Wyniki wyborów samorządowych 2014

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
mensir67
Posty: 279
Rejestracja: 23-05-2004 08:52

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: mensir67 » 18-11-2014 23:41

"
andriu81 pisze:G.Kiełb nie odmówił debaty,ale nie na warunkach Mastalerza.Czyli na pewno nie boi się udziału w debacie,trudnych pytań,ale nie chce być atakowany przez dziennikarzy prezydenta. .
dokładnie

niech każdy przyprowadzi po dwóch swoich "przytaczy" i będzie jakoś logicznie i sensownie"
Ostatnio zmieniony 18-11-2014 23:41 przez mensir67, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: karas » 19-11-2014 00:09

"Niektórzy piszą, że Kiełbowi ta debata niepotrzebna, że to nic, że w radiu Rzeszów. A mi np. jest potrzebna. Jestem przed II turą i obaj powinni walczyć o mój głos. Tu w Tarnobrzegu, bo tu mieszkamy i losy tego miasta mnie interesują, a nie w Rzeszowie. Tak jak Kotlet napisał niech dziennikarze z Rzeszowa przyjadą do nas i poprowadzą, jak są tacy niezależni, ale głupotą jest wyprowadzanie debaty poza granice miasta. Rzeszów ma swoje wybory.

Jeżeli chodzenie po domach jest rozwiązaniem lepszym niż debata to ciekaw jestem czy dotrze do mnie p. Kiełb, ja na debatę miał bym trzy kroki.
Tłumaczenie, że nie jest wygadany, że go obecny prezydent zagada to nie tłumaczenie. Przecież nikt za niego nie będzie później się wypowiadał. Już 4 lata temu był taki co zdania nie mógł złożyć, podziękuję.

Mieszkam tu. Na wybory się wybieram, chętnie posłucham co obaj mają do powiedzenia."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 00:09 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

garfield
Posty: 75
Rejestracja: 13-08-2012 02:59

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: garfield » 19-11-2014 00:29

"Tez uwazam, ze debata powinna byc w Tarnobrzegu. Po jaka cholere jechac do Rzeszowa i kogo tak naprawde poza Tarnobrzegiem obchadza wybory w naszym miescie. Skoro zasady sa dla obu kandydatow jednakowe, byl zapewniony udzial publicznosci, kandydaci mogli zadac sobie najbardziej niewygodne pytania i wszytko to byloby transmitowane przez Leliwe czy NW24 to w czym problem???
Dla mnie to ewidentny unik z strony GK.

I jeszcze jedna rzecz, jezeli rzeczywiscie na nowego v-prezydenta jest typowany W.Wasik to Boze miej nas, grzesznikow w swojej opiece!!!"
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 00:29 przez garfield, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnoobrzegh
Posty: 73
Rejestracja: 25-10-2009 23:59

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: tarnoobrzegh » 19-11-2014 00:48

"Mam wrażenie, że pan GK ma po prostu stresa przed wystąpieniami publicznymi dlatego odmawia debaty w TDK-a. Widać, że nie jest "zwierzem medialnym", bo jego wypowiedzi to raczej tłumów nie porywają;) Moim zdaniem kandydaci łaski nie robią, powinni brać udział w debatach z mieszkańcami, prezentować swój program, bo na jakiejś podstawie trzeba tego wyboru dokonać."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 00:48 przez tarnoobrzegh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: karas » 19-11-2014 00:53

"Tym bardziej, że w tej sytuacji wychodzi na to, że wybieramy lepsze zło. I nie do końca wiadomo, które zło jest lepsze ..."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 00:53 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

bola-tbg
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2014 15:42

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: bola-tbg » 19-11-2014 00:55

"Wybory przeprowadzone w kraju i Tarnobrzegu po stalinowsku, właściwie to Adolf Hitler, urasta na demokratę w porównaniu do zabiegów NM & PO i s-ki! Była potrzeba, że jest za dużo głosów na Stasiaka, to do kieszeni, to za kaloryfer, czy za biustonosz, a ze różowa karta wyborcza niewielka była i cieniutka jak bibułka, to i łatwo była zachachmęcić, a wy jeszcze chcielibyście debaty na warunkach Mastalerza? Przecież wybory miały być na jego warunkach, w każdej komisji ludzie z Platformy (czyli od Mastalerza), ludzie z Urzędu Miasta (czyli postraszeni od Mastalerza) i jeszcze Mężowie Zaufania (w dużej części to mężowie zaufani Mastalerza). Dać takiemu Mastalerzowi palec (jedną kadencję), to będzie chciał nie tylko cały Tarnobrzeg, ale i okolice ... Rzeszowa!!"
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 00:55 przez bola-tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: andriu81 » 19-11-2014 00:57

"karas ,kotlet ale czy w Tarnobrzegu jest jakiekolwiek NORMALNE medium finansowane w większości z pieniędzy publicznych które dotrze do ludzi drogą audiowizualną,takie jak w Rzeszowie,Tarnowie,Lublinie???Ja bardzo bym chciał aby było inaczej,żeby w tym mieście było jakieś NORMALNE radio jak w innych miastach.A jest to co jest.
A kto twierdzi że nikogo w Rzeszowie i regionie nie obchodzi?Tarnobrzeg nie jest samotną wyspą i dość polityki Mastalerza prowadzącej do izolacji.Potrzebujemy współpracy i rozgłosu w mediach regionalnych szeroko pojętych. Nie jest to unik ze strony GK,ale doskonale pamiętamy z poprzedniej debaty,jak prezydent potrafi się wybronić z każdego trudnego pytania,na wszystko znajdzie usprawiedliwienie."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 00:57 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19384
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: admin » 19-11-2014 01:08

"@bola-tbg
Nie przeginaj. We wszystkich komisjach pilnują wszystkie zainteresowane opcje. Nie ma miejsca na przekręty, a już sugerowanie fałszerstw konkretnym osobom podpada pod odpowiedni paragraf.

@andriu81
Media finansowane z pieniędzy publicznych z zasady nie są NORMALNE :-)

Też bym chętnie zobaczył debatę."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 01:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: karas » 19-11-2014 01:09

"Ale w Tarnobrzegu jest Tarnobrzeg. Dom Kultury jest w centrum miasta, każdy może podejść. Są telewizje MMTV, TVL, TV Wisła, Serbinów sporo ludzi to ogląda. Mamy nadwisla24, forum tbg.info na których pojawią się relacje, komentarze, nagrania z debaty. A co Ci zostanie po radiu Rzeszów. Będziesz z uporem szukał osoby, która to nagrała, bo radio zastrzeże sobie prawa do upubliczniania debaty. Leliwa tez może transmitować debatę. Chociaż nie słucham Leliwy to jestem przekonany, że słucha jej więcej zainteresowanych osób wyborami w Tarnobrzegu niż Radia Rzeszów.
Co nam da ten wielki zasię RR na podkarpacie? Przecież ludzie z Rzeszowa, Leska, Sanoka, Ustrzyk itd. nie przyjadą do nas głosować!

To są wybory lokalne! Niech się kandydaci pokazują lokalnie wyborcą, przedstawiają swoje plany. A jak bardzo chcą plany upublicznić na całe podkarpacie to niech się na wywiady w RR poumawiają."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 01:09 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19384
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: admin » 19-11-2014 01:19

"
karas pisze:A co Ci zostanie po radiu Rzeszów. Będziesz z uporem szukał osoby, która to nagrała, bo radio zastrzeże sobie prawa do upubliczniania debaty
Nie znika, wrzucają do netu. Link do pierwszej debaty:
http://www.radio.rzeszow.pl/media/k2/au ... _11_13.mp3

Ale na pewno Leliwy słucha u nas bez porównania więcej ludzi niż RRz. Poza tym RL raczej omijało spory polityczne, do obiektywności nikt nie powinien mieć zastrzeżeń. Z NW24 jasna sprawa. Gorzej z telewizjami, które wymieniłeś (nie wiem jak Serbinów).
Wydaje mi się, że na takiej debacie publiczność mogłaby odgrywać dużą rolę. Może właśnie "lisowej" publiczności obawia się trochę Kiełb?"
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 01:19 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: andriu81 » 19-11-2014 01:25

"Może i racja ,może warto zaangażować tarnobrzeskie media,ale wszystkie a nie tylko te z udziałem wyznaczonych dziennikarzy. W ogóle jestem zniesmaczony że do drugiej tury nie wszedł Stasiak i to z niejasnych powodów,bo są podejrzenia co do fałszowania wyników,co jest całkiem prawdopodobne przy tak niedużej różnicy głosów kandydatów.2 tygodnie niepotrzebnej sieczki medialnej,plakatowej,sądowej,prasowej ,a teraz jeszcze debata.Po co to komu było.
Proponuję wyciszyć się i odczekać w spokoju na 30 listopada
@admin, leliwy nikt szanujący swoich uszu nie słucha,chyba że nie odbiera nic więcej na swoim kiepskim odbiorniku



Edytowany przez andriu81 o 19-11-2014 - 00:27."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 01:25 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19384
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: admin » 19-11-2014 01:31

"Nie bywasz w tarnobrzeskich sklepach, biurach? W bardzo wielu leci Leliwa. Sam prawie nie słucham."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 01:31 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

bola-tbg
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2014 15:42

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: bola-tbg » 19-11-2014 02:23

"Ja się tak zastanawiam, po co w ogóle toczy się debata na tym czy innym forum o debacie, skoro sytuacja jest analogiczna do tej sprzed pierwszego rozdania.
Gdyby Mastalerz wtedy rzeczywiście chciał debaty o przyszłości miasta, to usiadłby do stołu również z Wianeckim, ale gdy ten przyjął wyzwanie, Mastalerz stchórzył i debatę odwołał, bo przecież nie powiedział KW, że ten jest od niego "trzy poziomy niżej" i dlatego debaty nie będzie. I wyszło tak, że Mastalerz boi się kandydata z jednoprocentowym poparciem! To czym mógłby NM zagrozić Grzegorzowi Kiełbowi? Ciągłym przerywaniem " to nie prawda", bo jestem piękny, szczupły i młody?"
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 02:23 przez bola-tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

quentin7
Posty: 885
Rejestracja: 09-10-2007 20:57

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: quentin7 » 19-11-2014 02:57

"Wynik wyborów na pewno zaskakujący. Nie spodziewałem się, że Grzegorz Kiełb zwycięży w I turze. Nie spodziewałem się też, że taką klęskę poniesie Tadeusz Gospodarczyk jak i Norbert Mastalerz. W II turze są po prostu Ci, o których było najgłośniej. Głosy, które zebrał Kiełb według mnie nie do końca są głosami na niego, tylko przeciwko obecnemu prezydentowi. Mastalerz otrzymał żółtą (a może i nawet mocno pomarańczową) kartkę na którą sam sobie w pełni zapracował przez ostatnie cztery lata. Zasłużył przede wszystkim swoją arogancja, mściwością oraz podporządkowaniem sobie wszystkiego i wszystkich dookoła. Swoją nieustanną medialnością, której niektórzy mieli już serdecznie dość. Na klęskę złożyły się również przedszkola i szkoły, lot helikopterem, te wszystkie palmy, ciągłe utarczki z kibicami (jak nie miejscowymi to tymi ze Stalowej Woli), potraktowanie poprzedniego zarządu KS Siarka, cała ta kampania wyborcza (czyt. koszty) i wiele, wiele innych rzeczy, których teraz nie jestem zwyczajnie sobie przypomnieć. Rozwoju miastu nie zapewniło ani Jezioro, ani tym bardziej Park Technologiczny. Słowem zmarnowane 4 lata. W tym czasie też straciliśmy kolejny dystans do takich miast jak Mielec czy Stalowa Wola, gdzie dzisiaj jeżdżą mieszkańcy Tarnobrzega właśnie do pracy.

Z drugiej strony jednak dzisiaj sam tak naprawdę nie wiem co jest gorsze. Boję się, że wybierając Grzegorza Kiełba Tarnobrzeg wpadnie z deszczu pod rynnę, a sam Kiełb, który jest największym zwycięzcą I tury będzie zwyczajnie siedział na tyłach. Dziwię się natomiast, że 4 lata temu ludzie bez żalu żegnający Dziubińskiego dzisiaj znowu pragną nowego otarcia starego dziadostwa. Odnoszę wrażenie, że w tych wyborach tak naprawdę nie było dobrego kandydata na prezydenta i może też stąd tak zaskakujący wynik I tury.

Piłka jest po stronie Kiełba."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 02:57 przez quentin7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mycha
Posty: 226
Rejestracja: 31-10-2006 17:47

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: mycha » 19-11-2014 07:16

"Twitter MMT : Panie Prezydencie Mastalerz zwrotnie Pana zaprosimy na debatę. W miejscu gdzie nie będzie Pan mógł zastraszyć, podłożyć podsłuchy itp....

Czyli co, Grzegorz Kiełb najpierw przed kamerami odmówił udziału w debacie bo obecny nie podał mu ręki (gdyby odmowę mądrzej uzasadnił byłoby lepiej dla niego ), a w nocy przemyślał sprawę i debata jednak się odbędzie? Rezygnacja z dyskusji publicznej przez kandydata/tów jest dużym błędem. Pomijając wiedzę , obycie przed kamerami - to właśnie w takiej sytuacji kandydat może mnie do siebie przekonać. Niekoniecznie musi pięknie mówić - wodolejstwa mam dość. Ale musi mieć przekonać. Chcę się przekonać czy np. dziura w chodniku na moim osiedlu zostanie naprawiona szybko czy będzie zionęła deszczówką przed długi czas niemocy (jak to się wydarzyło).



Edytowany przez mycha o 19-11-2014 - 06:18. "
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 07:16 przez mycha, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: grassownik » 19-11-2014 07:46

"jakie debaty skoro nie ma jeszcze wyników wyborów a widzimy co się dzieje w Polsce,te tysiące nieważnych głosów i tak dalej i dalej.

państwo nie działa,platformersi resztki z tego co działało zarżnęli i teraz to wypada jak reszta domagać się powtórzonych wyborów wręcz !

co za kraj,potem się dziwią,że ludzie wyjeżdżają i szukają gdzieś choć namiastki normalności."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 07:46 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

1212
Posty: 14
Rejestracja: 03-09-2014 16:55

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: 1212 » 19-11-2014 08:22

"Gdyby Mastalerz wtedy rzeczywiście chciał debaty o przyszłości miasta, to usiadłby do stołu również z Wianeckim, ale gdy ten przyjął wyzwanie, Mastalerz stchórzył i debatę odwołał, bo przecież nie powiedział KW, że ten jest od niego "trzy poziomy niżej" i dlatego debaty nie będzie. I wyszło tak, że Mastalerz boi się kandydata z jednoprocentowym poparciem! To czym mógłby NM zagrozić Grzegorzowi Kiełbowi?

"Jednoprocentowy" kandydat jako jedyny nie bał się debaty ,bo jako jedyny miał coś do powiedzenia.Jako jedyny miał sensowną wizję i program. A pozostali? Bełkot ,frazesy i pustosłowia na papierze. Nie bał się mówić o trudnej sytuacji Miasta ,potrzebie zmian i mówił.Nie ciągnął za sobą układów ,układzików dawnego czy dzisiejszego.czasu.Czy przegrał? Na pewno nie.Więksi ponieśli sromotną klęskę. Daliście się kupić kolorowymi słowami ...i skończycie w skansenie. Jak to amerykanie mawiają. :)"
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 08:22 przez 1212, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: karas » 19-11-2014 08:41

"
mycha pisze:Twitter MMT : Panie Prezydencie Mastalerz zwrotnie Pana zaprosimy na debatę. W miejscu gdzie nie będzie Pan mógł zastraszyć, podłożyć podsłuchy itp....

Czyli co, Grzegorz Kiełb najpierw przed kamerami odmówił udziału w debacie bo obecny nie podał mu ręki (gdyby odmowę mądrzej uzasadnił byłoby lepiej dla niego ), a w nocy przemyślał sprawę i debata jednak się odbędzie?
Mycha przecież oni na pewno czytają i fora, widzą co się dzieje. Pojawiły się komentarze, że źle zrobił, że się boi, nie umie rozmawiać i stwierdził, że to na jego niekorzyść. Korzystne będzie dla Mastalerza jak usiądzie do debaty na zasadach Kiełba. Zobaczymy, czekam z niecierpliwością."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 08:41 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

vinz
Posty: 164
Rejestracja: 08-02-2011 18:13

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: vinz » 19-11-2014 09:15

"Co byśmy tu nie pisali i tak nie zmieni to faktu na kogo będą głosować wyborcy stasiaka. Z logicznego punktu widzenia większość głos?w będzie na kiełba, jakaś część może w ogóle nie pójść do głosowania.Pytanie też czy czasem wyborcy gospodarczyka to w większości nie wyborcy przeciwko mastalerzowi. Sumując lepiej wychodzi kiełb. Nie zgodzę się z tym że piłka jest po stronie kiełba. Wydaje mi się że ona dopiero leci w jego stronę. Od mastalerza zależy czy ma siłę i nową drużynę aby tę piłkę dopaść. Ze starej ekipy widać ludzie zrezygnowali. Może powinien dokonać zmian teraz jeszcze przed głosowaniem."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 09:15 przez vinz, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: grassownik » 19-11-2014 09:22

"sporo ludzi wobec takiej alternatywy w ogóle nie pójdzie nie brudząc sobie po prostu rąk poparciem dla jednego czy drugiego.

może zaważyć liczebność elektoratu negatywnego-to nie tylko forumowicze widzą,że wybór jest dość kiepski.
Kiełb ma balast w postaci Wąsika ale zaletę tej której nie ma Mastalerz czyli czterech lat despotycznej władzy i uwałszczenia siebie i swojej ekipy za sobą.
co zaważy ?

powtarzam jednak póki co teoretyzujemy bo nie ma jeszcze wyników a w skali kraju widzimy jakie numery są z liczeniem głosów.



Edytowany przez grassownik o 19-11-2014 - 08:22. "
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 09:22 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ