Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Dział forum z komentarzami do aktualności
wiliams
Posty: 75
Rejestracja: 05-08-2006 19:05

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: wiliams » 02-11-2013 22:15

"
Czy na tym forum nie ma "psiarzy " ?
A jakże, są! Szczególnie ja.
Pozdr."
Ostatnio zmieniony 02-11-2013 22:15 przez wiliams, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: MT » 03-11-2013 12:13

"Gdyby to było forum na którym można postawić wirtualne piwo, okejkę czy innego SOG'a to odnowiciel po raz pierwszy by dostał ode mnie takie wyróżnienie. Dostał by 2 gdybym widział, że Straż Miejska co najmniej nakłada mandaty na niesprzątających w liczbie większej niż 5 miesięcznie. Ale brawo, za stwierdzenie, że psia kupa niczym się nie różni od "naładowanego" pampersa. :)"
Ostatnio zmieniony 03-11-2013 12:13 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

ninis
Posty: 36
Rejestracja: 25-09-2013 13:44

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: ninis » 04-11-2013 21:01

"hehe sama dostałam jakieś 2 lata temu mandat w wysokości 100 zł za wyrzucenie kupy w woreczku do kontenera , SM stwierdzili że to wandalizm i to napisali na mandacie. Osobiście nie mam żadnego ALE jeżeli chodzi o sprzątanie po psach a mam ich dwa. Lecz skoro sprzątanie będzie mnie kosztować 100zł od kupy to mnie nie stać :P Pojemniki to nie jest wywalanie kasy w błoto , to jest postawienie właścicieli psiaków w jasnej sytuacji...są pojemniki sprzątaj , jak nie to mandacik :) a teraz gdy pojemników brak to każdy ma wymówkę... od czasu mandatu nie dotknęłam już kupy po moich psach , tylko i wyłącznie ze względu na ten incydent. Jeżeli mnie SM ukarze kolejnym za nie sprzątanie to serio poproszę aby się zdecydowali w końcu czego chcą... Nie mam zamiaru nosić kupy przez pół miasta w kieszeni , paradować z tym w ręku aż ze spaceru wrócę do domu i wyrzucę do kosza w mieszkaniu. Głupie plastikowe pojemniki dużo by wniosły ułatwienia właścicielom którzy chcą sprzątać i kasy dla miasta od tych którzy się uchylają od tego obowiązku. Serio wg. mnie to by wyjaśniło sytuacje."
Ostatnio zmieniony 04-11-2013 21:01 przez ninis, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: jazet » 08-11-2013 12:00

"
odnowiciel napisał pisze:Jazet oczywiście mija sie z prawda piszac,ze nie mozna wrzucać psich odchodów do koszy ulicznych a Straz Miejska nie moze karac . Jest akurat odwrotnie. Straz Miejska niekoniecznie ma poczucie humoru gdyz psie odchody mozna traktować jako odpady komunalne i wrzuca sie je do koszy ulicznych. Nie widze powodu wyrzucac kasy na specjalne pojemniki

?



Edytowany przez jazet o 08-11-2013 - 11:03. "
Ostatnio zmieniony 08-11-2013 12:00 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

ktosik
Posty: 98
Rejestracja: 08-09-2013 12:37

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: ktosik » 08-11-2013 20:04

"Jak zasrane jest miasto widac w zimie na skwerku miedzy Urzedem Powiatowym a bankiem KB"

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: dino » 24-01-2021 14:12

Temat wraca jak bumerang.
Śnieg stopniał i na chodnikach z kostki widać rozsmarowane i rozpływające się kupy. Jak zwykle po mrozach nastąpiła kumulacja i co zostało przez klika dni zamrożone i schowane pod śniegiem obecnie masowo się ujawnia i na odcinku TRZECH klatek znalazłem CZTERY sztuki. Nie dość, że trzeba chodzić ze szmatą na twarzy to jeszcze trzeba się gapić w chodnik żeby nie wejść na minę.
Na chodniku!
Weźmie się ktoś za ten temat czy już tak do usranej śmierci będzie w tej wsi?
Właściciele psów RULEZ!
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: olekko » 24-01-2021 14:16

Nie widzę innej możliwości niż akcja edukacyjna i kontrolna ze strony straży miejskiej. Ale nie mogę sobie przypomnieć, kiedy tę formację widziałem ostatnio w ogóle, a co dopiero w pieszym patrolu...

hermes32
Posty: 69
Rejestracja: 30-06-2018 22:43

Re: Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: hermes32 » 24-01-2021 16:24

Trochę już żyję sobie na tym świecie ale nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby zliczać psie kupy na chodnikach.
Brrrrrry, coś tu jest nie tak!

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: dino » 24-01-2021 23:00

hermes32 pisze:
24-01-2021 16:24
Trochę już żyję sobie na tym świecie ale nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby zliczać psie kupy na chodnikach.
Brrrrrry, coś tu jest nie tak!
Idzie sobie człowiek spokojnie chodnikiem i pół metra od krawężnika na chodniku kupa.
Podnosi głowę i w zasięgu wzroku kolejne trzy.
Na chodniku.
No trudno nie policzyć.
Ale spoko.
Za kilka godzin znowu biały śnieg wszystko przykryje i problem zniknie, prawda?
:-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: dino » 26-12-2022 14:36

I nic się nie zmieniło. Przeszliśmy się do znajomych i z powrotem i mam jedno spostrzeżenie: trzeba patrzeć pod nogi na chodniku! Chodniki są dosłownie zamazane psim łajnem.
Ja wiem z czego to wynika: szerokość lemiesza odgarniającego śnieg jest mniejsza niż szerokość chodnika i w rezultacie pieski załatwiały potrzebę w zaspach, które utworzyły się na chodnikach i teraz te kupki ujawniły się pół metra od krawędzi chodnika.
Trzeba poczekać kilka dni aż ludzie podeszwami rozmażą a później zapowiadany za kilka dni deszcz rozpuści pozostałości na kostce.
A do tej pory: chodzić środkiem chodnika i patrzeć pod nogi!
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Marcin.TBG
Posty: 37
Rejestracja: 25-06-2020 20:18

Re: Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: Marcin.TBG » 26-12-2022 17:15

Ogólnie szlak mnie trafia jak widzę jak ludzie wychodzą ze swoimi pupilami srającymi byle gdzie, po czym nie kwapią się do uprzątnięcia. Parę razy zwróciłem uwagę, raz mi osoba powiedziała że zawsze sprząta tylko teraz zapomniała reklamówki, to mu ją zorganizowałem. Jednym z najprostszych sposobów jest wlepianie maksymalnych mandatów 500 zł a nawet 1000zł, wtedy bardzo szybko drogą pantoflową rozniesie się po mieście że opłaca się bardziej sprzątnąć niż zotawić.

ODYSEUSZ
Posty: 36
Rejestracja: 11-12-2022 12:07

Re: Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: ODYSEUSZ » 26-12-2022 18:02

Mam to samo odczucie co poprzednicy w komentarzach. Przecież to zakrawa na pomstę, jak można nie mieć za grosz kultury i srać psem na lewo i prawo nie licząc się z innymi. Przecież to świadczy: raz o braku kultury właściciela psa; dwa o nie estetycznym i śmierdzącym problemie dla wszystkich użytkowników; po trzecie za butami oraz poprzez owady wnosimy groźne zarazki do swoich domów, samochodów; po czwarte o baraku poszanowania dla cudzej własności przecież srają pod innymi tylko nie u siebie. A przecież na to są paragrafy art. 128 i 145 Kodeksu Wykroczeń oraz art. 288 Kodeksu Karnego które mogą i powinny dyscyplinować psich brudasów. Pamiętaj psiarzu - TWÓJ PIES TWOJE ODCHODY NIE PODRZUCAJ INNYM pod nos. 500 zł mandatu za nieposprzątanie po swoim psie, to stanowczo za mało powinno być co najmniej 1000 zł to by nauczyło kultury niektórych psiarzy. I gdzie jest Straż Miejska czy nie powinni zajmować się przestrzeganiem utrzymania ładu i porządku na terenie miasta - ale przecież oni uważają że są powołani do szczytniejszych celów jak choćby wlepiania mandatów za źle postawione auto albo sprawdzaniu parkometrów...Gdzie są władze miasta czy nie widzą jak idą do pracy, że chodnikiem należy przemieszczać się niczym saper na polu minowym ?!

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: dino » 30-09-2023 09:57

Serbinów. Okolice Dąbrowskiej.

Młody chłopak z wyglądu przed 30. Zarośnięty blondyn.
W rekach dwie smycze - w lewej i prawej.
Psy na smyczach po obu stronach chodnika. Przejście zatamowane.
Ja z torbami w obu rękach i workiem ziemniaków. Stoję.
W końcu pies po lewej zaczyna srać komuś przed oknem.
Jak pies skończył srać blondyn szarpnął obie smycze i polazł w stronę Prusa.

Jaka AMEBA zwolniła z podatku posiadaczy psów?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
MarcinTBG84
Posty: 58
Rejestracja: 18-12-2018 14:36

Re: Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: MarcinTBG84 » 30-09-2023 11:14

Na Konstytucji to samo, posrane a właściciele udają że nie widzą albo to nie ich pies, ale szczytem była wczorajsza sytuacja na ROD Związkowiec, mam furtkę od strony lasy do której zrobiłem sobie chodnik na który brzydko mówiąc wysrał się conajmniej labrador. Do psa jako tako nie mam pretensji, natomiast właściciel zwykłe bydle... obyś złapał wirusa i twój komputer też.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: admin » 01-10-2023 11:42

dino pisze:
30-09-2023 09:57
Jaka AMEBA zwolniła z podatku posiadaczy psów?
Grzegorz Kiełb, z tego co pamiętam. Koszt poboru podatku mniej więcej równał się z wpływami, z tego co pamiętam. Od płacenia podatku takie zachowania by się nie zmieniły. I skąd założenie, że akurat ten gość płaciłby podatek, a nie ukrywał się przed systemem, jak duża część widzów telewizji przed abonamentem, albo produkujących śmieci przed złożeniem uczciwej deklaracji?

ODPOWIEDZ