Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
arturkosiorowski
Posty: 8
Rejestracja: 26-10-2014 22:15

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: arturkosiorowski » 26-10-2014 22:24

"Witam, poniżej trochę o sobie. Pochodzę z Nowej Dęby, mieszkam w okolicach Kolbuszowej, ukończyłem technikum w Nisku, kilkanaście ostatnich lat mieszkałem i pracowałem w Krakowie. Interesuje mnie cały okręg nr 3 "m. Tarnobrzeg, pow. kolbuszowski, niżański,
stalowowolski, tarnobrzeski".

Zapraszam do uczestnictwa w wyborach samorządowych.

O MNIE

Rocznik 1974, mgr inż. absolwent AGH w Krakowie, kierunek Automatyka i Robotyka, specjalność Informatyka w Sterowaniu i Zarządzaniu.

Przez kilkanaście lat związany byłem z realizacją projektów informatycznych dla międzynarodowych instytucji finansowych (Polska, Szwajcaria, Belgia, Francja). W 2008 roku nawiązałem współpracę z lokalnym przemysłem maszynowym w zakresie automatyzacji procesów przemysłowych. Mam bogate doświadczenie w prowadzeniu, projektowaniu, integracji oraz bezpośredniej realizacji i opiniowaniu projektów informatycznych.

POGLĄDY

Jestem zwolennikiem demokracji bezpośredniej, gdzie każda ustawa lokalna jest poddawana pod referendum. Tego typu systemy spisują się od wielu lat w Szwajcarii i Liechtensteinie. Wyborcy mogą podjąć decyzję w konkretnej sprawie wbrew woli establishmentu politycznego, wykazują też większą inicjatywę w zarządzaniu lokalnym.

Jestem zwolennikiem emerytury obywatelskiej. Według mnie jest to jedyny, skuteczny i sprawiedliwy system emerytalny dla wszystkich grup obywateli, likwidujący niewłaściwe przywileje społeczne.

PLANY, ZAŁOŻENIA

Moje priorytety, to: aktywne działanie w samorządzie, wprowadzenie ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz obniżenie podatków lokalnych. Popieram przeprowadzanie audytu funkcjonowania urzędu marszałkowskiego, likwidację urzędu wojewódzkiego i przeniesienie części jego kompetencji do urzędu marszałkowskiego."
Ostatnio zmieniony 26-10-2014 22:24 przez arturkosiorowski, łącznie zmieniany 1 raz.

arturkosiorowski
Posty: 8
Rejestracja: 26-10-2014 22:15

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: arturkosiorowski » 26-10-2014 22:25

"tutaj więcej informacji o mnie: https://www.facebook.com/artur.kosiorowski.profil"
Ostatnio zmieniony 26-10-2014 22:25 przez arturkosiorowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: Malamut » 26-10-2014 22:39

"....juz juz biegniemy z rodzino glosowac na Pana. Namowie jeszcze sasiadow, i Panio Krysie spod siodemki."
Ostatnio zmieniony 26-10-2014 22:39 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

arturkosiorowski
Posty: 8
Rejestracja: 26-10-2014 22:15

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: arturkosiorowski » 26-10-2014 22:46

":) OK super czekam na głos"
Ostatnio zmieniony 26-10-2014 22:46 przez arturkosiorowski, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: iv » 27-10-2014 01:33

"
arturkosiorowski pisze: PLANY, ZAŁOŻENIA

Moje priorytety, to: aktywne działanie w samorządzie, wprowadzenie ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz obniżenie podatków lokalnych. Popieram przeprowadzanie audytu funkcjonowania urzędu marszałkowskiego, likwidację urzędu wojewódzkiego i przeniesienie części jego kompetencji do urzędu marszałkowskiego.
Bardzo podobają mi się Pana priorytety, wszystkie trzy:
Ad. 1: Super, że planuje Pan aktywnie działać w samorządzie. Widziałam reklamy kilku kandydatów, którzy pisali, że nie planują aktywnego działania.
Ad. 2: Jakie ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej planuje Pan wprowadzić z poziomu sejmiku województwa?
Ad. 3: Nie wiem, o mandat w jakim organie Pan się ubiega. Mam wątpliwości, czy Pan to wie. Jeżeli do sejmiku województwa, to ciekawi mnie, jak Pan zamierza realizować swój priorytet w postaci obniżenia podatków lokalnych? Czy pisząc te słowa zapoznał się Pan z definicją podatków lokalnych i kompetencjami poszczególnych organów? Jak planuje Pan wpływać na Radę Miasta Tarnobrzega, aby w swoich uchwałach obniżała stawki podatków lokalnych, które uchwala?

Cieszę się także, że popiera Pan likwidację urzędu wojewódzkiego. Niestety mam wrażenie, że jest to urząd pomocniczy organu administracji rządowej, a nie samorządowej, więc w tym względzie chyba lepiej poczekać ze startem do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.

I tak dalej. Nie chodzi mi o Pana. Obiecać można wszystko, zwłaszcza, jeśli dobrze to brzmi i człowiek sam nie wiedząc, co pisze ma nadzieję, że inni też nie wiedzą."
Ostatnio zmieniony 27-10-2014 01:33 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

arturkosiorowski
Posty: 8
Rejestracja: 26-10-2014 22:15

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: arturkosiorowski » 28-10-2014 21:54

"Najważniejsze: to co da się zrobić zależy wyłącznie od ludzi którzy chcą to zrobić.

Ad. 2: Każde możliwe i rozsądne ułatwienie jakie tylko będzie można z tego poziomu wprowadzić. Jeśli pracowała/pracuje Pani nad projektami, to wie Pani że najefektywniej i najrozsądniej opracowywać projekty w grupie, jakakolwiek "burza mózgów" jest tu bardziej efektywna niż pomysły jednej osoby. Stąd będziemy naciskać na każde możliwe i rozsądne ułatwienie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Co więcej: ukierunkowanie na demokrację bezpośrednią a więc i na osoby prawne dostarczy nam i pomysłów i impulsów do działania.

Ad. 3: § 13. Do wyłącznej właściwości Sejmiku należy:
"uchwalanie, w granicach określonych ustawami, przepisów dotyczących podatków i opłat lokalnych;"
"http://www.sejmik.podkarpackie.pl/index ... arpackiego"


Wśród nas - mam na myśli KNP, jest wiele osób uważnie przyglądających się działaniom poszczególnych jednostek. Każdy projekt, który pozwoli na zaoszczędzenie wydatków a jednocześnie nie obniży dotychczasowej jakości nazwijmy to "oferowanych usług" (a będzie jeszcze lepiej, jeśli podniesie tą jakość) - poprę.

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... elnie.html

Pracujemy zespołowo.
iv pisze:
arturkosiorowski pisze: PLANY, ZAŁOŻENIA

Moje priorytety, to: aktywne działanie w samorządzie, wprowadzenie ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz obniżenie podatków lokalnych. Popieram przeprowadzanie audytu funkcjonowania urzędu marszałkowskiego, likwidację urzędu wojewódzkiego i przeniesienie części jego kompetencji do urzędu marszałkowskiego.
Bardzo podobają mi się Pana priorytety, wszystkie trzy:
Ad. 1: Super, że planuje Pan aktywnie działać w samorządzie. Widziałam reklamy kilku kandydatów, którzy pisali, że nie planują aktywnego działania.
Ad. 2: Jakie ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej planuje Pan wprowadzić z poziomu sejmiku województwa?
Ad. 3: Nie wiem, o mandat w jakim organie Pan się ubiega. Mam wątpliwości, czy Pan to wie. Jeżeli do sejmiku województwa, to ciekawi mnie, jak Pan zamierza realizować swój priorytet w postaci obniżenia podatków lokalnych? Czy pisząc te słowa zapoznał się Pan z definicją podatków lokalnych i kompetencjami poszczególnych organów? Jak planuje Pan wpływać na Radę Miasta Tarnobrzega, aby w swoich uchwałach obniżała stawki podatków lokalnych, które uchwala?

Cieszę się także, że popiera Pan likwidację urzędu wojewódzkiego. Niestety mam wrażenie, że jest to urząd pomocniczy organu administracji rządowej, a nie samorządowej, więc w tym względzie chyba lepiej poczekać ze startem do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.

I tak dalej. Nie chodzi mi o Pana. Obiecać można wszystko, zwłaszcza, jeśli dobrze to brzmi i człowiek sam nie wiedząc, co pisze ma nadzieję, że inni też nie wiedzą.
"
Ostatnio zmieniony 28-10-2014 21:54 przez arturkosiorowski, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: iv » 28-10-2014 22:42

"Nie wiem, czy jest sens komentować, ale niech tam, może się komuś coś rozjaśni.
arturkosiorowski pisze:Najważniejsze: to co da się zrobić zależy wyłącznie od ludzi którzy chcą to zrobić.
Wow, złota myśl. Są jeszcze takie drobnostki, jak kompetencje organu. Prawo ogranicza.

arturkosiorowski pisze:Ad. 2: ....
Mój program to: cośtamcośtam, coś wymyślimy razem potem, będziemy naciskać na wszystko, słowa, cośtamcośtam

arturkosiorowski pisze:Ad. 3: § 13. Do wyłącznej właściwości Sejmiku należy:
"uchwalanie, w granicach określonych ustawami, przepisów dotyczących podatków i opłat lokalnych;"
"http://www.sejmik.podkarpackie.pl/index ... arpackiego".
Tak. Jako kandydat do sejmiku zapewne Pan wie, że ten pkt statutu to po prostu przepisany art. 18 pkt 11 ustawy o samorządzie województwa. Ja nie jestem specjalistką od podatków i nie kandyduję do sejmiku, ale wg. mojej naprawdę podstawowej wiedzy, to przepis martwy.
Proszę o podanie choćby jednego przykładu (albo wszystkich, w końcu podatków lokalnych nie jest dużo) podatku lokalnego, którego wysokość ustala sejmik województwa. Cokolwiek?
arturkosiorowski pisze: Pracujemy zespołowo.
Ale trzeba mieć podstawową wiedzę, żeby nie dać sobą manipulować.

Poza tym nazwisko (identyczne, jak znanego adwokata z Nowej Dęby, być może praktykującego w Tbg) zobowiązuje."
Ostatnio zmieniony 28-10-2014 22:42 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

arturkosiorowski
Posty: 8
Rejestracja: 26-10-2014 22:15

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: arturkosiorowski » 29-10-2014 01:06

":) zawsze jest sens komentować o ile nie jest to rozmowa z przysłowiowym głupcem "sprowadzi cię do swego poziomu na którym wygra z tobą nabytym doświadczeniem"

1. Ad "Kompetencje organu, ograniczenia." - Działanie w ramach przyjętego prawa jest oczywiste i możemy naturalnie traktować je jako "oczywistą oczywistość". Jeśli jednak prawo jest "ułomne/wadliwe/nie działa (wspomniany przypadek poniżej)" to należy to prawo zmienić. Po to działamy w ramach ugrupowania KNP aby defekt naprawić (stąd działamy w ramach dużej organizacji aby działać a nie żyć z ograniczeniami lub źle przyjętymi założeniami).

2. Ad "Słowa cośtamcośtam" - ewidentnie się nie rozumiemy. Pani sądzi (przynajmniej takie odnoszę wrażenie), że pojedyncze osoby są nieomylne oraz są "alfą i omegą". Z doświadczenie powiem Pani, że nie ma takich osób. Jedyną słuszną drogą jest wypracowanie rozwiązań wspólnie z wszystkimi zainteresowanymi. Obecnym partiom to się nie udało. Skutki widać po 25 latach rządzenia. Z resztą możemy zauważyć jak poszczególne osoby z poszczególnych partii współpracują ze sobą (podkładanie sobie nawzajem kłód współpracą nazwać niestety nie można). Proszę powiedzieć czy którakolwiek z grup zrealizowała kiedykolwiek swój program w całości ? Dlatego nakreśliłem jedynie kierunek a nie cele które życie praktycznie za każdym razem weryfikuje.

3. Ad "podatki" - po pierwsze nie działamy i nie chcemy działać wyłącznie w sejmiku, interesują nas działania również w radach miast, gmin, etc. Chociażby stąd każda osoba z nas ma wpływ na podatki lokalne - chyba już jest to zrozumiałe. Większe partie to nie samotny komitet wyborczy zlokalizowany w jakiejś gminie. W naszym wypadku wpływy istnieją w każdym kierunku.

4. Ad "podstawowa wiedza" - :) nie zauważyłem, aby którykolwiek z kandydatów emanował tą wiedzą. Wiedzę zdobyć każdy może, czasem później czasem wcześniej. Proszę mi wierzyć praca w IT jest dużo bardziej skomplikowana w dużych organizacjach, a tym bardziej prowadzenie heterogenicznych projektów. Czy samorządowiec który był samorządowcem posiada podstawową wiedzę ? TAK, ale kiedyś musiał ją nabyć, nie wiemy też czy ta wiedza została poprawnie przez niego wykorzystana. Jeśli TAK (poprawnie) to skorygują ją te wybory.

5. Ad "prawnicy" - nie zgodzę się że są "jakimś" GURU :) Prawnik to tylko prawnik. Proszę nakazać prawnikowi zrealizowanie jakiegokolwiek projektu. W każdym razie ja podziękowałbym za wynik takiej operacji - jednym słowem projekt taki nie ma szans :). Ten kto współpracował z prawnikami wie jak z nimi się współpracuje :). Owszem są potrzebni do realizacji postawionych im zadań i celów - i tylko tyle.

6. Ad "nazwisko" - jeśli noszenie identycznego nazwiska ma do czegokolwiek zobowiązywać ... to ja przepraszam i dziękuję, żyjemy przecież w XXI wieku :), kto jeszcze tak myśli :) ?

pozdrawiam

iv pisze:Nie wiem, czy jest sens komentować, ale niech tam, może się komuś coś rozjaśni.
arturkosiorowski pisze:Najważniejsze: to co da się zrobić zależy wyłącznie od ludzi którzy chcą to zrobić.
Wow, złota myśl. Są jeszcze takie drobnostki, jak kompetencje organu. Prawo ogranicza.

arturkosiorowski pisze:Ad. 2: ....
Mój program to: cośtamcośtam, coś wymyślimy razem potem, będziemy naciskać na wszystko, słowa, cośtamcośtam

arturkosiorowski pisze:Ad. 3: § 13. Do wyłącznej właściwości Sejmiku należy:
"uchwalanie, w granicach określonych ustawami, przepisów dotyczących podatków i opłat lokalnych;"
"http://www.sejmik.podkarpackie.pl/index ... arpackiego".
Tak. Jako kandydat do sejmiku zapewne Pan wie, że ten pkt statutu to po prostu przepisany art. 18 pkt 11 ustawy o samorządzie województwa. Ja nie jestem specjalistką od podatków i nie kandyduję do sejmiku, ale wg. mojej naprawdę podstawowej wiedzy, to przepis martwy.
Proszę o podanie choćby jednego przykładu (albo wszystkich, w końcu podatków lokalnych nie jest dużo) podatku lokalnego, którego wysokość ustala sejmik województwa. Cokolwiek?
arturkosiorowski pisze: Pracujemy zespołowo.
Ale trzeba mieć podstawową wiedzę, żeby nie dać sobą manipulować.

Poza tym nazwisko (identyczne, jak znanego adwokata z Nowej Dęby, być może praktykującego w Tbg) zobowiązuje.
"
Ostatnio zmieniony 29-10-2014 01:06 przez arturkosiorowski, łącznie zmieniany 1 raz.

arturkosiorowski
Posty: 8
Rejestracja: 26-10-2014 22:15

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: arturkosiorowski » 29-10-2014 13:03

"Dla jasności. Dlaczego kandyduję ? Jaki jest cel ?.

"Od 25 lat rządzi nami naprzemiennie PIS/PO/PSL/SLD. Po 25 latach ich wspólnych rządów nasz przemysł maszynowy rozłożony jest praktycznie na łopatki. Nie posiadamy już polskich ?poważnych? firm mogących utrzymywać własne ośrodki badawczo-rozwojowe. Widoczny jest zastój przemysłowy. Nawet, nie posiadamy polskich fabryk przemysłu motoryzacyjnego ? w pełni polskiego motocykla nie można kupić na rynku ? bo go po prostu nie ma. To co było wartościowe ? sprzedano, to co było rozwojowe ? również. Dobrze nie jest. Nie wierzę, że Ci którzy do tego doprowadzili mogą coś jeszcze zmienić. Dlatego kandyduję ? chcę działać na rzecz regionu na tyle mocno na ile tylko się da. Nie podoba mi się, że młodzież wyjeżdża stąd za granicę i to w znakomitej większości przypadków z konieczności (a nie chęci podróżowania), ale to właśnie te rządy do tego doprowadziły swoimi miernymi działaniami.
Na dodatek ostatnio wbrew konstytucji polskiej która zakłada równość społeczną, Polakom podniesiono wiek emerytalny: mogę zrozumieć ? jest ciężko, kraj w potrzebie, długi rosną ? ale dlaczego w społeczeństwie mamy uprzywilejowane grupy społeczne ? Gdzie równość ? Gdzie wspólna praca na spłatę zaciągniętych przez wymienione ugrupowania długów ? Wiele spraw tu nie gra tak jak powinno.

Na dodatek (nie moje słowa) ?.. dużą część owoców pracy pożera aparat administracyjno-urzędniczy. Socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny ??.

Chyba nie trzeba więcej komentować ? dlaczego. Potrzebujemy zmiany i to zmiany diametralnej. "

I proszę się nie bać, że jeśli ktoś nie był wcześniej samorządowcem to sobie nie poradzi :) (prawd. jak ta Pani powyżej). Poradzi sobie, w dodatku stawiając na współpracę a nie na ustawiczną walkę z przeciwnym ugrupowaniem. Do tej pory wszystkie te ugrupowania, obiecywały, obiecywały i obiecywały ... i nic z tego im nie wyszło. Zamiast wspólnie pracować - ustawiczne kłótnie. Nasza biurokracja jest już dużo większa niż w Niemczech :) - puchnie zamiast się wziąć się za faktyczną pracę i ją wykonać."
Ostatnio zmieniony 29-10-2014 13:03 przez arturkosiorowski, łącznie zmieniany 1 raz.

arturkosiorowski
Posty: 8
Rejestracja: 26-10-2014 22:15

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: arturkosiorowski » 04-11-2014 00:13

"Dowód na to, że jak za rękę nie złapiesz to nic nie wskórasz, a karuzela kręci się dalej. Czy audyt wyników oraz funkcjonowania poszczególnych jednostek urzędu marszałkowskiego jest nam potrzebny ? Poniższy przykład udowadnia że tak.

Interpelacja Ewy Draus z 28.01.2013 na temat obniżania jakości i efektywności pracy wybranych departamentów Urzędu Marszałkowskiego ....

http://www.wrota.podkarpackie.pl/res/bi ... _draus.pdf

i odpowiedź urzędu: http://www.wrota.podkarpackie.pl/res/bi ... _draus.pdf

Podsumowując odpowiedź dyrektora departamentu organizacyjnego, "Dziękujemy za troskę ..."

W zasadzie niczego innego nie można się było spodziewać. Typowa odpowiedź urzędu z przytoczeniem procedur wewnętrznych z jego funkcjonowania.

Dlatego opiniujemy wykonanie audytu zewnętrznego."
Ostatnio zmieniony 04-11-2014 00:13 przez arturkosiorowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: Jasiek » 05-11-2014 18:22

"Dużo tekstu i żadnych konkretów. Niby teoretycznie umysł ścisły a tu tylko woda ... woda ... woda. W całej tej pisaninie nie znalazłem żadnego konkretu. No może poza pisaniną jak to inni są źli a my jesteśmy / będziemy dobrzy. Już to chyba słyszeliśmy. Sorry ja mam chyba inny umysł ścisły i ściska mnie jakoś inaczej. Bo do mnie to wszystko nie przemawia. Będziemy naciskać ... uchwalenie przepisów (ale jakich konkretnie ????) ... Każde możliwe i rozsądne ułatwienie (ale jakie ???) .... I tak można by długo."
Ostatnio zmieniony 05-11-2014 18:22 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

arturkosiorowski
Posty: 8
Rejestracja: 26-10-2014 22:15

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: arturkosiorowski » 09-11-2014 10:11

"Niestety wszystko da się tak w polityce podsumować, są argumenty i zaraz pojawiają się kontrargumenty. Znasz jakikolwiek rozsądny "konkret" innych startujących do samorządu ? Praktycznie wszystko już było, różnice są jedynie w kierunku myślenia każdego z kandydatów. Przykładowo jedne osoby rozwiązywać będą problemy podnosząc podatki, inne nie. Jaki tu jest konkret ? Jest tylko kierunek a nie konkret. Zresztą, ile tych podanych ostatnio przez kandydatów "konkretów" się spełniło ? Obiecywać można gruszki na wierzbie :) - tak robią dzieci.
Jasiek pisze:Dużo tekstu i żadnych konkretów. Niby teoretycznie umysł ścisły a tu tylko woda ... woda ... woda. W całej tej pisaninie nie znalazłem żadnego konkretu. No może poza pisaniną jak to inni są źli a my jesteśmy / będziemy dobrzy. Już to chyba słyszeliśmy. Sorry ja mam chyba inny umysł ścisły i ściska mnie jakoś inaczej. Bo do mnie to wszystko nie przemawia. Będziemy naciskać ... uchwalenie przepisów (ale jakich konkretnie ????) ... Każde możliwe i rozsądne ułatwienie (ale jakie ???) .... I tak można by długo.
"
Ostatnio zmieniony 09-11-2014 10:11 przez arturkosiorowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: Jasiek » 09-11-2014 12:49

"
Znasz jakikolwiek rozsądny "konkret" innych startujących do samorządu ?
A ja myślałem, że Pan che być inny od tych złych niedobrych, których Pan tu krytykował.
Praktycznie wszystko już było, różnice są jedynie w kierunku myślenia każdego z kandydatów. Przykładowo jedne osoby rozwiązywać będą problemy podnosząc podatki, inne nie. Jaki tu jest konkret ?
Chyba mamy inne pojęcie słowa "konkret". Jak dla mnie to gdy ktoś powie, że chce podnieść lub obniżyć podatki - to jest konkret. Bo precyzuje co dokładnie chce zrobić. I ja się mogę jakoś do tego odnieść. Czy mi się to podoba czy nie to już mój problem. Natomiast pisanie już np. w swoim programie "Zmienimy podatki" (to przykład - nie odnoszę się do Pana programu) to jest właśnie lanie wody a nie konkret. I jak Pani nie rozumie tak elementarnych rzeczy to powinien Pan się dobrze zastanowić czy jest Pan odpowiednią osobą do kandydowania.
Zresztą, ile tych podanych ostatnio przez kandydatów "konkretów" się spełniło ? Obiecywać można gruszki na wierzbie :) - tak robią dzieci.
A jaką mamy pewność, że Pan nie robi dokładnie tak samo ??? Zwłaszcza, że widzimy tu tylko slogany, lanie wody i żadnych konkretów.

Pozdrawiam."
Ostatnio zmieniony 09-11-2014 12:49 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: iv » 09-11-2014 14:25

"
Jasiek pisze: Zwłaszcza, że widzimy tu tylko slogany, lanie wody i żadnych konkretów.
Nie ma sensu dyskutować. Pan wskazał swoje priorytety wyborcze i z forum dowiedział się, że nie zrealizuje ich zasiadając w organie, do którego startuje. Wtedy z "moje" przeszedł do "nasze", a z konkretu - do cytatów i jakiegośczegoś.

Korwin jest ciekawy. A tu nie dość, że niemerytorycznie, to w dodatku nudno."
Ostatnio zmieniony 09-11-2014 14:25 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: admin » 09-11-2014 18:19

"No dobra, to może pozytywnie zamiast krytyki.
iv, Jasiek, kogo polecacie do sejmiku?"
Ostatnio zmieniony 09-11-2014 18:19 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: iv » 09-11-2014 18:43

"Kandydatów z listy nr 4. Uzasadnienie: Jest zagrożenie, że w sejmiku bezwzględną większość zdobędą kandydaci z listy nr 3 i to nie byłoby dobrze. Więc trzeba się zastanowić nad inną listą partyjną, która ma szansę na zbudowanie przeciwwagi. PO."
Ostatnio zmieniony 09-11-2014 18:43 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: admin » 09-11-2014 18:51

"W ostatniej kadencji koalicja w sejmiku zdecydowanie się nie POpisała. Rządy koalicji skończyły się w atmosferze skandalu z marszałkiem w roli głównej, a o podkarpackiej ośmiornicy i sztabkach złota zrobiło się głośno na całą Polskę. Ciężko liczyć na to, że PO mogłoby rządzić na POdkarpaciu samodzielnie. POwtórka z rozrywki?

Z Tarnobrzega jest p.Kołek i p.Zych. Warto mieć tam ludzi z Tarnobrzega?"
Ostatnio zmieniony 09-11-2014 18:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: iv » 09-11-2014 19:11

"Ja jestem bardzo daleko rzeszowskich salonów, ale wydaje mi się, że PO nie ma żadnych szans na samodzielne rządzenie na Podkarpaciu. PiS chyba ma taką szansę - ale nie wiem, trzeba pytać mądrzejszych.
Ja mam węższe horyzonty polityczne, mało sięgające poza powiat grodzki. Pisałam w tym wątku, bo Kosiorowski najpierw mnie zaintrygował znanym wielu osobom (zwłaszcza chyba w Nowej Dębie) nazwiskiem, a potem... no a potem, to już jak widać powyżej."
Ostatnio zmieniony 09-11-2014 19:11 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: Jasiek » 09-11-2014 20:45

"
Warto mieć tam ludzi z Tarnobrzega?
Jak rozumiem pytanie retoryczne ;-)

Z Tarnobrzega jest więcej kandydatów jest np. Władysław od Stępniów ;-), Sadrakuła ... Ale jak na razie mnie osobiście nikt nie przekonuje.
Będzie problem ....
Jedynym plusem w wyborach lokalnych jest to, że głosuje się na konkretną osobę a nie na partyje."
Ostatnio zmieniony 09-11-2014 20:45 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mycha
Posty: 226
Rejestracja: 31-10-2006 17:47

Artur Kosiorowski - wybory do sejmiku województwa podkarpackiego KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

Post autor: mycha » 09-11-2014 21:18

"PiS może w sejmiku wziąć całą pulę (artykuł z 6.10 ale sytuacja raczej się nie zmieniła).
http://www.polskatimes.pl/artykul/35985 ... l?cookie=1"

ODPOWIEDZ