Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: admin » 30-12-2018 18:38

Obrazek

Mamy koniec roku, dobry czas na podsumowania. O ile zdarzały się lata, gdzie wybór wydarzeń i ludzi roku mógł budzić jakieś wątpliwości, o tyle tym razem sprawa jest bardzo prosta, a wątpliwości pewnie będzie niewiele.
Powyżej wykres ze statystyk strony z tego roku. Jakie dwie daty rzucają się w oczy?

Tarnobrzeskie wydarzenie roku 2018
Wydarzenie roku to oczywiście nielegalne przyjęcie przez Prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba 20.000 zł gotówki od lokalnego biznesmena i radnego opozycji, po którym nastąpiło zatrzymanie i aresztowanie prezydenta przez CBA. Tarnobrzeg trafił na czołówki gazet i paski kanałów informacyjnych, bo rzeczywiście nie często CBA zgarnia prezydenta miasta, który przyjmuje w gabinecie gotówkę.

Piszę o nielegalnym przyjęciu gotówki, bo to akurat potwierdzają wszyscy – obojętne czy przyjmiemy wersję prezydenta o „pożyczce na kampanię wyborczą”, czy wersję polityka PO o żądaniu łapówki za określone zmiany w MPZP. Sąd jeszcze wyroku nie wydał, a jaki by on ostatecznie nie był i tak będzie budził wątpliwości. Usłyszymy znów tekst o „sądach prawych i sprawiedliwych”, albo o bohaterskiej postawie i uczciwości resztek niezależnego sądownictwa. A może i jedno i drugie.

Wydaje się jednak, że wydanie wyroku łatwo przyszło mieszkańcom. O ile były przewodniczący Rady Miasta i lider Platformy Obywatelskiej właściwie zniknął z życia publicznego, o tyle prezydent Kiełb uzyskał rekordowy (w wyborach na radnego) wynik ponad 1000 głosów, chociaż nawet gdyby przyjąć jego wersję o pożyczce, byłoby to nielegalne finansowanie kampanii wyborczej. Vox populi.

Tarnobrzeżanin roku 2018
Tu również nie mam wątpliwości. Kim jestem? Jestem zwycięzcą! – mógłby powiedzieć nowy Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Po profesjonalnej, chociaż niezwykle łagodnej (nudnej?) kampanii wyborczej, wygrał już w pierwszej turze, a skala zwycięstwa zaskoczyła wszystkich.

Mimo szerokiego poparcia partyjnego zaprezentował się jako kandydat ponad podziałami, człowiek zgody, klasy i porozumienia. To właśnie wybrali ostatecznie Tarnobrzeżanie: porozumienie i styl, spokój i szacunek dla wszystkich, prezencję i doświadczenie, uśmiech i dyspozycyjność, łagodność i dobre kontakty w szkole. Wystarczy? Wystarczyło. Trzema słowami: Starsi Panowie Dwaj.

Praca, inwestycje i rozwój
Wciąż sporo się zmienia i są to dobre zmiany. Wiadomo, że zależą bardziej od tendencji ogólnych, niż decyzji lokalnych, ale w sumie co to za różnica?

Bezrobocie spadło we wrześniu do rekordowego poziomu 8,1%, chociaż jeszcze niedawno wynosiło kilkanaście procent. To widać. Nie powiem oczywiście, że w Tarnobrzegu łatwo o dobrą pracę, ale łatwo podjąć jakąś pracę. Pamiętam sytuację sprzed 10-15 lat – to był inny świat.

Sporo zamieszania wprowadził remont głównego skrzyżowania i ul. Wyszyńskiego, ale mamy to za sobą. Trwa duży ruch w budownictwie wielorodzinnym, jednorodzinnym i komercyjnym. Nie pamiętam sytuacji gdy budowało się tyle bloków jednocześnie (Nova Targowa, TTBS i prywatny blok na św. Barbary, blok na ul. Gwarków), a że coś się opóźni o parę miesięcy, tego po jakimś czasie nikt nie będzie pamiętał.

Dobrze, że oprócz inwestycji urzędowych pojawiają się również prywatne, zresztą często ze strony lokalnych przedsiębiorców. Niedaleko nowej hali meblowej Wiktor Meble rośnie nowy lokal Domi. Przybyło kilka stacji benzynowych, uruchomiono czterogwiazdkowy hotel w centrum z elegancką restauracją i kręgielnią. O szaletach było już tyle, że pominę je milczeniem. Za największy sukces roku uznałbym jednak uwolnienie terenów w centrum spod blokady konserwatora. Mamy plany na dwie galerie, mamy nadzieję na market budowlany, tylko krok dzieli nas od rozpoczęcia prac nad obwodnicą, może w końcu coś z tego wyniknie.

Coś drgnęło w zabytkach. Trwa wielki remont u dominikanów, wyremontowano elewację TDK, ruszyła rozbudowa i remont budynku dawnej dyrekcji szpitala, czekamy jeszcze na dworzec kolejowy, kino i kamienice w centrum. TaPiMa to jeszcze nie zabytek, ale też kawał historii. Zobaczymy co z niej będzie po nowemu.
Wybudowano nowy żłobek na Serbinowie, rozbudowano żłobek i przedszkole przy Warszawskiej. Pojawiły się miejskie rowery.
Wciąż mamy w najbliższej okolicy niewiele zakładów produkcyjnych, ale tu też coś drgnęło.

Życie codzienne
W temacie kosztów życia nie ma powodów do zadowolenia. Wody Polskie zaakceptowały serię podwyżek zaproponowanych przez Tarnobrzeskie Wodociągi, której efektem będzie podwyżka cen o 30% w ciągu 3 lat.

Cena śmieci – wiadomo. Od początku roku cena za odbiór odpadów segregowanych wzrosła o 200% z 6 zł/os. miesięcznie do 18 zł/os.

Mieliśmy w tym roku falę protestów jakiej dawno nie widzieliśmy, w nowej formie branżowych epidemii. Po pracownikach szpitala chorowali policjanci, po nich pracownicy sądownictwa, a nauczyciele toż podobno już trochę zasmarkani. Większości protestujących wyszło na zdrowie, chociaż zdrowia nigdy za dużo.

Zwróciłbym uwagę na temat bezpieczeństwa. Obserwuję newsy z miasta przez ostatnie dekady i wydaje się, że mamy wyjątkowo spokojne czasy. Zniknęły prawie informacje o morderstwach, gwałtach, pobiciach, kradzieżach, a każda taka sprawa budzi zdziwienie i zainteresowanie. To dobrze.

Kultura
Jest kiepsko, albo inaczej – jest wiele do zrobienia. Koncert Kultu i całe S16 odwołano, podobno ze względu na uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Szkoda.

W ostatniej chwili odwołano imprezę tematyczną z wielką historią – Stylowe Uderzenie. Reggae Andrzejki nadal na emigracji w sąsiednim Sandomierzu. Wydaje się, że stabilnie wrócił Śpiewograniec, w swoim dość zamkniętym formacie dobrze sobie radzi Satyrblues. Ale gdzie Nowy Brzeg – Nowa Fala?

W kampanii wyborczej prezydent wspominał o reaktywacji tak dawnej imprezy jak Bartoszki Film Festival. Warto by było poszukać bliżej i zadbać o stałe imprezy z wieloletnią historią, wrócić do ambitnego i udanego pierwotnego formatu festiwalu S16, a jakiś koncert rockowy (chociażby ten Kult) co kwartał też by się przydał. Nie musi być całkiem za darmo.

Na pociechę – świetnie się spisały nasze lokalne młode gwiazdy. Można było z dumą obserwować Emilię Piątkowską w The Voice Kids i Dianę Ciecierską w dorosłej edycji The Voice od Poland. Znów można nas nazwać jakimś zagłębiem i są to efekty wieloletniej pracy.

Piękne mamy widowiska plenerowe. Zawsze robią wrażenie. Podobnie tradycją stały się już historyczne widowiska plenerowe, czy kino letnie.

Sport
Nie wiem, nie jestem w temacie 🙂 Dobrze jest, czy źle?

Co zapomniałem?
Co oceniacie inaczej?
Co zapamiętacie z tego roku?

P.S.
A dla mnie i dla Tinfo, jeśli traktować je jako coś osobnego, człowiekiem roku jest Karaś, a wydarzeniem roku migracja strony. Dzięki!

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: karas » 30-12-2018 21:06

admin pisze:
30-12-2018 18:38
P.S.
A dla mnie i dla Tinfo, jeśli traktować je jako coś osobnego, człowiekiem roku jest Karaś, a wydarzeniem roku migracja strony. Dzięki!
O :) I nie musiałem wysyłać na siebie smsów :) Dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że wspólnie nam się udało bo włożyłeś w to tyle samo pracy, co ja.
Karaś

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: dink00 » 30-12-2018 22:39

Jeśli chodzi o sport, to dla dwóch największych* klubów w mieście, a więc piłkarskiej Siarki i koszykarskiej Siarki, rok 2018 kończy się w nieciekawych okolicznościach. W przypadku klubu piłkarskiego w przyszłość można patrzeć raczej z nadzieją i względnym spokojem, znając wyniki i doświadczenia z poprzednich (dobrych) sezonów, mimo tego, że drużyna zimuje w strefie spadkowej. Dochodzi do tego świadomość, że młodzi zawodnicy zyskują potrzebne im doświadczenie z każdym kolejnym rozegranym meczem, a właśnie na młodych zawodnikach w dużej mierze opiera się dzisiejsza drużyna piłkarska. Jeśli zaś chodzi o drużynę koszykarską, to rok 2018 był rokiem straszliwym. Spadek drugi sezon z rzędu (tym razem po Ekstraklasie przyszła kolej na pierwszą ligę), do którego przyczynił się wąski skład (już chyba tradycja klubowa), choć na kilka kolejek przed końcem rundy zasadniczej szanse na utrzymanie wydawały się być bardzo duże. Natomiast po spadku ze szczebla centralnego do drugiej ligi mamy już przekroczony półmetek rozgrywek i... wszystko zapowiada powtórkę z rozrywki, czyli kolejną degradację. Tym razem skład w końcu w dużej mierze oparty na wychowankach, ale wyniki niestety bardzo słabe. Zdaje się, że nie zmierza to wszystko w dobrym kierunku, jednakże trzymam kciuki, bo życzę chłopakom jak najlepiej. O mniejszych klubach i innych dyscyplinach niestety mam zbyt małą wiedzę by podsumowywać :?

*największych oczywiście nie pod względem osiągnięć - tutaj król jest jeden

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: encore » 30-12-2018 22:53

Karasiowi obiecuję postawić co najmniej jedno piwo jak tylko będziemy mieli okazję się spotkać jakoś imprezowo! :)

Co do reszty punktów:

1. Wydarzenie roku . Moim zdaniem brak jednoznacznego wydarzenia. Kiełbobranie było efektowne i medialne, ale prestiżu miasta nie podniosło a i jego skutki były bardzo niefajne. Nie doceniał by tego w całokształcie. Tu raczej wymienił bym ewenement w historii ostatnich lat czyli wybór w pierwszej turze Dariusza Bożka na prezydenta miasta.

2. Tarnobrzeżaninem roku nie określił bym nikogo. Nikt moim zdaniem nie zasłużył na jakiekolwiek wyróżnienie. Nikt nic dobrego dla miasta nie załatwił ani nikt go nie rozreklamował pozytywnie.

3. Praca, inwestycje, rozwój. Bez nagrody, bez wyróżnień. Żadnych mierzalnych efektów wpływających w bezpośredni sposób na rozwój miasta. Jako inwestycje nigdy nie określałem remontów czy też przebudów.

4. Życie codzienne. Jaki jest koń to każdy widzi. Standard życia nie wzrósł. Przeprowadzane remonty, które pochłonęły mnóstwo pieniędzy nie podwyższyły komfortu życia mieszkańców. Wszystko przypominało raczej kosmetykę i działania doraźne a nie zaplanowane z głową rewitalizacje. Nie biorę pod uwagę drobnych inwestycji typu globus na Placu Gwarków. Bo to też była raczej klapa niż sukces.

5. Kultura. Tu zgadzam się z adminem.

6. Sport. Zawodowy: nie zabieram głosu. Możliwości dla przeciętnego mieszkańca? Nic się nie zmieniło w widoczny sposób.Miasto na spółkę z MOSiR nie jest w stanie zapewnić bym w rozsądny sposób skorzystał z basenu czy siłowni. Tu też do sportu dołożył bym rekreację i zauważył, że rok 2018 był kolejnym straconym rokiem dla zbiornika machowskiego. Nie zrobiono znowu nic konkretnego, widocznego czy też mającego wpływ na jakość wypoczynku w następnym roku.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: Jacek » 31-12-2018 11:39

Pominąłeś Adminie poważny remont sali kameralnej TDK. To nie był tylko remont elewacji. Teraz ta sala to taka perełka, że dzieci na nowym parkiecie nie mogą tańczyć, by go nie niszczyć. Są też organy za prawie 200 tys. (jeszcze nieczynne) dla licznych w mieście wirtuozów gry na tym instrumencie.

bull
Posty: 48
Rejestracja: 12-06-2015 23:12

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: bull » 31-12-2018 12:21

Całe lata dzieci z Framu ćwiczyły w tej sali oraz sali widowiskowej, a teraz muszą się tułać po obiektach starego Rolnika. Teraz to będzie chyba muzeum a nie dom kultury. To tak jakby wyremontować parkiet sali gimnastycznej i zabronić prowadzenia lekcji WF-u na niej. Przykre :|

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: karas » 31-12-2018 13:42

W TDK muszą zajść zmiany na wysokim szczeblu. Może nowy Prezydent będzie miał odwagę zrobić tam porządek. Patrząc na to ile dzieje się u nas, a ile u naszych sąsiadów to ... blado wyglądamy na tle okolicznych instytucji kultury. Nie wszystko można wytłumaczyć tym, że mamy małą salę widowiskową. Ludzi trzeba przyzwyczajać do kultury, tego się nie da zrobić w rok. Przez lata w naszym mieście ludzie od kultury byli odzwyczajani.

Śmieszny jest fakt, że miasto pozyskuje pieniądze na remont sali po to, żeby działo się w niej jeszcze mniej niż wcześniej. Radne i Radni naszego miasta bardziej zniszczą parkiet krzesłami i szpilkami, niż dzieci baletkami.

Jak już jest tak wielki strach o parkiet to na rynku jest wiele systemów rozwijanych mat. Jest do tego wózek, dwie osoby zabezpieczają parkiet w ciągu 10 minut. Tak się zabezpiecza nowo wybudowane hale sportowe na potrzeby wydarzeń, koncertów itp. Wydaje mi się, ze w mieście bardzo brakuje osoby obytej w kulturze, ale nie tylko od strony merytorycznej i tej artystycznej, ale od strony technicznej. Osoby z pomysłami i wiedzą jak za nieduże środki te pomysły wprowadzić w życie.

Zakup sceny mobilnej był moim zdaniem takim dobry, trafionym i praktycznym pomysłem. Ciężko mi wymienić inne ...
Karaś

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: encore » 31-12-2018 14:12

karas pisze:
31-12-2018 13:42
Zakup sceny mobilnej był moim zdaniem takim dobry, trafionym i praktycznym pomysłem.
Ktoś pisał chyba na facebooku, że ta scena nie posiada potrzebnego atestu. Może to być prawda? No i na co ten atest dla sceny? Na bezpieczeństwo pożarowe, elektryczne czy jakieś inne musi być?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: karas » 31-12-2018 14:47

Ta scena to jest gotowe rozwiązanie z pełnymi atestami. NIe jest to lepianka. Jak dobrze pamiętam produkt firmy Alustage.
Do sceny musiały zostać przeszkolone osoby, scena musi przechodzić regularne przeglądy techniczne. Tu się musi wszystko zgadzać.
Karaś

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: A1313 » 31-12-2018 15:19

Boże, karas ile ty masz lat.

Podepnę się pod temat związany z Bocianówką.

W Tarnobrzegu nigdy nie było klimatu dal ludzi młodych ludzi czy tych dobijających do trzydziestki , i pisze o klimacie we wszelakich urzędach. Patrząc po okolicznych miasteczka ten klimat był ale z rożnych względów można uznać za mila historie, takie historie dla ludzi przed czterdziestka.

Nowa deba ciągnienia przez ludzi pracujących w sdku ,a równocześnie grająca w zespołach których na wielkość ND naprawdę było sporo, był klimat i możliwości.

Nawet Gorzyce z animatorem ,jeżeli mnie pamięć nie myli starszy z Tomczykow, był wstanie stworzyć taki klimat o którym mona było w tbg pomarzyć.


Sandomierz podobnie,nawet kino mieszczące się na stary mieście dawało rade, kilka razy bylem na fajnych koncertach, niestety budynek kina wrócił na łono kościoła ...... i jak ręką odjął.

Funklub który był wstanie zawstydzić większe miasta,z ekipa pracująca na posadzie miejskiej która była związana z sandomierska scena rockowa.Często nawet dwa razy w miesiącu były koncerty na które brakowało biletów, jednak coś pękło i do funklubu można było iść na szachy lub podziwiać wystawy gołębi.

Bylo parę punktów na mapie które łączyli ludzie i zainteresowania , Babiarz , Lubera,Dziarek ,Corruption, The End, Dogz, Holy Dog itd.

Lapidarium ciągnie zapaleńcami,z gównianym miejscem na koncerty.

Bocianówka to zasługa jednego zapaleńca który to lubi , daje michę i spanie i robi koncerty które okupione sa ryzykiem ze się nie zwrócą, ale to ciągnie i jest naprawdę jasnym punktem w okolicy.

Mieliśmy zapaleńca w tbg ,pamiętasz jak zakończyła sie próba zorganizowania koncertu Animals.

Mieliśmy WDK, Wojewódzki Dom Kultury , kultury przez duże K. Byl Fram była Drama Barbórkowa,wystawy i prelekcje,ale tez nie było osób które by przebiły się prze duet promujący kulturę wyższych lotów. Pan o przepięknym głosie i pani pianistka byli bariera nie do przejścia.

Pewnie zaraz zostanie przywołany marian który ma wielkie muzyczne zasługi, niestety nie dal rady,może to różnica wieku ,może inny styl muzyczny który był mu najbliższy. Niestety nikt nie był wstanie ruszyć i pewnie nie ruszy bastionu jakim jest WDK. Niestety byliśmy miastem wojewódzkim z aspiracjami a bez możliwości na wzniosłe imprezy. I w tym rozkroku po dziś dzień.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: admin » 31-12-2018 17:12

Jacek pisze:
31-12-2018 11:39
Pominąłeś Adminie poważny remont sali kameralnej TDK. To nie był tylko remont elewacji. Teraz ta sala to taka perełka, że dzieci na nowym parkiecie nie mogą tańczyć, by go nie niszczyć. Są też organy za prawie 200 tys. (jeszcze nieczynne) dla licznych w mieście wirtuozów gry na tym instrumencie.
O remoncie sali rzeczywiście zapomniałem, ale o tym, że wycięto z niej Fram na stałe, nie wiedziałem. Podobnie jak o organach.
W sali kameralnej będą organy :?: :shock:

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: encore » 31-12-2018 18:17

Są organy. Pół sceny zajmują. Już nawet dziecięcy teatrzyk nie będzie miał gdzie grać przedstawień. Tak to sobie dyrekcja zapanowała.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: Jacek » 01-01-2019 09:44

W sali kameralnej będą organy :?: :shock:
Jak to będą? Są! Takie jak w kościele. Może chodzi o to, by każdą sesję Rady Miasta zaczynać "Serdeczną Matką" lub coś w podobie...
Bareja nie umarł. Reinkarnuje się z każdym kolejnym rządem.
Z tego co wiem organy nie są jeszcze czynne bo brakuje (drobiazg) kilkudziesięciu tysięcy złotych na wykończenie. Pan prezydent, któremu to spadło na głowę (znowu?) podobno się zastanawia... Ja bym dał. A co? Miasta nie stać na organy dla Rysia?
Gdyby ktoś nie wiedział to zastępca dyrektora TDK. Organista na Dzikowie i (czasem) u Dominikanów. Fan koncertów organowych i ich organizator.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: cenzor » 01-01-2019 12:19

hipokryzja. hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja w TDK jak i w całym TBG, dokąd to zmierza Tarnobrzegu mój ukochany?

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: Fresca » 01-01-2019 13:12

cenzor pisze:
01-01-2019 12:19
hipokryzja. hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja w TDK jak i w całym TBG, dokąd to zmierza Tarnobrzegu mój ukochany?
Troszkę latek mam i wiem co Ci Cenzor odpowiedzieć....
na skraj bankructwa? nie bo już tu jesteśmy,
do zaspokojenia ELYT? nie bo jeszcze coś jest, a one jeszcze nie zaspokojone, o ile kiedyś powiedzą dość, lub bekną z obżarstwa,
do rajcowania ego niby wielkich tego miasta? tak się im wydaje :), a jęzory liżą i liżą i liżą...
do upadku? społecznie, moralnie, etycznie już jesteśmy upadłym miastem,
do rozwoju? z kim i z czym - vide punkty wyżej, ( oby jednak nastąpił - eh marzenia ),

Cenzor, do nicości zmierzamy, do pustego PLASTIKU, a jak komuś się nie podoba to ogon podkulić i do budy.
PLASTIK - FANTASTIK przyszłością tego miasta. Tu nie trzeba myśleć, umieć, czuć, patrzeć, tu trzeba żyć, albo TYLKO przeżyć ciesząc się z igrzysk i ciężko zapracowanej kromki chleba.

Szczęśliwego Nowego :D

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: karas » 01-01-2019 13:19

A1313 pisze:
31-12-2018 15:19
Niestety nikt nie był wstanie ruszyć i pewnie nie ruszy bastionu jakim jest WDK. Niestety byliśmy miastem wojewódzkim z aspiracjami a bez możliwości na wzniosłe imprezy. I w tym rozkroku po dziś dzień.
Tam muszą zajść zmiany. Bez tego to można połowę tej instytucji zlikwidować. W wielu miastach to właśnie Domu Kultury zajmują się organizacją imprez miejskich, podpisują umowy z wykonawcami, ogarniają wymagania techniczne. U nas robi to UM. Jak robi, tak robi. Osoby które miały spore pojęcie o tym jak to robić zostały od tych czynności odsunięte za rządów GK.

Piszesz o Fanklubie. Sandomierz dalej dość mocno stoi kulturalnie, mimo, że nie mają warunków. Sala w zamku się nie nadaje, a Dom Katolicki wymaga remontu i adaptacji akustycznej. Niestety to wartość kurii, a Escek tylko tą salę podnajmuje. Mimo tego dzieje się tam naprawdę dużo. Mają też zbudowane z lat zaplecze sprzętowe, młodych ludzi którzy ogarniają dobór artystów, technikę. Dodatkowo dyrektor na czasie, który to wszystko spina w całość. Działa.

Stalowa Wola to dla mnie przykład organizacji i ogarnięcia ze strony tamtejszego MDK. Nowa Dęba tak jak piszesz - to samo.

U nas nic się nie dzieje. Przyznam szczerze, że dyrektora naszego TDK nie poznał bym na ulicy, mimo, że od prawie 15 lat pracuje w branży ściśle związanej z kulturą. Rozpoznam za to bez problemu dyrektorów z Mielca, Stalowej, Sandomierza, Nowej Dęby czy Gorzyc. To o czymś świadczy. Głównie o tym, że nasz dyrektor jest tylko dyrektorem.

Był chwilę Piotrek Duma. Mimo, że się nie przelewało to coś próbował robić, trochę z tego się udało. Niestety musiał odejść.
Jacek pisze:
01-01-2019 09:44
Jak to będą? Są! Takie jak w kościele. Może chodzi o to, by każdą sesję Rady Miasta zaczynać "Serdeczną Matką" lub coś w podobie...
Bareja nie umarł. Reinkarnuje się z każdym kolejnym rządem.
Mamy tyle kościołów z organami. Pomysł na instalację organów w TDK to jakiś śmiech na sali. Stanowisko zastępcy dyrektora pozwala na spełnianie swoich marzeń kosztem mieszkańców. Nieważne, czy to mieszkańcom potrzebne, czy zbędne.
Ostatnio zmieniony 01-01-2019 21:27 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: Jacek » 01-01-2019 15:09

Dodam tylko, że od paru lat mamy salę koncertową w Szkole Muzycznej. Tam organy byłyby jak najbardziej na miejscu, Był może tam ktoś poza jubileuszem Radia Leliwa? To miejsce, dodam, nie jest w zarządzie miasta lecz Ministerstwa Kultury i coś tam, coś tam... Kasę dali, sala jest, a pani dyrektor ma w dupie organizację jakichkolwiek koncertów. Ręka w rękę z dyrekcją TDK. Ech, Tarnobrzeg...

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: Jacek » 01-01-2019 15:11

Przy okazji Karasiu miły, "nieważne" piszemy razem. Bez obrazy.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: karas » 01-01-2019 21:25

Jacek pisze:
01-01-2019 15:11
Przy okazji Karasiu miły, "nieważne" piszemy razem. Bez obrazy.
Byłem jeszcze w mocno noworocznym stanie, poprawię :)
Jacek pisze:
01-01-2019 15:09
Dodam tylko, że od paru lat mamy salę koncertową w Szkole Muzycznej. Tam organy byłyby jak najbardziej na miejscu, Był może tam ktoś poza jubileuszem Radia Leliwa? To miejsce, dodam, nie jest w zarządzie miasta lecz Ministerstwa Kultury i coś tam, coś tam... Kasę dali, sala jest, a pani dyrektor ma w dupie organizację jakichkolwiek koncertów. Ręka w rękę z dyrekcją TDK. Ech, Tarnobrzeg...
W sali Szkoły Muzycznej nie były planowane koncerty. Sala jest zaadaptowana akustycznie do grania na biało. Zostały zainstalowane jedynie dwie kolumny do konferansjerki. W szkole muzycznej w Stalowej Woli też nie ma koncertów innych niż muzyka klasyczna. Od koncertów nazwijmy to rozrywkowych są domy kultury. Sale w szkołach muzycznych to sale do przesłuchań i egzaminowania uczniów.
Karaś

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Tarnobrzeżanin Roku, Wydarzenie Roku, Podsumowanie Roku

Post autor: cenzor » 02-01-2019 10:04

Słyszał ktoś kiedy będzie organizowany "opłatek" przez Urząd Miasta w TDK bo zastanawiam się czy w związku z bardzo trudna sytuacja finansową miasta i ostatnimi podwyżkami nowa władza zaserwuje znowu "bizancjum" dla "elyty" tarnobrzeskiej. Oglądałem zdjęcia z takiego spotkania organizowanego przez starostwo w zamku w Baranowie było istne "bizancjum"

ODPOWIEDZ