Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Dział forum z komentarzami do aktualności
zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: zbyry » 10-11-2019 14:33

Teraz zgodnie z prawem, pójdzie do Zakładu Karnego, jak dostanie tzw bilet. A dostanie go na pewno. Zostanie odwołany z wszelkich funkcji, na mocy prawa, zaś na jego miejsce zostanie powołany inny radny lub radna, czyli osoba, która w następnej kolejności po radnym uzyskała najwięcej liczby głosów. Już nic nie wymyśli.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 28-02-2020 17:40

Nie ma dwóch identycznych sytuacji, ale porównywać można.
W pierwszej instancji były senator Józef Pinior został skazany na 1,5 roku więzienia za przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 40.000 zł. Sprawa podobna, chyba też dotyczyła planów zagospodarowania. Linia obrony dokładnie taka sama - to nie łapówka, ale pożyczka.

Były nagrania, ale też przelewy. W przeciwieństwie do naszego przypadku skazani zostali również wręczający łapówkę biznesmeni i asystent.

A skoro już jesteśmy w tym wątku, to GK już wrócił na tę stronę muru?

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: olsen* » 28-02-2020 21:37

Przeczytałem -i czekam na kalumnie , wyzwiska ,brudne słowa itp. w stosunku do mojej osoby, teraz napiszę, uważam, ja uważam, że Prezydent Kiełb był jednym z lepszych zapowiadających się prezydentów tego miasta, widocznie komuś się to bardzo nie podobało, prześledziłem trochę makulaturę o której już wszyscy zapomnieli i doszedłem do wniosku że przez własną głupotę dał się wciągnąć w łapówkę, byli sprytniejsi od niego wykorzystali jego młodość i naiwność, dodam iż dziś wiele osób którzy go wtedy popierali i w kampanii i prezydenturze, dziś są wiernymi nowych panów i poniekąd partii z którymi do owego czasu nie mieli nic wspólnego, trochę wstyd że prawie wszyscy się od niego odwrócili, a wtedy dali by sobie ,,rękę'' odciąć zresztą nie tylko rękę! tak czy owak ja swoje napisałem a co do wyroku i odsiadki nie napiszę nic bo sępy by się zleciały! pozdrawiam

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 28-02-2020 21:48

Pewnie wielu ludzi ma podobne odczucia.
Czy gorzej "na mieście" ma GK czy DK? Nie zdziwiłbym się, gdyby ten drugi spotykał się z większym ostracyzmem czy nieufnością.
Parę razy o tym wspominałem, ale z dotychczasowych prezydentów na konferencjach zawsze mi się najlepiej słuchało GK. Mówił krótko i na temat, bynajmniej nie na swój temat. Obecnie naprawdę mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: olsen* » 28-02-2020 22:38

admin pisze:
28-02-2020 21:48
Pewnie wielu ludzi ma podobne odczucia.
Czy gorzej "na mieście" ma GK czy DK? Nie zdziwiłbym się, gdyby ten drugi spotykał się z większym ostracyzmem czy nieufnością.
Parę razy o tym wspominałem, ale z dotychczasowych prezydentów na konferencjach zawsze mi się najlepiej słuchało GK. Mówił krótko i na temat, bynajmniej nie na swój temat. Obecnie naprawdę mi tego brakuje.
Profesjonalna, rzeczowa, bynajmniej mnie zadowalająca odpowiedz! dziękuję!

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: iv » 01-03-2020 00:32

olsen* pisze:
28-02-2020 21:37
ja uważam, że Prezydent Kiełb był jednym z lepszych zapowiadających się prezydentów tego miasta, [...]
wykorzystali jego młodość i naiwność,
Nie wiem, co masz na myśli pisząc „lepszych zapowiadających się”. Aresztowano go w ostatnim roku kadencji, więc miał czas się „zapowiedzieć”. Istotnych zmian w mieście nie zauważyłam. A że być może w kwestii rezultatów zamienił stryjek…

Wykorzystano jego młodość”??? No nie przesadzajmy, człowiek po czterdziestce już powinien wiedzieć, co jest zabronione. Poprzednik był chyba jeszcze młodszy.
Zresztą, nie ma o czym/kim mówić. Jego czyn go dyskwalifikuje i tyle.
olsen* pisze:
28-02-2020 21:37
trochę wstyd że prawie wszyscy się od niego odwrócili, a wtedy dali by sobie ,,rękę'' odciąć zresztą nie tylko rękę!
Może po prostu ludzie się rozczarowali. Większość jednak nie chce mieć prezydenta-łapówkarza. Nawet jeśli ładnie mówi.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: karas » 01-03-2020 10:08

Może i dobrze się go słuchało na konferencjach, ale efektów to przez prawie cztery lata wielkich nie było. Dodatkowo tak jak pisze iv łapka wyciągnięta po pieniądze nie powinna mieć miejsca i nie dziwmy się, że nikt go po ramieniu nie klepie.
admin pisze: Były nagrania, ale też przelewy. W przeciwieństwie do naszego przypadku skazani zostali również wręczający łapówkę biznesmeni i asystent.
Myślę, że wręczenie łapówki, a kontrolowane wręczenie łapówki to dwie różne sytuacje.
Karaś

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: encore » 01-03-2020 11:47

No właśnie subtelna różnica. Pytanie kto to kontrolował, kto inicjował i na czyje polecenie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 01-03-2020 14:18

karas pisze:
01-03-2020 10:08
Myślę, że wręczenie łapówki, a kontrolowane wręczenie łapówki to dwie różne sytuacje.
Nie, no jasne. Od strony dającego różni się wiele, ale od biorącego możemy porównywać. Patrząc na kwoty, co było do załatwienia i wyroki, ten "nasz" nie jest ani rażąco niski, ani rażąco wysoki.

George_WW
Posty: 67
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: George_WW » 01-03-2020 14:29

Adminie jako że jesteś czołowym, forumowym malkontentem i przedstawicielem "marudy" tarnobrzeskiej chyba nie sądzisz że od samych konferencji miasto się zmieni ?
W ogóle jest coś co by Ciebie zadowoliło. Broń Panie Boże że bronie obecnego Prezydenta ale nie sposób np. docenić spokojnej rady miasta, i np. uchwalenia planu centrum gdzie można będzie wybudować galerie. Chyba nie udało się zrobić tego poprzednikom ?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 01-03-2020 14:59

Akurat w sprawie osiedla Centrum poprzedni prezydent ma wielką zasługę (jedną z jego największych?) bo załatwił w ministerstwie ściągnięcie opieki konserwatora nad zarośniętą łąką. To chyba bardziej przełomowy moment niż uchwalenie planu?

Nie jestem malkontetem ani marudą :)
Do wielu spraw podchodzę z dystansem, starając się we wszystkim dostrzegać pozytywną stronę. Jest trochę gadania dla gadania, bo co od niego zależy? Ze spraw zasadniczych: trudno żebym pochwalał podwyżki cen wody, podatków od nieruchomości, odbioru śmieci itd, które już są wysokie. Trudno żebym pochwalał jednoczesne dalsze zadłużanie miasta. Chwaliłem spłacenie zadłużenia w ZUS, ale worek z pieniędzmi przecież jest jeden i wychodzi sporo na minus. Tak, jest atmosfera spokoju, prezydent jest względem wszystkich grzeczny, ma zawsze krawat i elegancko się ubiera. To dobrze. Ale w sprawach które wydają się szczególnie istotne jak np. pomysł na edukację, dalej nic nie wiadomo. A to się wprost przekłada długoterminowo na finanse.

Jestem uzależniony od informacji, również tych lokalnych, a może szczególnie lokalnych, stąd od tych kilkunastu lat chłonę kolejne konferencje. Zdaję sobie sprawę, że od formy konferencji nic się nie zmieni, to tylko kwestia większej lub mniejszej przyjemności słuchania. Akurat GK lubiłem słuchać, to właśnie wspomniane dostrzeganie pozytywnej strony, bo przecież miastu uczynił dużą szkodę.

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: djkynek » 01-03-2020 15:21

olsen, dodaje cie /celowo z małej litery/ na liste ******* takich jak globoo

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 01-03-2020 18:03

Nie porównywałbym. Globoo to był pełen złej woli prowokator.
Drobna cenzura, powstrzymajmy się między forumowiczami.

A z prezydentem GK... pamiętajmy że dostał rekordowy wynik w wyborach na radnego, ponad 1000 głosów. Mało tego. Przypuszczam, że gdyby teraz, już po odsiadce, mógł startować, to nadal wyrobiłby przyzwoity wynik. Trudno mi to zrozumieć, ale tak jest.

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: olsen* » 02-03-2020 10:04

djkynek pisze:
01-03-2020 15:21
olsen, dodaje cie /celowo z małej litery/ na liste ******* takich jak globoo
Cóż jakoś mi to nie przeszkadza, nawet powiem że przeżyję, wydawało mi się że to forum służy w większości do wymiany informacji oraz oceny działań , a nie do słownego karania poglądu innych ,jak komuś się nie podoba moja opinia proszę mojego wpisu nie komentować bądź odnieść się do tego w sposób adekwatny (jest taka opcja), zawsze są inne tematy do generowania złości, ja wyraziłem swój pogląd, jakże się cieszę że ktoś odpisał tak skromie, z wyrazami szacunku! pozdrawiam! //odnośnie użytkownika globoo-nie wiem kto to jest i co pisze rzadko tutaj jestem, zazwyczaj skromnie odpisuję, bądź składam zapytanie w interesującej mnie kwestii//

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 25-06-2020 19:32

Prezydent już na wolności


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 17-03-2023 16:39

Rzadko mamy taką okazję, a teraz możemy porównywać jak to się odbywa w innych przypadkach. Prezydent niedalekiego Ostrowca Świętokrzyskiego został zatrzymany przez CBA, udostępniono również ujęcia z kilku kamer jak przyjmuje 10.000 zł. Być może w formie pożyczki od PiS (bo jest od anty-PiS) na kampanię wyborczą. W sumie zarzuca mu się przyjęcie 40.000 zł, czyli to nie jest wcale tak, że u nas obowiązują bardzo niskie stawki, bo u nas było 5 lat temu.

Co ciekawe zarzuty dotyczą łapówki za zatrudnienie w edukacji. A mówią, że nie ma chętnych i to taka źle wynagradzana i niewdzięczna praca, a tu łapówki trzeba wręczać (żartuję).

Różnica jest jeszcze taka, że sąd zdecydował, że prezydenta OŚ można tymczasem wypuścić z aresztu, bo zgromadzono w śledztwie dobry materiał dowodowy.

Inna sprawa, że prezydent Ostrowca uczestniczy w karuzeli dodatkowych fuch z innymi samorządowcami spod tego samego szyldu politycznego, o czym niedawno pisała Interia. Ale o ile wydaje się to etycznie jasne do oceny, to wcale nie musi być zakazane:

https://wydarzenia.interia.pl/wielkopol ... Id,6646832

ODPOWIEDZ