Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Dział forum z komentarzami do aktualności
Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: Sarmato » 12-03-2018 22:36

"Mariano to już chyba tylko Partia Przyjaciół Piwa ci zostaje albo Unia Napojów Wyskokowych!



Edytowany przez Sarmato o 12-03-2018 - 21:37. "
Ostatnio zmieniony 12-03-2018 22:36 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: mariano » 12-03-2018 23:00

"Sarmato - głodnemu chleb na myśli? :) PPP swoją drogą miała bardzo ciekawy program polityczny i gospodarczy. Co do mnie - UPR."
Ostatnio zmieniony 12-03-2018 23:00 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: admin » 13-03-2018 00:26

"Ostatki po UPR zostały wchłonięte najpierw przez Ruch Narodowy, a później pośrednio przez Kukiz15. Dzięki temu uzyskano co prawda mandat poselski dla prezesa, ale partia chyba rozpływa się coraz bardziej."
Ostatnio zmieniony 13-03-2018 00:26 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

yokosixstassi
Posty: 41
Rejestracja: 19-08-2010 19:51

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: yokosixstassi » 15-03-2018 11:05

"Powinniśmy się cieszyć z tego, że pan KK objął to stanowisko. Przecież był dyrektorem WORD-U a jak wiemy, kto w WORDZIE pracuje jest najlepszy.
Dyrektor Sagatowska - Senatorka
Dyrektor Nadbereżny ( prywatnie zięć Pani Sagatowskiej ) - Prezydent St Woli
Wice Dyrektor Weber - Poseł
Ktoś od Szkół Jazdy Pan Piątek - Wójt Gminy Mielec
Dyrektor Kalinka - wszystko przed nim.
I to jest Dobra zmiana a ludziom ( niektórym)żyje się lepiej ...
Ktoś może jeszcze coś do listy transferowej dopisać ?"
Ostatnio zmieniony 15-03-2018 11:05 przez yokosixstassi, łącznie zmieniany 1 raz.

TROTSKY
Posty: 106
Rejestracja: 02-08-2006 17:27

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: TROTSKY » 15-03-2018 16:44

"
Admin pisze:To wieloletni dyrektor LO i obecny przewodniczący RM.
Startował z listy... PSL, ale jako bezpartyjny. Ma szanse na szerokie poparcie, a pomysły... Nie wiem, nie dotarło. W kampanii się wymyśli.
Od pomysłu do realizacji jest długa droga. Pan Bożek miał szansę wykazać się jako dyrektor liceum i szansę skutecznie zaprzepaścił. Jeżeli ktoś może wskazać, czym się wykazał, niech się podzieli informacją.
Dlatego też myślę, że jako Prezydent też niewiele zrobi dla miasta. I nie tylko on, Tarnobrzeg potrzebuje człowieka na miarę Ferenca i czasu dla niego. W ciągu jednej kadencji nie wyciągnie się miasta z tak głębokiej zapaści."
Ostatnio zmieniony 15-03-2018 16:44 przez TROTSKY, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: mariano » 15-03-2018 18:37

"Z tym Nadbereznym to żeś mnie zaskoczył. Nie wiedziałem, że to jej zięć :-) kiedys bylo, że zostaje w rodzinie a teraz w Partii :-)"
Ostatnio zmieniony 15-03-2018 18:37 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: olsen » 15-03-2018 20:54

"Ludziska ja juz po tych wpisach zgłupiałem -powiązania rodzinne,powiązania partyjne,kolesiostwo,chęć zdobycia władzy na karku innych do czego to doprowadzi? szkoda tylko że to odbywa się kosztem mieszkańcow bo oni już chyba całkiem zgłupieli jak słyszę na ulicy on to dopiero wyprowadzi miasto na prostą ,albo ten dorwał się do wladzy poprzez kolesiostwo i znajomosci albo wreszcie posadzili lapowkarza,ludzie opamiętajcie się wiem że wybory już niedługo zachowajcie spokój i zweryfikujcie ostatnie tygodnie i miesiące ,niech ten co niby wziął kasę się wypowie,i niech ten to przejął władzę tez się wypowie ale w prawdzie dlaczego akurat on! z jednej strony wziął co jest sprawą sądu z drugiej strony nie było innej sytuacji dziś rządzących aby wstawić innego niż z rzadzących -pytanie ile jeszcze miasto będzie skłułcone -może niepartyjny kandydat w wyborach?"
Ostatnio zmieniony 15-03-2018 20:54 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: admin » 15-03-2018 21:06

"Zapis konferencji z NW24. Spokojnie, rzeczowo, zorientowany w poruszanych tematach.
Na razie ugodowo, bez tworzenia niepotrzebnych frontów.

"
Ostatnio zmieniony 15-03-2018 21:06 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ktosik
Posty: 98
Rejestracja: 08-09-2013 12:37

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: ktosik » 15-03-2018 21:28

"Na sesjach Rady Miasta już popisał się swoim stosunkiem do mieszkańców"
Ostatnio zmieniony 15-03-2018 21:28 przez ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.

teb
Posty: 82
Rejestracja: 19-06-2016 19:28

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: teb » 16-03-2018 09:23

"Nie znam pana, ale powiem szczerze: bardzo dobre wrażenie mam po tej konferencji. Zero nadęcia, w końcu brak gadania o wojenkach (poprzednik w tym brylował ;), ciężar działania przeniesiony na pracę w skali szerszej niż czubek własnego nosa/miasta. Bardzo miła odmiana i bardzo dobra prezencja.
Zobaczymy, co będzie dalej, ale start na 5+."
Ostatnio zmieniony 16-03-2018 09:23 przez teb, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: Padre » 16-03-2018 12:33

"Zacznę od plusów:
  • 1. jest to młody człowiek;
  • 2. jest człowiekiem, który póki co nic nie popsuł, nie podpadł ogółowi mieszkańców miasta.
  • 3. zdobył jakieś doświadczenie samorządowe w ciągu bieżącej kadencji tak jako radny jak i jako przewodniczący rady miasta.
Teraz do minusów:
  • 1. jest to człowiek, który to co osiągnął to osiągnął poprzez partię PiS. Na dyrektora WORD mianowany przez pisowskiego marszałka, radny z listy PiS, przez PiS przegłosowany na przewodniczącego rady miasta i teraz dzięki PiS został P.O. prezydenta miasta;
  • 2. jest członkiem PiS i co bardziej przerażające rady politycznej PiS (http://pis.org.pl/partia/wladze-ludzie/rada_polityczna) czyli istnieje większe ryzyko, że nie wszystkie decyzje będzie podejmował na podstawie dobra społeczności lokalnej a zgodnie z partyjnymi wytycznymi z Nowogrodzkiej.


Wczorajsza konferencja z jednej strony mnie ucieszyła a z drugiej zasmuciła.
Zacznę od smutku. P.O. prezydenta oświadczył, że rozpoczyna kampanię. Niby nic nie wiadomo kto będzie kandydatem w listopadowych wyborach, ale wiadomo że to ja będę stał we wtorki pod jakimś namiotem w różnych częściach miasta. Smuci to, że powiela te gorsze wzorce N.Mastalerza, który robił to samo. Smuci, że kosztem rozrywki dla mas (S16) chce zorganizować patriotyczną paradę w listopadzie - i niech nikt sobie nie myśli, że będą tam jakieś elementy wyborczej promocji. Smuci, że nad wygląd centrum miasta przedkłada inwestycję w Mokrzyszowie. Smucą także słowa wypowiedziane przez niego bodajże dwukrotnie podczas konferencji, tj. "mam przyjemność sprawować obowiązki prezydenta". Smuci jeszcze bardziej, że tę przyjemność jest wykonywać nie znając wysokości swojego uposażenia.
Co mnie ucieszyło: deklaracja pracy w terenie i aktywnego pozyskiwania środków. To pewne novum po rządach N.Mastalerza (słynnego bardziej z oczekiwań od inwestorów, offsetów) oraz G.Kiełba znanego z wyjątkowej pasywności w zakresie podróży za miasto, rozmów i promocji miasta. Poczekajmy na efekty. Ucieszyła mnie deklaracja, że nie będzie miotły, która powymiata podejrzanych politycznie pracowników. Chcę mu wierzyć, że nie okaże się szują i po dokonaniu "przeglądu" nie poleci kilka głów. W końcu ucieszyło mnie to, że od razu oświadczył iż na wypadek swojej nieobecności ma zastępstwo.

Co do operatora szaletów to mam dla P.O. prezydenta pomysł by za utrzymanie ich należytego stanu odpowiedzialna była firma wygrywająca przetarg na oczyszczanie miasta. Łatwiej było by wtedy egzekwować ewentualne uchybienia w zakresie opieki nad szaletem. Niech rada miasta zatwierdzi również maksymalną stawkę za skorzystanie z szaletu w wysokości np. 1,5zł a od tej firmy było by zależne czy będzie kasowane 1zł czy np. 50gr. Wpuszczanie firmy-krzaczek to spore ryzyko tego, że jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno to będzie problem. Prawo Murphyego jest bezlitosne. :)"
Ostatnio zmieniony 16-03-2018 12:33 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: Sarmato » 16-03-2018 14:10

"
2. jest członkiem PiS i co bardziej przerażające rady politycznej PiS (http://pis.org.pl/partia/?e-ludzie/rada_polityczna) czyli istnieje większe ryzyko, że nie wszystkie decyzje będzie podejmował na podstawie dobra społeczności lokalnej a zgodnie z partyjnymi wytycznymi z Nowogrodzkiej.
Akurat to duży plus dla nas wszystkich, bowiem przed momentem stworzenia koalicji SLD-PSL i po nim na Podkarpaciu nie przerwanie rządzi PiS, w skali kraju również powinniśmy spodziewać się jeszcze długich lat sprawowania władzy przez to ugrupowanie. Będąc politycznym outsiderem tylko na tym traciliśmy, miasto zmieniało się powoli w zorganizowany na dużą skalę dom spokojnej starości. I nawet sprawowanie władzy przez GK kręciło się zasadniczo nad zaspokajaniem potrzeb tej grupy wiekowej tj. 60+."
Ostatnio zmieniony 16-03-2018 14:10 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: Padre » 16-03-2018 15:21

"
Sarmato pisze:Akurat to duży plus dla nas wszystkich, bowiem przed momentem stworzenia koalicji SLD-PSL i po nim na Podkarpaciu nie przerwanie rządzi PiS, w skali kraju również powinniśmy spodziewać się jeszcze długich lat sprawowania władzy przez to ugrupowanie. Będąc politycznym outsiderem tylko na tym traciliśmy, miasto zmieniało się powoli w zorganizowany na dużą skalę dom spokojnej starości. I nawet sprawowanie władzy przez GK kręciło się zasadniczo nad zaspokajaniem potrzeb tej grupy wiekowej tj. 60+.
No i tu się nie zgadzamy. Dla mnie PiS to z definicji zło, partia w najgorszy sposób czerpiąca z dorobku leninizmu, z wodzem zafascynowanym Stalinem. Nie moja bajka.

Nie wiem gdzie są ci wszyscy młodzi zwolennicy PiS w naszym mieście, bo ja takich nie znam, nie widzę i nie słyszę. Może poza paroma osobami wypowiadającymi się tu i ówdzie w Internecie nie widzę realnego parcia młodych na jedzenie z ręki premierowi Kaczyńskiemu (za ministrem Błaszczakiem). Nie jest sztuką "inwestować" przy założeniu maksymalnego zadłużania miasta jak to mamy po sąsiedzku w Stalowej Woli. Czym wykaże się pan Kamil przez okres pełnienia obowiązków prezydenta to sami wszyscy zobaczą i wystawią ocenę."
Ostatnio zmieniony 16-03-2018 15:21 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: Sarmato » 16-03-2018 16:01

"
Nie wiem gdzie są ci wszyscy młodzi zwolennicy PiS
Może masz bardzo mało znajomych? Poza tym zawsze ciągnie swój do swego!
A do twych wywodów "politologicznych" nawet się nie odniosę, bowiem są one obrazą dla inteligencji wszystkich osób posiadających iloraz inteligencji powyżej granicy klinicznego debilizmu czyli 75 IQ!
A co do kwestii ideologicznych to twój genetyczny antyPiS-izm ciebie lokuje nawet nie w okalicjach Lenina, bowiem on wśród dyktatorów był największym demokratą, a w okolicach Kim Dżong Una."
Ostatnio zmieniony 16-03-2018 16:01 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: janusza » 16-03-2018 17:50

"Cytat:(Gość Niedzielny)
...natomiast osoby gorzej wykształcone - z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym - stanowiły, z wyjątkiem wyborów w 2005 roku, ponad połowę wyborców PiS (od 52 proc. do 56 proc.). Jedynie w wyborach do Sejmu w roku 2005, wygranych przez PiS, osoby z wykształceniem co najwyżej zawodowym stanowiły 45 proc. wyborców tej partii...
Koniec cytatu.

Jednym słowem: sól tej ziemi... Pozazdrościć znajomych, Sarmato xD"
Ostatnio zmieniony 16-03-2018 17:50 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: dino » 16-03-2018 18:08

"To by się zgadzało.

Grzesiek był prawnikiem (chociaż do tej pory nie wiem jaki kierunek skończył i na jakiej uczelni), Kamil jest politologiem i stąd jest w komitecie politycznym PiS ;-)"
Ostatnio zmieniony 16-03-2018 18:08 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

MisiuYogi
Posty: 21
Rejestracja: 08-03-2018 20:56

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: MisiuYogi » 16-03-2018 19:35

"No bo wszyscy ktorym za bardzo sie nie chcialo uczyc lub byli zbyt leniwi szli na europeistyke lub politologie. Kierunki malo wymagajace a potem jak ktos byl w jakiejs partii to dochrapywal sie stolka mimo ze niewiele potrafil. Vide Pan KK jak i Norberto."
Ostatnio zmieniony 16-03-2018 19:35 przez MisiuYogi, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: Sarmato » 16-03-2018 21:46

"
Kamil jest politologiem
Eee zdaje się, że nawet doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce."
Ostatnio zmieniony 16-03-2018 21:46 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: marcin85tbg » 16-03-2018 23:12

"janusza w punkt! Ale nie spodziewaj się odpowiedzi trola :)"
Ostatnio zmieniony 16-03-2018 23:12 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Kamil Kalinka oficjalnie zastępuje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Post autor: Sarmato » 17-03-2018 01:30

"
janusza pisze:Cytat:(Gość Niedzielny)
...natomiast osoby gorzej wykształcone - z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym - stanowiły, z wyjątkiem wyborów w 2005 roku, ponad połowę wyborców PiS (od 52 proc. do 56 proc.). Jedynie w wyborach do Sejmu w roku 2005, wygranych przez PiS, osoby z wykształceniem co najwyżej zawodowym stanowiły 45 proc. wyborców tej partii...
Koniec cytatu.

Jednym słowem: sól tej ziemi... Pozazdrościć znajomych, Sarmato xD
marcin85tbg pisze:janusza w punkt! Ale nie spodziewaj się odpowiedzi trola :)
wprost.pl pisze: Więźniowie głosują na PO? Ziobro: Wiedzą kogo popierać
Dodano: 21 lipca 2015, 13:1711

Zbigniew Ziobro (fot. LUKASZ WIESZALA / Newspix.pl ) / Źródło: Newspix.pl
- Więźniowie ? szczególnie ci z przestępczości zorganizowanej nie są głupi i wiedzą kogo poprzeć - powiedział w TV Republika Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski, o wynikach PO w zakładach karnych.

Ziobro najpierw wspomniał wcześniejszą "wojnę rządu z dopalaczami, która miała wymiar niemal światowy". - Tymczasem wyszło jak zawsze. Ten rząd wszystko co robi, robi pod media, żeby zabłyszczeć, a fakty pokazują, że jest zupełnie inaczej - ocenił.

Były minister sprawiedliwości ocenił również, że zmiany w kodeksie karnym umożliwiły ostatnio zastosowanie niskiej kary wobec osoby, która zajmowała się rozpowszechnianiem dopalaczy. Wyrok jaki zapadł w tej sprawie obejmował ograniczenie wolności na miesiąc dla handlarza syntetykami.

- To ograniczyło prokuraturze walkę z tego rodzaju przestępczością. To rozmontowywanie państwa w kwestii skutecznego zwalczania przestępczości - mówił o ostatnich zmianach w kodeksie karnym Ziobro. Prezes Solidarnej Polski dodał też, że "nie ma przypadku w tym, że ten rząd jest popularny w zakładach karnych".

- Ja zawsze byłem najmniej popularny w więzieniach. Więźniowie ? szczególnie ci z przestępczości zorganizowanej nie są głupi i wiedzą kogo poprzeć - powiedział Ziobro.

TV Republika
wprost.pl pisze:"
Ostatnio zmieniony 17-03-2018 01:30 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ