Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 09-01-2012 21:20

"Obrazek

Tarnobrzeżanie po raz kolejny pokazali swoje wielkie serce i ogromną troskę o drugiego człowieka.Udało się zebrać rekordową kwotę ponad 80 tysięcy złotych.

Podczas XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tarnobrzeżanie hojnie zapełniali puszki wolontariuszy i zacięcie licytowali podczas aukcji, płacąc niekiedy o wiele wyższą cenę niż wartość przedmiotu. Na razie na konto tarnobrzeskiego sztabu WOŚP wpłynęło już 80 tysięcy 400 zł. A to jeszcze nie koniec, ponieważ cały czas trwają jeszcze aukcje internetowe.Gorące granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy rozpoczęło się już w piątek dyskoteką w Klubie Orbita. Po tanecznym piątku, sobota upłynęła za to na sportowo. W ZSP nr 1 rozegrano turniej tenisa ziemnego, a w małej hali OSiR po przeciwnych stronach boiska stanęli przyjaciele WOŚP i wolontariusze. Tutaj sportowe zmagania toczyły się na trzech polach: piłkarskim, koszykarskim i siatkarskim. Niedzielne granie już od wczesnych godzin rozpoczęli wolontariusze, którzy od samego rana zbierali pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Ponad setka wolontariuszy na ulicach Tarnobrzega gorąco zachęcała mieszkańców do ulżenia swoim portfelom i do zapełniania kolorowych, wośpowych puszek. Wśród wolontariuszy nie zabrakło Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, Jana Żaka i Beaty Jędrzejewskiej-Wrony, rzecznika prasowego tarnobrzeskiej policji, którzy razem uzbierali ponad 1100 zł. Rekordzistą wśród wolontariuszy był Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, którzy przyniósł do sztabu najbardziej brzęczącą i najbardziej szeleszczącą pieniędzmi puszkę. ? Jeszcze takiej puszki tutaj nie było ? zachwalali bankierzy WOŚP. Po wysypaniu i podliczeniu zawartości prezydenckiej puszki, okazało się, że konto Wielkiej Orkiestry powiększyło się o kwotę ponad 2 624 zł. Jest to rekord wśród tarnobrzeskich wolontariuszy, dlatego sztabowcy długo nie mogli uwierzyć w tę liczbę. ? Od samego początku wspieram WOŚP, ponieważ jest to niezwykle cenna inicjatywa, dzięki której udało się uratować wiele dzieci. Dlatego w każdy możliwy sposób, jak tylko mogę, włączam się w tę akcję zbierając pieniądze, licytując i przekazując różne przedmioty na licytację czy loterię. Liczę, że Orkiestra będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej. A Tarnobrzeg razem z nią. Dziękuję także tysiącom tarnobrzeżan, którzy tak ochoczo wrzucali pieniądze do puszek wszystkich wolontariuszy, w tym i mojej. Ten rekord nie byłby możliwy, gdyby nie Wasze wielkie i gorące serca. Jeszcze raz wielkie dzięki ? mówił Prezydent Norbert Mastalerz.Nieco lżejszą od prezydenckiej puszkę do sztabu oddała także Anna Czaplińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu, która po raz pierwszy zagrała z Wielką Orkiestrą. ? Udało mi się zebrać kwotę ponad tysiąca złotych z czego jestem bardzo dumna, ponieważ to moja pierwsza ?puszka? ? mówiła Anna Czaplińska. Kilkaset złotych udało się także zebrać Wojciechowi Malickiemu, dyrektorowi Kancelarii Prezydenta Miasta, który kwestował razem ze swoją sześcioletnią córką Olą.Oczywiście niedzielne granie to nie tylko zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy. To także Kawalkada Pojazdów Wszelakich, pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez tarnobrzeski Szpitalny Oddział Ratunkowy, koncerty, a wśród nich występ gwiazdy ? zespołu Varius Manx. To także licytacje podczas, których można było wylicytować wośpowe gadżety, obrazy, złote serduszko i inne rzeczy przekazane przez ofiarodawców. Największą kwotę uzyskano z licytacji gabinetu Prezydenta Tarnobrzega, który poszedł za rekordową kwotę ? 1 500 zł.Podczas XX finału niebo nad Tarnobrzegiem na chwilę zmieniło kolor na czerwony, a na publiczność spadł deszcz papierowych serduszek. Oczywiście nie zabrakło także tradycyjnego pokazu sztucznych ogni i gorącego, płonącego serca ustawionego na dachu jednego z budynków. Podczas niedzielnego finału wybijana była także specjalna moneta 1 JUREK.Fot. Agata Rybka, info: UM 



http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=2789"
Ostatnio zmieniony 09-01-2012 21:20 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

spider
Posty: 653
Rejestracja: 14-07-2006 13:27

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: spider » 09-01-2012 21:25

"i oczywiście nie mogło tu zabraknąć zdjęcia prezydenta..."
Ostatnio zmieniony 09-01-2012 21:25 przez spider, łącznie zmieniany 1 raz.

komentatol
Posty: 238
Rejestracja: 19-02-2011 22:41

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: komentatol » 09-01-2012 21:27

"niesamowite jestem jasnowidzem bo inaczej skąd bym wiedział że to prezydent znów uzbiera najwięcej pieniążków do swej puszki.

z tego artykułu i towarzyszącego mu zdjęcia wywnioskować można że ten rekord to zasługa miłościwie nam panującego, a przecież to nie była jego impreza tylko sztabu WOŚP w Tarnobrzegu.

prawdziwie pomaga ten co nie czyni tego na pokaz i dla własnych korzyści..."
Ostatnio zmieniony 09-01-2012 21:27 przez komentatol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 736
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: Jacek » 09-01-2012 21:33

"Przed meczem koszykówki stał ze sztygarem Heńkiem przy wejściu na hale. Pokażcie mi takiego bonza z miasta, który nie wrzucił by do puszki przynajmniej 50 zeta?"
Ostatnio zmieniony 09-01-2012 21:33 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 09-01-2012 21:35

"Informacja jest z UM, jest więc jest pisana z perspektywy UM.
Prezydent był współorganizatorem tarnobrzeskiego finału WOŚP.
Poza tym kto ma wręczać dowód wylicytowania prezydenckiego fotela, jak nie jego zasiadacz?"
Ostatnio zmieniony 09-01-2012 21:35 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Sztab_WOŚP
Posty: 54
Rejestracja: 19-10-2004 13:21

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: Sztab_WOŚP » 09-01-2012 22:30

"Mówcie co chcecie, ale Prezydent z puszką się nabiegał i nie był bym pewien czy gdyby nie to, to te 2600 trafiło by do innych puszek.
Fajnie, że znane osobistości, także pracownicy UM, Policja włączają się do zbiórki.
Ich inicjatywa, nasze wsparcie, fajne efekty, nie doszukiwałbym się tu czegoś więcej.
Raz jeszcze przypomnę, że Norbert Mastalerz gra z Orkiestrą od lat kilkunastu, a nie od dwóch.
Super, że znów zagraliśmy WSZYSCY razem.
I niech perspektywa informacji też będzie wspólna! Nie mamy innej..!
Łukasz"
Ostatnio zmieniony 09-01-2012 22:30 przez Sztab_WOŚP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 736
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: Jacek » 09-01-2012 23:34

"Zgadzam się z Łukaszem. Niech stoi gdzie chce (dwa razy, bo wcześniej przed kościołem). W szlachetnym celu warto, nie ma się co czepiać.. Ważna ta kupa kasy - 80+ - i tyle. Ja np. żałuję, że taki np. St. Uziel (szacun za Wigilię) nie miał już pary by kuchnie na kółkach załatwić z grochówka na Rynek (za datki). Może za rok..."
Ostatnio zmieniony 09-01-2012 23:34 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: Malyboss » 10-01-2012 02:02

"Że prezydent był, to się czepiają. Jakby go nie było, też by się czepiali, że go nie ma. W końcu reprezentuje to miasto, tak, czy nie? I co w tym nadzwyczajnego, że uzbierał najwięcej? Jaki był cel, każdy wie. Trzeba było, mądralo, jeden i drugim, biegać z tą puszką i do zdjęć pozować, bronił Ci ktoś?"
Ostatnio zmieniony 10-01-2012 02:02 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: kermit » 10-01-2012 09:34

"Malyboss nikt nikomu nic nie broni. Po prostu żenujące to samowychwalanie siebie. Dorzućmy do tego jeszcze zdjęcie Pana Kołka jak wrzuca 200 zł :) Po prostu jest to śmieszne i tyle :)"
Ostatnio zmieniony 10-01-2012 09:34 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

silvan
Posty: 237
Rejestracja: 25-01-2011 13:16

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: silvan » 10-01-2012 10:59

"
kermit pisze:Malyboss nikt nikomu nic nie broni. Po prostu żenujące to samowychwalanie siebie. Dorzućmy do tego jeszcze zdjęcie Pana Kołka jak wrzuca 200 zł :) Po prostu jest to śmieszne i tyle :)
Jakie samowychwalanie ?! Oglądałeś jeden z drugim w tv co się działo w całej Polsce ?. Wszyscy i wszędzie zbierali pieniądze, nie jeden prezydent Tarnobrzega, czy inny Pan Kołek. Aktorzy, politycy, znani muzycy itp. itd. Setki z nich ma zdjęcia, czy nagrania jak wrzucają pieniądze do skarbonek. Nienawiść wam chyba mózgi zaślepia... Policjanci którzy chodzili z puszkami i są na zdjęciach w gazecie też się samowychwalali i uprawiali autopromocję ?!. Bez przesady, ja też nie przepadam za El Prezidente, ale w dniu orkiestry robił wszystko żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy, czyli to czego od niego wymagałem. Jest to piękna idea, która łączy bardzo różnych ludzi w najszczytniejszym możliwym celu, po co to psujecie i plujecie jadem ?. Nawet w tym jednym przypadku nie można dać sobie na wstrzymanie ?..."
Ostatnio zmieniony 10-01-2012 10:59 przez silvan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: kermit » 10-01-2012 16:54

"Ohoho ale powialo grozą ;) Jaki jad? Zwykly komentarz. Po prostu smieszna jest ta tarnobrzeska trybuna ludu w postaci strony tarnobrzeg.pl ;) Co jezcze dobrego zrobil Pan prezydent? Jakie znow rekordy ustanowil? ;)
PS. Nie ogladalem co sie dzialo w tv ;) Do puszki tez nic nie rzucilem bo kilkaset zlotych place miesiecznie na sluzbe zdrowia. Wystarczy ;) Nie bede pomagal Panstwu z ich obowiazku."
Ostatnio zmieniony 10-01-2012 16:54 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

hardnheavy
Posty: 348
Rejestracja: 17-04-2007 09:51

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: hardnheavy » 11-01-2012 09:21

"
komentatol pisze:z tego artykułu i towarzyszącego mu zdjęcia wywnioskować można że ten rekord to zasługa miłościwie nam panującego, a przecież to nie była jego impreza tylko sztabu WOŚP w Tarnobrzegu.
prawdziwie pomaga ten co nie czyni tego na pokaz i dla własnych korzyści...
Niestety ale od dłuższego czasu zauważam bezkrytyczne kalkowanie przez Admina wszystkich pierdów jakie przychodzą z UM. Od tego Rezydent RT ma stronę tarnobrzeg.pl żeby tam "legalnie" ściemniać społeczeństwu. Jaki sens ma wstawianie tekstów na tarnobrzeg.info, które wiszą wraz z dokumentacja fotograficzną na stronie UM? Chyba tylko żeby osaczyć mieszkańców.

I nie zgodzę się z tezą, że to dobrze że Rezydent tak często komunikuje się ze społeczeństwem, bo Dziubek tego nie robił. Przypomnijcie sobie te nie odległe czasy, kiedy głos w sprawach ogólnych zabierał eston jako rzecznik, a w merytorycznych wicki odpowiedzialne za określone fronty robót. Dziś Rezydent zmonopolizował przekaz informacji z UM i uczynił go groteskowym yyyyyy... ammmmmm..., z którego nic nie można zrozumieć, a 2 godzinna konferencja podsumowująca rządy, jest do wstępnego przyswojenia dopiero po kilku drinkach."
Ostatnio zmieniony 11-01-2012 09:21 przez hardnheavy, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: grassownik » 11-01-2012 11:01

"ja się czasami boję lodówkę otworzyć.
pod tym względem radny Gospodarczyk miał rację-żyjemy w mieście totalnym,gdzie najważniejszy przedstawiciel władzy interesuje się wszystkim totalnie i występuje niczym alfa i omega na każdej płaszczyźnie.
odbiór tego jednak jest różny-jedni zastanawiają się kiedy ma znaleźć Rezydent czas na pracę skoro jest w mediach lokalnych wszędzie do tego stopnia,że dziś po roku urzędowania w lokalnych gazetach znajduje się średnio na co drugiej stronie :-P
myślałem,że nacieszy się tym wszystkim wcześniej.
tylko,że to może wynikać z różnych przesłanek-po 1 egoistycznych i megalomańskich po 2 taktycznych - jeśli monopol ma Rezydent to znaczy,że szanse na wykreowanie ewentualnego kandydata opozycji maleją.
poza tym znam sporo osób,które widzą w tej medialnej aktywności pozytywy i twierdzą,że przynajmniej władzę widać wobec bardzo słabej aktywności poprzednika w ostatniej kadencji.
więc nie jest tak,że się wszystkim to niepodoba.

a Admin po prostu publikuje komunikaty magistratu i w sumie lepiej na tym wyjdzie niżby miał je po swojemu przerabiać.


a chcę dodać,że mnie aktywność w akcji charytatywnej Rezydenta w ogóle nie razi i wręcz tego od niego oczekuję i za to mogę go nawet pochwalić i zawsze będę-nawet jeśli cyrograf podpisze byle tylko ratować zdrowie i życie dzieci w tej jakże kontrowersyjnej ostatnio ;-) akcji :-)



Edytowany przez grassownik o 11-01-2012 - 10:17. "
Ostatnio zmieniony 11-01-2012 11:01 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

silvan
Posty: 237
Rejestracja: 25-01-2011 13:16

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: silvan » 11-01-2012 13:12

"
a chcę dodać,że mnie aktywność w akcji charytatywnej Rezydenta w ogóle nie razi i wręcz tego od niego oczekuję i za to mogę go nawet pochwalić i zawsze będę-nawet jeśli cyrograf podpisze byle tylko ratować zdrowie i życie dzieci w tej jakże kontrowersyjnej ostatnio akcji
Chwała Ci że potrafisz w tej sprawie zachować względny obiektywizm, a nawet dobrego słowa nie poskąpisz w przeciwieństwie do niektórych."
Ostatnio zmieniony 11-01-2012 13:12 przez silvan, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: grassownik » 11-01-2012 13:38

"fakt,że w swoim krótkim życiu zdążyłem już odmówić startu w samorządowych wyborach każdej opcji od pisu po różowych z lsd oraz to,że kilka osób z byłego i obecnego establishmentu miejskiej władzy znam sprawia,że cholernie obiektywnie patrzę na to co się dzieje.
dlatego niejakiemu nuno złożyłem na tych łamach propozycję zakładu,że obecnie panujący nam w cuglach wygra i póki co ta propozycja pozostała bez odzewu.
jeśli aktywność medialna Rezydenta pozwoliła mu na jeszcze skuteczniejsze kwestowanie dla dobra dzieci to bardzo się cieszę !
nie jestem jednym z tych prawicowych felietonistów,którzy mają pretensje do Owsiaka,że był pierwszy i robi najgłośniejszą akcję.
oni pewnie mają też pretensje do Edisona i jego spadkobierców,że opatentował tyle wynalazków a przecież mógł ktoś inny :lol:"
Ostatnio zmieniony 11-01-2012 13:38 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: grassownik » 11-01-2012 14:10

"jesteś brutalny krass ale co do pierwszego akapitu pełna zgoda: widać po listach :lol:
nie szczyciłem się jednak tym wcale bo mnie też to śmieszyło do łez zawsze :lol:

mi się wydaje nawet,że poza polityką medialną to obecny robi dokładnie to samo co robił/by poprzednik :-P

a Tesla hmmm Tesla był wspaniały również :-D"
Ostatnio zmieniony 11-01-2012 14:10 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rekordowa zbiórka WOŚP w Tarnobrzegu

Post autor: grassownik » 11-01-2012 14:33

"
Tak, czy inaczej - jak chodzi z puszką to dobrze. A jak komu nie pasuje, to zawsze się może tego dnia schować w domu. Mnie paradu równości się nie podobaly, to na nie nie chodzilem. :-D
otóż to !"
Ostatnio zmieniony 11-01-2012 14:33 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ