Komputery od Fenixa dla „Górnika”

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16908
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Komputery od Fenixa dla „Górnika”

Post autor: admin » 30-12-2020 20:11

Obrazek

Fenix Metals, firma działająca na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przekazała darowiznę dla Zespołu Szkół im. ks. S. Staszica w Tarnobrzegu. Dzięki wsparciu w popularnym „Górniku” powstanie nowoczesna pracowania komputerowa.

– Dziękuję firmie Fenix Metals za tak fantastyczny gest, za to, że mając na uwadze przecież przede wszystkim swoje wskaźniki ekonomiczne, dostrzega potrzeby innych, za to, że inwestuje w młodych, inwestuje w rozwój szkolnictwa zawodowego kształcącego być może przyszłe kadry, przyszłych inżynierów. To fantastyczny przykład, gdy firma prowadząca działalność na danym terenie, solidaryzuje się z tym terenem, jego społecznością, uczestniczy w jego rozwoju – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Obrazek

Impulsem dla Fenix Metals do wsparcia Zespołu Szkół im. ks. S. Staszica w Tarnobrzegu było zwrócenie uwagi na potrzeby szkół w związku z nieustannym rozwojem technologii informatycznych oraz rosnącymi wymaganiami, przed którymi staje oświata, zwłaszcza teraz, w sytuacji pandemii i nauczania zdalnego. Darowiznę w wysokości 30 tysięcy złotych Fenix Metals przekazała popularnemu „Górnikowi” na wyposażenie pracowni komputerowej. Dzięki wsparciu zakupiono 10 monitorów LCD 21,5 cala PHILIPS, 10 komputerów NATEC oraz 10 klawiatur, które znacznie poprawią możliwości realizacji zadań statutowych szkoły w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, w tym realizacji edukacji zdalnej przez nauczycieli i uczniów.

Jak podkreślają przedstawiciele szkoły, nowy sprzęt wykorzystany zostanie do utworzenia nowej, stacjonarnej i nowoczesnej pracowni komputerowej, która znacznie poprawi dostępność do infrastruktury informatycznej w szkole, stworzy lepsze warunki nauki. Dyrekcja szkoły w imieniu nauczycieli i uczniów składa firmie Fenix Metals serdeczne podziękowania za sfinansowanie wyposażenia do nowej pracowni komputerowej.

Info/fot.: UM

dino
Posty: 1534
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Komputery od Fenixa dla „Górnika”

Post autor: dino » 30-12-2020 22:42

Do tej pory pamiętam wieczorne zajęcia na drugim piętrze na austriackich KAM PC/XT sprezentowanych przez SIARKOPOL prowadzone przez Bogusława Szwedo :-)
Dożyłem czasów, kiedy TEN SAM lekarz, który w 1986 roku leczył mnie płynem LUGOLA teraz mnie nie przyjmie ponieważ mogę być chory.
Za to wkrótce chętnie mnie WYSZCZEPI.
I to nie przez telefon.
OSOBIŚCIE.
A ja przecież wciąż mogę być chory.
;-)

ODPOWIEDZ