN to tylko mniejszościowa część udziałów.

Chciałbym niniejszym zaprzeczyć pojawiającym się plotkom, że planuję kupić jedno i drugie :-)
antyhemor pisze:Tutaj się z Tobą nie zgodzę: miasto nie jest do tego aby prowadzić interes.
Lubię to!"
Ostatnio zmieniony 04-03-2014 22:38 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Wybory samorządowe 2014

Post autor: inn » 04-03-2014 22:59

"
Admin pisze:Allegro od złotówki BCM?
na otodom po dychu
http://otodom.pl/hale-wynajem-strefa-ek ... 62080.html
antyhemor pisze:miasto nie jest do tego aby prowadzić interes.
Niestety wdobie wszechobecnych przetargów i przepisów o konkurencyjności spółki miejskie nie mają żadnych przywilejów
To nie tak do końca, niektóre gminy np. zachowały spółki miejskie zajmujące się np. wywozem śmieci i zleciły im wykonanie prac bezprzetargowo, znajdując jakiś przepis (niestety nie zacytuję go) - i zadziałało, a w świetle nowej ustawy może dać dochód, a na pewno miejsca pracy. To przecież nic nie szkodzi samorządowi, a dla ludzi jest ważne zwłaszcza tam, gdzie bezrobocie. Bogate miasta mają duży dochód z podatków, małe niestety nie i nawet powinny szukać innej drogi. Oczywiście utrzymywanie spółek, do których się dopłaca, nie ma sensu, więc TN i MTVT jak najbardziej do sprzedania."
Ostatnio zmieniony 04-03-2014 22:59 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Wybory samorządowe 2014

Post autor: MT » 04-03-2014 23:31

"
Teren moim zdaniem wyśmienity by zrobić tam porządną dyskotekę/imprezownię/koncertownię. Czynsz nie wydaje się wygórowany.

W ostateczności można by używać jako kryte korty tenisowe. Wynajem kortu na godzinę to o ile się nie mylę coś koło 50-70zł. Lepiej chyba tak wykorzystać te hale niż gdyby miały stać puste.

Oczywiście utrzymywanie spółek, do których się dopłaca, nie ma sensu, więc TN i MTVT jak najbardziej do sprzedania.
Ale to zawsze PO wyborach, nigdy PRZED. :)"
Ostatnio zmieniony 04-03-2014 23:31 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2014

Post autor: admin » 04-03-2014 23:38

"
?? pisze:Ale to zawsze PO wyborach, nigdy PRZED. :)
Tak jak "darmowe" bilety. Zasłużycie, to może dostaniecie.
I modna krytyka finansowania importowanych sportowców, którym dopiero co przyznało się pieniądze."
Ostatnio zmieniony 04-03-2014 23:38 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

antyhemor
Posty: 176
Rejestracja: 04-03-2014 19:30

Wybory samorządowe 2014

Post autor: antyhemor » 05-03-2014 00:44

"
skoro tak mówisz to tak pewnie będzie...
po niku sądząc jesteś blisko "jednych" stąd twoje szczególne parcie by krytykować tych "drugich", kolejny etatowy krytyk?
Nie każdy kto nie zgadza sie z głupią retoryką MMT musi być od razu "etatowym krytykiem" - wystarczy trocę zdrowego rozsądku... Po prostu nie toleruję takiego toku myślenia i funkcjonowania opozycji: działania MMT są głupie, nieracjonalne i co najważniejsze ... nastawione na sukces Mastalerza w najbliżyszych wyborach!
Nie wszystko co robi Mastalerz podoba mi się w pełni, ale jak mam mieć wybór pomiędzy poprzednią ekipą a nim to stawiam na niego. Cztery lata to za mało by zrealizować wszystkie plany - i nie dotyczy to Mastalerza ale każdego kto sprawowałby ten urząd. Generalnie uważam, że realnie można oceniać po 8 latach - wtedy nie ma już tłumaczenia... liczą sie efekty.
To nie tak do końca, niektóre gminy np. zachowały spółki miejskie zajmujące się np. wywozem śmieci i zleciły im wykonanie prac bezprzetargowo, znajdując jakiś przepis (niestety nie zacytuję go) - i zadziałało, a w świetle nowej ustawy może dać dochód, a na pewno miejsca pracy. To przecież nic nie szkodzi samorządowi, a dla ludzi jest ważne zwłaszcza tam, gdzie bezrobocie. Bogate miasta mają duży dochód z podatków, małe niestety nie i nawet powinny szukać innej drogi. Oczywiście utrzymywanie spółek, do których się dopłaca, nie ma sensu, więc TN i MTVT jak najbardziej do sprzedania.
Nie wiem skąd masz takie informacje ale to ściema. Prawo zamówień publicznych jest niestety nieugięte - o wygraniu przetargu niestety decyduje najniższa cena... Nadal twierdzę że wolny rynek powinien determinować rynek, ot takie moje zboczenie..."
Ostatnio zmieniony 05-03-2014 00:44 przez antyhemor, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Wybory samorządowe 2014

Post autor: MT » 05-03-2014 09:26

"
Nie wszystko co robi Mastalerz podoba mi się w pełni, ale jak mam mieć wybór pomiędzy poprzednią ekipą a nim to stawiam na niego. Cztery lata to za mało by zrealizować wszystkie plany

Tu się zgodzić nie mogę. To co zajęło J.Dziubińskiemu 16 lat udało się N.Mastalerzowi w 4. Aby stracić w oczach wyborców szacunek w ciągu jednej kadencji to trzeba się bardzo starać.

Ja nie będę wybierał między jednym a drugim. Mój głos otrzyma najbardziej trzeźwa osoba spośród wszystkich innych. I nawet jak ci dwaj spotkają się w drugiej turze to nie zamierzam wybierać pomiędzy nimi. Choć bardzo mocno waham się czy jednak nie zagłosować typowo "przeciw". Oczywiście przeciw obecnej władzy. Zmiana robi chyba lepiej niż stagnacja. Bo z dwojga złego śmieszniej też jest słuchać haseł "to nie ja, to poprzednik" zamiast patrzeć na nieudolność kolejnej kadencji i smutne wykręty.

Według mnie N.Mastalerz ma szanse wygrać nie programem ale jedynie kasą. Jeśli wpompuje w kampanię minimum 200.000zł to wygra spokojnie. Sponsorów mu moim zdaniem nie zabraknie."
Ostatnio zmieniony 05-03-2014 09:26 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Wybory samorządowe 2014

Post autor: inn » 05-03-2014 17:26

"do antyhemor
to nie jest wiedza tajemna - nie odbył się przetarg np. w Lubrzy, Piekarach Śląskich, Sopocie, Helu i wielu innych gminach, wywóz śmieci powierzono tam zakładom budżetowym. Samorządy powołują się na jakiś przepis, którego nie zacytuję, a w dodatku ustawa śmieciowa została oddana do TK, więc się będą bawić w kary, odwołania i sądy - kto to wie, może wygrają. Ale to nawet nie o to chodzi, żeby się kopać z koniem, tylko żeby prowadzić takie spółki, które mogą wygrywać przetargi. Przykład z nieodległych gmin (też śmieciowy) - spółka z udziałem sześciu gmin do zagospodarowania odpadów komunalnych powstała jako wspólny biznes Stalowej Woli, Gorzyc, Baranowa Sandomierskiego, Radomyśla nad Sanem, Grębowa i Zaklikowa - i wygrała przetarg. Gminy mają szanse na tym zarobić, a na pewno nie stracą, a ludzie mają pracę. Można?
piszesz też
"działania MMT są głupie, nieracjonalne "
wolno ci tak je oceniać, ale interesuje mnie, jak do tego doszedłeś?"
Ostatnio zmieniony 05-03-2014 17:26 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

antyhemor
Posty: 176
Rejestracja: 04-03-2014 19:30

Wybory samorządowe 2014

Post autor: antyhemor » 05-03-2014 22:50

"do inn
poszperałem trochę i tak w Sopocie odbył się przetarg http://www.zom.sopot.pl/index.php/przetargi/71-odbior , w Helu też http://bzp.pressinfo.pl/przetargi/odbio ... 84657.html reszty nie chciało mi się szukać , ale śmiem twierdzić , że znalazłbym. Takie prawo: każda gmina, miejscowość MUSI przeprowadzić przetarg - inaczej włodarz naraża się na sankcje za złamanie zasady konkurencyjności.
Zatem czy się ma np. ZOM czy nie przetarg odbyć się musi a wygrywa ten który da niższą cenę...

co do działań MMT - to czytam, obserwuję, spotykam ludzi, dyskutuję... Z lektury gazety, tweetera, strony widzę tylko teksty pełne jadu i nienawiści, bez pomysłu na Tarnobrzeg. Byle dowalić Mastalerzowi - ja jestem daleki od takiej polityki. A już stwierdzenia typu Pan Prezydent Dzibiński był cacy a Mastalerz be rozwalają mnie doszczętnie ...
Stąd moje krytyczna ocena i skazanie tej formacji na totalną klęskę w najbliższych wyborach - myślę, że z korzyścią dla tego miasta."
Ostatnio zmieniony 05-03-2014 22:50 przez antyhemor, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Wybory samorządowe 2014

Post autor: inn » 06-03-2014 20:50

"do antyhemor
w 1 linku widać, że samorząd ogłosił przetarg w listopadzie 2013 czyli z półrocznym poślizgiem - znaczy że przestali kopać się z koniem. Ale nie to jest sednem, chodziło mi o przedsięwzięcia, firmy, które mogą dać miastu w perspektywie zysk, o inicjatywy takie jak opisane w drugim przykładzie ze Stalówką w roli głównej. Takie należy w mieście mieć i o nie dbać. Bo sprzedać można tylko raz i już se ne wrati. Gospodarowanie majątkiem gminy to nie znaczy jego rozsprzedawanie. Z drugiej strony trzeba by sprzedać drogie zabawki jak gazeta i tv, bo nas na nie nie stać. Nie dawały i nie dadzą zysku, są studniami bez dna.
antyhemor pisze:do inn
co do działań MMT - to czytam, obserwuję, spotykam ludzi, dyskutuję... Z lektury gazety, tweetera, strony widzę tylko teksty pełne jadu i nienawiści, bez pomysłu na Tarnobrzeg. Byle dowalić Mastalerzowi - ja jestem daleki od takiej polityki. A już stwierdzenia typu Pan Prezydent Dzibiński był cacy a Mastalerz be rozwalają mnie doszczętnie ...
Stąd moje krytyczna ocena i skazanie tej formacji na totalną klęskę w najbliższych wyborach - myślę, że z korzyścią dla tego miasta.
O MMT toś mi za dużo nie wyjaśnił. Rozumiem że nie podoba Ci się ich styl oraz rządy Dziubińskiego. Weź wrzuć coś więcej bo wybory coraz bliżej, każdy chętnie poczyta co tam zaobserwowałeś i wydyskutowałeś. A co do stylu... hm... Twój nick też nie zieje elegancją zdaje się ;D :D"
Ostatnio zmieniony 06-03-2014 20:50 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

antyhemor
Posty: 176
Rejestracja: 04-03-2014 19:30

Wybory samorządowe 2014

Post autor: antyhemor » 06-03-2014 22:02

"do inn
mój nick - jak pewnie zauważyłeś - jest specjalnie dobrany aby dosłownie wyrazić swój pogląd do działań MMT. Taki mam na tweeterze, taki tutaj i pewnie jeżeli będę zabierał gdzieś głos też się tak podpiszę - chcę być:
po pierwsze - rozpoznawalny;
po drugie - jasno określony w moich poglądach i stosunku do MMT;

Odnośnie zbliżających się wyborów i samego MMT pewnie zabiorę głos...

Odnośnie robienia interesów przez gminę moje zdanie nie ulega zmianie - od robienia interesów są firmy i przedsiębiorstwa w różnej posataci: też zatrudniają, płacą podatki i działają w wolnej konkurencji, w przypadku gminy zawsze będzie podejrzenie o nieuczciwą konkurencję - stąd wymóg równego traktowania w przetargach..."
Ostatnio zmieniony 06-03-2014 22:02 przez antyhemor, łącznie zmieniany 1 raz.

mcclane
Posty: 65
Rejestracja: 21-12-2010 00:51

Wybory samorządowe 2014

Post autor: mcclane » 07-03-2014 00:15

"Przegralismy ze Stalową Wolą koleją wielką inwestycję - biznes przynajmniej dekady. Tam powstaje największa przetwórnia śmieci nie tylko na Podkarpaciu ale i w kraju za ponad 100 mln zł. Jakoś mogli dogadać się z sąsiednimi gminami i nie tylko, pozyskać fundusze z Unii a w Tarnobrzegu nie dało rady. Już nawet śmieci będziemy tam wozić ale u nas trudno choćby dowiedzić się o tym. Oni z naszych odpadów wyprodukują i sprzedadzą energię a my co z tego będziemy mieli?


http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... z&id=32019"
Ostatnio zmieniony 07-03-2014 00:15 przez mcclane, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Wybory samorządowe 2014

Post autor: bbts » 07-03-2014 06:22

"a niech mają, śmieci to im nie co zazdrościć"
Ostatnio zmieniony 07-03-2014 06:22 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

Wybory samorządowe 2014

Post autor: Malamut » 07-03-2014 13:11

"a My mamy Siareczke, mada faker, Joł Ziomuś. Ja biore braci na mecz i idziemy na mlyn. W TBg tylko siara w moim sercu tylko ona. Kij z gospodarka, jest siarka jest wszystko.. to moje zycie siarka siarka.. i ziomusie i bracia, po co Gospodarka jak jest Siarka TBG 1957 Je.. Stal."
Ostatnio zmieniony 07-03-2014 13:11 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

sarmacja
Posty: 426
Rejestracja: 26-11-2009 15:49

Wybory samorządowe 2014

Post autor: sarmacja » 07-03-2014 15:52

"
mcclane pisze:Przegralismy ze Stalową Wolą koleją wielką inwestycję - biznes przynajmniej dekady. Tam powstaje największa przetwórnia śmieci nie tylko na Podkarpaciu ale i w kraju za ponad 100 mln zł. Jakoś mogli dogadać się z sąsiednimi gminami i nie tylko, pozyskać fundusze z Unii a w Tarnobrzegu nie dało rady. Już nawet śmieci będziemy tam wozić ale u nas trudno choćby dowiedzić się o tym. Oni z naszych odpadów wyprodukują i sprzedadzą energię a my co z tego będziemy mieli?


http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... z&id=32019
Nie siej fermentu. Asa na Machowie buduje swoją sortownie i przetwórnie śmieci.
cytat z Echa dnia
O planach tarnobrzeskiej spółki A.S.A. w Machowie informuje obszernie Joanna Mazur, rzecznik A.S.A Eko Polska. Realizowana inwestycja obejmie Zakład Segregacji i Kompostownię Odpadów, Gminny Punkt Zbiórki Odpadów, punkt skupu surowców wtórnych, demontaż odpadów wielogabarytowych. ? Moce przerobowe instalacji wystarczą do zagospodarowania i przyjmowania odpadów z obszaru zamieszkałego przez, co najmniej 120 tysięcy mieszkańców (Tarnobrzeg liczy niecałe 50 tysięcy). ? W ramach budowy zakładu powstaną nowe obiekty, jak również zaadoptowane zostaną obiekty już istniejące - opisuje Joanna Mazur. ? Całkowity koszt realizacji inwestycji zamknie się w kwocie od 30 do 40 milionów złotych. Zakład spełniać będzie wymagania najlepszej dostępnej techniki lub technologii, o której mówi prawo ochrony środowiska.
z tego co się orientuje sortownia jest już na ukończeniu.
I pamiętaj przy tego typu inwestycji, najważniejsza jest odległość. To ona reguluje cenę za wywóz śmieci, dlatego Tbg ma niższa stawkę, niż taka Stalowa. Nam się nie opłacało dogadywać ze Stalową, dlatego bo wiadome było że Asa u nas wybuduje sortownie. I tak się składa że w Stalowej dopiero będą budować, a na Machowie już kończą, wiec w tym wypadku to my jesteśmy szybsi. ;-)



Edytowany przez sarmacja o 07-03-2014 - 15:10. "
Ostatnio zmieniony 07-03-2014 15:52 przez sarmacja, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Wybory samorządowe 2014

Post autor: inn » 07-03-2014 19:27

"w Stalówce regionalny zakład do obsługi śmieci już mają, teraz wyprodukują sobie energię. I te 70 miejsc pracy - niebagatela"
Ostatnio zmieniony 07-03-2014 19:27 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Wybory samorządowe 2014

Post autor: jazet » 07-03-2014 19:37

"Ale powróćmy do tematu , który brzmi "Wybory samorządowe 2014 "."
Ostatnio zmieniony 07-03-2014 19:37 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

mcclane
Posty: 65
Rejestracja: 21-12-2010 00:51

Wybory samorządowe 2014

Post autor: mcclane » 08-03-2014 02:23

"Jesteśmy w temacie. Ta porażka będzie miała spory wpływ na ocenę władzy w wyborach samorządowych.
Odległość? Szybsi? To dlaczego MZK a nie ASA odbiera śmieci nie tylko z Tbg ale również z Nowej Dęby i Baranowa? Wogóle w Stalowej znaczie bardziej interesują się naszymi śmieciami niż my sami. "Zajmą się tarnobrzeskimi śmieciami"
"Miejski Zakład Komunalny, będzie odbierał odpady komunalne z Tarnobrzega. Sukces biznesowy? Na pewno tak"
http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... z&id=29698"
Ostatnio zmieniony 08-03-2014 02:23 przez mcclane, łącznie zmieniany 1 raz.

sarmacja
Posty: 426
Rejestracja: 26-11-2009 15:49

Wybory samorządowe 2014

Post autor: sarmacja » 08-03-2014 13:51

"
mcclane pisze:Jesteśmy w temacie. Ta porażka będzie miała spory wpływ na ocenę władzy w wyborach samorządowych.
Odległość? Szybsi? To dlaczego MZK a nie ASA odbiera śmieci nie tylko z Tbg ale również z Nowej Dęby i Baranowa? Wogóle w Stalowej znaczie bardziej interesują się naszymi śmieciami niż my sami. "Zajmą się tarnobrzeskimi śmieciami"
"Miejski Zakład Komunalny, będzie odbierał odpady komunalne z Tarnobrzega. Sukces biznesowy? Na pewno tak"
http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... z&id=29698
Żadna porażka, Santa eko plus Mzk Stalowa wygrali u nas przetarg oferując najniższą cenę. Dzięki konkurencji dwóch sortowni zyskaliśmy w taki sposób że mamy jedną z niższych opłat za śmieci w Polsce !:)"
Ostatnio zmieniony 08-03-2014 13:51 przez sarmacja, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ