Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: cenzor » 28-01-2019 09:20

Ostatnio Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało że ponad 5 tys rodzin ze wschodu pobiera u nas 500+

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Dzanek » 28-01-2019 12:21

Kolejne informację na temat Pani Elżbiety.
Radny Waldemar Stępak złożył interpelację, w której prosi o zorganizowania posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Jej celem miałoby być wyjaśnienie konfliktu pomiędzy grupą pracowników a Elżbietą Miernik – Krukurką, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, w formie konfrontacji. Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj od prezydenta Dariusza Bożka, dyrektor Krukurka przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.
źródło: http://nadwisla24.pl/2019/01/28/tarnobr ... ka-mopr-u/

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: encore » 28-01-2019 12:48

Bardzo dobrze, niech się sytuacja wyjaśni. Bo teraz to pracownicy rozpowiadają po mieście jaki im to jest źle, jak to kiepsko zarabiają, że podopiecznym wypłaca MOPR więcej niż MOPR im samym... Niech powiedzą dyrektorce prosto w oczy co ich boli. Bo albo będzie to prawda i podstawa do zastanowienia się nad pełnieniem przez nią funkcji albo z tego obrzucania błotem wyjdzie obronną ręką. Jak na razie to odpowiedzi na interpelacje radnego Stępaka wyglądają dla EMK zupełnie niegroźnie. Jedynym słusznym zarzutem, ale nie w stronę dyrektora a organu prowadzącego (UM Tarnobrzeg) może być kwesti wysokości wypłat. Budżet ustala Rada Miasta. Tym budżetem dyrektor musi jak najlepiej gospodarować. Ma wybór - jeśli radni przewidzieli w budżecie 300 tysięcy miesięcznie to może albo zatrudnić np 100 osób i płacić po 3000zł każdej, albo zatrudnia 150 osób i wypłaca po 2000zł. Matematyka i zasady tworzenia budżetów to nie jest bajkopisarstwo...
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: eston » 28-01-2019 13:13

Czyli źli pracownicy oczerniają bogu ducha winną dyrektorkę....
Panie Waldku, pan się nie boi? :-)

A dlaczego tylko związkowców, radcę i kierowników? Dlaczego nie pracowników?

Żenujący spektakl mający na celu obronienie stołka koleżanki z kampanii wyborczej. Dziwię się radnemu, że aż tak strzela sobie w kolano. Ale w tej kadencji to chyba nowy zwyczaj polityczny.

Tylko komisja koniecznie z relacją live :-D
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: encore » 28-01-2019 13:52

Też bym zobaczył to na żywo. Pytanie tylko o to czy związkowcy i pewnie pracownicy by sobie tego życzyli.

Stołek panie kolego ma to do siebie, że jak się na nim mocno uczciwie i uważnie siedzi to trudno jest z niego spaść. Jak się człowiek na nim coraz mocniej zaczyna wiercić to stołek się zachwieje i człowiek się sam wywróci prędzej czy później. Druga możliwość spadku - odpowiednie podrzynanie nóg od stołka albo rozwiązanie drastyczne to jest siłowe zepchnięcie. Tu powinny paść pytania: kto podrzyna, jaki ma w tym cel, kto miałby być następnym siedzącym. Ostatnia możliwość to gra w "komórki do wynajęcia", tj. propozycja nie do odrzucenia: ze stołeczka zejdziesz sam i dostaniesz taborecik.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: infoludek » 28-01-2019 19:54

Gorzej, jeśli ten taborecik stoi nogami do góry, kiedy trzeba na niego usiąść.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: karas » 28-01-2019 20:10

cenzor pisze:
28-01-2019 09:20
Ostatnio Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało że ponad 5 tys rodzin ze wschodu pobiera u nas 500+
Odbierzmy im te zasilki. I odbierzmy też zasilki Twoim i moim znajomym w Anglii, Niemczech itd.

Jeżeli żyją u nas, pracują, płacą podatki to socjal należy się jak psu buda.
Karaś

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Dzanek » 29-01-2019 12:46

admin pisze:
25-01-2019 18:28
A co do komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych nie znalazłem z jakimi pieniędzmi wiąże się obecnie członkostwo, ale ponad 10 lat temu przewodniczący i sekretarz brali po 1187 zł. Zakładam, że teraz jest wyraźnie więcej.
Z tego co kiedyś z ciekawości szukałem to:
- Przewodniczący zarabia 0,3 przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłaszanego przez Urząd Statystyczny z poprzedniego kwartału;
- Sekretarz 0,2;
- Członkowie 0,13;

Przeciętne wynagrodzenie z poprzedniego kwartału wynosi około 4850zł;

0,3 x 4850 = 1455
0,2 x 4850 = 970
0,13 x 4850 = 630

źródło: http://www.tarnobrzeg.pl/uchwaly/VII/342.pdf

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: infoludek » 29-01-2019 14:52

Ciekawy jestem co sądzicie o sprawie pani K. z MOPR. Jakoś dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałem. O tym, że plotki byly, że chcą ją odwołać, to już wiem od dawna, ale że taki sposób obrano, to mnie zaskoczyło.
I tu też mam ciekawostek parę.
Tak sobie myślę, że dobry menadżer, jak wyczuwa, że chcą z nim zakończyć współpracę, to już wtedy zaczyna negocjować jak najlepsze dla siebie warunki odejścia, a nie ucieka na chorobowe i przeciąga sprawę.
Sprawa druga to mobbing. Jeśli faktycznie rok temu wpłynęło pismo do ówczesnego prezydenta w tej sprawie, to może oznaczać, że pracownicy nie mają zaufania do własnego dyrektora. Przecież można to było zrobić i sprawę rozwiązać, a nie pisać pismo do prezydenta.
No i trochę wychodzi na to, że ta pani była dość przypadkową osobą w ostatnich wyborach. Trudno zatem się dziwić, że z tego względu wiele straciła w środowisku, które jej zaufało. Na co liczyła, że wygra? że zostanie wiceprezydentem czy co? Bo jak widać dyrektorowanie MOPR najwyraźniej ją znudziło. A może będzie startować do europarlamentu albo sejmu> Tylko kto ją poprze, skoro tak bardzo zlekceważyła swoich wyborców.
Myśle, że to dobry sposób, aby została pracownikiem socjalnym w swoim ośrodku. Dobra i uczciwa nagroda za dotychczasową pracę.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: leonardo » 29-01-2019 18:44

Dotychczasowe ruchy kadrowe pana Bożka czy raczej pana Pluty, czyli pozostawienie PiS-owców na stołkach (i to tych najlepszych jak Kopalnia Siarka Machów czy TARR) świadczą, że zawarli jakąś cichą koalicję z partią Największego Polskiego Dewelopera.

Jaskółki szepczą, że starsi panowie dwaj szykują teraz w UM dobry stołek dla jednej pani radnej wojewódzkiej z PiS-u.

Jeśli to się potwierdzi, to rozwieje wszelkie wątpliwości o cichej koalicji z PIS-em.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 29-01-2019 21:46

To co prawda nie zmiany kadrowe, ale kadr dotyczą.
Zarządzeniem prezydenta uchylono zarządzenie z 2017 roku, przyznające pracownikom urzędu ekwiwalent pieniężny za materiały biurowe.
Wchodzi zaopatrzenie centralne?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 30-01-2019 18:08

I mamy kolejny konkurs na naczelnika Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa bo:
Komisja rekrutacyjna powołana do przeprowadzenia ww. naboru, po dokonaniu wstępnej selekcji kandydatów, a następnie przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych nie zarekomendowała żadnego kandydata do zatrudnienia.
Zmniejszono przy tym wymagania, usuwając z oczekiwanego pięcioletniego stażu pracy "co najmniej 3 lata stażu pracy na stanowisku kierowniczym". Zmienił się też zakres obowiązków, ale nie chce mi się porównywać, bo punktów dużo, a numeracja jakoś się rozsypała.

Ninja
Posty: 42
Rejestracja: 14-05-2018 14:31

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Ninja » 30-01-2019 20:38

admin pisze:
30-01-2019 18:08
I mamy kolejny konkurs na naczelnika Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa bo:
Komisja rekrutacyjna powołana do przeprowadzenia ww. naboru, po dokonaniu wstępnej selekcji kandydatów, a następnie przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych nie zarekomendowała żadnego kandydata do zatrudnienia.
Zmniejszono przy tym wymagania, usuwając z oczekiwanego pięcioletniego stażu pracy "co najmniej 3 lata stażu pracy na stanowisku kierowniczym". Zmienił się też zakres obowiązków, ale nie chce mi się porównywać, bo punktów dużo, a numeracja jakoś się rozsypała.
Zmieniono również wykształcenie 😀 było budownictwo lub drogownictwo , teraz mamy ekonomiczne lub prawnicze. Ewidentnie konkurs nr2 pod mlodego pana prawnika z pozycji nr1 okreg chyba 3 komitetu pana Bozka 😀

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: infoludek » 31-01-2019 09:33

Teraz mam inną ciekawostkę. Może powiązaną z panią K. dyrektorką MOPR, a może i nie.
Jak zrozumiałem z interpelacji jednego z radnych, jednym z zarzutu wobec pani K. jest zwrot do kasy miasta niewykorzystanych środków na zasiłki. I tu jest myślę, że problem. Jak rozumiem chodzi o poprzedni rok. Był to rok wyborczy i podejrzewam, że budżet miasta miał teżwalor wyborczy. Ktoś ten budżet planował i występował o środki. Teraz pytanie kto? Może po prostu źle zaplanował albo zwyczajnie się przeliczył, a może nagle w Tarnobrzegu zabrakło ludzi potrzebujących? Może też być i tak, że ktoś zwyczajnie zawalił w pracy trybików wyborczych i ie zrealizował wyborczych wyzwań. Takie sobie pisowskie zagranie plus dla potrzebujących, ktore jakoś nie wypaliło. Tak czy siak nie wypaliło.
amożliwości są tylko dwie - albo pani K. planowała takie zamierzenie albo GK.A może też grupa innych radnych.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: cenzor » 31-01-2019 10:59

Czyli to są tylko i wyłącznie twoje przemyślenia takie ble, ble, ble bo pokrycia w faktach nie masz żadnych. a budżet to planował na rok 2018 PGK i nie wiem co tu ma wspólnego PiS i o jaką zagrywkę Ci chodzi.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: encore » 31-01-2019 11:03

infoludek, co wy się tak podniecacie tymi 300.000zł zwróconymi przez MOPR w 2018 roku? Podzielcie to sobie przez 12 i przez 500. Co wyjdzie? Że około 50 rodzin nie brało świadczenia, bo mieli prawo nie brać a środki miasto MUSIAŁO na to zabezpieczyć... wielka mi afera.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: infoludek » 31-01-2019 21:43

Tak mnie po prostu zastanowiła ta kwota trzystu tysięcy do z\zwrotu.Może jest, tak jak piszesz, ale też mogło być trochę inaczej, czego akurat bym się najbardziej obawiał. jeśli ktoś uprawniony tej kasy nie wziął i jest takich aż 50 osób, to znaczy że się im poprawiła sytuacja, co akurat byłoby oznaką dobrej dla nich zmiany. A dla miasta, że zmniejsza się poziom biedy. Ciekaw jestem ile środków zwracano w poprzednich latach?.

Zastanowiło mnie jeszcze coś. pani K. wnioskowała o dodatkowe środki na podwyżki dla pracowników. To akurat nie jest niczym złym, ale w tym roku nie otrzymała ich. Tu ciekawi mnie, czy tego wcześniej z nikim nie uzgadniał i tak sobie to wpisała, żeby spełnić swoją jedną z obietnic przedwyborczych?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: orange » 01-02-2019 16:36

Była Pani Prezes Janiec Zofia wzięła kredyt dla TTBS w Banku Spółdzielczym.
TTBS jednak nie miał żadnego zabezpieczenia finansowego i bank nie przydzielił drugiej transzy.
Jeśli w czerwcu 2017 roku ruszyła budowa tego bloku to na pewno kilka miesięcy wcześniej złożono wniosek o kredyt.
DLACZEGO O KŁOPOTACH Z KREDYTEM TTBS RADNI DOWIEDZIELI SIĘ DOPIERO W GRUDNIU 2018 ROKU ???
Przez 1,5 roku TTBS ukrywał problem finansowy i podnosił czynsze lokatorom?

Czy najemcy mają prawo domagać się sprzedaży tych mieszkań na zasadach rynkowych?

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: mariano » 01-02-2019 19:50

Nie, nie mogą, żeby utopić Kiełba czyli tak po katolicku, nie zobaczą kluczy przez najbliższe miesiące chyba że....i teraz zobaczymy na jakim poziomie są prawnicy dwóch starszych panów.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: mariano » 01-02-2019 19:53

Prawnik drogowcem? Bobem budowniczym ? :-) to już nawet nie jest wstyd, to jest kompromitacja. Admin celowo rozdzielilem te dwie wypowiedzi.

Chcieliście profesjonalnego urzędu. Macie. A za kilka mc zaobserwujemy tompniecia finansowe innych spółek. PR, siwizna i Rejczel. Pomysłu na miasto zero.
Ostatnio zmieniony 01-02-2019 19:56 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ