Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Dział forum z komentarzami do aktualności
Kotlet
Posty: 897
Rejestracja: 23-08-2006 14:07

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: Kotlet » 21-05-2011 11:52

"Dla zainteresowanych 37 minutowy zapis video HD z wczorajszej konferencji prasowej odnośnie powstania hipermarketu Tesco: http://nadwisla24.pl/newspost/blisko-4- ... rnobrzegu/"
Ostatnio zmieniony 21-05-2011 11:52 przez Kotlet, łącznie zmieniany 1 raz.

looxoos
Posty: 134
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: looxoos » 21-05-2011 11:55

"...a tak jeszcze dodając, jeżeli zatrudnią 300 osób (a w wynajmowanych sklepach pracę znajdzie jeszcze kilkadziesiąt osób), licząc dla równego rachunku 1000 zł/głowę, to mamy 300.000 zł miesięcznie czyli 3.600.000 zł rocznie extra gotówki jaka może zostać w Tbgu (pod warunkiem, że nie wydamy ich w Tesco ;-) ... ta kasa pójdzie w rynek (przynajmniej część)
Dodatkowo, chleb, warzywa i podobne prodykty będą od naszych lokalnych dostawców ... to też istotne -)
Nie lubie Tesco i podobnych blaszakow ale myślę, że Tbg coś na tym zyska."
Ostatnio zmieniony 21-05-2011 11:55 przez looxoos, łącznie zmieniany 1 raz.

komentatol
Posty: 238
Rejestracja: 19-02-2011 22:41

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: komentatol » 21-05-2011 12:29

"słyszałem już głosy typu: a po co nam kolejny market, same markety w tym mieście będą itp. a mało kto z tych biadolących zastanowi się nad tym, że o ilości marketów przede wszystkim decyduje rynek i on nam powie kiedy ilość ta jest zbyt duża. najważniejsze są miejsca pracy, dodatkowe wpływy z podatków, przyciągnięcie do miasta kupujących z okolicy (nie wiem czy akurat sandomierzanie będą mieli bliżej do nas aniżeli do stalowej, za to zawsze będą mieli jakąś alternatywę) a czy inwestycja ta przyniesie właścicielom zyski czy nie to już nie nasz problem, ważne że będzie u nas i ożywi choćby rynek pracy."
Ostatnio zmieniony 21-05-2011 12:29 przez komentatol, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: Kamyl » 21-05-2011 12:36

"Postulowałbym przy okazji budowania teskacza zmienić nazwę Sikorskiego na Market street ;) Przez kolejne 10 lat przez które nie powstanie obwodnica przyjezdni i miejscowi będą mieli ciekawy widok.

1. 24. Tesco
2. Lidl
3. Frac & w sumie Polaris wielkości małego marketu budowlanego
4. Mediaexpert (market elektroniczny)
5. Lidl 2.
6. Mówi się o OBI/Leruła na terenie opuszczonego już biurowca PKS
7. Biedronka na Dzikowie.

Skręcający na Stalową uraczeni będą dodatkowo:
1) Centrum Chińskim
2) Kauflandem
3) Majsterek



Edytowany przez Kamyl o 21-05-2011 - 10:54. "
Ostatnio zmieniony 21-05-2011 12:36 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

komentatol
Posty: 238
Rejestracja: 19-02-2011 22:41

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: komentatol » 21-05-2011 12:53

"może taki należałoby obrać kierunek promocji miasta, mianowicie by z miasta poprzemysłowego stało się handlowo-turystycznym, by za jakiś czas usłyszeć: "hej gdzie jedziesz na wakacje?" - "Do Tarnobrzega, bo tam można wszystko kupić.""
Ostatnio zmieniony 21-05-2011 12:53 przez komentatol, łącznie zmieniany 1 raz.

looxoos
Posty: 134
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: looxoos » 21-05-2011 16:35

"
komentatol pisze:może taki należałoby obrać kierunek promocji miasta, mianowicie by z miasta poprzemysłowego stało się handlowo-turystycznym, by za jakiś czas usłyszeć: "hej gdzie jedziesz na wakacje?" - "Do Tarnobrzega, bo tam można wszystko kupić."
:-) heheh .. Były pomysły żeby promocję miasta oprzeć na walorach zbiornika machowskiego ... chcieli zrobić z Tbga miasteczko żeglarskie ... takie drugie Mrongowo więc czemu by nie miało być... Shopping Town,
... dobre!
:-)
Powinni jeszcze otworzyć u nas centrum hurtowe, z majtkami, tekstyliami itp ... żeby cała Polska zamiast do Łodzi jechać ciąglęli do Tbga :-) ... a co!"
Ostatnio zmieniony 21-05-2011 16:35 przez looxoos, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: A1313 » 21-05-2011 18:20

"Doczekałem tego momentu że cieszymy się z wydarzenia jakim jest otworzenie marketu w naszym mieście , cieszymy się na samą myśl że sklep może być czynny przez cała dobę, podniecenia jak przy wizycie papieża w naszym kraju , cieszymy się z kolejnego ZAGRANICZNEGO marketu który po pierwsze wykańcza nasz biznes jak sklepy czy hurtownie ale przede wszystkim wykańcza producentów spożywczych , za 10 lat w każdym sklepie będzie to samo gówno tyko zapakowane w rożne opakowania,i wszystko w rękach kilku producentów (zagranicznych a jak by inaczej mogło być , kogo stać będzie na płacenie za półkę) to oni będą decydować w badaniach marketingowych co mi smakuje(chociaż jest w Polsce kilku producentów którzy przejmują polskie marki i utrzymuję je na rynku chociaż wielkim konsorcjum wydawało się że na danym produkcie nie da się zarobić) ,ciągniemy w storę Anglii , USA czy Skandynawii. Jeszcze lotnisko międzynarodowe założyć i może Rosjanie pozwolą na przeniesieni Bajkonuru z Kazachstanu , warto próbować.

Jeżeli mamy Biedronki Lidle to może czas na Almę czy Piotra i Pawła."
Ostatnio zmieniony 21-05-2011 18:20 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

looxoos
Posty: 134
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: looxoos » 21-05-2011 21:52

"
A1313 pisze:Doczekałem tego momentu że cieszymy się z wydarzenia jakim jest otworzenie marketu w naszym mieście , cieszymy się na samą myśl że sklep może być czynny przez cała dobę, podniecenia jak przy wizycie papieża w naszym kraju , cieszymy się z kolejnego ZAGRANICZNEGO marketu który po pierwsze wykańcza nasz biznes jak sklepy czy hurtownie ale przede wszystkim wykańcza producentów spożywczych , za 10 lat w każdym sklepie będzie to samo gówno tyko zapakowane w rożne opakowania,i wszystko w rękach kilku producentów (zagranicznych a jak by inaczej mogło być , kogo stać będzie na płacenie za półkę) to oni będą decydować w badaniach marketingowych co mi smakuje(chociaż jest w Polsce kilku producentów którzy przejmują polskie marki i utrzymuję je na rynku chociaż wielkim konsorcjum wydawało się że na danym produkcie nie da się zarobić) ,ciągniemy w storę Anglii , USA czy Skandynawii. Jeszcze lotnisko międzynarodowe założyć i może Rosjanie pozwolą na przeniesieni Bajkonuru z Kazachstanu , warto próbować.

Jeżeli mamy Biedronki Lidle to może czas na Almę czy Piotra i Pawła.
ojjjj chyba elektorat Radia Maryja się odezwał ... Człowieku, skoro zagraniczne markety to takie zło (zesłane zapewne przez szatana, a w najlepszym przypadku przez kapitalistów z USA ... a widomo, że ram rządzą Syjoniści :) to dlaczego wszyscy się tam pchają? ... włącznie z producentami?
Chcą to otwierają sklep o koniec. Ktoś im sprzedał ziemię i moga (powinni) na niej robić co im się podba. Mi się nie podoba, że ktoś w imię ochrony intersow innych podmiotów (często w jakoś sposób powiązanych z decydentami) blokuje komuś możliwość działania (prowadzenia dzialności gospodarczej).
Niech powstanie jeszcze 100 marketów ... gwarantuję, że 98 z nich upadnie. Naszym sklepikarzom, właścicielom polskich firm, polskim producentom i innym nikt nie zabrania zrzeszenia się i zorganizowania sieci hypermarketów."
Ostatnio zmieniony 21-05-2011 21:52 przez looxoos, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: A1313 » 21-05-2011 22:47

"Jeżeli odebrałeś moja wypowiedz jako wypowiedz elektoratu pewnego radia do gratuluje ograniczenia , ograniczenia umysłowego. W temacie produkcji żywności jak innych aspektów tej branży to masz naprawdę qrewso daleko do ogarnięcia tego tematu.

Jest w Polsce pewna partia która powinna dbać o potrzeby tej grupy społecznej i tego typu przedsiębiorców a niestety zajmuje się dawaniem duby za dostęp do żłoba (a robi to od niepamiętnych czasów)a efektem takich działań jest że wyrasta im taki parch jak min. Samoobrona."
Ostatnio zmieniony 21-05-2011 22:47 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

nuno
Posty: 502
Rejestracja: 14-02-2010 15:08

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: nuno » 21-05-2011 23:16

"Z tego co pamiętam lodowisko było w piramidzie potrzeb. Nikt nie wspominał, że zostanie zbudowane kosztem drobnych przedsiębiorców w zamian za 24h kauflanda nr 2 (nie mylić z galerią)."
Ostatnio zmieniony 21-05-2011 23:16 przez nuno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 21-05-2011 23:29

"@looxoos
jazda po A1313 chyba za ostra. Po co sobie dopowiadać dużo więcej niż się przeczytało?

@A1313
Ja właściwie nie lubię Tesco, ale lubię ryby (podobnie jak np. Gollum :-) ). W Tarnobrzegu nie ma obecnie normalnego sklepu ani stoiska rybnego.
Jeśli mógłbym kupować świeże ryby w sklepie osiedlowym, albo ogólnie "bardziej naszym niż Tesco" sklepie to bym kupował. Ale skoro nie mogę, to się cieszę, że będę miał w mieście całodobowe dobrze zaopatrzone stoisko rybne."
Ostatnio zmieniony 21-05-2011 23:29 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: A1313 » 22-05-2011 00:05

"Sklep z samymi rybami czy na przykład serami nie miałby racji bytu w naszym mieście tak samo jak market wyższej półki jak Alma czy stawiający na polskie produkty Piotr i Paweł , cieszymy się w pewnym stopniu namiastka jaka jest wielkopowierzchniowy sklep oferujący tandetę .

Jeszcze żyjemy w przeświadczeniu że chińska tandeta ograniczy się tylko do produktów przemysłowych a nie spożywczych a to niestety nie jest prawda.

A propos ryb, z marketów.

Uwędzona przez wiele godzin na zimno ryba, jaką pamiętamy sprzed lat, zachowuje wyborny smak i do tego jest świeża przez wiele dni. Ta dostępna w marketach jest jedynie malowana i pędzlowana preparatami dymu wędzarniczego oraz konserwantami.



I tak niestety jet z większością produktów oferowanych w marketach, to jet jak z czołówką polskich browarów tego na trzeźwo nie da się wypić , popłuczyny z kadzi gorzelniczych sprzedawane jako piwo, dale wspominam Leżajsk export Gold ze słońcem na etykiecie,ale obecnie produkuje się tam (nie waży)Tatrę, wciskając nam gówno o źródłach z potoków.

looxoos

Nie masz pojęcia ile kosztuje półka w markecie na wysokości wzroku , dla nie znających tematu =nie jest za darmo za towar który tan stoi trzeba słono zapłacić za postawienia tam każdego displeja . Zachodni koncern zarabia na sprzedawanych tam towarach i ciągnie ogromne pieniądze za każdą półkę , towary na gazetce czy czy promocyjne produkty w newralgicznych punktach marketu od producentów.


Tak jak Goplana stary właściciel wyszedł z założenia że nie opłaca się produkować tego produktu i go zamyka , jedna sprzedał to polskiemu konsorcjum które utrzymało produkcje i pozostawiło ta markę na rynku , nie jestem fanem RM i podobnych im wynalazków ale jak mam kupić czekoladę z Goplany lum Wedla to wybiorę Goplanę a nie Kraft. A przykładów jest mnóstwo."
Ostatnio zmieniony 22-05-2011 00:05 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

sarmacja
Posty: 426
Rejestracja: 26-11-2009 15:49

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: sarmacja » 22-05-2011 00:13

"Tesco będzie, czy się to komuś podoba czy nie, jeśli lokalni kupcy czują się zagrożeni to niech wezmą wzorce ze Stalowej Woli gdzie tamtejsi kupcy zorganizowali się i budują wspólna "ładną architektonicznie galerie". Mamy wolny rynek a nie lament lokalnych sklepikarzy których zachłanność przechodzi ludzkie granice. Ja jako konsument wybiorę tam gdzie taniej i lepiej i w dupie mam to że jakiś lichwiarz będzie miał pod górę. Tyle w temacie :) kapitalisty to skur.......y ;)."
Ostatnio zmieniony 22-05-2011 00:13 przez sarmacja, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: A1313 » 22-05-2011 00:15

"Dlatego pije Lwówka i Ciechan zamiast Żywca ,jem produkty Dobrowolskich zamiast Sokołowa czyli Danisch Crown , piję Helenę zamiast Pepsico itd , itp."
Ostatnio zmieniony 22-05-2011 00:15 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

looxoos
Posty: 134
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: looxoos » 22-05-2011 00:38

"A1313

Nie masz pojęcia ile kosztuje półka w markecie na wysokości wzroku , dla nie znających tematu =nie jest za darmo za towar który tan stoi trzeba słono zapłacić za postawienia tam każdego displeja . Zachodni koncern zarabia na sprzedawanych tam towarach i ciągnie ogromne pieniądze za każdą półkę , towary na gazetce czy czy promocyjne produkty w newralgicznych punktach marketu od producentów.


Tak jak Goplana stary właściciel wyszedł z założenia że nie opłaca się produkować tego produktu i go zamyka , jedna sprzedał to polskiemu konsorcjum które utrzymało produkcje i pozostawiło ta markę na rynku , nie jestem fanem RM i podobnych im wynalazków ale jak mam kupić czekoladę z Goplany lum Wedla to wybiorę Goplanę a nie Kraft. A przykładów jest mnóstwo.[/quote]


Ile kosztują półki wiem doskonale, wiem też z dokładnością do 1% ile muszą płacić przedsiębiorcy marketom (niektórym) za tzw. bonus marketingowy ...powiem tak, ... grube miliony, mogłbym podać firmy i kwoty jakie płacą bo jestem w posiadaniu takiej wiedzy ...ale niestety nie mogę :).

Ale zauważ, że skoro te firmy płacą to widocznie im się to opłaca! Opłaca się im zapłacić kilka milionów opłaty marketingowej (płacą od obrotu). Opłata półkowa to przysłowiowy "pikuś".
Gdyby potrafili swoją produkcję uplasować na rynku to by to zrobili ... na lepszej marży i nie sprzedawali by do marketów.

Sklepy mają swoją politykę cenową. Nie jest sztuką wyprodukować, sztuką jest sprzedać. Czasami towar w marketach jest taki jaki jest ze względu wymagania MARKETU: kupią x towaru po cenie x. A producent jak chce ten biznes to musi tak zrobić produkt aby jeszcze na nim zarobić. A więc wracając do czekolady, doda mniej orzeszków ... mniej kakao ...zamiast złotka i kartonika owinie czekoladę w folię i ..dostarczy towar w cenie x. I stąd mamy tą jakość. Podobnie jest z Chinami. Chińczycy potrafią robić i robią dobra luksusowe, gdybyś zobaczył co jest w Chinach w sklepach to by ci oczy wyszły! Tam nie ma tej tandety jaka jest u nas, począwszy od garniturów droższych niż polskie, poprzez buty za 300 dolców (a obok stoją takie same po 3, wyglądem się nie różnią, inaczej pachną - te droższe skórą, te tańsze gumą) ...kończąc na elektronice. Ale jak dzwoni Kowalski i chce klucz "płaską 15stkę" po 50 centów to Chińczyk mu taki robi i sprzeda za tą cenę. Nie możemy wymagać od tego produktu jakości, która by kosztowała 5 dolarów ... bo taki klucz też zrobią ale będzie kosztował 5 dolarów. Ale my chcemy go za 50 centów.



Edytowany przez looxoos o 21-05-2011 - 22:41. "
Ostatnio zmieniony 22-05-2011 00:38 przez looxoos, łącznie zmieniany 1 raz.

looxoos
Posty: 134
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: looxoos » 22-05-2011 00:49

"
A1313 pisze:Dlatego pije Lwówka i Ciechan zamiast Żywca ,jem produkty Dobrowolskich zamiast Sokołowa czyli Danisch Crown , piję Helenę zamiast Pepsico itd , itp.
No i tu się z tobą zgadzam w 100% I ROBIĘ PODOBNIE. Zawsze polska marka jest marką pierwszego wyboru, nawet jak jest droższa. Jeden warunek, jakość towaru musi być wyskoka. Dla przykładu jak przecier pomidorowy to Pudliszki, ale jak już pomidory w puszce (całe) to niestety, najlepszy polski pomidor przegrywa z najgorszym włoskim (cały czas o pomidorach w puszce). Najtańsza puszka pomidorów z Kauflanda jest smaczniejsza niż ta zawierające pomidowy nadwiślańskie. :-)"
Ostatnio zmieniony 22-05-2011 00:49 przez looxoos, łącznie zmieniany 1 raz.

looxoos
Posty: 134
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: looxoos » 22-05-2011 00:51

"
sarmacja pisze:Tesco będzie, czy się to komuś podoba czy nie, jeśli lokalni kupcy czują się zagrożeni to niech wezmą wzorce ze Stalowej Woli gdzie tamtejsi kupcy zorganizowali się i budują wspólna "ładną architektonicznie galerie". Mamy wolny rynek a nie lament lokalnych sklepikarzy których zachłanność przechodzi ludzkie granice. Ja jako konsument wybiorę tam gdzie taniej i lepiej i w dupie mam to że jakiś lichwiarz będzie miał pod górę. Tyle w temacie :) kapitalisty to skur.......y ;).
galerię w Satalowej buduje córka Koczwary (z mężem)."
Ostatnio zmieniony 22-05-2011 00:51 przez looxoos, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: A1313 » 22-05-2011 01:04

"Opłaca się bo innego wyjścia niema , lawirują miedzy opłacalnością a zamknięciem zakładu , a że powoli rynek w którym płacenie za półkę się kurczy jest oczywiste.Dawniej twoja sprzedaż była uzależniona od twoje operatywności teraz zależy od budżetu firmy.

Przykład Dania która nie wpuściła na swój teren wielkopowierzchniowych sklepów ,oprócz Lidli i Aldików nie ma sklepów z poza Skandynawii ,90 procent nabiału z Arli , mięso i wędliny z Danisch Crown czyli Sokołów. Piwo z Carlsberga czyli Okocim wywieziony do Danii (nie maja chmielu i zboża do produkcji piwa),Harbor piwo i napoje gazowane , soki 99 procent jedna firma Rynkeby.

Kiedyś zapytałem szefa ile płaci za to że jest sprzedawany w marketach powiedział zdziwiony że nic , jest duńską firmą a duński market nie bierze kasy od dońskiego producenta i jest to normalne.

A świadomość klientów jest taki że wolą zapłacić za swój produkt więcej niż taniej z importu,dlatego wielu produktów zachodnich firm nie uświadczysz .A biznes się kreci."
Ostatnio zmieniony 22-05-2011 01:04 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

looxoos
Posty: 134
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: looxoos » 22-05-2011 01:16

"
A1313 pisze:Opłaca się bo innego wyjścia niema , lawirują miedzy opłacalnością a zamknięciem zakładu , a że powoli rynek w którym płacenie za półkę się kurczy jest oczywiste.Dawniej twoja sprzedaż była uzależniona od twoje operatywności teraz zależy od budżetu firmy.

Przykład Dania która nie wpuściła na swój teren wielkopowierzchniowych sklepów ,oprócz Lidli i Aldików nie ma sklepów z poza Skandynawii ,90 procent nabiału z Arli , mięso i wędliny z Danisch Crown czyli Sokołów. Piwo z Carlsberga czyli Okocim wywieziony do Danii (nie maja chmielu i zboża do produkcji piwa),Harbor piwo i napoje gazowane , soki 99 procent jedna firma Rynkeby.

Kiedyś zapytałem szefa ile płaci za to że jest sprzedawany w marketach powiedział zdziwiony że nic , jest duńską firmą a duński market nie bierze kasy od dońskiego producenta i jest to normalne.

A świadomość klientów jest taki że wolą zapłacić za swój produkt więcej niż taniej z importu,dlatego wielu produktów zachodnich firm nie uświadczysz .A biznes się kreci.
Dlatego nasi producenci powinni promować swoje towary, bo są naprawde dobre. Edukować społeczeństwo.
Inna kwestia, to dochody konsumentów, jak komuś nie starcza do 1go to cieżko oczekiwać żeby kupił wędlinę za 30 zł, wybierz mortadelę za ... 12-15 zł ?? (nie wiem ile kosztuje) - i się nie ma co dziwić."
Ostatnio zmieniony 22-05-2011 01:16 przez looxoos, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rekordowy offset i hipermarket Tesco w Tarnobrzegu

Post autor: A1313 » 22-05-2011 01:33

"A wracając do obecnej inwestycji i koncertu marzeń , hala ze squashem i sala do ćwiczeń szpadzistów z ternarami i sędziami na poziomie europejskim.



Edytowany przez A1313 o 21-05-2011 - 23:34. "
Ostatnio zmieniony 22-05-2011 01:33 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ