Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Dział forum z komentarzami do aktualności
vulpis
Posty: 6
Rejestracja: 22-10-2019 00:50

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: vulpis » 24-10-2019 17:08

Szkoda, że wszyscy zapominają o meritum całej sprawy czyli o materiale dowodowym, który jest niemal w całości utajniony. I nadal nikt nie ma zamiaru zdejmować z niego klauzuli i upubliczniać. Bezpieczeństwo państwa jest zagrożone czy osób trzecich?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 24-10-2019 17:34

orange pisze:
24-10-2019 10:25
Adminie proszę o upomnienie dla niego.
Przeszło do klasyki - nie pochwalam, ale rozumiem. Rzeczywiście niektóre Twoje wypowiedzi są tak dalekie od realiów, że wyglądają na prowokację. Staram się jednak we wszystkim dostrzegać dobre intencje.
orange pisze:
24-10-2019 09:32
Wiadomo oc w tym wszystkim chodzi.
Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb to PISowiec.
Jest dokładnie na odwrót - to jeden z najbardziej zaciętych wrogów PiSu w mieście.
Co prawda przez część kadencji współpracował z PiSem, ale później w atmosferze skandalu zerwał współpracę. Były oskarżenia i wynikające z nich kolejne przegrane procesy. GK jakiś proces w ogóle wygrał?
orange pisze:
24-10-2019 09:33
To agenci CBA doprowadzili do tego, że Prezydent Tarnobrzega popełnił przestępstwo...
Eee tam. Poza tym twierdzi, że nie popełnił :)
orange pisze:
24-10-2019 09:35
To są stalinowskie metody, które stosuje CBA.
Prowokacja.
Nie. Według oficjalnej wersji, którą potwierdziły dwie instancje sądu nie była to prowokacja, ale wymuszenie łapówki za załatwienie konkretnej sprawy.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: andriu81 » 24-10-2019 23:27

@dominik267 nie zrozumiałeś zupełnie niczego z mojej wypowiedzi. Ciągle widzisz tylko punkt,a nie widzisz całości. Inne samorządy, z większych,liczących się miast nie pozwoliłyby sobie na taką aferę ,na niszczenie wizerunku,na sadzanie do więzień ludzi funkcyjnych ,zasłużonych,doświadczonych na stanowiskach z błachego powodu ,robienie jakiejś szopki,prowokacji w świetle kamer. To sa właśnie metody stalinowskie,czyli znajdź mi człowieka,a znajdę paragraf. Patrz co się dzieje w Polsce,jakie afery,ile umoczonych prezydentow dużych miast i co? Mogliby ich wszystkich posadzić i co wtedy?destrukcja,demontaż ,chaos i tyle. Nie robią błędów tylko ci co nic nie robią.Oczywiście że łapówka zasługuje na potępienie, ale są jeszcze gorsze rzeczy za które nikt nie poszedł siedzieć,nawet rozprawy nie było,bo nawet nikt nie zgłosił,bo było jakieś wyższe dobro.
Właśnie idziemy w stronę wchodu, idealny prezydent ma być mierny,bierny ale wierny.Ma się nie narażać nikomu, nie prowadzić interesów,nie podejmowac ryzyka. Gadasz że idioci ,chorzy umysłowo głosowali na Kiełba,a to nieprawda ,bo ludzie na niego głosowali,gdyż jest kompetentnym,doświadczonym samorządowcem ,chociaż błędy też popełniał tak jak każdy inny prezydent.
Historia i tak pokaże kto miał jakie zasługi, a kto nic nie robił.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: orange » 25-10-2019 09:56

@dominik267 potwierdzam to co napisał andriu81 „robienie jakiejś szopki, prowokacji w świetle kamer. To sa właśnie metody stalinowskie
Piszesz także „chorzy umysłowo głosowali na Kiełba” ja głosowałem, ale nie jest psychicznie chory.
Grzegorz Kiełb miał najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów na radnych.
Jeśli dostał ponad 1000 głosów to tyle mamy chorych umysłowo Tarnobrzeżan?
Jeśli tak jest to będą długie kolejki w przychodniach, a w szpitalu braknie łóżek…

Potwierdzam, że łapówka zasługuje na potępienie, ale słyszymy o wielu sprawach w kraju gdzie wzięte były większe łapówki i do tej pory nie było kary więzienia dla pewnych osób.
Prezydent Kiełb popełnił błędy, każdy nasz i nie nasz Prezydent też je robi, ja, my…

Niestety nasze miasto Tarnobrzeg straciło dobre imię.
Samorząd tarnobrzeski stracił swój w miarę ułożony wizerunek. Coś się bardzo popsuło w naszej lokalnej polityce samorządowej...ludzie mogą już niezbyt pochlebnie wypowiadać się o nas, o radnych itd...oby to się odmieniło i Ktoś poprowadził w końcu nasze miasto na PLUS, a nie na stagnację.

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: L74 » 25-10-2019 10:06

Czyli według ciebie @andriu81, jeżeli społeczeństwo w Tarnobrzegu czy Mokszyszowie by zyskało na budowie galerii, to eksprezydent mógł wziąć łapówkę za zmianę planów zagospodarowania na korzyść przedsiębiorcy budującego tą galerię i wszystko byłoby w porządku, tak? Zastanawiam się jaki ty masz poziom moralny, kiedy i jak rozstrzygasz czy coś jest uczciwe czy nie? A @dominik267 myślę że, aż za dobrze cię zrozumiał, bo szczerze mówiąc nie wiem jak można myśleć w takich kategoriach jak ty @andriu81.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: orange » 25-10-2019 10:45

Policja w całej Polsce ujawniła w 21 250 przestępstw o charakterze korupcyjnym.
Aż 6203 zostały popełnione w województwie śląskim.
Najczęściej biorą lekarze.

Prezydent Grzegorz Kiełb wziął łapówkę 20 000 złotych i dostał prawie 2 lata więzienia plus koszty finansowe.
Setki lekarzy bierze łapówki bez więzienia...
Tam też pokusa załatwiania spraw na skróty bywa bardzo duża...

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: DonBeck » 25-10-2019 11:45

Zadziwiające jak dwóch zwolenników dobrej zmiany ma teraz pretensje do "reformy" sądownictwa

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: norweski_leśny » 25-10-2019 11:55

I oto mamy nową linie obrony "niewinnego" eksprezydenta. "Łapówkarstwo rozproszone" (proszę używać terminu do woli). Czyli Nasz nie jest taki zły bo wszyscy biorą.
Naprawdę ludzie nie macie żadnego oporu przed pisaniem czegoś takiego? Dla mnie nie ma znaczenia jak zakończyły się postępowania dla innych. Oszustwo jest oszustwem. Branie łapówek jest braniem łapówek. Jest to zawsze niedopuszczalne i nie ma możliwości wybielania tego. Każdą osobę, która tak pisze to umieszczam w czasach komuny, kiedy wszystko było wspólne. Więc skoro inni brali (np. materiały z budowy znikały w ogromnych ilościach, części zamienne z zakładów itd.) to ja też będę brał bo jestem przedsiębiorczy i umiem o siebie zadbać. Otóż nie. Jesteś zwykłym złodziejem.
Może mam za mocny kręgosłup moralny ale nie wyobrażam sobie wynieść czegoś z pracy albo załatwić coś za łapówkę! I wydaje się mi, że to jest normalne a nie akceptowanie robienia "czegoś" za dodatkową opłatą.
Co do zasady kary za takie postępowanie powinny być wysokie i odstraszające w każdym przypadku. Ale tu trzeba zmienić mentalność sędziów aby również nie bawili się w "Łapówkarstwo rozproszone".

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: dominik267 » 25-10-2019 13:30

@Orange Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ale to w obecnych czasach plaga więc nie będę się nad tym pochylał.
Druga sprawa to fakt, że przy twojej retoryce i naciąganiu faktów pod swoje tezy nie da się i nie ma sensu z tobą żadnej dyskusji prowadzić.
Brzydzi mnie sytuacja w której ktoś tak zaciekle broni czyny które są poparte wyrokiem i dowodami (w tym wypadku częściowo utajnionymi).

To co piszesz jest tak samo obrzydliwe jak komentarze wiernych w tej sprawie:
"Przed sądem w Zgorzelcu zgromadziły się osoby wspierające pokrzywdzone i ich rodziny, ale również parafianie z Ruszowa, z ust których można było usłyszeć, że to nie prokuratura czy sąd są od sądzenia księdza, a Bóg."
https://gazetawroclawska.pl/ruszyl-proc ... 1-14531655

Z takim myśleniem a w zasadzie z brakiem myślenia nigdy w tym kraju nie będzie dobrze.
Nie można uogólniać bo jest to często krzywdzące dla osób postronnych, nie można dla wiary, że jest inaczej odrzucać niezbitych dowodów i przede wszystkim nie można mówić, że nie było przestępstwa w sytuacji gdy akurat sprawcą jest ktoś nam bliski czy nam dobrze znany.
Oczywiście ktoś może mi zarzucić brak wstrzemięźliwości ale chcę zaznaczyć, że traktuje w moim wywodzie o sytuacjach o niezbitych dowodach.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: andriu81 » 25-10-2019 23:47

@L74, nie wiem na jaki cel miały pójść te pieniądze,czy na pewno do kieszeni? Nie wiem czy budowa galerii miałaby jakikolwiek sens w tej lokalizacji ,bo uważam że powinnna stanąć w Machowie lub Nagnajowie a nie w Morzyszowie,ale wracając do tematu, sprawa powinnna być ujawniona w trakcie kampanii wyborczej ,a nie w trakcie urzędowania prezydenta ,po to aby nie naruszyć interesu całego miasta. Mój poziom moralny jest taki że nic nikomu nie ukradłem,ani nie naruszyłem prawa i ani nie pełnię funkcji publicznej. Ja myślę w kategoriach wielkomiejskich ,podczas gdy dla większości z was Tarnobrzeg to takie małe tysięczne miasteczko ,gdzie nic się nie dzieje i które nie ma innych spraw jak zajmowanie się rozprawą prezydenta, a ten zamiast pracować siedział w areszcie, a dokoła zapanował chaos, wiele spraw nie zostało załatwionych lub źle załatwionych.
Reforma w CBA również nie odbyła się za rządów PiS. Był proces, była wina i wystarczy.Po co ten zakaz pełnienia funkcji na 6 lat, po co te 1,5 roku więzienia?Po co to i za co to?

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: miniMe » 28-10-2019 12:25

To straszne jak ludzie relatywizują przestępstwa. Od momentu aresztowania Kiełba na forach latają komentarze w stylu: "a co to jest 20 tys.? inni kradną więcej"; "inni robią gorsze rzeczy i chodzą wolni" itp. Jestem bardzo ciekaw, czy jak ktoś tym ludziom ukradnie 100 zł z portfela, to powiedzą "inni kradną więcej, niech idzie w pokoju" czy raczej będą gonić go z krzykiem "łapaj złodzieja!". Odpowiedź jest dla mnie raczej oczywista, a przecież 100 zł to nic w porównaniu z 20000.
Na NW24 komentarze są z grubsza anonimowe, ale tutaj uderzyło mnie, że podobne komentarze płyną od zajadłych zwolenników niestety znowu nam panującej partii. Czy to cecha wyborców tej opcji politycznej? Wydaje mi się, że głosując na pis trzeba umieć stłumić w sobie poczucie elementarnej uczciwości i wykształcić umiejętność przymykania oka na oszustwa, przestępstwa, machlojki - o ile nie dotykają tego wyborcy osobiście, albo takie przymknięcie oka da im doraźne korzyści (kasa+).
Orange, jak zwykle napełniony świętą mądrością, pisze o metodach stalinowskich itp. Otóż prowokacja do dłuższego czasu jest dozwoloną metodą wykrywania i przeciwdziałania korupcji. Twoi idole z pis/CBA (z imć Kamińskim na czele) już dawno pokazali, że tę metodę kochają (sprawa pani Marczuk-Pazury; sprawa posłanki PO, której nazwiska nie pamiętam; próba wrobienia Leppera). Gdyby CBA w sprawie Kiełba postąpiło niezgodnie z prawem, sąd by takich dowodów nie dopuścił, a przecież ani przeze chwilę legalność akcji nie była podważana przez obronę (przynajmniej takie informacje nie przedostały się do opinii publicznej).
Orange - jako katolik (a na głęboka wiarę wskazują Twoje - mam nadzieję szczere - wypowiedzi na tym forum) powinieneś potępiać przestępstwo w każdej postaci. Kiełb jest przestępcą, człowiekiem bez kręgosłupa moralnego (nie opieram się w tej opinii tylko na sprawie łapówki, ale wcześniejszym jego postępowaniu i tzw. całokształcie). Czy katolik może z czystym sumieniem popierać i bronic kogoś takiego? Nie wierzysz sądom? A jakie masz podstawy? Byłeś w biurze za paprotką i lepiej wiesz co się stało? Trzeba się było ujawnić wcześniej i zeznawać jako świadek obrony. Jeżeli będziemy podważać wszelkie wyroki (to też skądinąd bardzo charakterystyczne dla obecnej władzy - niezłe masz wzorce), to na czym się oprzemy? Na sile? to już prosta droga do wojny domowej.
Andriu81 - Twoim zdaniem powinniśmy zostawić Kiełba na stanowisku, po tym jak przyjął w urzędzie łapówkę, w imię kontynuacji władzy i " niemącenia wody"? Ja uważam wręcz przeciwnie. Kiełb okazał się osobą nieuczciwą i nie powinien w żadnym wypadku mieć jakiejkolwiek władzy, aby jej dalej nieuczciwie nie wykorzystywać. nie wyobrażam sobie jak można chcieć mieć łapówkarza za prezydenta choćby przez 1 dzień! Piszesz, że innym samorządowcom też można coś udowodnić. jeśli tak, to wszyscy powinni siedzieć!
A już prawdziwym sprawdzianem uczciwości wyborców tarnobrzeskich były wybory samorządowe. najwyższy wynik dla łapówkarza w ramach manifestacji wiary jego uczciwość (mam nadzieję, że Wam teraz chociaż głupio). i jeszcze ten fikołek na końcu w postaci uczynienia go szefem komisji rewizyjnej!?!??! Łapówkarz na straży uczciwości! Niebywałe. Bardzo dobrze, że stracił miejsce w RM automatycznie, bo w przeciwnym przypadku znowu znalazłby jakichś głęboko wierzących (w jego przemianę oczywiście) obrońców i dopiero byłby wstyd - przestępca w radzie.

Piszecie też (wyobrażam sobie jak szklą Wam się przy tym oczy), że biedne dzieci będą musiały oglądać ojca zza krat. Nie zrozumcie mnie źle - nie mam nic do dzieci - niech żyją sobie w spokoju i oby ta sytuacja jak najmniej je dotknęła, ale to że ich ojciec okazał się przestępcą jest tylko jego winą - nie CBA, czy sądu. Powinien przywołać sobie przed oczy obraz swoich zapłakanych, zawstydzonych dzieci w momencie jak wyciągał rękę po łapówkę. Może by ją cofnął... Chociaż biorąc pod uwagę powszechnie znane fakty z jego życia (opuszczenie rodziny, wyprowadzenie się do kochanki itp.), można wątpić czy rodzina stanowi dla niego pierwszy priorytet.

Przypomina mi to ostatnią sytuację z byłym (na szczęście) posłem Zawiszą. Kolejny prezentujący osobliwy odłam prawicowo-katolickiej moralności. Też tłumaczył, że jechał gdzieś w "stanie wyższej konieczności" jako "jedyny żywiciel rodziny". Tylko nie pomyślał o tym, że jest jedynym żywicielem rodziny jak wcześniej tracił prawko po pijaku. Żenada.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: miniMe » 28-10-2019 12:28

....a już porównanie kiełba do ks. Jerzego Popiełuszki, to dla mnie wręcz bluźnierstwo - idź orange i spytaj swojego księdza czy tak się godzi.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: orange » 28-10-2019 14:11

"Słowo, którego nie wypowiesz, jest twoim niewolnikiem; to, które wypowiedziałeś, staje się twoim panem"

Nie bronię łapówkarstwa, lecz bronię imienia miasta…większość pisze jaki to zły ten Prezydent Grzegorz Kiełb, a przecież otrzymał większość naszych głosów, więc teraz wszyscy go wytykają, odwracają się tyłem do niego…współczuję takiego wychowania, które przecież z rodziny pochodzi…

Nie bronię oszustwa, lecz bronię godności każdego człowieka.
Nie czujecie się źle jeśli wytykacie komuś błędy, a swoich nie widzicie?

Nie mówię, że nie było przestępstwa, mówię, że każdy z nas robi błędy.
Są one większe lub mniejsze, ale są.
Za większe idzie się np. do więzienia (jak Prezydent), ale trochę dobrego słowa można o nim też powiedzieć…żyliśmy z nim w jednym miasteczku, osiedlu, bloku…
Dlaczego od razu go osądzamy, że taki już zostanie, a nie dajemy szansy na odmianę.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: orange » 28-10-2019 14:44

miniME piszesz "a już porównanie kiełba do ks. Jerzego Popiełuszki.."

Czepiasz się jak rzep psiego ogona. Chodzi o to, że Ksiądz Jerzy Popiełuszko był wiele razy przesłuchiwany.
Po którymś takim zdarzeniu w mieszkaniu księdza zarządzono rewizję (znaną później jako „prowokacja na Chłodnej”).
Przed domem czekali na księdza dziennikarze telewizyjni.
Funkcjonariusze SB wkroczyli jako pierwsi, bez wahania otwierając różne skrytki.
Ujawniono między innymi granaty łzawiące, naboje do pistoletu maszynowego, różne materiały wybuchowe, farby drukarskie - TO WSZYSTKO PODRZUCONE PRZEZ ESBEKÓW.

Tak działały rządy komunistyczne w naszej Polsce.
Mam nadzieję, że takie czasy nie wrócą...

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: miniMe » 28-10-2019 15:49

orange pisze:
28-10-2019 14:11
"Słowo, którego nie wypowiesz, jest twoim niewolnikiem; to, które wypowiedziałeś, staje się twoim panem"

Nie bronię łapówkarstwa, lecz bronię imienia miasta…większość pisze jaki to zły ten Prezydent Grzegorz Kiełb, a przecież otrzymał większość naszych głosów, więc teraz wszyscy go wytykają, odwracają się tyłem do niego…współczuję takiego wychowania, które przecież z rodziny pochodzi…
Miał większość naszych głosów, ale nasze zaufanie zawiódł (ja też na niego wtedy głosowałem). On odwrócił się od wyborców (bo przecież w programie wyborczym nie miał łapówkarstwa) to wyborcy odwracają się od niego. Popełnił przestępstwo umyślne w trakcie i w związku z pełnieniem obowiązków prezydenta! Można byłoby mu wybaczać i współczuć jakby nieumyślnie potrącił kogoś na pasach, ale nie po tym co zrobił dla własnego zysku. Mam nadzieję, że wychowania współczujesz Kiełbowi - w jakim domu wychowuje się łapówkarza?
orange pisze:
28-10-2019 14:11
Nie bronię oszustwa, lecz bronię godności każdego człowieka.
Nie czujecie się źle jeśli wytykacie komuś błędy, a swoich nie widzicie?
Godność swoją Kiełb schował głęboko do kieszeni biorąc łapówkę. Jak popełnię błąd takiego kalibru, poniosę karę i nie będę szukał współczucia ani wsparcia.
orange pisze:
28-10-2019 14:11
Nie mówię, że nie było przestępstwa, mówię, że każdy z nas robi błędy.
Są one większe lub mniejsze, ale są.
Za większe idzie się np. do więzienia (jak Prezydent), ale trochę dobrego słowa można o nim też powiedzieć…żyliśmy z nim w jednym miasteczku, osiedlu, bloku…
Dlaczego od razu go osądzamy, że taki już zostanie, a nie dajemy szansy na odmianę.
Nie da sie o nim powiedzieć dobrego słowa w kontekście jego prezydentury i tego jak się skończyła. Jeżeli go znałeś/aś osobiście i np. pomógł ci wnieść fortepian na 4 piętro, to napisz to, a nie współczujesz mu, że idzie siedzieć za coś co zrobił i zostało mu udowodnione.

Niech idzie siedzieć i już. Jak odsiedzi i się zmieni (nikt nie mówi że nie może), to niech sobie żyje jak każdy normalny człowiek. Jak mu minie zakaz pełnienia funkcji nałożony przez sąd, to niech nawet startuje w wyborach. Ilość głosów pokaże czy wyborcy uwierzą w przemianę.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: miniMe » 28-10-2019 15:55

orange pisze:
28-10-2019 14:44
miniME piszesz "a już porównanie kiełba do ks. Jerzego Popiełuszki.."

Czepiasz się jak rzep psiego ogona. Chodzi o to, że Ksiądz Jerzy Popiełuszko był wiele razy przesłuchiwany.
Po którymś takim zdarzeniu w mieszkaniu księdza zarządzono rewizję (znaną później jako „prowokacja na Chłodnej”).
Przed domem czekali na księdza dziennikarze telewizyjni.
Funkcjonariusze SB wkroczyli jako pierwsi, bez wahania otwierając różne skrytki.
Ujawniono między innymi granaty łzawiące, naboje do pistoletu maszynowego, różne materiały wybuchowe, farby drukarskie - TO WSZYSTKO PODRZUCONE PRZEZ ESBEKÓW.

Tak działały rządy komunistyczne w naszej Polsce.
Mam nadzieję, że takie czasy nie wrócą...
Ks. Popiełuszko przeciwstawiał swoją uczciwość i dobro zbrodniczej władzy, która nie mogąc go zniszczyć w końcu go zabiła.
Kiełb swoją nieuczciwością naraził się na zasłużone konsekwencje ze strony wymiaru sprawiedliwości. Nikt mu nic nie podrzucał. Chyba musieliby go uśpić ciepłym mlekiem z miodem, żeby podrzucić mu trochę do biurka, trochę do kieszeni maynarki...

Jeżeli widzisz tu jakieś podobieństwo, to ja nie wiem jak z Tobą rozmawiać. I naprawdę uważam, że obrażasz pamięć ks. Popiełuszki przywołując jego historię w kontekście skazanego przestępcy.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: orange » 28-10-2019 16:01

miniMe "Ks. Popiełuszko przeciwstawiał swoją uczciwość i dobro zbrodniczej władzy"
Zgadzam się z tym na 100%.

Chodziło mi oto, że radny Dariusz dał Prezydentowi 20 000 złotych, a potem szybko wyszedł z biura, aby mogli wejść pracownicy CBA.
Było to umówione.

Takie jest podobieństwo:
-podrzucenie granatów, naboi, materiałów wybuchowych i - wejście SB,
-wręczenie łapówki z nagraniem i - wejście CBA.
...trochę podobne działanie...

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: miniMe » 28-10-2019 16:26

orange pisze:
28-10-2019 16:01
miniMe "Ks. Popiełuszko przeciwstawiał swoją uczciwość i dobro zbrodniczej władzy"
Zgadzam się z tym na 100%.

Chodziło mi oto, że radny Dariusz dał Prezydentowi 20 000 złotych, a potem szybko wyszedł z biura, aby mogli wejść pracownicy CBA.
Było to umówione.

Takie jest podobieństwo:
-podrzucenie granatów, naboi, materiałów wybuchowych i - wejście SB,
-wręczenie łapówki z nagraniem i - wejście CBA.
...trochę podobne działanie...
Przecieram oczy ze zdumienia. Ty tak naprawdę czy już przekomarzasz się dla jaj?
Podobnie to by było, jakby Kołek przyszedł o 6 rano i podrzucił Kiełbowi pieniądze do biura, a CBA wpadłoby w momencie jak Kiełb przyszedł do biura i znalazło kasę. Tu tak nie było. Kiełb tej kasy żądał. Mógł ją dostać bez CBA i nigdy byśmy o sprawie nie usłyszeli, a on byłby bogatszy o 20000 (albo i więcej, bo była gdzieś tam mowa o transzach). Ale dostał ją w ramach prowokacji. I BARDZO DOBRZE. Następnym razem każdy skorumpowany polityk zastanowi się 2 albo i 3 razy zanim zażąda łapówki w obawie przed prowokacją. To taka profilaktyka. Jakby był uczciwy i łapówki by nie oczekiwał, to by kasy nie wziął tylko powiedziałby "Co mi tu przynosisz? Ja nie biorę łapówek". Wszystko by się nagrało i Kiełb mógłby dumnie opowiadać jak się nie dał, bo jest kryształowy.
A Ciebie to tak po ludzku nie wkurza, że Ty musisz pracować na 20000 kilka miesięcy (zakładam w ciemno jakiś etat, ale mogę się oczywiście mylić), a ten dupek chciał wydrzeć kasę nie robiąc nic (w sensie nakładu pracy) tylko wykorzystując swoją pozycję (za bycie na której i tak co miesiąc inkasował kilkanaście tys. pensji? Nie mogę tego zrozumieć. Ja uważam, że jakbym bronił tego, co zrobił skazany przestępca, to źle świadczyłoby o mojej uczciwości...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 29-10-2019 17:56

Mamy sytuację, którą już wielu porównuje.
Burmistrz dzielnicy Włochy został zatrzymany przez CBA na gorącym uczynku przyjmowania 200.000 zł łapówki za decyzje i wsparcie budowlane. Zatrzymano również wręczającego łapówkę. Jest jednak sporo różnic:
- doszło zero na końcu, bo stawki warszawskie
- sugeruje się, że to była transza, a nie całość, a spraw może być więcej
- wręczający nie zgłosił się do CBA, zatem zatrzymano obydwu
- zatrzymany nie twierdzi, że przyjmował w ten sposób pożyczkę na wybory, której jeszcze nie zdążył zarejestrować. Ale może taka właśnie będzie linia obrony?
- zachowano większą ostrożność, bo wręczenie nie odbywało się w gabinecie w urzędzie

Ciekawe jakie będą wyroki.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 225
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Zielony » 09-11-2019 19:05

Jest wyrok prawomocny i co teraz? Obecnie GK pełni funkcje których nie będzie mógł pełnić. Czy coś się ruszyło w tym temacie, czy dalej GK wymyśla rymowanki?

ODPOWIEDZ