Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: L74 » 19-07-2022 10:01

I co z Panem Partyką, widział go ktoś o 5:30 nad jeziorem jak analizuje pracę przy otwarciu toalet??? Lewą czy prawą ręką, a może na zmianę w dni parzyste lewą w nieparzyste prawą, albo na odwrót. Ciężkie to zajęcie ma chłop.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

Farrow
Posty: 66
Rejestracja: 23-08-2018 11:18

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Farrow » 19-07-2022 17:21

Radny Stępak z pracą po cichu

Farrow
Posty: 66
Rejestracja: 23-08-2018 11:18

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Farrow » 16-10-2022 19:44

Kolejna praca znalazła radnego Partykę.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... lQ&paipv=0

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 06-03-2024 20:25

Niedawno na sesji Rady Miasta było pytanie o naczelnika Pawlika, który w Radzie (i nie tylko) chyba wszystkim się dobrze kojarzył. Pytanie pozostało bez odpowiedzi, ale widać, że na samej końcówce kadencji, uznano że to wciąż dobry czas na zmiany kadrowe.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska
Naczelnik Wydziału: Jolanta Hyla

Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa
Naczelnik Wydziału: Natalia Figórska - Bąk

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: pejoelka » 06-03-2024 20:30

Oooo... siędzieje się na koniec kadencji! Na marginesie - gratuluję Natalii awansu bo to chyba dotychczas najmłodsza naczelniczka w historii miasta.

olekko
Posty: 1776
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: olekko » 25-03-2024 01:11

Nie wiem od kiedy, ale zastępcą dyrektora tarnobrzeskiego WORD jest przybysz z Nowej Sarzyny, Jerzy Paul. Biedak nie uzyskał poselskiej reelekcji w ostatnich wyborach parlamentarnych (partia wiadoma) i został ulokowany u boku Kamila Kalinki (partia wiadoma).
Oddać jednak należy, że nowy pan wicedyrektor ma podobno kilkanaście lat doświadczenia w prowadzeniu ośrodka szkolenia kierowców.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 10-04-2024 18:02

Tym razem zmiana na stanowisku prezesa Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, nowym szefem zostaje Robert Kiliański.
Postać dosyć głośna w mediach przed laty.

W roku 2009 prokurator został mianowany Prokuratorem Okręgowym w Rzeszowie.
Zajmował się m.in. śledztwem w sprawie Mariusza Kamińskiego. Jak donoszą media, na 3 dni przed decydującymi wyborami prezydenckimi prokurator zamknął śledztwo za swojego podwładnego, żeby ogłosić (tuż przed drugą turą) że w sprawie zostaną postawione zarzuty byłemu szefowi CBA. Jak donoszą inne media, "w nagrodę za to" miał awansować do prokuratury apelacyjnej. Nie udało się.

Cytat z jednego z linkowanych tekstów:
Jak ustaliła Rzeczpospolita 44-letni Robert Kiliański, który rzeszowską okręgówką kieruje zaledwie od ośmiu miesięcy, miał awansować na prokuratora Prokuratury Apelacyjnej (oznacza to lepsze finanse i pewność posady) zachowując dotychczasowe stanowisko.
Rzeszowscy śledczy nie mają wątpliwości, że tak szybki awans miał być nagrodą za sprawę byłego już szefa CBA. Byli zbulwersowani, że nagradza się kogoś, kto wykonał polityczne zlecenie.
Prokurator niedługo później podał się do dymisji, zanim taką otrzymał z góry.

Parę linków:
https://www.money.pl/archiwum/wiadomosc ... 76379.html
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... kiego.html
https://nowiny24.pl/prokurator-okregowy ... ar/6088091
https://www.rp.pl/zawody-prawnicze/art7 ... rokuratora
https://tvn24.pl/polska/prokurator-na-p ... -ls3587346
https://www.money.pl/archiwum/wiadomosc ... 41262.html
https://archiwum.rp.pl/artykul/961424-D ... atora.html
https://www.newsweek.pl/polska/mial-dos ... ba/4p75n2s
https://wiadomosci.wp.pl/skonczyl-sledz ... 908078721a

Awatar użytkownika
Robi73
Posty: 105
Rejestracja: 28-10-2006 14:29

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Robi73 » 10-04-2024 18:51

Ponoć ruszyła miotła kadrowa w grupie kapitałowej Siarkopol Tarnobrzeg poleciał cały zarząd z Maślanką na czele.

George_WW
Posty: 70
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: George_WW » 10-04-2024 21:21

Robi73 pisze:
10-04-2024 18:51
Ponoć ruszyła miotła kadrowa w grupie kapitałowej Siarkopol Tarnobrzeg poleciał cały zarząd z Maślanką na czele.
Jeżeli to prawda to teraz będzie ogromna presja na Łukasza Nowaka aby potem móc ulokować całe towarzystwo z Siarkopolu w Urzędzie i spółkach podległych miastu, a do wykarmienia będzie dużo działaczy Pisowskich. Nawet z żoną Pana Kalinki która była / jest zatrudniona w Zakładach Chemicznych. Oj dopiero będzie przyrost zatrudnienia w Urzędzie

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 22-04-2024 22:38

Można powoli rozgrzewać wątek, pewnie wkrótce zrobi się tu gorąco.

djkynek
Posty: 156
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: djkynek » 23-04-2024 07:59

nr 1. out Mendykoski

zbyry
Posty: 1063
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: zbyry » 23-04-2024 09:31

@djkynek Mędrykowski ;) po mojemu to jeszcze: Wydział Organizacji i partycypacji społecznej - do likwidacji, to jest tak potrzebne, jak psu obroża z tektury; Wydział Techniczno - Inwestycyjny i Drogownictwa - naczelnik i chyba nie tylko out, choćby za PBI, za te drogi robione miesiącami, gdzie 5 chłopa tylko pracowało, dramat, za Dzików, co obrazuje zdjęcie poniżej wykonane kilka dni temu - os. Dzików, rondo robione bodajże od roku...na końcu drogi jest skrzyżowanie ze Słomki, gdzie w obrębie tarczy skrzyżowania rozpieprzyłem dętkę/oponę od roweru, gdyż asfalt sfrezowany, natomiast nie zauważyłem dołu i to o ostrych krawędziach. Jeszcze tam pewnie będzie gdzie nie gdzie będzie miotła czyściła :)
Załączniki
1.jpg
1.jpg (80.59 KiB) Przejrzano 1501 razy

Boski
Posty: 59
Rejestracja: 23-09-2020 14:09

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Boski » 23-04-2024 10:23

RDM i [......] G#sztyła out ...... za iluzoryczne naprawy dróg istniejących ...za "nowoczesne" technologie łatania dziur poprzez przyklepanie gumiakiem.

zbyry
Posty: 1063
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: zbyry » 23-04-2024 11:19

Oo to widzę, że od ponad 10 lat technologia się nie zmieniła...bo jakieś 10 -12 lat temu jadę i przy kapliczce Matki Bożej jak się skręca do WORD-u stali z RDM i łopatami klepali w ciepły asfalt i łatali dziury a jeszcze był deszcz :D O matko i córko...

Boski
Posty: 59
Rejestracja: 23-09-2020 14:09

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Boski » 23-04-2024 11:55

zbyry pisze:
23-04-2024 11:19
Oo to widzę, że od ponad 10 lat technologia się nie zmieniła...
Ja kiedyś "za Kiełba na stołku" widziałem jak malują konstrukcję stalową majestatycznych tarnobrzeskich kibli na Piłsudskiego.

Chyba to była innowacyjna technologia utwardzania powłoki malarskiej wodą.

Bo Tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg.

zbyry
Posty: 1063
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: zbyry » 23-04-2024 12:59

Sam widzisz jaką spółką jest RDM od wielu, wielu lat. Wystarczy przeczytać audyt udostępniony tu na forum i poprzez dr Mikruta. Przeczytałem go i streściłem na tarnobrzeg.info. Jakby nie patrzeć na ten audyt, największe zaniedbania zaczęły się od 2018 roku. Natomiast pamiętam, jak rok temu i dwa lata temu jedzie pracownik RDM (nic nie mam do pracowników, żeby była jasność, robią jak mogą i czym mogą w oparciu o dostępny sprzęt i środki, oni sami tego nie przeskoczą) takim małym traktorkiem i jedną ręką kieruje a w drugiej lanca od opryskiwacza i jedzie chwasty wzdłuż Warszawskiej (droga dla rowerów). Cóż.

pewnyswego
Posty: 144
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: pewnyswego » 23-04-2024 21:24

zbyry pisze:
23-04-2024 09:31
@djkynek Mędrykowski ;) po mojemu to jeszcze: Wydział Organizacji i partycypacji społecznej - do likwidacji, to jest tak potrzebne, jak psu obroża z tektury; Wydział Techniczno - Inwestycyjny i Drogownictwa - naczelnik i chyba nie tylko out, choćby za PBI, za te drogi robione miesiącami, gdzie 5 chłopa tylko pracowało, dramat, za Dzików, co obrazuje zdjęcie poniżej wykonane kilka dni temu - os. Dzików, rondo robione bodajże od roku...na końcu drogi jest skrzyżowanie ze Słomki, gdzie w obrębie tarczy skrzyżowania rozpieprzyłem dętkę/oponę od roweru, gdyż asfalt sfrezowany, natomiast nie zauważyłem dołu i to o ostrych krawędziach. Jeszcze tam pewnie będzie gdzie nie gdzie będzie miotła czyściła :)
Coo jak Mendrykowski po twojemu to jeszcze to zabieraj sobie go do swojej firmy ( jeśli ją masz) z moich obserwacji po wypowiedziach tegoż niedoszłego radnego x 2 bo dwa razy ze świetnej cudownej, najlepszej listy się nie dostał. Jest to człowiek narcyz, zakochany sam w sobie, wszechwiedzący o wszystkim i na wszystko i oczywiście nie mylący sie nic a nic. To skrót moich spostrzeżeń oglądając czy to walkę lokatorów TTBS czy to wypowiedzi jego w radio Leliwa i w sumie można by tak wymieniać. Wg mnie jest on jedynym z głównych architektów PORAŻKI Bożka w wyborach. A to że Nowak wymieni wszystkich to rzecz normalna bo każdy szef chce mieć w koło siebie zaufanych pracowników. Zresztą mieszkańcy dali temu wyraz w wyborach. Ja na miejscu Nowaka grzebał bym dalej tzn procz oczywistej oczywistości TTBS I RDM to również MOPR jak i MOSIR

zbyry
Posty: 1063
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: zbyry » 23-04-2024 23:54

@pewnyswego ale, że o co chodzi? Ja tylko poprawiłem pisownię nazwiska :)

szikaka
Posty: 102
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: szikaka » 24-04-2024 19:16

pewnyswego pisze:
23-04-2024 21:24
zbyry pisze:
23-04-2024 09:31
@djkynek Mędrykowski ;) po mojemu to jeszcze: Wydział Organizacji i partycypacji społecznej - do likwidacji, to jest tak potrzebne, jak psu obroża z tektury; Wydział Techniczno - Inwestycyjny i Drogownictwa - naczelnik i chyba nie tylko out, choćby za PBI, za te drogi robione miesiącami, gdzie 5 chłopa tylko pracowało, dramat, za Dzików, co obrazuje zdjęcie poniżej wykonane kilka dni temu - os. Dzików, rondo robione bodajże od roku...na końcu drogi jest skrzyżowanie ze Słomki, gdzie w obrębie tarczy skrzyżowania rozpieprzyłem dętkę/oponę od roweru, gdyż asfalt sfrezowany, natomiast nie zauważyłem dołu i to o ostrych krawędziach. Jeszcze tam pewnie będzie gdzie nie gdzie będzie miotła czyściła :)
Coo jak Mendrykowski po twojemu to jeszcze to zabieraj sobie go do swojej firmy ( jeśli ją masz) z moich obserwacji po wypowiedziach tegoż niedoszłego radnego x 2 bo dwa razy ze świetnej cudownej, najlepszej listy się nie dostał. Jest to człowiek narcyz, zakochany sam w sobie, wszechwiedzący o wszystkim i na wszystko i oczywiście nie mylący sie nic a nic. To skrót moich spostrzeżeń oglądając czy to walkę lokatorów TTBS czy to wypowiedzi jego w radio Leliwa i w sumie można by tak wymieniać. Wg mnie jest on jedynym z głównych architektów PORAŻKI Bożka w wyborach. A to że Nowak wymieni wszystkich to rzecz normalna bo każdy szef chce mieć w koło siebie zaufanych pracowników. Zresztą mieszkańcy dali temu wyraz w wyborach. Ja na miejscu Nowaka grzebał bym dalej tzn procz oczywistej oczywistości TTBS I RDM to również MOPR jak i MOSIR
Wystarczy przegladnac rumiane twarze, z dnia wyborow w sztabie DB i wiadomo juz kto powinien poleciec 😏

idoltare
Posty: 3
Rejestracja: 24-04-2024 19:40

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: idoltare » 24-04-2024 20:09

Mam nadzieję, że:
- nie będzie więcej rond z asfaltowymi obrzeżami
- podczas dużych opadów śniegu nowy prezes TTBS wzorem jeszcze obecnego wsiądzie na traktorek i będzie brał aktywny udział w akcji zimowej.
- inwestycje nie będą rozwlekane na okres 1,5 roku a przetargi będą opiewać na terminy adekwatne do przedmiotów prac
- wszystko co zostało rozpoczęte zostanie zakończone
- nikt nie będzie musiał się prosić o środki np. poniżej 5 tysięcy złotych na osiedlową piaskownicę
- wnioski o dofinansowania możliwe do uzyskania będą składane częściej i kompletniej niż ostatnio
- konsultacje z mieszkańcami będą przed a nie po ostatecznych wersjach projektów budowlanych czy architektonicznych
- powstanie droga opaskowa wokół zalewu
- młodość pokaże werwę i energię.

ODPOWIEDZ