Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Dział forum z komentarzami do aktualności
Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: Kamyl » 09-03-2011 23:13

"
ibka pisze:nie wyobrażam sobie, żeby mając podwórko pies miał go zasrać. nie po to jest podwórko. jak się ma dom i kawałek trawnika, to też trzeba z psem wyjść. i oczywiście posprzątać. tak samo jak nasra na chodniku. mam owczarka niemieckiego i mieszkam w bloku. i niech nikt nie wciska kitu, że pies się meczy, bo to bzdura. pies nie musi biegać po domu! wystarczy wyprowadzać go na spacer, gdzie można spuścić ze smyczy, żeby się wybiegał.
Popełniasz wykroczenie. Art.77. KW.

ps. chyba, że przepisy szczegółowe (uchwała RM) mówi inaczej i wprowadza wyjątki. Tu trzeba by sprawdzić jak to jest uregulowane w naszym mieście.

edit:
§ 17
Do obowiązków właścicieli utrzymujących zwierzęta domowe należy:
1) w odniesieniu do psów:
- zarejestrowanie w Urzędzie Miasta w Wydziale Budżetu i Finansów w terminie 14 dni od wejścia w posiadanie psa; wpis w rejestrze obejmuje następujące dane:
imię i nazwisko właściciela,
adres właściciela,
numer identyfikacyjny nadany psu,
- oznakowanie psa znaczkiem identyfikacyjnym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Znaczek wydawany jest nieodpłatnie w Wydziale Budżetu i Finansów,
- wyposażenie psa w obrożę, a w przypadku ras uznawanych za agresywne
oraz psów zagrażających otoczeniu w kaganiec,
- prowadzenie psa na uwięzi, a psa rasy uznawanej za agresywną oraz psa zagrażającego otoczeniu - w nałożonym kagańcu,
- opłacanie podatku od posiadania psów, którego wysokość ustala corocznie Rada Miasta Tarnobrzeg,
- systematyczne szczepienie przeciwko wściekliźnie psów zgodnie z art. 56 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2004 r. Nr 69, poz. 625), która nakłada obowiązek szczepienia psów w wieku powyżej trzeciego miesiąca życia i okazywanie na żądanie władz sanitarnych, weterynaryjnych, policyjnych, straży miejskiej zaświadczenia o przeprowadzonym szczepieniu,
- uzyskanie zezwolenia Prezydenta Miasta Tarnobrzeg na utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną zgodnie z treścią Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 roku w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne (Dz. U. z 2003 r. Nr 77, poz. 687 z póź. zm.);
2) w odniesieniu do wszystkich zwierząt domowych i gospodarskich:
- stały i skuteczny dozór,
- niewprowadzanie zwierząt do obiektów użyteczności publicznej, z wyłączeniem obiektów przeznaczonych dla zwierząt, takich jak lecznice, wystawy psów, itp., postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z pomocy psów ? przewodników,
- niewprowadzanie zwierząt domowych na tereny placów gier i zabaw, piaskownic dla dzieci, plaż, kąpielisk oraz tereny objęte zakazem na podstawie odrębnych uchwał rady gminy;
- zwolnienie zwierząt domowych ze smyczy dopuszczalne jest wyłącznie na terenach zielonych do tego przeznaczonych i specjalnie oznakowanych,w sytuacji, gdy właściciel ma możliwość sprawowania kontroli nad ich zachowaniem, nie dotyczy ono psów ras uznanych za agresywne;
- zwolnienie psów z uwięzi jest dozwolone wyłącznie na terenie nieruchomości należycie ogrodzonej, w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa i wykluczający dostęp osób trzecich, odpowiednio oznakowanej tabliczki ze stosownym ostrzeżeniem;
- natychmiastowe usuwanie, przez właścicieli, zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe i gospodarskie, w obiektach i terenach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych, itp. Postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów przewodników;
- niedopuszczanie do zakłócania ciszy i spokoju przez zwierzęta domowe;
3) hodowcy zwierząt domowych zobowiązani są spełniać wymogi ustanowione dla hodujących zwierzęta gospodarskie.
4) postanowienia ust. 2 tego paragrafu dotyczą także zwierząt nieudomowionych, utrzymywanych w charakterze zwierząt domowych,
- zakazuje się doprowadzenie psów do stanu agresywności przez niewłaściwą tresurę w tym : szczucie ,drażnienie lub płoszenie,
- utrzymujący: gady, płazy, ptaki, owady w lokalach mieszkalnych lub użytkowych są zobowiązani zabezpieczyć je przed wydostaniem się z pomieszczenia,
- zwierzęta egzotyczne mogą być wyprowadzone poza lokal jedynie na uwięzi
(w klatce),
- przy przewozie i przenoszeniu zwierząt domowych utrzymujący je zobowiązani są stosować środki ochrony niezbędne dla bezpieczeństwa innych osób i zwierząt oraz dla utrzymania czystości w miejscach przeznaczonych do wspólnego lub publicznego użytku,
- w budynkach wielorodzinnych zabrania się utrzymywania zwierząt domowych w mieszkaniach w ilościach stwarzających uciążliwość dla zamieszkujących w nich ludzi, w szczególności prowadzenia hodowli psów i kotów.
Ź: Uchwała Nr L/575/2006 Rady Miasta Tarnobrzeg z dnia 30 marca 2006r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Tarnobrzeg

W Tarnobrzegu nie ma miejsc zielonych specjalnie oznakowanych.



Edytowany przez Kamyl o 09-03-2011 - 22:25. "
Ostatnio zmieniony 09-03-2011 23:13 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

ibka
Posty: 3349
Rejestracja: 15-05-2004 21:20

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: ibka » 10-03-2011 00:36

"Kamyl, niekoniecznie popełniam wykroczenie, bo pies może być w kagańcu, albo jeśli nie jest to pies z ras zaliczanych do niebezpiecznych, a jego właściciel może nad nim zapanować, to nie stwarza niebezpieczeństwa.
inną kwestią jest to, że Rada MIasta Tarnobrzeg zezwala na spuszczanie psów ze smyczy w wyznaczonych miejscach, ale od 2006 roku jakoś nigdy nie udało się jej wskazać tych miejsc. nie rozumiem dlaczego przez niekompetencje radnych mają cierpieć zwierzęta. więc należy albo skreślić czy zmodyfikować ten zapis albo wyznaczyć takie miejsca."
Ostatnio zmieniony 10-03-2011 00:36 przez ibka, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: Kamyl » 10-03-2011 01:11

"
Kamyl, niekoniecznie popełniam wykroczenie, bo pies może być w kagańcu,


Proszę o podstawę prawną."
Ostatnio zmieniony 10-03-2011 01:11 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: admin » 10-03-2011 01:24

"To nie tylko kwestia zakazów i praw. Moje dzieci boją się psów, szczególnie dużych, zresztą jak chyba większość dzieci. Jak pies podbiega i je obwąchuje to ich reakcji nie łagodzi ani to że pies jest w kagańcu, ani to, że właściciel/ka mówi "on nie gryzie". A zawsze tak mówią.

Miejsca można wyznaczyć, ale żadne odpowiednie mi nie przychodzi do głowy :-)
To trochę jak z paleniem. Najważniejsze żeby nie szkodzić innym."
Ostatnio zmieniony 10-03-2011 01:24 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: rakkauslaulu » 10-03-2011 07:11

"
ibka pisze:Kamyl, niekoniecznie popełniam wykroczenie, bo pies może być w kagańcu, albo jeśli nie jest to pies z ras zaliczanych do niebezpiecznych, a jego właściciel może nad nim zapanować, to nie stwarza niebezpieczeństwa.
inną kwestią jest to, że Rada MIasta Tarnobrzeg zezwala na spuszczanie psów ze smyczy w wyznaczonych miejscach, ale od 2006 roku jakoś nigdy nie udało się jej wskazać tych miejsc. nie rozumiem dlaczego przez niekompetencje radnych mają cierpieć zwierzęta. więc należy albo skreślić czy zmodyfikować ten zapis albo wyznaczyć takie miejsca.
Ile razy na ulicy widzę wypuszczonego swobodnie rottweiler'a czy wilczura swobodnie sobie biegającego... bez smyczy, kagańca, jedynie w obroży... Sam obchodzę szerokim łukiem bo boję się co takiemu do łba strzeli nawet jak właściciel utrzymuje że spokojny i nie gryzie. Oczywiście każdy właściciel psa będzie się spierał z kimś kto go nie posiada, czy to chodzi o to że - "nie będę po nim sprzątał", "będzie biegał swobodnie po ulicy" itp itd... Kary dla właścicieli powinny być nie tyle co zaostrzone ale przede wszystkim egzekwowane. Co raz częściej przecież słyszy się o tym jak "spokojny do tej pory" pies zaatakował dzieciaka. Natura zwierzaka przeważa nad wszystkim i każdy właściciel powinien się z tym liczyć.
Adminie dobrze to ująłeś że trochę to jak z palenie, byle nikomu nie szkodzić, ale co do wyznaczenia takich miejsc dla psów to nie oszukujmy się ale samy wiemy jakby to z nimi było... Każdy i tak spuści psa ze smyczy tam gdzie mu się podoba..."
Ostatnio zmieniony 10-03-2011 07:11 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

bigBUD
Posty: 297
Rejestracja: 02-12-2007 14:55

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: bigBUD » 11-03-2011 11:09

"
od dzisiaj i ja tak bd robić z psimi kupami i ich właścicielami, a jakże!!!
zbyry pisze:...a idziesz między blokami, tam kupa, tu kupa, jeszcze jak widzę jak pies szczy po aucie czyimś...
wolność jednych nie może być kosztem drugich!!!
Admin pisze:Moje dzieci boją się psów, szczególnie dużych, zresztą jak chyba większość dzieci....
moje są z tej mniejszości, bo do dużego psa to "ciekną", że ciężko za nimi nadążyć, a przed małymi kajtkami to uciekają"na drzewo".
rakkauslaulu pisze:...Natura zwierzaka przeważa nad wszystkim i każdy właściciel powinien się z tym liczyć...
jak to śpiewała kora: smycz-odpowiedź jest prosta...smycz-do nogi, przy nodze..."
Ostatnio zmieniony 11-03-2011 11:09 przez bigBUD, łącznie zmieniany 1 raz.

sunserve
Posty: 18
Rejestracja: 06-12-2006 23:13

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: sunserve » 12-03-2011 18:06

"Hmmm a ja nie rozumiem tego oporu w sprzątaniu po psiakach. Czy to komuś uwłacza, że schyli się po kupę? Kupa normalna rzecz;) Jeśli kogoś np obrzydza (co przecież może się zdarzyć zwłaszcza w przypadku rzadkiej kupy) to przysypać listkami lub trawą i już nie widać, co się bierze :) Ja przynajmniej tak uważam i sprzątam. Tylko czuję się jednak trochę zagubiona w tym, bo:
1. Nie wiem czy mogę to wrzucać do normalnych koszy na śmiecie (a tak robię, choć powinny być chyba specjalne, których zawartość wywiezie się w odpowiednie miejsce)
2. Nie wiem czy już można (a jeśli tak to gdzie) kupić torebeczki do tego przeznaczone, czyli biodegradowalne (bo ja używam takich zwykłych jednorazowych, które zanim się rozłożą...)
Dzięki za wszelkie info ;)



Edytowany przez sunserve o 12-03-2011 - 17:06."
Ostatnio zmieniony 12-03-2011 18:06 przez sunserve, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: rakkauslaulu » 12-03-2011 20:35

"Bardzo podoba mi się podejście kolegi/koleżanki wyżej. Nie wiem czy u nas można takie torebeczki kupić, a na pewno nie ma specjalnych pojemników, przynajmniej na razie, ale lepiej wrzucić byle w czym do byle jakiego kubła niż ma to leżeć pod nogami :)"
Ostatnio zmieniony 12-03-2011 20:35 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: admin » 12-03-2011 20:57

"Okazało się, że obowiązek sprzątania po psach nie jest zasługą prezydenta, ale radnego Partyki.
Sławomir Partyka pisze:Dzięki mojemu wnioskowi zostanie rozwiązany wstydliwy problem psich odchodów na chodnikach i trawnikach naszego miasta. Właściciele psów otrzymają sprzęt do sprzątania i zostaną zobowiązani do sprzątania po swoich czworonogach.
O ile w innym wątku trochę się nabijam o tyle tutaj szczerze jestem wdzięczny."
Ostatnio zmieniony 12-03-2011 20:57 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: admin » 07-04-2011 21:45

"http://www.rp.pl/artykul/638811_Trafia- ... -kupy.html

Rozwiązanie baskijskie. Do rozważenia i na naszych podwórkach.
;-)"
Ostatnio zmieniony 07-04-2011 21:45 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

apokalipsa
Posty: 94
Rejestracja: 10-08-2011 13:07

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: apokalipsa » 01-01-2012 10:45

"najpierw posprzątać po sobie petardy i butelki z trawników !!!! dopiero później edukować psiarzy .Po Sylwestrze jest tego masa a ktoś tu mówi o SPRZĄTANIU ."
Ostatnio zmieniony 01-01-2012 10:45 przez apokalipsa, łącznie zmieniany 1 raz.

apokalipsa
Posty: 94
Rejestracja: 10-08-2011 13:07

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: apokalipsa » 01-01-2012 10:46

"niby zwykłe kupy ,a człowiek człowiekowi wilkiem zjedlibyście w całości innych tyle nienawiści w tych wpisach."
Ostatnio zmieniony 01-01-2012 10:46 przez apokalipsa, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: bbts » 01-01-2012 12:54

"Kultura świadczy o wychowaniu człowieka, jeżeli Pan jej nie ma, to tym bardziej jego pupil. Dlatego jestem zwolennikiem pouczających mandatów od 500 zł



Edytowany przez bbts o 01-01-2012 - 11:56. "
Ostatnio zmieniony 01-01-2012 12:54 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

apokalipsa
Posty: 94
Rejestracja: 10-08-2011 13:07

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: apokalipsa » 01-01-2012 13:46

"tyle lat nie było takiego przepisu ,a nagle teraz wprowadzili i debata ,że psiarze są nie wychowani .Jestem za tym aby sprzątać jak najbardziej tylko razi mnie to ,że jak ktoś nie ma psa to wypowiada się wobec innych jak o najgorszych może mandat 1000 zł ? to tak jak ktoś nie ma prawka to się cieszy ,że mandaty poszły w górę i punkty karne .Póki coś nas nie dotyczy to jesteśmy mocni w gębie .Dlaczego nikt nie prosi prezydenta ,by przynajmniej wystawili specjalne kosze na tego typu ''śmieci'' lub wyznaczyli ogrodzone wybiegi dla psów ??? bo przecież lepiej wyżywać się na forum na innych i siedzieć z założonymi rękami .Ciekawe co większość o tym myśli ,a nie tylko elita świadcząca złe epitety pod adresem ZASRANYCH PSIARZY"
Ostatnio zmieniony 01-01-2012 13:46 przez apokalipsa, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: grassownik » 01-01-2012 13:51

"a jakie ma znaczenie czy mam psa czy nie ?
chcę iść na spacer i żeby nie był to slalom między psimi odchodami i to,że nie pałam zbytnią sympatią (ani też antypatią,ot są mi emocjonalnie obojętne) do psów,kotów czy innych udomowionych zwierzaków nie ma tu żadnego znaczenia.
podobnie nie chciałbym widzieć na tych trawnikach wszędobylskich ostatnio opakowań po makdonaldowym żarciu czy innych śmieci.



Edytowany przez grassownik o 01-01-2012 - 12:52. "
Ostatnio zmieniony 01-01-2012 13:51 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: rakkauslaulu » 02-01-2012 10:12

"
apokalipsa pisze:Dlaczego nikt nie prosi prezydenta ,by przynajmniej wystawili specjalne kosze na tego typu ''śmieci''
Co to ma do rzeczy? Do specjalnego kubła wrzucisz gó***, a do zwykłego kosza już nie? I jak przedmówca zauważył nie ma żadnego znaczenia czy ktoś lubi zwierzęta czy nie. Decydując się na psa to masz wobec niego obowiązku, a widże że tobie straszna krzywda sprzątać po swoim pupilu."
Ostatnio zmieniony 02-01-2012 10:12 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

apokalipsa
Posty: 94
Rejestracja: 10-08-2011 13:07

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: apokalipsa » 02-01-2012 12:52

";) a kto powiedział ,że nie sprzątam ? '' Zauważ, że duża większość posylwestrowych śmieci została uprzątnięta.'' no chyba MY tego nie posprzątaliśmy po sobie tylko sprzątaczki ,a korona w głowy by nie spadła .Więc sami nauczmy się kultury i czystości ,a nie zganiamy na psiarzy ."
Ostatnio zmieniony 02-01-2012 12:52 przez apokalipsa, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: latacz » 02-01-2012 13:29

"
apokalipsa pisze:;) a kto powiedział ,że nie sprzątam ? '' Zauważ, że duża większość posylwestrowych śmieci została uprzątnięta.'' no chyba MY tego nie posprzątaliśmy po sobie tylko sprzątaczki ,a korona w głowy by nie spadła .Więc sami nauczmy się kultury i czystości ,a nie zganiamy na psiarzy .
.
To powiedz wprost: sprzątasz czy nie sprzątasz po swoim pupilu?"
Ostatnio zmieniony 02-01-2012 13:29 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ