Miasto stanęło

Dział forum z komentarzami do aktualności
andriu81
Posty: 1804
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Miasto stanęło

Post autor: andriu81 » 11-09-2018 01:14

"Może ci co nigdy nie jadą za miasto,wreszcie przesiądą się na rowery i przestaną narzekać że korki i że nie ma gdzie parkować. Dla mnie to niepojęte, jak można parę kilometrów czy nawet metrów nie móc sie poruszać inaczej niż samochodem. Jak to jest w tym chorym mieście i chorych czasach. No rozumiem ,dostawa towaru,przewóz osób.No ok,no ale przecież większość nic takiego nie robi,jadą autem bo tak mają zakodowane w głowie ,to jest nałóg i żyła złota dla stacji benzynowych."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 01:14 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Miasto stanęło

Post autor: admin » 11-09-2018 01:21

"
kermit pisze:Adminie czy nadal ten czlowiek pozostanie bez bana za kolejne obrazanie ludzi?
Masz rację. Odpoczynek do końca tygodnia, chyba że zapomnę.
Tylko marcin85tbg może pisać na forum w ten sposób ;-)"
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 01:21 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Miasto stanęło

Post autor: Padre » 11-09-2018 01:29

"
iv pisze:Przy okazji różnych zamierzeń w planach wskazywano lokalizację mostu albo tuż przy początku Wisłostrady (za remontowanym skrzyżowaniem) albo w Zakrzowie.

Ta pierwsza lokalizacja nic by nie zmieniła w obecnej sytuacji. Nie słyszałem o niej. Druga też niewiele. Zresztą ta druga opcja to element S74 czyli perspektywa raczej 2030 roku. Natomiast most w miejscu promu nie rozwiazywał by problemów natomiast byłby w np. obecnej sytuacji bardzo pomocny. Myślę że obecna sytuacja pokazała fakt potrzeby i sensu jego budowy."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 01:29 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Miasto stanęło

Post autor: kermit » 11-09-2018 01:29

"Eh... liczylem ze ja tez mam przyzwolenie :)
Dziekuje za reakcje.

A wracajac do korkow - coz w większych miastach takie cos to codziennosc. Przewaznie tak jest, ze taka sytuacja trwa 2-3 dni. Potem ludzie sie ucza i nie pchaja w remont, tylko jada objazdami. Od chmielowa do stalowej przez ocice, tiry wybiora inna dluzsza trase itd. Ruch nie bedzie plynny ale bedzie lepiej. W mielcu codziennie 5 km korka przy wjezdzie do miasta od Tarnowa a remontow nie ma.

Takie gadanie na fb, ze remonty powinno sie robic w nocy to troche smieszne. A w dzien co? Maja asfalt rozwijac na nowo?
Wykonawca i tak musi troche zmienic organizacje ruchu aby nie bylo wahadla ze swiatlami."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 01:29 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Miasto stanęło

Post autor: iv » 11-09-2018 01:30

"
andriu81 pisze:jadą autem bo tak mają zakodowane w głowie ,to jest nałóg i żyła złota dla stacji benzynowych.
Każdy niech żyje, jak chce i wybiera swoje nałogi.

Ludzie mają różne potrzeby, wiesz o tym? Pamiętam, jak rozmawiałam z człowiekiem kilka tygodni po tym, jak kupił pierwszy samochód - mówił, że to jest dla niego niesamowita zmiana, że nie musi w deszcz, zimno i pluchę opatulać dzieciaka i nieść go do przedszkola czy tam żłobka pod parasolem."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 01:30 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Miasto stanęło

Post autor: kermit » 11-09-2018 01:35

"Nie zmuszajmy ludzi do przesiadki na rowery, bo kazdy ma jakies powody dla ktorych wsiada w auto. Mozna co najwyzej namawiac ludzi do komunikacji zbiorowej ale w tym miescie komunikacja miejsca to kpina. Osoba z poza miasta czytajac rozklad w zyciu sie nie dowie w jaki autobus ma wsiasc aby dojechac w jakies miejsce. Tabor to zlom. Ilosc polaczen to tragedia. Jednym slowem porazka. W tym miescie mozna poruszac sie tylko autem.



Edytowany przez kermit o 10-09-2018 - 23:36. "
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 01:35 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Miasto stanęło

Post autor: karas » 11-09-2018 01:38

"
A wracajac do korkow - coz w większych miastach takie cos to codziennosc. Przewaznie tak jest, ze taka sytuacja trwa 2-3 dni. Potem ludzie sie ucza i nie pchaja w remont, tylko jada objazdami. Od chmielowa do stalowej przez ocice, tiry wybiora inna dluzsza trase itd. Ruch nie bedzie plynny ale bedzie lepiej. W mielcu codziennie 5 km korka przy wjezdzie do miasta od Tarnowa a remontow nie ma.
Dokładnie. Jest remont, są korki. Jako, że miasto małe to rzadko je widzimy i dlatego jesteśmy tacy zbulwersowani.

Na dzików można przez Nadole, chociaż jak zacznie się tam duży ruch to nie pogoni. Droga jest ciasna i trzeba czasami cofać, żeby puścić inny samochód. Dzisiaj jeszcze było znośnie.
Otwieranie przejazdu przez dołek jest głupie i stwarza zagrożenie dla ludzi przynajmniej do momentu do którego trwa sezon.
Trzeba to jakoś przeżyć. Ja na szczęście sprawdzałem dzisiaj długość korków rowerem.

Jeszcze jedna uwaga. Uważajcie na skrzyżowaniu Wyspiańskiego/Kopernika/Sikorskiego. Bardzo często Tiry po Sikorskiego lecą na czerwonym i to czerwonym mocno dojrzałym. Tam powinna na codzień stać policja, albo powinien być monitoring przejazdu na czerwonym. O tragedię nie trudno."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 01:38 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

andriu81
Posty: 1804
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Miasto stanęło

Post autor: andriu81 » 11-09-2018 01:50

"@iv, ten znany slogan "Każdy niech żyje, jak chce i wybiera swoje nałogi. " ,a oni wszyscy żyją jednakowo, mają podobne auta, słuchają tej samej muzyki,chodza do tej samej pracy(rynek w Tarnobrzegu każdy zna,nie ma za wiele wyboru) ,używają podobnych telefonów i wszyscy chleją to samo piwo i te same papierosy. Oni naprawdę nie żyją jak chcą ani nie mają różnych potrzeb ,tylko jedni naśladują innych( podświadomie) i "płyną z prądem rzeki". To się nazywa "konformizm" ,czyli dobrowolne zniewolenie.
I jak wspomniałem ,mówię o ludziach ,które jadą same,a nie z dziećmi pod parasolem. Ale i tutaj,gdy chwile pomyśleć ,zastanowić się,wiesz ile zabawy mają dzieci biegając po deszczu,śniegu, skoro już poruszasz ten temat wpisz w wyszukiwarkę "leśne przedszkola" i pewnie zaraz mi tu wyskoczysz z przeziębieniami i chorobami,kolejny temat rzeka o którym oddzielny wątek,ale dla ciebie to na pewno za trudne,więc dam spokój.

@kermit, nie oni mają wszyscy ten sam powód, oni myślą tak samo i nie umieją inaczej myśleć. Samochody są faktycznie potrzbne tylko w kilku procentach tego co faktycznie sa używane w mieście



Edytowany przez andriu81 o 10-09-2018 - 23:52."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 01:50 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Miasto stanęło

Post autor: karas » 11-09-2018 01:56

"
@kermit, nie oni mają wszyscy ten sam powód, oni myślą tak samo i nie umieją inaczej myśleć. Samochody są faktycznie potrzbne tylko w kilku procentach tego co faktycznie sa używane w mieście
ale ludzie dalej będą jeździli samochodami, stali w tych korkach bo kto im zabroni.

Szkoda tylko, że miasto problemu nie zgłosiło do google maps. Trochę przejezdnych by ominęło miasto ..."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 01:56 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Miasto stanęło

Post autor: kermit » 11-09-2018 02:00

"Andriu81. Ludzie sa po prostu wygodni... i to nic zlego. A drugi problem to cos co zwie sie czasem. Nie kazdy rano ma czas na 3 km spacer z dzieckiem do przedszkola...
Tak samo jak cos musze zalatwic to wsiadam w auto i jade i nie wazne czy to 2 km czy 10km.
Kazdy ma prawo wyboru jaki srodek przemieszczania sie wybiera. Pozwolmy ludziom zyc jak chca."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 02:00 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1804
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Miasto stanęło

Post autor: andriu81 » 11-09-2018 02:08

"Ty dalej swoje ,dalej o tym wybieraniu. Ja jestem za włączeniem myślenia.Niech ludzie zaczną myśleć. I przestań wciskać przykłady z dzieckiem 3km ,bo nic takiego nie pisałem. A gdyby ciemne masy myślały ,to mają i komunikację miejską ,rowery z fotelikiem dla dziecka, są i drogi alternatywne przez Ocice,Miechocin, no da się . Nikt nikomu nic nie zabrania,po prostu jest remont ulicy i trzeba sie dostosować i włączyć na chwile myślenie i tyle. Albo się przeprowadzić na wieś i będzie cisza i spokój."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 02:08 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemasz
Posty: 55
Rejestracja: 04-12-2008 14:31

Miasto stanęło

Post autor: Przemasz » 11-09-2018 03:13

"
iv pisze:
andriu81 pisze:jadą autem bo tak mają zakodowane w głowie ,to jest nałóg i żyła złota dla stacji benzynowych.
Każdy niech żyje, jak chce i wybiera swoje nałogi.

Ludzie mają różne potrzeby, wiesz o tym? Pamiętam, jak rozmawiałam z człowiekiem kilka tygodni po tym, jak kupił pierwszy samochód - mówił, że to jest dla niego niesamowita zmiana, że nie musi w deszcz, zimno i pluchę opatulać dzieciaka i nieść go do przedszkola czy tam żłobka pod parasolem.
Nie każdy ma też siłę i chęci jeździć rowerem po ośmiu godzinach pracy, a wiele osób pracuje poza miastem. Do tego początek roku szkolnego..."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 03:13 przez Przemasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Miasto stanęło

Post autor: kermit » 11-09-2018 08:27

"Andriu wez nie pieprz mi o wlaczeniu myslenia, bo chyba ty masz z tym problem a nie ludzie. I jeszcze te teksty o ciemnych masach. Ludzi po prostu zaskoczyl wczorajszy dzien i stan ruchu. Ot tyle. Nikt nie przewidywal tego ... Ruch zawsze w miescie byl plynny poza festiwalem eLek i placu targowego."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 08:27 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Miasto stanęło

Post autor: admin » 11-09-2018 09:20

"Jestem w szoku. Wyjechaliśmy 15 minut wcześniej, a dziś na trasie Miechocin - Dzików z dwoma przystankami w centrum jest luźniej niż zawsze. Pora, czy wszyscy prześledli się na rowery?"
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 09:20 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

franko
Posty: 292
Rejestracja: 26-08-2014 16:27

Miasto stanęło

Post autor: franko » 11-09-2018 10:03

"a na Wisłostradzie korek od wjazdu na jezioro, ja wiem czy tak fajnie jest. Po pierwsze co za "myślący urzędas" zamyka i remontuje w mieście dwie drogi bardzo ważne dla komunikacji! Ludzi klną jak szlak, czekają w korkach po 45 minut, tirowcy jadący od Sandomierza trąbią bo im się zawsze spieszy, wjeżdżają na pasy dla pieszych a ci mając zielone światło muszą ich omijać łukiem, porażka jest w mieście. Apeluje o cofnięcie tego remontu głównego skrzyżowania na Wisłostradzie. Skończmy najpierw remont ul. wyszyńskiego później weźmy się za te skrzyżowanie Wisłostrady! Chyba że PiS-iory chcą przegrać wybory - to mają to jak w garści bvo ludzie takiego zarządzania mają dość !!!"
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 10:03 przez franko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 726
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Miasto stanęło

Post autor: dominik267 » 11-09-2018 10:10

"Franko Kalinka na FB pisał skąd takie zamieszanie.
Szanowni Mieszkańcy Tarnobrzega jest mi niezmiernie przykro ze względu na zaistniałą sytuację (wielkie korki w mieście w godzinach szczytu) spowodowaną remontem skrzyżowania ul. Mickiewicza - Wisłostrada. Cały czas pracujemy i analizujemy zaistniałą sytuację, żeby poprawić komunikację w mieście. Jest to niezwykle ważne skrzyżowanie w naszym mieście i naprawdę wymagało już remontu zwłaszcza, że należy poprawić odwodnienie, żeby nie zalewało sąsiadujących ze skrzyżowaniem domów.

Otrzymałem dużo pytań dlaczego remont akurat teraz i czy czasami ma to związek z nadchodzącymi wyborami? Chcę Państwu uczciwie powiedzieć, że nie ma to żadnego związku. Zresztą, mało się zajmuję kampanią, jak niektórzy z Państwa zauważyli, gdyż priorytetem są bezwzględnie sprawy w mieście i im staram się maksymalnie poświęcać czas. Remont tego skrzyżowania zaplanowany był na 2017 rok, wtedy też uzyskaliśmy częściowe dofinansowanie. Ale w poprzednim roku zapadła decyzja o przełożeniu tej inwestycji na ten rok, co w mojej ocenie nie do końca było rozsądne, bo nic takiego nie poprawiło, a na dodatek straciliśmy szansę o ubieganie się o środki rządowe na kolejny rok, gdyż w tym przypadku, żeby pozyskać kolejne, najpierw trzeba wykorzystać i rozliczyć wcześniejsze.

Ta inwestycja była planowana o wiele wcześniej. Ze względu jednak na liczne postępowania przetargowe, których było kilka ze względu na brak wykonawców, albo bardzo wysokie ceny niestety ta inwestycja przeciągnęła się w czasie. Ostatecznie, po kolejnym postępowaniu podjąłem decyzję, iż mimo, że musimy dołożyć kolejną kwotę ponad milion sto tysięcy złotych (całość inwestycji około 2,9 mln) to musimy ją zrealizować z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na wagę tego skrzyżowania w mieście i fatalny jego stan oraz ciągłe zalewanie okolicznych mieszkańców, nawet po niewielkim deszczu. Po drugie zrezygnowanie z tej inwestycji sprawiłoby, że pozyskane środki należałoby oddać, a problem dalej byłby nierozwiązany.
Faktem jest, że na pewno dodatkowy korek generuje zamknięcie ul. Wyszyńskiego, która jest również w remoncie. Ta droga nie była planowana w budżecie, ale udało się pozyskać na nią środki w kwocie 1,4 mln złotych i te środki muszą być niestety rozliczone do końca roku.
Pragnę wszystkich Państwa przeprosić za zaistniałą sytuację za zapewne liczne Państwa nerwy i spóźnienia, zwłaszcza jeżeli spieszyliście się Państwo po swoje dzieci do szkół i przedszkoli. Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem, aby usprawnić ruch przez te dwa najbliższe miesiące.
Z wyrazami szacunku
Kamil Kalinka
"
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 10:10 przez dominik267, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Miasto stanęło

Post autor: dino » 11-09-2018 10:36

""czas pracujemy nad rozwiązaniem, aby usprawnić ruch przez te dwa najbliższe miesiące."

Będzie wiadukt???
;-) ;-) ;-)"
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 10:36 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

djkynek
Posty: 157
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Miasto stanęło

Post autor: djkynek » 11-09-2018 10:47

"
karas pisze:
@kermit, nie oni mają wszyscy ten sam powód, oni myślą tak samo i nie umieją inaczej myśleć. Samochody są faktycznie potrzbne tylko w kilku procentach tego co faktycznie sa używane w mieście
ale ludzie dalej będą jeździli samochodami, stali w tych korkach bo kto im zabroni.

Szkoda tylko, że miasto problemu nie zgłosiło do google maps. Trochę przejezdnych by ominęło miasto ...
Mapy Google i nawigacja na nich oparta pokazuje natężenie ruchu i zatory na podstawie dodatkowej warstwy w Mapach Google, która informuje nas o natężeniu ruchu na konkretnych odcinkach dróg. Dane pochodzą od ?armii? kierowców wyposażonych w moduły GPS i łączność z Internetem."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 10:47 przez djkynek, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Miasto stanęło

Post autor: A1313 » 11-09-2018 10:51

"Trzeba bylo budowac metro jak mielismy jeszcze gornikow.
Tylko czekac jak trafimy do ogolnokrajowych mediow."
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 10:51 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 726
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Miasto stanęło

Post autor: dominik267 » 11-09-2018 11:06

"A1313 Zadzwońmy po Muska niech Hyperloop wybuduje ;)"
Ostatnio zmieniony 11-09-2018 11:06 przez dominik267, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ