Nowe Opłaty Za Śmieci Weszły W Życie

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nowe Opłaty Za Śmieci Weszły W Życie

Post autor: admin » 02-01-2019 17:45

Obrazek

Prezydenta Miasta Tarnobrzega na podstawie art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( t. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1454 ze zm.) zawiadamia, że Rada Miasta Tarnobrzega dnia 14 grudnia 2018 r. podjęła Uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty (Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego z dnia 15 grudnia 2018 r. poz. 5599). Nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązują od 1 stycznia 2019 r. i wynoszą: – 18,00 zł od osoby miesięcznie jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny – 26,00 zł od osoby miesięcznie jeżeli odpady zbierane są w sposób nieselektywny.

Mieszkańcy nie mają obowiązku składania nowych deklaracji. Każdy właściciel nieruchomości otrzyma zawiadomienie o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej na podstawie danych wskazanych w dotychczasowej deklaracji. Terminy wnoszenia opłat nie ulegają zmianie.

W przypadku gdy właściciel nieruchomości nie będzie uiszczał opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu wydana zostanie decyzja określającą wysokość opłaty.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod nr tel. 15/ 8226570 wew. 225 W załączniku zamieszczono harmonogram odbioru odpadów komunalnych dla zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej w Tarnobrzeg w 2019 r.

Link do harmonogramu odbioru odpadów z zabudowy jednorodzinnej.
http://www.tarnobrzeg.pl/download/gfx/t ... dzinna.pdf

Info: UM

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Nowe Opłaty Za Śmieci Weszły W Życie

Post autor: dino » 02-01-2019 18:19

Jak ludzie dostaną do ręki te pisma powinno być ciekawie ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nowe Opłaty Za Śmieci Weszły W Życie

Post autor: admin » 02-01-2019 19:22

Pewnie będzie jakieś zamieszanie, bo nie wszyscy śledzą media. Zakładam że do doręczanej decyzji też będzie jakieś pismo z wyjaśnieniem.

A z innej beczki, dziś czytałem że ministerstwo przedłużyło w ostatniej chwili dopuszczalność sortowania tylko na trzy frakcje, tak jak to wyglądało u nas na początku segregacji typu suche/mokre. To by oznaczało, że mamy system lepszy i bardziej przyjazny dla środowiska, ale też droższy niż wymagany.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Nowe Opłaty Za Śmieci Weszły W Życie

Post autor: alek » 02-01-2019 23:03

admin pisze:
02-01-2019 19:22


A z innej beczki, dziś czytałem że ministerstwo przedłużyło w ostatniej chwili dopuszczalność sortowania tylko na trzy frakcje, tak jak to wyglądało u nas na początku segregacji typu suche/mokre. To by oznaczało, że mamy system lepszy i bardziej przyjazny dla środowiska, ale też droższy niż wymagany.
Tylko co to daje? Gminy mają podpisane umowy według nowych przepisów. Zmiana zapisów umowy przetargowej nie jest prosta a czasem wręcz nie możliwa. Nikt nie będzie ryzykował ewentualnych zarzutów oo naruszenie ustawy o zamówieniach publicznych ,tym bardziej że rozporządzenie obowiązuje tylko przed pół roku. To tylko takie propagandowe przerzucenie odpowiedzialności za wzrost opłat na samorządy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nowe Opłaty Za Śmieci Weszły W Życie

Post autor: admin » 05-07-2019 23:24

W sejmie przeszła nowelizacja ustawy śmieciowej.

Ciekawsze zmiany
- opłata za niesegregowane wyższa od 2 do 4 razy niż za segregowane. Trzeba będzie u nas zmienić stawki.
- zniżka dla kompostujących odpady zielone. Ciekaw jestem szczegółów, bo nie wszystko się nadaje na kompost.
- znika przymusowa regionalizacja, będzie można wozić śmieci po całej Polsce.
- gminy mogą tworzyć punkty napraw sprzętów, bądź oddawania sprawnego sprzętu, żeby go sobie wziął ktoś inny. Bardzo fajne!
- obniżenie opłat, pokryte przez zyski ze sprzedaży odzyskanych surowców. Ciekaw jestem jak to by wyglądało w praktyce.

ODPOWIEDZ