XLI Barbórkowa Drama Teatralna

Dział forum z komentarzami do aktualności
red
Posty: 469
Rejestracja: 20-09-2010 09:54

XLI Barbórkowa Drama Teatralna

Post autor: red » 31-10-2018 12:02

"Obrazek

Znamy program XLI Barbórkowej Dramy Teatralnej. W programie znalazło się 5 spektakli, szczegóły poniżej.

BASIA SAMA W DOMU CZYLI MOJE NAJGORSZE ŚWIĘTA
reż. Marek Rębacz
występują: Tomasz Ciachorowski, Krzysztof Kiersznowski,
Sławomir Pacek, Klaudia Kuchtyk
Jedna z nielicznych prawdziwie polskich produkcji komediowych na polskim rynku teatralnym. To zimowa, świąteczna opowieść o dziewczynie, która prowadzi pensjonat w górach. Samotna kobieta chce urządzić Wigilię i radośnie przeżyć Święta. Tymczasem w poszukiwaniu schronienia do drzwi pensjonatu w wigilijny wieczór, w śnieżną zawieruchę, pukają przemarznięci goście.
1 grudnia 2018 r., godz. 17.00, 19.30

ŚMIERTELNA PUŁAPKA
sztuka, dla której można zabić
Scena Spektrum w Warszawie
reż. Andrzej Strzelecki
występują: Krzysztof Tyniec, Ewa Telega, Andrzej Strzelecki, Magdalena Zawadzka
Inteligentnie i komicznie opisana historia zaplanowanego morderstwa.
3 grudnia 2018 r., godz. 18.00

FRIDA
ŻYCIE SZTUKA REWOLUCJA
reż. Jakub Przebindowski
Wzruszająca opowieść o życiu i miłości, a także walce o artystyczną niezależność. W roli tytułowej wystąpi aktorka i malarka Martyna Kliszewska. Spektakl powstał w związku ze 110 rocznicą urodzin Fridy Kahlo oraz wystawą jej prac prezentowaną w Poznańskim Centrum Kultury. Honorowy patronat nad spektaklem objęła Ambasada Meksyku w Polsce oraz komitet honorowy w składzie: Edward Dwurnik,
Rafał Olbiński, Marek Heller.
4 grudnia 2018 r., godz. 18.00

NERWICA NTRĘCTW
reż. Artur Barciś
występują: Rafał Królikowski, Zdzisław Wardejn, Jowita Budnik,
Karolina Sawka, Katarzyna Ankudowicz, Artur Barciś
Sztuka autorstwa Laurenta Baffie to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach. W poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów. Są to osoby cierpiące na różnego rodzaju fobie. Z powodu niekończącej się absencji lekarza, znudzeni pacjenci zaczynają się leczyć sami.
8 grudnia 2018 r., godz. 16.30, 19.30

WZIOŁOWSTĄPIENIE
Teatr Wierszalin w Supraślu
reż. Piotr Tomaszuk
występują: Rafał Gąsowski, Dariusz Matys, Monika Kwiatkowska, Mateusz Krzyżewski, Sylwia Nowak, Piotr Tomaszuk
WZIOŁOWSTĄPIENIE to opowieść o Podlasiu ? krainie, gdzie żyją jeszcze ?wiary stare?, a szeptuchy i szeptuni szepczą swoje ?zamowy? ze skutkiem potężniejszym niż gdzie indziej.
9 grudnia 2018 r., godz. 18.00

REZERWACJA BILETÓW dla zakładów pracy od 7 listopada 2018 r. w godz. 8.00 ? 15.00 na specjalnym formularzu, do pobrania na www.tdk.tarnobrzeg.pl
Rezerwacje nadesłane pocztą elektroniczną i faksem nie zostaną zrealizowane!
SPRZEDAŻ BILETÓW dla osób indywidualnych od 14 listopada 2018 r. w godz. 8.00 ? 18.00 z wyłączeniem sobót i niedziel.
ODBIÓR BILETÓW Z REZERWACJI GRUPOWYCH w dniach 15 ? 22 listopada 2018 r. w godz. 8.00 ? 15.00

Po tym terminie nieodebrane bilety zostaną przekazane do sprzedaży indywidualnej.
Informacje, rezerwacje i sprzedaż biletów: TDK ? Dział Organizacji Imprez, pokój 47, tel. 15 822 21 10, w. 32
Prosimy o wcześniejsze przybycie na spektakl.
TDK nie dysponuje parkingiem dla widzów, wokół budynku jest ograniczona liczba miejsc parkingowych.

http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=5115"

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

XLI Barbórkowa Drama Teatralna

Post autor: admin » 23-11-2018 00:28

"1 grudnia 2018 r. rozpoczyna się 41. Barbórkowa Drama Teatralna.
Znowu grudzień będzie ucztą dla wszystkich miłośników teatru.

Są jeszcze do nabycia bilety na spektakl inaugurujący tegoroczną BDT ?Basia sama
w domu czyli moje najgorsze święta? 1 grudnia 2018 r., godz. 17.00 i 19.30
Spektakl tylko dla widzów dorosłych."

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

XLI Barbórkowa Drama Teatralna

Post autor: 1967 » 23-11-2018 16:08

"Trochę nie rozumiem tego corocznego jednorazowego zainteresowania teatrem naszych mieszkańców. Jak przeczytałem w Echu Dnia po bilety i to nie takie tanie mieszkańcy ustawiali się od rana w kolejkach i nie do końca byli zadowoleni z możliwych do nabycia wolnych miejsc. A tu proszę w niedzielę 18 listopada w Tarnobrzeskim Domu Kultury, teatr co prawda amatorski z Mielca wystawiał Wesele Wyspiańskiego. Bilety jedynie po 10 zł i niestety może 50% zajętych miejsc. A spektakl przygotowany profesjonalnie, ponad 30 aktorów, świetne kostiumy, aranżacja, żywa akcja. Dla młodzieży szkolnej wręcz idealny. Po takim spektaklu aż się chce wrócić do lektury. Podobnie w czwartek 15 listopada tym razem wstęp był bezpłatny. Dwa filmy o Tarnobrzegu autorstwa Pana Aleksandra Dyla oraz na początku urywki z rozpoczętej trzeciej realizacji. Jeden film o przedwojennym światku artystycznym pt. Prowincjonalny Trójkąt Artystyczny, a drugi o odkryciu siarki, budowie Kombinatu i wysiedleniu Machowa. I znów jedynie 1/3 sali była zajęta. Około 100 osób na 38 tys. mieszkańców. Pytam więc jak to jest z tą naszą kulturą. Idziemy z przekonaniem bo tego potrzebujemy czy kierujemy się modą i idziemy bo należy się pokazać?"

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

XLI Barbórkowa Drama Teatralna

Post autor: mariano » 23-11-2018 19:35

"@ Gil-galad mam identyczne spostrzeżenia. Plebejskie podejście tarnobrzeżan do tego wydarzenia utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że od 30 roku życia czyli prawie 10 lat nie chodzę na to. Właśnie dlatego że jak napisałeś, nie kierujemy się miłością do sztuki tylko pokazać się. I to jest odpowiedź. Z żoną jeździmy do Siemaszkowej, Bagateli ale i do Słowackiego. Tam spotykamy ludzi, którzy tym żyją i są w stanie oddać ostatnie pieniądze na sztukę. A nie chwilowa miłość do teatru. Ale też jest to wydarzenie wpisane na stałe w repertuar miasta i niech będzie.

Bardzo dobrze wytłumaczył mi to jeden z kolegów mówiąc o patrz ten był, tamten przyszedł z żoną czy z kimś o ten jest itd. Głupie to i prostackie, czasem jak na mszy, przypominające wybieg dla modelek i modelów."

skunaskun
Posty: 137
Rejestracja: 22-02-2018 23:59

XLI Barbórkowa Drama Teatralna

Post autor: skunaskun » 23-11-2018 23:44

"
mariano pisze:...Plebejskie podejście tarnobrzeżan do tego wydarzenia utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że [size=large]od 30 roku życia czyli prawie 10 lat nie chodzę na to. Właśnie dlatego że jak napisałeś, nie kierujemy się miłością do sztuki tylko pokazać się[/size]. .
@mariano dał głos i znów powiało wielkim światem... Siemaszkowej... Rzeszów... Jakieś ścianki, @mariano? Żony przede wszystkim :D"

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

XLI Barbórkowa Drama Teatralna

Post autor: mariano » 24-11-2018 11:09

"I czemu spłaszczas dyskusje? Nie chcę wchodzić w polemikę, ale czy to jest jakiś wyczyn pojechać do Rzeszowa na sztukę? Kocham teatr, nie uczestniczę w nim na pokaz. Zobacz sam że ludzie z naszego miasta jeżdżą przynajmniej raz na dwa tygodnie go Rzeszowa do galerii a nawet częściej. I ok. Jedni lubią góry inni morze, inni doliny, łowienie ryb, a ja teatr i dodam po raz kolejny absolutnie nie aby pokazać się."

skunaskun
Posty: 137
Rejestracja: 22-02-2018 23:59

XLI Barbórkowa Drama Teatralna

Post autor: skunaskun » 24-11-2018 14:13

"Dobrze, że wyprowadziłeś mnie z błędu, bo z poprzedniej wypowiedzi wynikało, że "nie kierujemy się miłością do sztuki tylko pokazać się". Stąd mój wpis.
Zainteresowanie sztuką godne pochwały i naśladownictwa, choć ja od czasu do czasu bywam też 'plebejuszem'."

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

XLI Barbórkowa Drama Teatralna

Post autor: mariano » 24-11-2018 16:06

"Nie chodzi o to, że "nim" jesteś. Chodzi o to, że ludzie w mojej ocenie traktują teatr jako swoiste miejsce spotkania się śmietanki towarzyskiej, oglądanie kto jak przyszedł ubrany czy też kto z kim. Teatr podobnie jak muzyka powoli staje się produktem, a nie miejscem w którym spotykasz się z refleksją, życiem, śmiechem, ogólnie emocjami które należałoby przeżywać indywidualnie. Do TDK też chodzę, ale nie na Barbórkę i chyba wolę tą w połowie zapełnioną salę, niż oglądać te same twarze prezydentów, radnych, urzędników i innych którzy raz do roku przypominają sobie o sumieniu jakie niesie za sobą teatr. Więc produktu pt. Barbórkowa Drama nie kupuje jak napisałem od bedzie już 10 lat. Absolutnie nie neguje samego wydarzenia, tylko raczej postawę ludzką."

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

XLI Barbórkowa Drama Teatralna

Post autor: 1967 » 28-11-2018 16:10

"Tak jak pisał mariano część z nas chodzi na Dramę Barbórkową dla pokazania się. Utwierdziło mnie w tym przekonaniu przedwczorajsze zdarzenie. Siedzę sobie na spektaklu ?Diabeł i tabliczka czekolady? Teatru im. Juliusza Osterwy z Lublina , w Porcie Kultury, w Sandomierzu (HUTA), a tyłu słyszę Oooo patrzcie Burmistrz chyba przyszedł. Oooo tam jest ten, a ten????!!!!!!!!!.
Jednak niezależnie z jakich pobudek ludzie uczestniczą w spektaklach. Chylę czoła dla organizatorów za stworzenie możliwości Tarnobrzeżanom udziału w przedstawieniach, a szefom zakładów za dofinansowanie zakupu biletów dla pracowników. Ja się w tym roku też wybieram, ale tylko na jedno przedstawienie. Niestety bilety bez dofinansowania od lat nie należą do tanich.
Ps. bilety na spektakl w Sandomierzu jedynie po 20 zł. Polecam. Spektakl bardzo na czasie ? daje do myślenia, a akcja zaczyna się już w holu, pośród widzów, w trakcie oczekiwania na wejście, na salę."

ODPOWIEDZ