Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: admin » 06-05-2020 18:02

Obrazek

Zakupione, dostarczone, formalności dopełnione i już tablety ruszają dalej. Na czas zdalnej nauki trafią do 141 tarnobrzeskich uczniów, którzy z powodu braku odpowiedniego sprzętu nie mogli w pełni realizować podstawy programowej w sytuacji epidemii. Niezbędny sprzęt zakupiło miasto.

To na gminie ciąży obowiązek zapewnienia równego dostępu do edukacji publicznej, nie mogliśmy więc pozostać bezczynni wiedząc, że wciąż są uczniowie, którzy nie mogą w pełni realizować podstawy programowej. Część potrzeb sprzętowych zaspokoiły szkoły wypożyczając swoim uczniom na czas nauki zdalnej sprzęt, jakim dysponują. Trochę sprzętów przekazali szkołom i uczniom darczyńcy. Otrzymaliśmy też grant w wysokości 100 tysięcy złotych z Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu ,,Zdalna Szkoła” finansowanego z EFRR. Dzięki temu, że działaliśmy błyskawicznie, na co pozwalał program, wraz ze złożeniem wniosku o grant wszczęliśmy procedury zakupowe. Liczyliśmy że dosyć szybko powinniśmy mieć do rozdysponowania 40 laptopów. Wciąż jednak na nie czekamy. Niezależnie od tego zdecydowałem o zakupie brakujących 141 tabletów, by nie było ani jednego ucznia, któremu nie pomogliśmy w dostępie do nauki – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Tablety zostały już rozdysponowane pomiędzy szkoły według zapotrzebowania zgłoszonego przez dyrektorów placówek. Lada dzień trafią do uczniów, którym zostaną wypożyczone na czas trwania nauki zdalnej. Później tablety wrócą do szkół.

Tarnobrzeskie szkoły będą bezpośrednio kontaktować się z opiekunami uczniów lub uczniami pełnoletnimi, w celu przekazania tabletów, po uprzednim podpisaniu umowy użyczenia. Odbiorcy tabletów będą zobligowani do uzyskania dostępu do sieci Internet we własnym zakresie. Szkoły dostaną informację o możliwości podłączenia Internetu na preferencyjnych warunkach, które zostały uzgodnione przez Ministerstwo Cyfryzacji z operatorami sieci komórkowych. Przy zakupie tabletów wzięto pod uwagę wymagane parametry techniczne do prowadzenia lekcji w modelu zdalnym, rekomendowane przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Uczniowie będą mogli swobodnie dołączyć się do wideokonferencji oraz odtwarzać materiały lekcyjne umieszczone w sieci.

Info/fot: UM

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: pewnyswego » 06-05-2020 22:01

Witam mam serie pytań. Czy to zdjęcie jest aktualne czyli z dnia załóżmy wczorajszego, ciut wcześniejszego ogólnie realne. Jeśli tak to pytanie następne czy ci trzej panowie są rodziną? Jeśli nie to dlaczego ci panowie nie mają ani maseczek ani jak wydaje sie nie ma odstępu co najmniej 2 metrów. Jeżeli to zdjęcie jest realne to ktos winien pociągnąć tychże panów do odpowiedzialnosci. Ale szczerze wierzyc sie nie chce aby tak było. Jeśli ktoś jest biegły w tym temacie niechże da znać jak sprawa wygląda.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: dino » 06-05-2020 22:10

Nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń.
W końcu pracują w jednej firmie. U mnie w pracy też jest niemożliwe zachowanie 2 metrów od drugiej osoby. W masce też trudno realizować część zadań zawodowych.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: admin » 06-05-2020 22:34

Osoby będące w pracy, które nie mają kontaktu z osobami z zewnątrz, mogą nie nosić w miejscu pracy maseczki.
Czyli pracownik, który fizycznie te tablety odbierał od dostawcy musiał mieć maseczkę, ale osoby z biura już nie.

Dopuszczalne odległości w miejscach pracy są mniejsze niż odległości na ulicy, wymagane jest minimum 1,5 metra. Przy czym to odległość między stanowiskami pracy, co nie znaczy, że nie można się bardziej zbliżać.

Wydaje się zatem, że nie ma problemu z naruszeniem obowiązujących w miejscu pracy zasad, można co najwyżej rozważać czy i jak takie zdjęcia wpływają na innych w kwestii dawania przykładu. Na licznych zdjęciach z ostatnich dni, w sytuacjach gdzie prezydent pojawia się poza urzędem, albo ma kontakt z osobami postronnymi, jest na nich zabezpieczony maseczką lub przyłbicą.

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: pewnyswego » 06-05-2020 22:55

Oo właśnie adminie wyjąłeś mi to z ust. Przykład nawet w takich sytuacjach winien isc z góry. A jakos nie idzie. Pokazówka jest że zakupione ale już edukacja ażeby w masce to robić to nie ma. Wiem wiem można sie czepiać ale przykład idzie z góry. Poza tym nie wiem czy miasto zakupiło to z własnych środków czy z zewnętrznych. Jeżeli z własnych to znaczy z naszych mieszkańców a wiec i ja winienem sobie pstryknąć fotke razem z tymi tabletami bo to również m.in dzięki mnie. Zakładając iz środki są nasze. Pozdrawiam

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: zbyry » 06-05-2020 23:58

Poza tym nie wiem czy miasto zakupiło to z własnych środków czy z zewnętrznych
Otrzymaliśmy grant w wysokości 100 tys zł, czyli tyle, ile Gmina wnioskowała http://zdalnaszkola.edu.pl/?gclid=CjwKC ... QIQAvD_BwE

Nie wiem natomiast, ile poszło z kasy miasta na całość sprzętu wraz z oprogramowaniem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: admin » 07-05-2020 00:08

Tablety ze środków własnych, czekamy na laptopy ze środków zewnętrznych.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: orange » 07-05-2020 15:53

Dlaczego tylko 141 uczniów otrzyma laptopy?
Czy w Tarnobrzegu nie mamy około 3 000 dzieciaków w wieku 6 lat - 18 lat?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: zbyry » 07-05-2020 16:11

Dlaczego tylko 141 uczniów otrzyma laptopy?
Czy w Tarnobrzegu nie mamy około 3 000 dzieciaków w wieku 6 lat - 18 lat?
Postawił bym pytanie inaczej: na podstawie jakich danych/dokumentów oszacowano liczbę potrzebnych tabletów (nie laptopów) i jaką metodologię rozdysponowania przyjęto?

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: jamWilhelm » 07-05-2020 16:47

orange pisze:
07-05-2020 15:53
Dlaczego tylko 141 uczniów otrzyma laptopy?
Czy w Tarnobrzegu nie mamy około 3 000 dzieciaków w wieku 6 lat - 18 lat?
ponieważ tylko 141 rodziców, z 500+, nie potrafi dziecku zapewnić podstawowych narzędzi

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: dino » 07-05-2020 16:55

Postawił bym pytanie inaczej: na podstawie jakich danych/dokumentów oszacowano liczbę potrzebnych tabletów (nie laptopów) i jaką metodologię rozdysponowania przyjęto?

Oszacowano na podstawie zgłoszenia: JA NIE MAM ;-)

To jest co najmniej chore. I jak wiedzę nie ma końca. Jest 500+ co miesiąc, jest 300+ co rok, jest cała masa programów pomocowych w MOPR oraz akcji publicznych.
I ciągle jest mało.
A ja dobrze pamiętam jak pracowałem w sadach za Wisła jak chciałem sobie kupić rapidografy.
Pracowałem po godzinach po południu i wieczorami żeby kupić IBM PC od jednego z byłych przewodniczących tarnobrzeskiej Rady Miasta.

Pracowałem.
Pracowałem.
Pracowałem.

To ja chyba głupi byłem ;-(
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: caro3139 » 07-05-2020 16:55

Słuszna uwaga. Z podatków wszystkich Polaków rodzic otrzymuje 6000 rocznie na jedno dziecko i to dziecko dalej nie ma tabletu czy laptopa? I dalej co niektórzy rodzice uważają żeby im dawać? Coś tu nie tak.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: admin » 07-05-2020 17:19

zbyry pisze:
07-05-2020 16:11
Postawił bym pytanie inaczej: na podstawie jakich danych/dokumentów oszacowano liczbę potrzebnych tabletów (nie laptopów) i jaką metodologię rozdysponowania przyjęto?
Chyba wspominałem o tym w innym wątku. Pewnego dnia usłyszałem pytanie czy potrzebujemy laptopa, bo szkoła pyta i jeśli potrzebujemy, to trzeba to szybko potwierdzić. Może zatem było tak, że rodzice deklarowali czy potrzebują sprzętu i może nawet dodatkowej weryfikacji nie było. A może była? W oficjalnej informacji się tym nie dzielą. Tyle wiemy, że sprzęt nie jest w założeniu na zawsze, tylko na czas nauki zdalnej, a później wraca do szkoły. Zobaczymy jakie ostatecznie zastosowanie znajdą w szkołach tablety.

Na pewno jest wiele sytuacji gdzie sprzętu jest w domu za mało, jeśli rodzice mają pracować zdalnie, a kilkoro dzieci jednocześnie uczestniczyć w zajęciach. W zwykłej sytuacji wystarczą 1-2 jednostki, bo korzysta się z nich na zmianę. Ale w sytuacji wirusa jest problem. Nie wiemy jednak, czy pomoc dotarła do tych rzeczywiście potrzebujących, czy do tych, którzy zdecydowali się zgłosić po pomoc, a często te grupy się nie pokrywają.

Wiki2002
Posty: 47
Rejestracja: 07-05-2020 16:36

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: Wiki2002 » 07-05-2020 17:32

Naprawdę w dobie tak rozpasanego socjalu dziwne jest że ktos nie ma laptopa albo komputera

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: admin » 31-05-2020 20:09

Mamy grant na kolejne komputery dla naszych uczniów!

Wprawdzie koniec roku tuż, tuż, ale Gmina Tarnobrzeg przystąpiła, i to z sukcesem, do kolejnego konkursu grantowego Zdalna Szkoła+ . Dzięki temu będziemy mogli przekazać na czas zdalnej nauki kolejne 45 laptopów naszym uczniom, później sprzęt doposaży szkoły.

Tym razem wnioskowana przez Tarnobrzeg kwota wynosiła dokładnie 114 999,75 zł i w takiej też wysokości grant został nam przyznany. W projekcie grantowym nie jest wymagany wkład własny, więc koszty zakupu laptopów w stu procentach pokryje dotacja. Za pozyskane pieniądze kupionych zostanie 45 laptopów, które tym razem zostaną przekazane na czas zdalnej nauki uczniom z rodzin wielodzietnych ze szkół podstawowych. Takie było założenie projektu. Po zakończeniu nauki zdalnej laptopy zostaną zwrócone przez uczniów i trafią na wyposażenie szkół.

- Szkoda, że projekt tak późno został ogłoszony i rozstrzygany jest tuż przed końcem roku szkolnego, ale mimo wszystko cieszy, że kolejny raz udało się nam pozyskać pieniądze z zewnątrz na sprzęt, który wesprze uczniów w zdalnej nauce, a później doposaży nasze szkoły. 26 maja ogłoszona została lista rankingowa, na której Tarnobrzeg znalazł się wśród wniosków, które spełniły wszystkie kryteria formalno- merytoryczne, a tym samym otrzymały grant. Dziś już jesteśmy po podpisaniu umowy, która też już trafiła do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Zaraz po otrzymaniu pieniędzy dokonamy zakupu laptopów i przekażemy uczniom – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Konkurs grantowy realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kupiliśmy tablety dla 141 uczniów

Post autor: admin » 25-06-2020 18:32

Kolejne laptopy dla tarnobrzeskich uczniów

Sprzęt komputerowy z programu zdalna Szkoła+ trafił do tarnobrzeskich szkół podstawowych

45 laptopów o wysokich parametrach technicznych trafiło do siedmiu tarnobrzeskich szkół podstawowych. – Laptopy zostaną użyczone na czas ewentualnej dalszej nauki zdalnej głównie uczniom z rodzin wielodzietnych 3+. Sprzęt przekazano zgodnie ze zapotrzebowaniem złożonym przez dyrektorów szkół. Wraz z laptopami do dyspozycji uczniów przekazaliśmy też zestawy słuchawkowe wraz z mikrofonami – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Gmina Tarnobrzeg na doposażenie szkół w kolejne już laptopy, a tym samym pomoc uczniom w zdalnej nauce, pozyskała grant w wysokości 114 999, 75 zł z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Nabór wniosków w ramach konkursu grantowego rozpoczął się 15 maja 2020 roku. Konkurs grantowy jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 -202O Osi Priorytetowej nr 1 ,,Powszechny dostęp do szybkiego internetu o wysokich przepustowościach, Projekt grantowy zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Dotychczas z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, z programu zdalna Szkoła i zdalna Szkoła + pozyskano kwotę w wysokości 214 999,75 zł, za którą zakupiono 85 laptopów wraz z akcesoriami komputerowymi. Po zakończeniu nauki zdalnej, lub gdy ta w ogóle nie będzie konieczna, wszystkie laptopy będą służyły uczniom i nauczycielom w siedzibach szkół.

ODPOWIEDZ