PiS otworzył nowe biuro poselskie

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19396
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: admin » 14-01-2012 19:00

"Obrazek

W poniedziałek 9 stycznia parlamentarzyści: senator Janina Sagatowska, poseł na Sejm RP Józefa Hrynkiewicz oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba dokonali uroczystego otwarcia filii swojego biura w Tarnobrzegu.

Nowe biuro mieści się na piętrze budynku ?Szkoły Biznesu?(dawnej ?Przewiązki?) przy ulicy Wyspiańskiego 12 i będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17. Od lutego dla mieszkańców Tarnobrzega powrócą również bezpłatne porady prawne.W czasie otwarcia Tomasz Poręba przedstawił także nowego pełnomocnika tarnobrzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, którym został Norbert Kolano (l.38). ?Najważniejszym zadaniem jest dla nas być blisko spraw mieszkańców, pomagać im w codziennych problemach i zawiłościach prawnych.? ? mówi nowy szef PiS w Tarnobrzegu i jak podkreśla jednym z priorytetów ma być otwarcie się na ludzi młodych. ?Tworzymy Forum Młodych, dajemy młodzieży szansę na polityczny rozwój, a dla najlepszych jest możliwość odbycia stażu w Brukseli u pana Tomasza Poręby.? Pełnomocnikiem Forum Młodych został Grzegorz Kozik (l.23).Źródło: PiS TarnobrzegFot.: Grzegorz Lipiec


http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=2798"
Ostatnio zmieniony 14-01-2012 19:00 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Sztab_WOŚP
Posty: 54
Rejestracja: 19-10-2004 13:21

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: Sztab_WOŚP » 15-01-2012 11:31

"http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 5/40537483

Mam nadzieję, że pierwszym zadaniem nowego pełnomocnika tarnobrzeskich struktur, czy całej ekipy biura, a może samego Pana Ożóga, będzie sprawdzenie "czy rzeczywiście sprzęt od orkiestry trafił do szpitali i nie zalega w magazynach".

Jeśli jest potrzeba to podam konkretne oddziały w tarnobrzeskim szpitalu na które należy się wybrać.
Ba, sam będę Państwu w takiej wycieczce towarzyszył, zorganizuję spotkanie z dyrekcją szpitala lub ordynatorami oddziałów dziecięcych.

Echo Dnia, p. S.Ożóg/PiS: "Jeśli są jakieś uwagi, co do działalności Orkiestry to powinny one zostać rozwiane, choćby przez taką kontrolę".

Czekamy więc na podsumowanie kontroli. Zróbmy to teraz, żeby uniknąć rzucania podejrzeń na 2 dni przez dwudziestką jedynką.

"jednym z priorytetów ma być otwarcie się na ludzi młodych".
Ekipa WOŚP w Tarnobrzegu to ponad setka młodych ludzi.
Jeśli kontrola odniesie pozytywny skutek, liczę na włączenie się Państwa do naszej akcji w 2013 roku
(np. ciekawa rzecz od władz partii na licytację).

Działamy?

Łukasz Raźniewski
Tarnobrzeski Sztab WOŚP"
Ostatnio zmieniony 15-01-2012 11:31 przez Sztab_WOŚP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19396
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: admin » 15-01-2012 13:06

"
Sztab_WOŚP pisze:Jeśli jest potrzeba to podam konkretne oddziały w tarnobrzeskim szpitalu na które należy się wybrać.
Ba, sam będę Państwu w takiej wycieczce towarzyszył, zorganizuję spotkanie z dyrekcją szpitala lub ordynatorami oddziałów dziecięcych.

Echo Dnia, p. S.Ożóg/PiS: "Jeśli są jakieś uwagi, co do działalności Orkiestry to powinny one zostać rozwiane, choćby przez taką kontrolę".

Czekamy więc na podsumowanie kontroli. Zróbmy to teraz, żeby uniknąć rzucania podejrzeń na 2 dni przez dwudziestką jedynką.
Z tekstu ED wynika (przynajmniej dla mnie) że poseł Ożóg mówi o ewentualnej kontroli NIK na szczeblu ogólnokrajowym. Z wybranego cytatu i uzupełnień może tymczasem wynikać, że jakiś polityk miałby osobiście kontrolować sprzęt w lokalnych szpitalach. To trochę co innego.

Wydaje mi się też, że pytanie o sprzęt marnujący się magazynach nie jest zarzutem wobec samej WOŚP. Ciężko sprzętu nie dostrzec, sam widziałem go wielokrotnie. Ale odpowiedzialność za jego wykorzystanie po wielu latach, zakup materiałów eksploatacyjnych itd. należy już chyba od jednostki która go użytkuje. Jak to wygląda?

A tak wogóle to oczywiście gra polityczna PiSu i chęć zwrócenia na siebie uwagi w klimacie dopasowanym do elektoratu.
Zamiast zrobić coś samemu łatwiej krytykować działalność innych."
Ostatnio zmieniony 15-01-2012 13:06 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: grassownik » 15-01-2012 13:44

"a zatem panie Łukaszu ze sztabu WOŚP nie licytuj się pan na głupotę z pisuarowymi intelektualistami tylko proszę,nawet anonimowo,złożyć donos w Inspekcji Pracy,w Izbie Obrachunkowej czy Kontroli Skarbowej i niech biuro spadochroniarza Poręby sprawdzają.
mam wrażenie,że tam to dopiero wałki muszą się kręcić :-D

atak na Owsiaka był zaplanowany co można wywnioskować po publikacjach prasowych,z tym,że trzeba mieć naprawdę bardzo dużo czasu by ziemkiewicza czy innych myślicieli rodem także z gazety polskiej brać na poważnie.to ich przemyślana i nikczemna gra ,która o dziwo poza incydentami przeszła zupełnie niezauważona co za pewne boli ich okrutnie,bo nie mieli za dużo okazji by obrzucić kupą apostoła polskiej dobroczynności.
stąd nie ma co też polemizować z takimi tekstami,których celem było tylko obrzucenie gównem tego Wielkiego Człowieka."
Ostatnio zmieniony 15-01-2012 13:44 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: kermit » 15-01-2012 22:10

"
Sztab_WOŚP pisze:http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 5/40537483

Mam nadzieję, że pierwszym zadaniem nowego pełnomocnika tarnobrzeskich struktur, czy całej ekipy biura, a może samego Pana Ożóga, będzie sprawdzenie "czy rzeczywiście sprzęt od orkiestry trafił do szpitali i nie zalega w magazynach".

Jeśli jest potrzeba to podam konkretne oddziały w tarnobrzeskim szpitalu na które należy się wybrać.
Ba, sam będę Państwu w takiej wycieczce towarzyszył, zorganizuję spotkanie z dyrekcją szpitala lub ordynatorami oddziałów dziecięcych.

Echo Dnia, p. S.Ożóg/PiS: "Jeśli są jakieś uwagi, co do działalności Orkiestry to powinny one zostać rozwiane, choćby przez taką kontrolę".

Czekamy więc na podsumowanie kontroli. Zróbmy to teraz, żeby uniknąć rzucania podejrzeń na 2 dni przez dwudziestką jedynką.

"jednym z priorytetów ma być otwarcie się na ludzi młodych".
Ekipa WOŚP w Tarnobrzegu to ponad setka młodych ludzi.
Jeśli kontrola odniesie pozytywny skutek, liczę na włączenie się Państwa do naszej akcji w 2013 roku
(np. ciekawa rzecz od władz partii na licytację).

Działamy?

Łukasz Raźniewski
Tarnobrzeski Sztab WOŚP
Myślę, że pomoc WOŚPu nie będzie potrzebna. NIK powinien poradzić sobie sam. Nikt nie wątpi w to, że sprzęt trafia do szpitala. Pytaniem jest ile z przykładowo jednej złotówki trafia na sprzęt a ile na inne określone lub nieokreślone cele.
Uczciwi nie mają się czego bać - chyba, że coś jest nie tak z uczciwością. WOŚP zaczyna się interesować lokalną polityką :)
PS. Moża kiedyś właściwie liczyć na rozliczenie finansowe WOSPu w Tarnobrzegu i informację ile podatnicy poprzez kasę urzędu miasta wydają na tę organizację i imprezy towarzyszące? Pytam o to co rok. Nigdy nie dostaje odpowiedzi :) Więc może rzeczywiście ta kontrola się przyda skoro organizacja sama nie potrafi się rozliczyć :)"
Ostatnio zmieniony 15-01-2012 22:10 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: wou » 16-01-2012 00:32

"Fascynuje mnie jak gorliwie PiS & fani chcą rozliczać i kontrolować te kilkadziesiąt milionów WOŚPu, ale stresu z dokładnego rozliczania datków i opłat od wiernych (1.2 miliarda zł) to chętnie sukienkowym oszczędzą, o zwalnianiu z innych opłat nie wspominając...

Zmuszać świętych mężów do liczenia mamony, rozliczania się z kimś, to takie niegodne!, takie doczesne!, są przecież ponad to, trzeba sypać dukatem bijąc pokłony i dziękować że przyjmują. Ale te szuje z WOŚPu, o nie, oni na pewno coś kombinują, takich świętych udają owsiakoidy zasrane, na kolana i spowiadać się z każdej złotówki! Trzech tylko wielkich Polaków mamy - Wojtyłę i obu Kaczyńskich! Owsiak - raus! Nie będą nam tu psuły enefzetu dokładając 0,01% do jego budżetu! (http://piechula.com.pl/2012/01/fenomen- ... c-panstwa/)

Powiadasz Kermit, że uczciwi nie mają się czego bać? No to musisz mieć kler za niezłych tchórzy i hochsztaplerów. I słusznie! Tak trzymać :)"
Ostatnio zmieniony 16-01-2012 00:32 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

tomek
Posty: 135
Rejestracja: 18-10-2005 00:35

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: tomek » 16-01-2012 00:40

"
PS. Moża kiedyś właściwie liczyć na rozliczenie finansowe WOSPu w Tarnobrzegu i informację ile podatnicy poprzez kasę urzędu miasta wydają na tę organizację i imprezy towarzyszące? Pytam o to co rok. Nigdy nie dostaje odpowiedzi :) Więc może rzeczywiście ta kontrola się przyda skoro organizacja sama nie potrafi się rozliczyć :)
Z czystej ciekawości też bym coś takiego zobaczył. Niemniej zakładam, że jeśli idzie jakiś pieniądz z UM, to z części budżetu przeznaczonego na kulturę. Wtedy też nie ma żadnych podstaw wliczać kosztu imprezy do tego ile kosztuje 'złotówka' przeznaczona na WOŚP, ponieważ te pieniądze były by wydane w taki lub inny sposób.
Każda złotówka wydana przez UM na WOŚP (o ile idzie z w.w. budżetu) jest jedną z najlepszych form gospodarowania tymi pieniędzmi, bo prócz wartości kulturalnych, daje wymierne korzyści (w tym dla TBG).

A Pan Łukasz Raźniewski aka Sztab_WOŚP wg mnie powinien w takich sprawach wypowiadać się z prywatnego konta i nie mieszać WOŚPu do polityki."
Ostatnio zmieniony 16-01-2012 00:40 przez tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: wou » 16-01-2012 01:05

"Tomek - ale czym tu się podniecać z tymi informacjami? Osobiście jestem rozliczeniem mniej niż w ogóle niezainteresowany, że tak powiem ładnie. Statystyczny Tarnobrzeżanin wpłacił w tym roku 1.6 zł. Statystyczny Polak w ciągu roku daje na WOŚP również poniżej 2zł. Więcej się gubi w zakamarkach fotela albo na chodniku. Mnie osobiście bardzo się podoba pewien wymiar imprezy lub dwa lub cztery (np. wolontariusze - macie u mnie +100 do zajebistości!), ale ogólnopolskie święto dobroczynności to to nie jest i nie dlatego je wspieram jeśli już; a jeśli nawet jakiś geszeft (im większe pieniądze tym większe ryzyko korupcji, nie ma co się oszukiwać) to minimalny, o wiele większe Polakom pod nosami przemykają, o czym nieśmiało przypomniałem inkwizytorom w poprzednim poście ;)"
Ostatnio zmieniony 16-01-2012 01:05 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

tomek
Posty: 135
Rejestracja: 18-10-2005 00:35

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: tomek » 16-01-2012 01:27

"@wou : a kto tu mówi o podniecaniu? nie można interesować się kosztami imprezy? Nie wiem do czego pijesz w reszcie postu i jaki to ma związek z tym co napisałem"
Ostatnio zmieniony 16-01-2012 01:27 przez tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: wou » 16-01-2012 01:56

"'Czystą ciekawość' można interpretować jako duże zainteresowanie - jak się chce a ja chciałem :P - którego wg mnie rzecz jest kompletnie niewarta, bo to grosze, chyba że ktoś chce być złośliwy. Odnosiłem się tylko do tego, z resztą tego co napisałeś się zgadzam. No może oprócz odradzania politykowania, impreza jest polityczna, a raczej upolityczniana, czy tego organizatorzy chcą czy nie, jeśli sam Jurek Owsiak zaprasza hejterów do rozmów przy maszynie która robi ping! to czemu sztabowcy nie mają ich własnoręcznie pokazać i ustosunkować do sugestii prawych i sprawiedliwych?"
Ostatnio zmieniony 16-01-2012 01:56 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: headshrinker » 16-01-2012 02:02

"PiSowi - jak zwykle chodziło o wywołanie medialnego shitstormu - i jak zwykle się udało. Prawda jest taka, że gdyby mieli jakiekolwiek podejrzenia co do działalności Owsiaka - NIK pojawiłby się w WOŚPie za czasów ich rządów. A tak? Mogą sobie gardłować spokojnie - nabijać "punkty polityczne" - bo wiadomo - najadą na Owsiaka, to może Tadeusz Ojciec Dyrektor wesprze przed wyborami natępnemi? NIK w WOŚP? A czemu nie w Caritasie. Jeśli zakładamy, że 1 razowa impreza jest okazją do "kręcenia lodów" - to jakie możliwości daje całoroczne zbieranie datków etc?

Kuriozalny zarzut padł ze strony prawej w stronę Owsiaka - "bo kupują te urządzenia i trzeba szkolić lekarzy". Nie wiem jakim idiotą trzeba być żeby w ogóle podnieść taki argument. Czemu takich ostrych słów używam? Ano temu, że może i dobrze, że lekarze mają nowoczesny sprzęt i szkolą się w tym jak go używać? Może i dobrze, że dzieciaki mają większą szanse na przeżycie?

Ja rozumiem, że Panowie posły z prawej strony - mogą mieć za przeproszeniem "we dupie" Owsiaka, WOŚP i inne tego typu bajery - dla nich i dla ich rodzin opieka medyczna nie ogranicza się o państwowej. Ale ludziom, że się chce najeżdżać na Owsiaka? Źle Wam, że może jakiś dzieciak wyżyje dzięki temu?

I nie - niniejszy post nie jest "emocjonalny" - tylko zgrzytać zębami mi się chce jak widzę to, że po raz kolejny ludzie powtarzają "argumenty" przygotowane uprzednio przez spindoktorów - niezależnie od tego, z której partii się wywodzą owi spindoktorzy.

Dla mnie sytuacja jest prosta - jeśli dzięki temu sprzętowi - przeżyje choćby jedna osoba więcej, niźli bez sprzętu - WOŚP ma racje bytu.

Swoją drogą kto jak kto - ale PiS osiągnął mistrzostwo w polaryzowaniu i szczuciu na siebie sporych ilości ludzi."
Ostatnio zmieniony 16-01-2012 02:02 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19396
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: admin » 16-01-2012 09:15

"W sumie nie związane z biurem PiS, ale z dalszą częścią dyskusji - polityką i WOŚP owszem:
przez wadliwe prawo do szpitali mogą nie trafić pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą
http://www.rp.pl/artykul/62702,792342-S ... -WOSP.html"
Ostatnio zmieniony 16-01-2012 09:15 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: rakkauslaulu » 16-01-2012 09:39

"
headshrinker pisze:Swoją drogą kto jak kto - ale PiS osiągnął mistrzostwo w polaryzowaniu i szczuciu na siebie sporych ilości ludzi.
Raczej bym powiedział TVN, Polsat i GW... Amen.

Jak się szmaci PiS przez medialną nagonkę i pranie mózgu to szkoda dyskusji, a jeśli mówimy wiążemy ze sobą politykę i WOŚP to chyba ciekawiej jest spojrzeć w tym momencie na treść nowej ustawy refundacyjnej, Może się okazać że sprzęt na który w tym roku zbierano (pompy insulinowe) może nie trafić do szpitali przez jakże wspaniałe Polskie prawo. Otóż art.49 ust.3 tej ustawy zabrania przekazywania jakichkolwiek zachęt, w tym darowizn i użyczeń, które odnoszą się do leków refundowanych.
A nawiasem mówiąc ustawa jest wyjebana w kosmos. Moja przewlekle chora mama która od lat miała refundowane leki teraz prawdopodobnie będzie płaciła 100% stawki...
Ale PiS jest be bo rządzi tam Kaczor, prawda? Ciemnogrodzie obudź się..."
Ostatnio zmieniony 16-01-2012 09:39 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: kermit » 16-01-2012 10:05

"
headshrinker pisze:PiSowi - jak zwykle chodziło o wywołanie medialnego shitstormu - i jak zwykle się udało. Prawda jest taka, że gdyby mieli jakiekolwiek podejrzenia co do działalności Owsiaka - NIK pojawiłby się w WOŚPie za czasów ich rządów. A tak? Mogą sobie gardłować spokojnie - nabijać "punkty polityczne" - bo wiadomo - najadą na Owsiaka, to może Tadeusz Ojciec Dyrektor wesprze przed wyborami natępnemi? NIK w WOŚP? A czemu nie w Caritasie. Jeśli zakładamy, że 1 razowa impreza jest okazją do "kręcenia lodów" - to jakie możliwości daje całoroczne zbieranie datków etc?
W Caritasie byla już nie jedna kontrola NIKu, wystarczy 3 minuty poszukać. Dlatego nie widzę nic złego w tym, że jakaś instytucja jest kontrolowana. To normalna sytuacja w cywilizowanym Państwie. Po co też ciągle porównywać te dwie organizacje? WOSP zbiera mały procent tego co Caritas i zupełnie na inne cele.
Skoro ta organizacja budzi tyle kontrowersji to w interesie WOSPu jest to wszystko wyjaśnić. Ale widzę, że WOSP nawet tarnobrzeski lubi się mieszać do polityki. Żadnej organizacji to na dobre nie wychodzi. Tak więc gratuluje Panu Łukaszowi rozwagi. Sam wywołuje to dyskusje a potem biadolą, że tyle się o nich złego mówi.

Merytorycznie nie potrafią odpowiedzieć ile miasto dołożyło się do tej imprezy. Więc jak? W tym roku dostanę odpowiedź? Pewnie znów za rok spytam :) Aaaa pomyśleć, że Pan Łukasz tak chętnie chciał pisiaków po szpitalach oprowadzać a na proste pytanie odpowiedzieć nie chce."
Ostatnio zmieniony 16-01-2012 10:05 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: grassownik » 16-01-2012 10:43

"WOŚP był sprawdzany po tysiąc razy rocznie i to od a do z.
jak ktoś jest zainteresowany niech spojrzy na ich stronę,tam i statut fundacji jest i jego cele oraz sprawozdania finansowe i oczywiście nie ma nic złego w kontrolowaniu samego WOŚP bo jak każda tego typu instytucja musi jakiejś jurysdykcji podlegać.
http://www.wosp.org.pl/
A nawiasem mówiąc ustawa jest wyjebana w kosmos. Moja przewlekle chora mama która od lat miała refundowane leki teraz prawdopodobnie będzie płaciła 100% stawki...
Ale PiS jest be bo rządzi tam Kaczor, prawda? Ciemnogrodzie obudź się.
no panie ale kto pisze,że ten rząd czy owa ustawa są super ?
kaczor nie jest jedyną opozycją,jest za to najgorszą z możliwych opcji.mali faszyści nie są nam potrzebni u steru.amen.

rzeczona ustawa była krytykowana już przy jej uchwalaniu,rząd poszedł na pasku farmaceutycznych gigantów a przy okazji teraz wychodzi na to,że lekarz podpisujący się pod receptą nie chce wziąć za to odpowiedzialności.skandal,każdy dorosły człowiek bierze za siebie i swój podpis odpowiedzialność a oni nie :lol:
choć oczywiście powinno się natychmiastowo zrobić te karty chorych by wszystko było przejrzyste a lekarze nie musieli zbytnio się fatygować oraz robić przekrętów na lekach."
Ostatnio zmieniony 16-01-2012 10:43 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

PiS otworzył nowe biuro poselskie

Post autor: headshrinker » 16-01-2012 13:25

"Ja jeszcze chwilowo pociągnę wątek Caritas vs WOŚP


Kermit->

"W Caritasie byla już nie jedna kontrola NIKu,"

"Najwyższa Izba Kontroli może również kontrolować z punktu widzenia legalności i gospodarności działalność innych jednostek organizacyjnych i podmiotów gospodarczych w zakresie, w jakim wykorzystują one majątek lub środki państwowe lub komunalne oraz wywiązują się z zobowiązań finansowych na rzecz państwa."


to artykuł 203 z takiego dokumentu jak konstytucja


Innymi słowy NIK nie może kontrolować ani Caritasu ani WOŚPu pod kątem wykorzystania darów - o ile dary nie są "wykorzystaniem majątku lub środków państwowych". Dałem się - tak jak reszta społeczeństwa podpuścić nieukom (albo manipulatorom) z PiS. To dlatego NIK za czasów PiS nie skontrolował WOŚP. Kontrole w Caritasie owszem były -ale nie były to kontrole tego jak Caritas rozdysponowuje dary (bo NIK się tym nie zajmuje) Tym niemniej jeśli chodzi o ilość "smrodu" medialnego dokoła Caritasu i wałów, oraz pomniejszych wałków, które są udziałem różnych oddziałów terytorialnych tejże organizacji -to skala jest nieco przytłaczająca. Wystarczy chwilkę poszukać i np coś takiego wyskakuje:


http://www.wykop.pl/ramka/12609/tuszowa ... caritasie/

http://www.rp.pl/artykul/448186.html

http://tc.ciechanow.pl/aktualnosc-9412- ... usze_.html

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/node/15677

I owszem - Caritas zbiera znacznie więcej - ale "Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wykrył w płockim Caritasie nadużycia na sumę co najmniej 1,7 mln zł." Jeśli takich sytuacji jest więcej - to wychodzi na to, że Caritas więcej kradnie (a przepraszam "dokonuje nadużyć") Niż Owsiak zbiera.

Gdyby Owsiak odwalił coś na podobną skale - już dawno by pewnie siedział a WOŚPu już by dawno nie było :]


A co do tego, że miasto dokłada do WOŚP - owszem dokłada, ale dokłada również do koncertów, wydarzeń kulturalnych, etc i jeśli pula pieniędzy, z której miasto pomogło WOŚP jest inna niż ta przeznaczona na służbę zdrowia - to nie jest tak jak chce Wojciechowski, że te same pieniądze, można wydać na sprzęt medyczny."

ODPOWIEDZ