Wyniki wyborów samorządowych 2014

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: latacz » 19-11-2014 21:57

"
Admin pisze:
latacz pisze:a PiS obiecywał obniżenie podatków? Ktoś coś o tym wie? Bo jeżeli p. Kiełb pisze, że obniży podatki a wychodzi na to że ma niewielki wpływ na ich wysokość to znaczy, że jest kandydatem na kłamcę obiecując obniżenie podatków na banerach wyborczych bez gwarancji, że to zrobi. Czyli zakłada od razu, że prawdopodobnie oszuka mieszkańców Tarnobrzega i olewa to. Dziękuje wyborcom, na plakatach za oddanie głosów, w duchu myśląc - oj naiwniacy!!
Spójrz podobnie w drugą stronę :-) Czy PiS obiecywał np. przejęcie dworca, albo odnowienie cmentarza wojskowego? Ktoś coś o tym wie? Bo jeżeli... itd.

Zauważyłem dużą grupę komentatorów po pierwszej turze, którzy działają w bardzo zorganizowany sposób. Tu i tak nie ma ich wielu, ale na ED, GazWyb, a nawet ostatnio na NW24 pojawia się po prostu fala jednobrzmiących wypowiedzi. Zaczyna się zwykle od: oczywiście nie głosowałem na Mastalerza i znam jego liczne wady. Głosowałem na Stasiaka, albo Gospodarczyka. Ale teraz popieram bezapelacyjnie Mastalerza, podobnie jak w tajemnicy całe PiS i mówi się że Stasiak i Gospodarczyk też, bo inaczej to będzie rządzić poprzednia ekipa z Wąsikiem na czele, a Kiełb to marionetka, która nie umie nawet powiedzieć słowa.
Akcja dobrze zorganizowana, ale szyta tak grubymi nićmi, że nie ma szans żeby była skuteczna :-)
Szanuję Twoje opinie ale tym razem kulą w płot.
Głosowałem na Mastalerza i dalej będę na niego głosował bo nie przekonały mnie argumenty p. Kiełba, że Mastalerz kłamie jeżeli mijanie się z prawdą widzę u Kiełba od samego początku.
Nie lubię również osób z charakterem kiboli i ludzi łatwiej używających pięści niż merytorycznych argumentów.
Nie lubię ludzi, którzy przed przeszkodami, problemami uciekają (debata) zamiast stawić im czoło (przecież w funkcjonowaniu na urzędzie prezydenta będzie wiele trudnych spotkań - przed wszystkimi będzie tak uciekał?)"
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 21:57 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

swój
Posty: 87
Rejestracja: 28-10-2014 17:42

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: swój » 19-11-2014 21:59

"
Admin pisze:
latacz pisze:a PiS obiecywał obniżenie podatków? Ktoś coś o tym wie? Bo jeżeli p. Kiełb pisze, że obniży podatki a wychodzi na to że ma niewielki wpływ na ich wysokość to znaczy, że jest kandydatem na kłamcę obiecując obniżenie podatków na banerach wyborczych bez gwarancji, że to zrobi. Czyli zakłada od razu, że prawdopodobnie oszuka mieszkańców Tarnobrzega i olewa to. Dziękuje wyborcom, na plakatach za oddanie głosów, w duchu myśląc - oj naiwniacy!!
Spójrz podobnie w drugą stronę :-) Czy PiS obiecywał np. przejęcie dworca, albo odnowienie cmentarza wojskowego? Ktoś coś o tym wie? Bo jeżeli... itd.

Zauważyłem dużą grupę komentatorów po pierwszej turze, którzy działają w bardzo zorganizowany sposób. Tu i tak nie ma ich wielu, ale na ED, GazWyb, a nawet ostatnio na NW24 pojawia się po prostu fala jednobrzmiących wypowiedzi. Zaczyna się zwykle od: oczywiście nie głosowałem na Mastalerza i znam jego liczne wady. Głosowałem na Stasiaka, albo Gospodarczyka. Ale teraz popieram bezapelacyjnie Mastalerza, podobnie jak w tajemnicy całe PiS i mówi się że Stasiak i Gospodarczyk też, bo inaczej to będzie rządzić poprzednia ekipa z Wąsikiem na czele, a Kiełb to marionetka, która nie umie nawet powiedzieć słowa.
Akcja dobrze zorganizowana, ale szyta tak grubymi nićmi, że nie ma szans żeby była skuteczna :-)
Drogi Adminie czy Ty wszedzie wietrzysz spisek ??bo ja akurat nie nalężę do żadnej zorganizowanej akcji ,a odnoszę się krytycznie do kandydatury Kiełba ,moja niechęć nie jest podyktowana jakąkolwiek zależnością od obecnych władz tylko dość długą znajomością towarzystwa wzajemnej adoracji byłego Prezydenta Dziubińskiego i jego dzielnej drużyny do której dołączył teraz jeszcze prezes Leniart. Może Ty nie chcesz pamiętać,ale ja pamiętam ostanie 12 lat i tych którzy mogli wszystko,ale tylko we własnym gronie.Nie wiem czy teraz jest lepiej ale dla wielu z którymi rozmawiam (a nie są to pretorianie obecnego wodza tylko ludzie prowadzący własne interesy) jest normalniej i bardziej "przejrzyście" mimo "chamskiej osobowości" obecnego Prezydenta.To właśnie wśród tej grupy slyszę obawy związane z powrotem do władzy poprzedniej ekipy ,a moje obawy poteguje osobista znajomość części kierownictwa MMT i ta moja wiedza mówi mi że ci ludzie poza własnym nosem brzydko mówiąc innych mają w głębokim poważaniu. Myślę że takich jak ja jest kilku-kilkunastu . Czy jeżeli ktoś ma takie obawy jak ja związane z wlasnymi doświadczeniami z MMT w skrócie, musi należeć do jakiejś zorganizowanej akcji ??"
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 21:59 przez swój, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: admin » 19-11-2014 22:28

"
antyhemor pisze:nadal będę wykazywał ich debilne pomysły jak: przyjmowanie dzieci w przedszkolach z ościennycvh gmin na koszt mieszkańców Tarnobrzega
Wydawało mi się, że to już wyjaśniliśmy parę stron wcześniej.
Dzieci od sąsiadów, finansowane przez ich gminy, są wielką szansą dla naszych placówek oświatowych, a nie problemem podatników.

@latacz, swój
Zorganizowana akcja to wcale nie jest spisek. Dlaczego? To działalność marketingowa, którą zabawnie wyśmiano na poprzedniej stronie. Tam wyśmiewają styl świeżo zarejestrowanego gniewosza, tak jak ja sprowadzam w innym wątku na ziemię niedawno zarejestrowanego heralda, straszącego Mastalerzem i Kołkami, tak jak inni straszą Kiełbem i Wąsikiem.

Szczerze
Jak wielu myślę, że wybory niewiele zmienią, obojętne kto wygra. Do tej pory ani mi nikt szczególnie nie pomagał, ani nie przeszkadzał, bez względu na panującą ekipę, starą czy nową. Pomocy dla drobnych przedsiębiorców nie oczekiwałem, za nieprzeszkadzanie jestem bardzo wdzięczny obydwu, a właściwie u wszystkim stronom. Jak czasem miałem okazję, to starałem się na coś przydać, wierząc, że w ten sposób przydaję się głównie miastu, a nie ekipie u władzy."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 22:28 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

antyhemor
Posty: 176
Rejestracja: 04-03-2014 19:30

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: antyhemor » 19-11-2014 23:07

"Jak znajomy mi mówił dzisiaj w UM pojawił się niejaki Jugo - były naczelnik od imprez - i zapowiedział że wraca... Oj, będzie się działo przez ostatnich parę dni..."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 23:07 przez antyhemor, łącznie zmieniany 1 raz.

Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: Malamut » 19-11-2014 23:18

"Oo to super. Czyli na nastepne dni Tarnobrzega Golden live i Wawele :)"
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 23:18 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: headshrinker » 19-11-2014 23:19

"
Oj, będzie się działo przez ostatnich parę dni...
Owszem będzie. Głównie za sprawą tych, którzy nie chcą uwierzyć w to, że to mogą być ich "ostatnie dni" przy korytku :)"
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 23:19 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

sarmacja
Posty: 426
Rejestracja: 26-11-2009 15:49

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: sarmacja » 19-11-2014 23:27

"
antykowal pisze:No to już wiem gdzie się podzial antyhemor vel sarmacja. Myślałem że pakuje do kartonów ołówki i długopisy, a on zakłada coraz to nowe konta na ed i gazforum a nawet na nw24
Odstąp synek ode mnie. Ruszt to dupsko i przyjdź na piłkę a nie siejesz . Ps. Grzegorz obiecał że nie będzie zwalniał pracowników, więc nie wiem o czym piszesz. Może w obywatelskim jakieś ruchy będą;)."
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 23:27 przez sarmacja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: admin » 19-11-2014 23:33

"A Michalik i Brycki nie wracają?"
Ostatnio zmieniony 19-11-2014 23:33 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: grassownik » 20-11-2014 00:12

"@A1313 to polityka tu nie ma wrogów,są interesy ;-)"
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 00:12 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 737
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: Jacek » 20-11-2014 00:13

"Adminie, dobre...
Prędzej Antończyk. Zobaczysz..."
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 00:13 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 737
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: Jacek » 20-11-2014 00:23

"A w ogóle to jest już pozamiatane! Jutro lub najpózniej pojutrze Stasiak poprze Kiełba (za przyzwoleniem władz PiS). Zrobi to też SLD (choć nie ustami Młodawskiego, ale jakie to ma znaczenie). Z nadzieją na lepszą współpracę pomiędzy miastami (pamietacie "cienki i gruby Bolek") postapi tak też nowy prezydent SW Lucjusz Nadbereżny. To koniec NM. Koniec."
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 00:23 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

swój
Posty: 87
Rejestracja: 28-10-2014 17:42

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: swój » 20-11-2014 00:44

"
Szczerze
Jak wielu myślę, że wybory niewiele zmienią, obojętne kto wygra. Do tej pory ani mi nikt szczególnie nie pomagał, ani nie przeszkadzał, bez względu na panującą ekipę, starą czy nową. Pomocy dla drobnych przedsiębiorców nie oczekiwałem, za nieprzeszkadzanie jestem bardzo wdzięczny obydwu, a właściwie u wszystkim stronom. Jak czasem miałem okazję, to starałem się na coś przydać, wierząc, że w ten sposób przydaję się głównie miastu, a nie ekipie u władzy.
A ja podejrzewam ,ze zmienią i to dużo -pierwszy rok działalnosci Kielba to będę czystki w UM i obsadzanie stanowisk kierowniczych swoimi ludzmi (najczęścieji będa to powroty osób które piastowały te stanowiska za Dziubińskiego) ,potem czas przyjdzie na oświatę(dyrektorzy szkól i przedszkoli) i spółki miejskie, no i jeszcze Kopalnia
Zamiast zajęć sie poprawieniem doli mieszkańców czyli szukania inwestorów rozpocznie sie zwalczanie wszelkich korzeń Mastalerza(to będzie priorytetem)
Miasto znów popadnie w marazm i będzie cięzko z niego powtórnie wyjść,a towarzystwo wzajemnej adoracji,będzie sie miało świetnie zgarniając co lepsze wisienki z tortu dla siebie ,a niebotycznie zadłużając miasto
Dla mnie wybór Kiełba to ponowne wejście na równię pochyłą w dół tak jak za Dziubińskiego i będzie się to nam odbijało czkawką przez następne kilka lat"
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 00:44 przez swój, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzeżanin09
Posty: 100
Rejestracja: 01-09-2009 00:11

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: tarnobrzeżanin09 » 20-11-2014 00:50

"Szkoda , że nie ma finału W.S. - N.M. Zakończył by się on tym czym dla jednego z faworytów ost. piłkarskich mistrzostw świata Brazylijczyków ich półfinał z Niemcami. A i na forum byłoby normalniej i spokojniej . I być może tylu nowych forumowych ,, farbowanych lisów'' by nie było."
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 00:50 przez tarnobrzeżanin09, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: headshrinker » 20-11-2014 01:02

"
Zamiast zajęć sie poprawieniem doli mieszkańców czyli szukania inwestorów rozpocznie sie zwalczanie wszelkich korzeń Mastalerza(to będzie priorytetem)
To, że NM zachowywał się w ten sposób praktycznie przez cała swoją prezydenturę, nie oznacza, że jego następca pójdzie w jego ślady."
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 01:02 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: admin » 20-11-2014 01:04

"
swój pisze:A ja podejrzewam ,ze zmienią i to dużo -pierwszy rok działalnosci Kielba to będę czystki w UM i obsadzanie stanowisk kierowniczych swoimi ludzmi (najczęścieji będa to powroty osób które piastowały te stanowiska za Dziubińskiego) ,potem czas przyjdzie na oświatę(dyrektorzy szkól i przedszkoli) i spółki miejskie, no i jeszcze Kopalnia
Tak będzie. Nie powiem że nikogo to nie dotknie. Ale podobnie jak większość nie pracuję w UM, oświacie, nie spodziewam się stanowiska kierowniczego (szczególnie jako "główny PR-owiec" i wydawca "tuby propagandowej Mastalerza" :-) ) itd.

W sumie pewnie będę miał trudniej, bo obecna ekipa UM przysyłała regularnie teksty ze zdjęciami, które z lenistwa i braku czasu przeważnie tu przeklejałem. Rzeczywiście za Dziubińskiego było z tym dużo gorzej. Jeśli nowy poziom tekstów będzie jak Niecodziennik, albo twitter MMT (milcz i pokłon bij, na dwa baty) to trzeba będzie popracować samemu :-)

Dla większości wyborców sytuacja się zbytnio nie zmieni."
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 01:04 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

swój
Posty: 87
Rejestracja: 28-10-2014 17:42

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: swój » 20-11-2014 01:27

"
Tak będzie. Nie powiem że nikogo to nie dotknie. Ale podobnie jak większość nie pracuję w UM, oświacie, nie spodziewam się stanowiska kierowniczego (szczególnie jako "główny PR-owiec" i wydawca "tuby propagandowej Mastalerza" icon_smile ) itd.
Dla większości wyborców sytuacja się zbytnio nie zmieni.
Mnie tez to nie rusza ,bo na szczęscie jestem niezależny od nikogo.Patrzę tylko na los miasta ,bo im uboższe społeczeństwo tym mniej i ja mam do roboty no tak się to nakreca
Pewnie dlatego patrzę na powrót ekipy Dziubińskiego z wyjątkowym pesymizmem................ i jeszcze ten nieobliczalny Wąsik..........."
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 01:27 przez swój, łącznie zmieniany 1 raz.

antidotum
Posty: 12
Rejestracja: 19-11-2014 12:22

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: antidotum » 20-11-2014 01:28

"Smutne opowieści admin nam tu płodzi?! To zamiast adminowaniem, z tego wszystkiego powyżej szacowny pan admin powieść science fiction rozwinie? Jestem pewien, że byłby to bestseler na podkarpacką skalę?! Choć to tylko luźna propozycja ;-)"
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 01:28 przez antidotum, łącznie zmieniany 1 raz.

quentin7
Posty: 885
Rejestracja: 09-10-2007 20:57

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: quentin7 » 20-11-2014 03:32

"Patrząc na poczynania obu kandydatów odnoszę nieodparte wrażenie, że Norbert Mastalerz jeszcze nie do końca otrząsnął się po porażce w I turze wyborów. Sama propozycja debaty w sobotę to troszkę chyba jednak mało na kogoś, kto poniósł porażkę w pierwszej turze i dodatkowo musi starać się o głosy. Kiełb natomiast w poniedziałek odbierał poparcie od kolejnych kandydatów sąsiednich miejscowości, wczoraj spotkał się ze studencką społecznością - jednym słowem działa. Za chwilę pewnie rozpocznie kolejny obchód po mieszkańcach Tarnobrzega. Lada dzień może otrzymać kolejne poparcie, o którym pisał wyżej Jacek i zaskoczenia już nie będzie, jak pod koniec listopada okaże się nowym prezydentem miasta. Wiele na to wskazuje i mam też wrażenie, że wielu osobą ciężko się z tym pogodzić."
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 03:32 przez quentin7, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: niepolityczny » 20-11-2014 08:39

"Można by powiedzieć, że Kiebłowi dobrze z oczu patrzy.

Ale jak sobie już tylko wyobraże ryj Dziubańskiego ewentualnego przyszłego vice to mnie to załamuje.


Znów jest tak, że oddaje się głosy przeciwko komuś a nie na kogoś - dokładnie tak jak w poprzednich wyborach.


U nas są tylko kłótnie między sobą a rzeczywista dbałość o interesy wszystkich mieszkańców tego miasta pozostaje na boku.


Te wizyty Kiełba w rodzinie czterodzietnej z kwiatami i ptasim mleczkiem mnie rozbrajają.

Te tłumaczenia Dybusa=Mastalerza o ul. Warszawskiej - porażka!

.... i tak sobie by można wymieniać "zalety" obu panów i ich obozów


[size=huge]Zgoda buduje a niezgoda rujnuje !!![/size]



Edytowany przez niepolityczny o 20-11-2014 - 08:50. "
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 08:39 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

sammer
Posty: 86
Rejestracja: 22-03-2012 14:56

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: sammer » 20-11-2014 09:16

"Ja uważam, że Admin pisze bardzo rozsądnie, bo jest niezależny i nie musi starać się przypodobać nikomu."
Ostatnio zmieniony 20-11-2014 09:16 przez sammer, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ