Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Dział forum z komentarzami do aktualności
red
Posty: 469
Rejestracja: 20-09-2010 09:54

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: red » 13-08-2018 15:55

"Zastępca Prezydenta Tarnobrzega Kamil Kalinka zapowiadał zwrócenie się do Sądu Rejonowego o udzielenie informacji publicznej odnośnie postanowienia Sądu z uzasadnieniem w sprawie środka zapobiegawczego. Kamil Kalinka takie postanowienie otrzymał i dzieli się nim w poniższym oświadczeniu. W treści znajduje się m.in. informacja o dowodach przeciw Prezydentowi Kiełbowi.

Oświadczenie Zastępcy Prezydenta Pana Kamila Kalinki:

W związku nieustającymi oskarżeniami i pomówieniami wielu osób i instytucji przez Pana Grzegorza Kiełba, w związku z oskarżeniem go o korupcję, wystąpiłem do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej ? postanowienia Sądu wraz z uzasadnieniem w sprawie środka zapobiegawczego zastosowanego dla Pana Grzegorza Kiełba. W odpowiedzi na mój wniosek otrzymałem zanonimizowane postanowienie sądu wraz z uzasadnieniem.
W uzasadnieniu sąd wyraził między innymi swoją ocenę oskarżenia Pana Grzegorza Kiełba o przyjęcie korzyści majątkowej.

Poniżej cytaty z uzasadnienia:
?W ocenie Sądu w przypadku oskarżonego zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że popełnił zarzucone przestępstwo na co wskazuje zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w postaci odgrywających pierwszoplanową rolę zeznań świadka (?), a także zeznań świadków (?), (?), (?), (?), (?)?. (w sumie sześciu świadków).
?Natomiast dowodami nieosobowymi świadczącymi o takim prawdopodobieństwie są protokoły przeszukań osoby G.K. oraz jego gabinetu służbowego, w trakcie których ujawniono wręczone mu przez D.K. pieniądze
w kwocie 20.000 zł podzielone na dwie równe części, z których jedną oskarżony miał w wewnętrznej prawej kieszeni swej marynarki, natomiast druga była schowana
w zamkniętej szufladzie?.

?Do tej grupy dowodów należą również:
- protokół oględzin telefonu komórkowego oskarżonego zawierającego w swej pamięci wiadomości sms o treściach świadczących, iż wpływał zarówno na tempo prac, a także na terminy uchwalania mających dla sprawy istotne znaczenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
- protokół oględzin dyktafonu za pomocą, którego (?) utrwalił w postaci nagrania rozmowę prowadzoną z oskarżonym?.
?Kompleksowa analiza zasygnalizowanych dowodów prowadzi do wniosku, iż wysoce prawdopodobnym jest popełnienie przestępstwa przez G.K. i nie znosi takiego prawdopodobieństwa linia obrony wynikająca z jego wyjaśnień, w których potwierdził przyjęcie od D.K. w dniu 21 lutego 2018 r. pieniędzy w kwocie 20.000 zł podnosząc jednocześnie, że miały być one pożyczką przeznaczoną na sfinansowanie zbliżającej się kampanii wyborczej w związku z nadchodzącymi wyborami do władz samorządowych?.
?Tak rysująca się linia obrony oskarżonego w konfrontacji z wskazanym materiałem dowodowym budzi na chwilę obecną zastrzeżenia. Wskazać należy, iż rodzą się one przede wszystkim na gruncie dowodów jakimi są zeznania świadka D.K., utrwalone przez niego nagrania rozmów dokonane przy użyciu dyktafonu, treści wiadomości sms ujawnionych w telefonie komórkowym należącym do G.K.?.
?Podejmując decyzję o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego (zawieszenie w czynnościach służbowych polegających na wykonywaniu obowiązków Prezydenta Miasta Tarnobrzega) sąd brał pod uwagę występujące na gruncie zajmowanych stanowisk i pełnionych funkcji relacje pomiędzy oskarżonym,
a świadkami, którymi między innymi są radni Rady Miasta Tarnobrzega (?), (?), (?)
(trzech radnych) oraz osoby zatrudnione w Urzędzie Miasta Tarnobrzeg?.
?W ocenie sądu wykonywanie przez G.K. czynności służbowych na stanowisku Prezydenta Miasta Tarnobrzega przy występowaniu tego rodzaju relacji pomiędzy nim a wskazanymi świadkami ułatwiałoby mu możliwość ewentualnego podjęcia działań godzących w prawidłowy przebieg prowadzonego postępowania sprowadzających się do wpływania na tych świadków w zakresie ich przyszłych zeznań złożonych przed sądem?.
Oświadczam, że wśród sześciu wymienionych w postanowieniu świadków, 3 radnych oraz 3 pracowników związanych z Urzędem Miasta, nie ma ani jednej osoby związanej z Prawem i Sprawiedliwością. Taką wiedzę posiadam, ponieważ do urzędu wpłynęło postanowienie i uzasadnienie sądu kompletne z wymienionymi nazwiskami świadków.

Dzisiaj już jest jasne dlaczego poprosiłem Pana prezydenta Grzegorza Kiełba żeby nie spotykał się z urzędnikami w czasie pracy urzędu, o co jak pamiętamy miał do mnie duże pretensje, jak widać chyba jednak nieuzasadnione.
Jak wygląda wiarygodność Pana Grzegorza Kiełba, skazanego już w przeszłości kilkakrotnie prawomocnymi wyrokami sądu, między innymi za kłamstwa i pomówienia, mieliśmy również możliwość przekonać się w ostatnim czasie.

W wywiadach dla Tygodnika Nadwiślańskiego padły następujące słowa:
Grzegorz Kiełb: ?A że do tej pożyczki doszło akurat w tym czasie? Pan Dariusz Kołek na to naciskał. Ja nigdy nie inicjowałem żadnych spotkań z nim?.
Dariusz Kołek: ?Mogę natomiast powiedzieć, że 16 stycznia, w dniu, w którym w Urzędzie Miasta miały być wyłożone do publicznego wglądu plany zagospodarowania przestrzennego osiedli Mokrzyszów i Centrum pan prezydent zaprosił mnie do siebie. Odbyliśmy kilkunastominutową rozmowę, podczas której padły z jego ust słowa, które nigdy nie powinny paść?.

Po sprawdzeniu billingu telefonu służbowego Pana Grzegorz Kiełba, mogę stwierdzić, że tego dnia rano dzwonił do Pana Dariusza Kołka, mimo iż oświadczył, że nigdy nie inicjował żadnych spotkań z nim.
Oskarżenia i kłamliwe pomówienia głoszone przez Pana Grzegorza Kiełba
w kierunku wielu instytucji oraz środowiska politycznego Prawa i Sprawiedliwości, nie mają nic wspólnego z prawdą. Wskazują na to dowody przedstawione w uzasadnieniu sądu, który mimo, iż uchylił środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, to dosyć wyraźnie ocenił materiał dowodowy zgromadzony w sprawie. Świadkowie, którzy zostali wymienieni przez sąd, w tym radni, nie mają żadnego związku z Prawem i Sprawiedliwością. W ostatnim czasie współpracowali z prezydentem Grzegorzem Kiełbem. Dowodów wskazujących wprost na ?zaangażowanie w sprawie Pana Prezydenta?, dostarcza jego własny telefon komórkowy, o co trudno oskarżać osoby trzecie.

Obecnie Pan prezydent Grzegorz Kiełb przebywa na trzecim już zwolnieniu lekarskim, informując o problemach kardiologicznych i pobiera z tego tytułu publiczne pieniądze z kasy urzędu. Choroba nie wybiera nikogo, jednak obserwując dosyć wzmożoną aktywność Pana Kiełba, o czym nagminnie informuje opinię publiczną, trudno uwierzyć w jego kiepskie samopoczucie. Szkoda, że takiej energii nie wykazywał wcześniej w pracy na rzecz miasta i naszych mieszkańców.
Czym zajmował się Grzegorz Kiełb w pracy mogłem się m.in. przekonać po wglądzie w billing jego służbowego telefonu. Faktem jest, że doskonale wie jak wygrywać rankingi popularności. W plebiscycie Echa Dnia na Człowieka roku 2017 w powiecie tarnobrzeskim, ze służbowego telefonu Grzegorza Kiełba zostały wysłane 433 smsy na kwotę ponad 1000 zł.

Z poważaniem
Kamil Kalinka



http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=5016"
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 15:55 przez red, łącznie zmieniany 1 raz.

kamil1221
Posty: 187
Rejestracja: 04-09-2017 15:09

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: kamil1221 » 13-08-2018 16:16

"Oj Grzesiu,ale jaja :lol:"
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 16:16 przez kamil1221, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: Padre » 13-08-2018 16:21

"Ostatni akapit bije wszystko.

Na pewno się mylę, ale w moim prywatnym odczuciu KK sam tego nie napisał. Co nie zmienia faktu, że obrazowo pisząc KK dał się wciągnąć GK do jego piaskownicy. Póki co panowie przestali obsypywać się piaskiem i zaczynają jeden drugiego bić łopatką. Ciekawe któremu pierwszemu znudzi się taka "zabawa". :)"
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 16:21 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: kermit » 13-08-2018 16:45

"W świetle tego uzasadnienia sądu łatwiej wierzyć w lądowanie UFO na Zwierzyńcu niż w niewinność Grzegorza K. :)

Bardzo dobrze, że to zostało napisane. Wrócił facet z przymusowego urlopu. Wjechał tutaj jak zwycięzca a nie oskarżony o korupcję. Mimo tego wszystkiego nadal znajdują się osoby (patrz. mariano), które wierzą w jego niewinność i mimo skazania (o ile do niego dojdzie) nadal będą wierzyć.
Czas skończyć z tą obłudą.
Ten facet nawet nie potrafi usiedzieć w domu będąc na L4 z moich podatków!"
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 16:45 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

garfield
Posty: 75
Rejestracja: 13-08-2012 02:59

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: garfield » 13-08-2018 16:53

"A liczba jego 433 (!!!) Jest wynik!
Coś czuję, że Tarnobrzeg znowu będzie w nagłówkach informacyjnych.
A wszystko dzięki PGK. Nikt tyle nie zrobił dla promocji naszego grodu. Brawa dla tego pana, brawa dla Grzegorza433!"
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 16:53 przez garfield, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: Dzanek » 13-08-2018 16:57

"
Padre pisze:Ostatni akapit bije wszystko.
Oj "ciekawsze" widzę tu akapity. Myślałem np., że pojawiająca się plotka o podziale pieniędzy na koperty to ponure żarty i since-fiction.
Padre pisze:Na pewno się mylę, ale w moim prywatnym odczuciu KK sam tego nie napisał.
Zdziwiłbym się również gdyby pisał to sam. Tak samo zdziwiłbym się gdyby wpisy na profilu Pana Grzegorza Kiełba pisał on sam w 100%.
Padre pisze:Póki co panowie przestali obsypywać się piaskiem i zaczynają jeden drugiego bić łopatką. Ciekawe któremu pierwszemu znudzi się taka "zabawa". :)
Tutaj bym się nie spodziewał niczego innego jak odpowiedzi Pana Grzegorza wkrótce na jego FB."
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 16:57 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: olsen » 13-08-2018 20:23

"Nie chce mi się tego komentować po wielokroć pisałem że to schody do władzy jest w połowie oby z nich nie spadł a pozwolił się ośmieszyć w wyborach niektorzy myslą że wszystko im się należy bo mocna partia ich poprze owszem partia poprze ale czy mieszkańcy?"
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 20:23 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

Fresca
Posty: 153
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: Fresca » 13-08-2018 20:33

"Panu G.K brakuje pokory i skruchy. Jak można tak okłamywać ludzi? Czasami należy zachować się jak mężczyzna, a nie jak mały nadąsany chłopiec. Jeszcze tworzy komitet i innych chce wspierać jako ten prawdomówny, uczciwy i niewinny.
Jak ocenić wiarygodność G.K na podstawie zacytowanych opinii z dowodów? Przeciez linia obrony jest krucha, a podział na dwie części pożyczki to już kuriozum. Pożyczyłem i podzieliłem to na to, a tamto na jutro na co innego.
Uczciwie i niewinnie to coś takiego nie powinno mieć miejsca, uczciwie to nie żerować na naiwności ludzi."
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 20:33 przez Fresca, łącznie zmieniany 1 raz.

djkynek
Posty: 154
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: djkynek » 13-08-2018 21:35

"Mamy zatem człowieka roku echa dna, 433"
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 21:35 przez djkynek, łącznie zmieniany 1 raz.

gbur
Posty: 75
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: gbur » 13-08-2018 21:50

"Ale obora. Jeżeli to prawda z tymi smsami to G.K powinien się spalić ze wstydu (tylko czy oni wszyscy wiedzą co to wstyd?). Sam na siebie głosował za nasze pieniądze, kuźwa jak ja nabiję komuś rachunek na 1000zl to jak mnie nazwać? Złodziej? oszust? bo jak inaczej?. Mi to już wystarczy żeby nie dać wiary w żadne tłumaczenia o niewinności. Jajecznicę czy inne krówki wypominał poprzednikowi (wartemu tyle samo co i on). Panowie wiecie co? A niech ich wszystkich ..... trafi."
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 21:50 przez gbur, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: mariano » 13-08-2018 22:20

"Oj. Zielona żabia istoto. Dalej wierzę i wiem. Mało tego jak to jest możliwe, że bestia KK może upubliczniniać sądowe postanowienia a oskarżony ma milczeć ? Chory system. Prawo ma działać w obie strony. Za PiSu czy platformy w jedną. Jak upublicznienie to całości a nie części ! Ale prorocy i sądy choć nie wszystkie w rękach PiS. Ciekawy jestem jak się zachowacie jak prezydent pokaże wam faktury VAT za smsy i połączenia za które sam zapłacił a taka możliwość istnieje. Także jak wrócę to szanownym forumowiczom i tobie (nie obrażaj tegoż bohatera USA) zielony potworze opiszę jak by to wyglądało z punktu widzenia prawa w USA. O leczeniu też napiszę bo w PL stwierdzili że krwiaki są nieoperacyjne w kolanie i łydce i się same wchłoną. A one rosną i mi tu zoperowali. Więcej nie pisze. Jestem za słaby. Pozdrawiam."
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 22:20 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: mariano » 13-08-2018 22:21

"A co do niby podziału tych pieniędzy....na dwie kupki jedna w kieszeni druga w biurko. Rzeczywiście. Jest to współmierne z umorzeniem Biedroniowi kasy :-)"
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 22:21 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

djkynek
Posty: 154
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: djkynek » 13-08-2018 22:23

"Mariano poproś jeszcze żeby ci mózg przy okazji tam zoperowali



Edytowany przez djkynek o 13-08-2018 - 20:24."
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 22:23 przez djkynek, łącznie zmieniany 1 raz.

lakers
Posty: 104
Rejestracja: 10-12-2014 23:05

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: lakers » 13-08-2018 22:48

"A imię jego - 433"
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 22:48 przez lakers, łącznie zmieniany 1 raz.

nemo
Posty: 53
Rejestracja: 28-05-2018 23:17

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: nemo » 13-08-2018 22:49

"Moim zdaniem to jest zupelnie nieprzekonujące co tak pieczołowicie spisuje KK. W zasadzie żadnego konkretu. Przypomina mi to historię pewnego gościa, którego oskarżono o zabójstwo. Zamknęli gościa w areszcie aż do samej rozprawy. Podstawą oskarżenia i aresztu miały być rzekomo mocno obcjążające zeznania trzech świadków. Kiedy zostali przesłuchani na rozprawie, sam sąd nabrał przekonania, że są mało wiarygodne. Na tej samej rozprawie zmieniono zarzut oskarżonemu na łagodniejszy i uchylono areszt.
Tak samo może być i tutaj, 6 świadków, nagrania i bilingi mogą się okazać niewystarczające albo mało wiarygodne. Mogą być przez różne osoby interpertowane czy też rozumiane. O tym można się będzie dopiero dowiedzieć na rozprawie. Poza tym ten, kto nagrywał mógl taką rozmową kierować w dowolnym kierunku, prowokując określone zachowania.
KK ma pretensje, że GK chodzi sobie po mieście na L4, to niech mu zorganizuje stanowisko i posadzi, żeby nie trwonil publicznych pieniędzy na próżno. Myślę,że najlepsza byloby to miejsce pod fontanną. Niech wtedy chodzi sobie po mieście i szuka wszystkiego, co można zmienić na lepsze w przyszlej kadencji. Chociaż w ten sposób przysłużyłby się swojemu następcy w bardzo twórczy i pożyteczny sposób."
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 22:49 przez nemo, łącznie zmieniany 1 raz.

pewnyswego
Posty: 138
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: pewnyswego » 13-08-2018 22:53

"Tak jak ktos mądrze zauważył nie wziął a pożyczył i podzielił na dwie kupki po 10tys. Pytanie po co podzielił skoro nie wziął łapówki no ciężko bedzie sie wybronic. A ja ide dalej z uporem maniaka odnosnie tego czy bral czy nie to mam zdanie wyrobione ale na tę karę nie zasłużył a i ważna kwestią jest to jak bardzo osoby z drugiej strony starały sie zeby dać i jakie chwyty stosowały bo złamać można każdego."
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 22:53 przez pewnyswego, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: admin » 13-08-2018 23:33

"
mariano pisze:KK może upubliczniniać sądowe postanowienia a oskarżony ma milczeć ? Chory system. Prawo ma działać w obie strony. Za PiSu czy platformy w jedną. Jak upublicznienie to całości a nie części !
Przypuszczam, że gdyby GK wystąpił z wnioskiem o upublicznienie uzasadnienia z sądu, to też by je otrzymał. Ale po co miałby to robić, jeśli wydaje się, że nie leżało to w jego interesie?
mariano pisze:Ciekawy jestem jak się zachowacie jak prezydent pokaże wam faktury VAT za smsy i połączenia za które sam zapłacił a taka możliwość istnieje.
Nie byłoby to aż takim nadużyciem, ale nadal głosowanie na siebie w rankingu popularności byłoby śmieszne i kompromitujące."
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 23:33 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: karas » 14-08-2018 01:51

"
djkynek pisze:Mariano poproś jeszcze żeby ci mózg przy okazji tam zoperowali
Nikt się nie podejmie ...

Dla mnie sprawa jest jasna. Oskarżenie jest, dowody są, zeznania są. Czekam na wyrok.

Admin po co GK miał by występować o uzasadnienie wyroku? Przecież wie co i jak zrobił lepiej niż sąd :)"
Ostatnio zmieniony 14-08-2018 01:51 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: inn » 14-08-2018 02:12

"Kiełb obrał złą linię obrony - jakby zeznał że pożyczył pieniądze od DK bo potrzebował na SMSy w goownianych rankingach to by był w pełni wiarygodny XD"
Ostatnio zmieniony 14-08-2018 02:12 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Znamy część dowodów przeciwko prezydentowi Kiełbowi

Post autor: stachu » 14-08-2018 10:43

"
Admin pisze:
mariano pisze:KK może upubliczniniać sądowe postanowienia a oskarżony ma milczeć ? Chory system. Prawo ma działać w obie strony. Za PiSu czy platformy w jedną. Jak upublicznienie to całości a nie części !
Przypuszczam, że gdyby GK wystąpił z wnioskiem o upublicznienie uzasadnienia z sądu, to też by je otrzymał. Ale po co miałby to robić, jeśli wydaje się, że nie leżało to w jego interesie?
Nie chcę bronić GK, ale rzeczywiście ma trochę utrudnioną linię obrony ze względu na zachowanie tajemnicy do której został zobowiązany.
Powstają niepotrzebne emocje. Rozprawa powinna odbyć się jak najszybciej, aby dojść do prawdy bez niepotrzebnego niszczenia człowieka.
Choć pewnie by tak było gdyby GK nie zakładał komitetu wyborczego.

Admin pisze:
mariano pisze:Ciekawy jestem jak się zachowacie jak prezydent pokaże wam faktury VAT za smsy i połączenia za które sam zapłacił a taka możliwość istnieje.
Nie byłoby to aż takim nadużyciem, ale nadal głosowanie na siebie w rankingu popularności byłoby śmieszne i kompromitujące.
No i przedstawił, ale jak pisze Admin niesmak pozostał..

inn pisze:Kiełb obrał złą linię obrony - jakby zeznał że pożyczył pieniądze od DK bo potrzebował na SMSy w goownianych rankingach to by był w pełni wiarygodny XD

___________________________________________________________

Przeciwieństwem odwagi nie jest tchórzostwo lecz konformizm
Takie rankingi powinny być zaprzestane, lub dopuszczony tylko jeden głos z danego numeru telefonu.
no ale tu chodzi o zarobek :)

___________________________________________________________

Jednym z przypadków konformizmu jest tchórzostwo."
Ostatnio zmieniony 14-08-2018 10:43 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ