Ulica Wyszyńskiego odebrana

Dział forum z komentarzami do aktualności
Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Post autor: Padre » 05-12-2018 23:44

"Karas, pomyśl czasem zanim coś napiszesz. Mieszkaniec nie ma żadnej mocy by powstrzymać ogłoszone zamówienie. Ten projekt był robiony na szybko przez namiestnika bo kasę trzeba było na gwałt wykorzystać."

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Post autor: mariano » 06-12-2018 00:00

"Mieszkaniec niestety nie może zadawać pytań i pytania @alek są nieco sarkastyczne ale prawdziwe. Pytanie do przetargu zazwyczaj składa podmiot gospodarczy, który spełnia warunki określone przez zamawiającego. Jan Kowalski owszem może, tylko nikt mu nie odpowie. Mieszkaniec może składać pytania np. do planu zagospodarowania wyłożonego publicznie. Kto robił projekt nie wiem, tylko gdzie urzędnicy sprawdzający? Przecież projekt w fazie jego wykonywania można poddać modyfikacji."

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Post autor: alek » 06-12-2018 00:04

"[quote=Padre]Karas, pomyśl czasem zanim coś napiszesz. Mieszkaniec nie ma żadnej mocy by powstrzymać ogłoszone zamówienie. Ten projekt był robiony na szybko przez namiestnika bo kasę trzeba było na gwałt wykorzystać.[/quote]
Projekt był opracowywany w sierpniu 2017 roku a więc jeszcze za prezydentury Kiełba."

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Post autor: mariano » 06-12-2018 00:17

"Alek i wydział za to odpowiedzialny klepnął to tak jak było? Od marca mieli trochę czasu na modyfikację...chyba że się jakieś znowu przepisy w zakresie drogownictwa zmieniły i trzeba było zachować "standard" narzucony przez ustawodawcę?"

garfield
Posty: 75
Rejestracja: 13-08-2012 02:59

Post autor: garfield » 06-12-2018 00:26

"Alek,duży plus +++ za kolejny merytoryczny wpis!

Droga,( projekt) ul. Wyszyńskiego został spierdolon... (między nami kierowcami) 'jeszcze za prezydentury Kiełba' Obecnie ten pan zasiada ... o tempora, o mores!!! ..w Komisji Rewizyjnej
'Winą za taki a nie inny projekt można obarczać tylko wydział techniczno inwestycyjny UM' zdaje się, że za podwyżkę cen odbioru śmieci też odpowiada osoba/urzędnik/wydział w UM ale miłościwie nam namaszczony nowy prezydent (jako dobry pan) nie ma ochoty albo nie potrafi(!) wskazać osoby 'dzięki' której będziemy płacić za śmiecie 18zł !!! tak że, ukaranie winnych (i zmian kadrowych) w UM bym się nie spodziewał."

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Post autor: mariano » 06-12-2018 01:07

"Co ma komisja rewizyjna do technicznej to nie wiem. Bo tego typu projekt jest przedmiotem chyba tej drugiej. No to wychodzi na to, że zlecili projekt wykonawcy, później przeszedł przez łapy wydziału i ktoś się musiał podpisać pod tym z uprawnieniami, komisja nie wniosła uwag i szukaj winnego a Bożek pochwalił. Szerokość wynika ze ścieżek rowerowych? Czy w grę wchodzą także własności gruntowe?"

olekko
Posty: 1775
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Post autor: olekko » 06-12-2018 01:32

"Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Mówi się, że na Wyszyńskiego brak nowych parkingów. Parkingów wręcz ubyło: zatoczka w stronę zamkowego muru/dawnego Shella wykorzystywana była dotychczas jako parking przez mieszkańców okolicznych bloków. Teraz postawiono znak "przystanek autobusowy". Szkoda tylko, że żaden miejski autobus tędy nie jeździ. Nieliczne autokary dojeżdżające do Zamku Dzikowskiego i tak wjeżdżają przez zamkową bramę."

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Post autor: karas » 06-12-2018 12:00

"@alek @mariano @Padre no dobra trochę mnie poniosło.
Chodzi mi o to, że wszyscy jesteśmy specjalistami po fakcie, jak widzimy, że autobus się nie mieści. Każdy z nas patrząc w projekt tego faktu by nie zauważył.
Nie mamy nic do gadania jeżeli chodzi o projekt i przetarg. Mamy jednak to forum i gdyby ktoś zauważył problem na etapie przetargu to można było o tym głośno podyskutować."
Karaś

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Post autor: mariano » 06-12-2018 12:53

"@ karaś popieram, pewnie że można. Tylko czy będzie wola że strony UM aby cokolwiek wstawiać?"

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Post autor: alek » 06-12-2018 12:54

"Czy ktos się spodziewał , że przy okazji remontu będzie zwężana jezdnia? w całym kraju buduje się drogi takie same lub szersze i chyba pod tym wzglądem jesteśmy ewenementem. Po pierwsze to na etapie przetargu jest juz za późno na dyskusje. Po drugie nie jest naszym obowiązkiem studiować dokładnie jak wygląda projekt. Od tego jest odpowiedni wydział UM i skoro ludzie tam pracujący dają wytyczne do zawężenia ulicy to powinni przewidywać takie sytuacje. Będziemy mieli zwężenie ul. Mickiewicza do 6m i wątpie by ktoś przyjął nasze zastrzeżenia."

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Post autor: Padre » 06-12-2018 13:48

"[quote]Chodzi mi o to, że wszyscy jesteśmy specjalistami po fakcie, jak widzimy, że autobus się nie mieści. Każdy z nas patrząc w projekt tego faktu by nie zauważył.
Nie mamy nic do gadania jeżeli chodzi o projekt i przetarg. Mamy jednak to forum i gdyby ktoś zauważył problem na etapie przetargu to można było o tym głośno podyskutować.[/quote]

Bo możemy oceniać efekty. Nikt tu z nas nie jest specjalistą i nie czyta perfekcyjnie planów czy projektów budowlanych. I oceniamy. Gołym okiem widać, że to co zostało wykonane (mam nadzieję) w 100% zgodnie z projektem nie jest tym co według nas tam być powinno. :) Dyskutować możemy i niestety zazwyczaj robimy to dla samej dyskusji. Bo nawet jeśli ktoś z nas ma rację to i tak szanse dostrzeżenia tego przez decydenta a już realizacja tego jest niemal zerowe. Mam nadzieję, że "więcej władzy w ręce ludu", czyli hasło obecnych władz miasta nie będzie tylko pustym sloganem i władza rzeczywiście nie pozostanie głucha i ślepa na rzeczowe argumenty używane w dyskusji.

A tak przy okazji zapytam czy ktoś wie jak dalsze losy globusa na placu Górnika? Czy zostały uzupełnione braki? Co z iluminacją tego globusa?"

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Post autor: karas » 06-12-2018 15:41

"[quote]Czy ktos się spodziewał , że przy okazji remontu będzie zwężana jezdnia?[/quote]
Alek aj to się akurat cieszę, że jezdnia jest zwężona. Samochodem osobowym mieszczę się bez problemu, a za to jest szeroki chodnik i ścieżka rowerowa z której wraz z rodziną będę nagminnie korzystał. Pasa od ogrodzenia do ogrodzenia nie da się poszerzyć, dlatego coś kosztem czegoś.
Fakt, że komunikacja jest tak samo przydatna w mieście jak rowery, bo to mniejsza emisja zanieczyszczeń na jednego mieszkańca. Może kierowcy autobusów opanują przejazd przez zwężenie. To nie jedyne miejsce w mieście, gdzie muszą się postarać, lub zająć połowę drugiego pasa. Ja nie mam problemu z tym, żeby zatrzymać się dalej od skrzyżowania i pozwolić aby autobus bezpiecznie się "złamał"."
Karaś

tomek
Posty: 135
Rejestracja: 18-10-2005 00:35

Post autor: tomek » 06-12-2018 15:56

"[quote]Fakt, że komunikacja jest tak samo przydatna w mieście jak rowery, bo to mniejsza emisja zanieczyszczeń na jednego mieszkańca. [/quote]

Patrząc czasem jak tymi autobusami jeździ 1-3 osoby, to ciężko się zgodzić :)"

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Post autor: 1967 » 06-12-2018 16:47

"Padre poruszyłes bardzo niewygodny temat Placu Górnika. Wykonawca miał usunąć usterki do końca października i zgłosić do odbioru. Mamy grudzień i nic. Teraz jest robiony plac zabaw przez innego wykonawcę. Termin wykonania był do końca listopada, a roboty rozpoczęto pod koniec listopada i sa rozgrzebane. Jakość prac będzie zapewne wybitna. Wykonywane roboty zdążyło już kilkanaście razy zamrozić i rozmrozić. Szczególnie nawierzchnia bezpieczna uwielbia by ją układać na mrozach."

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Post autor: bbts » 06-12-2018 17:50

"czy jechał już ktoś tym bublem????

jeżeli ktoś z UM to czyta, niech przemyśli jeszcze ul. Mickiewicza, bo nie można zmniejszać szerokości drogi o takim natężeniu ruchu, kto będzie płacił za ewentualnie kolizje z MPK?? Prezydent?"

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Post autor: MT » 07-12-2018 23:30

"Jechałem juz kilka razy. Zrobiony droga raczej poprawnie, droga nie wymagała remontu jak inne szosy w mieście ale, OK. Poza tym wspomnianym skrzyżowaniem z Sandomierską. Też się spodziewam nie długiego żywota krawężników i kilku kolizji w tym miejscu."

jamWilhelm
Posty: 1140
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Post autor: jamWilhelm » 08-12-2018 10:58

"szerokość dla mnie ok, autobusy rzeczywiście mogą mieć mały problem zwłaszcza jadąc od miasta do szela ale czy nie brakuje ostatniej warstwy asfaltu? Bo przy 40km/h drobnica pucuje po karoserii pięknie, chyba że to też zamysł na obniżenie prędkości"

ODPOWIEDZ