Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Dział forum z komentarzami do aktualności
red
Posty: 469
Rejestracja: 20-09-2010 09:54

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: red » 27-03-2013 10:11

"Obrazek

Już 5 kwietnia (piątek) w Pubie Końca Nie Widać wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej muzyki reggae - zespół MALEO REGGAE ROCKERS. Przed "daniem głównym" wystąpi stalowowolska formacja ZIEMIA KANAAN, która promuje swój najnowszy album pt. "Katarynka". Bilety w cenie 25/30 zł. 

Punkty przedsprzedaży:Pub "Końca Nie Widać", ul.Sandomierska 1,Kebab "Poczekalnia", ul.Sandomierska 1,Optyk Damian Wojciechowski, ul.Wyspiańskiego 2,Sklep z Alkoholami "100% Alkohol", ul.Sienkiewicza 12W 2012 roku minęło 15 lat od założenia przez Darka Maleojonka MALEO REGGAE ROCKERS. Od tej pory zespół wydał sześć płyt, jedno DVD oraz zagrał około 1000 koncertów zarówno w Polsce i za granicą. Gdybyśmy chcieli wyciąć ważniejsze fragmenty historii Maleo Reggae Rockers warto wspomnieć o współpracy z jamajską gwiazdą reggae Michaele Blackiem oraz Kofim Ayivora - muzykiem legendarnej formacji OSBISA. Wspólne trasy zaowocowały wydaniem płyty koncertowej oraz koncertowego dvd z Przystanku Woodstock.Zespół pojawił się na największym festiwalu reggae w Europie - Rototom Sunsplash Festival, kwalifikując się do niego, wygrywając wcześniej European Reggae Contest (uczestniczyło w nim kilkaset zespół ze Starego Kontynentu).W 2009 roku ekipa zaangażowała się w projekt upamiętniający Powstanie Warszawskie : "Pamiętamy 44 - Gajcy", "Warszawskie Dzieci". Na płycie wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego pojawiła się piosenka MALEO REGGAE ROCKERS "Pytanie", która był singlem promującym cały album.Od kilka lat muzycy MRR angażują się w akcję "Wolna Białoruś", podczas której składają wyraźny protest przeciwko łamaniu praw człowieka na świecie.Zespół za dotychczasowe dokonania muzyczne dostał trzy nominacje do nagrody przemysłu fonograficznego "Fryderyki" oraz "Superjedynki", w kategoriach najlepsza płyta reggae oraz najlepszy zespół.Podczas swojej 15-letniej działalności MALEO REGGAE ROCKERS odbyli kilka zagranicznych podróży, odwiedzając m.in. USA, Ukrainę, Niemcy, Słowację, Litwę i Hiszpanię.Ważnym aspektem w działalności MRR jest Afryka, a dokładniej mówiąc problemy krajów Trzeciego Świata. Bagaż doświadczeń przywieziony przez Maleo z Afryki był "motorem napędowym" nagrania płyty "Addis Abeba", która odbiła się szerokim echem zarówno w mediach jak i wśród słuchaczy.Od tamtej pory muzycy regularnie biorą udział w koncertach "SOS dla Afryki", gdzie zbierane są środki na budowy szkół, hospicjów, pomoc najbiedniejszym.Warto wspomnieć również o epizodzie filmowym. Otóż dwie piosenki MALEO REGGAE ROCKERS: "Colors" i "ZaZuZi Dub" zostały wykorzystane w filmie fińskiego reżyser Mika Kaurismäki: L.A. Without a Map, gdzie jedną z głównych ról zagrał Johny Depp.W 2011 MRR złożyli swoisty hołd polskiej piosence nagrywając płytę "Rzeka Dzieciństwa". Album ten jest wydarzeniem niespotykanym na rodzimym rynku muzycznym ? oto zespól nagrał materiał, na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszechczasów ? Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego i innych. Piosenki nawiązują stylistyką do dokonań wczesnych The Wailers ? roots reggae z elementami rock-steady, blues'a i funky, a wszystko osadzone w klimacie lat 60 i 70 tych.SKŁAD:Darek "Maleo" Malejonek - wokal, gitaraTomek "Siwy" Wójcik - gitara, wokalAndrzej Roemer - basAdam Mościcki - instrumenty perkusyjneKacper Rynek - perkusjaTomacki - instrumenty klawiszoweJózek Zatwarnicki - puzonTomek Mazur - trąbka

http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=3317"
Ostatnio zmieniony 27-03-2013 10:11 przez red, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: grassownik » 27-03-2013 11:27

"Maleo koncertowo wypada wybitnie wręcz,byłem kilka razy i polecam."
Ostatnio zmieniony 27-03-2013 11:27 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

silvan
Posty: 237
Rejestracja: 25-01-2011 13:16

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: silvan » 28-03-2013 14:54

"Jak ktoś wie o której start to proszę o info, dla mnie to dość ważna informacja."
Ostatnio zmieniony 28-03-2013 14:54 przez silvan, łącznie zmieniany 1 raz.

SARDYN
Posty: 92
Rejestracja: 13-05-2006 18:01

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: SARDYN » 28-03-2013 15:39

"O godzinie 20 zagra Ziemia Kanaan, koncert MRR rozpocznie się ok.21:30."
Ostatnio zmieniony 28-03-2013 15:39 przez SARDYN, łącznie zmieniany 1 raz.

silvan
Posty: 237
Rejestracja: 25-01-2011 13:16

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: silvan » 28-03-2013 16:07

"@SARDYN dzięki za konkretną odpowiedz!"
Ostatnio zmieniony 28-03-2013 16:07 przez silvan, łącznie zmieniany 1 raz.

dżenka
Posty: 64
Rejestracja: 15-02-2011 16:53

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: dżenka » 01-04-2013 00:20

"Wszystko pięknie, oba zespoły i wgl ale miejsce...
Jak dla mnie pozostawia wiele do życzenia a swoje wnioski wysnułam na podstawie koncertu FH z 8marca. Strasznie mało miejsca , w dodatku pan sobie stoliczek rozłożył z gadżetami i miał wieeeeelkie pretensje,że ludzie , którzy tam stoją(podkreślam,że nie było miejsca żeby stanąć spokojnie aby nikt cię non stop nie potrącał) zasłaniają cały towar...Po drugie nikt nie pilnuje tam porządku, jeden "pan" tak zataczał się po parkiecie i za nic nie chciał wyjść z lokalu. Doprowadziło to do tego, iż ja i pewna dziewczyna same w końcu próbowałyśmy zainterweniować ale namolny "pan" powracał jak bumerang. Pijany jak bela i śmierdzący piwskiem.
Mimo tych incydentów wrażenia z koncertu były miłe bo wszak marzył mi się występ owego zespołu. Na szczęście był to dzień kobiet i uwielbiam ten zespół więc moje wrażenia nie są najgorsze i pohamowałam swoją frustrację.

Dziękuję za uwagę :)

P.S. Podoba mi się to,że coraz częściej w Tarnobrzegu są fajne koncerty , szacun, oby tak dalej :)"
Ostatnio zmieniony 01-04-2013 00:20 przez dżenka, łącznie zmieniany 1 raz.

SARDYN
Posty: 92
Rejestracja: 13-05-2006 18:01

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: SARDYN » 02-04-2013 20:19

"Dziękuję dżenka za Twoje uwagi. Cenne są takie opinie.
Miejsce.
Niestety nie mamy w naszym mieście lokalu, pubu, który jest przygotowany pod koncerty zespołów live. Na obecną chwilę mamy wszechogarniający kryzys, ludzie mają mniej luźnych funduszy na takie atrakcje jak koncert zespołu z czołówki polskiego reggae. Bilety w cenie 25/30 zł to tyle co za Bednarka (ech!). Dzień później Acidzi w Stalówce grają za 35/45 zł. Gdy MRR koncertowali podczas 4 edycji R.A. sprzedało się w Tapimie ponad 360 biletów. Jeżeli teraz sprzeda się 150 biletów, uznam to za wielki sukces. 150 osób w Tapimie ginie, a w KNW będzie gęsto. Istotne są również koszty dźwięku, światła i sceny, które w przypadku Tapimy ze względu na większe zaangażowanie sprzętu i ludzi robią się siłą rzeczy dużo większe. Kiedyś były robione koncerty w Maximie i uważałem to miejsce za optymalne ale tu wchodzą inne sprawy, których nie będę wywlekał na forum. Zresztą Maxim jest nastawiony na inną klientele ;) Póki co sezon koncertów klubowych kończy się. Nadchodzą plenery, a w plenerze zawsze miejsca pod dostatkiem :)
Ochrona i "główne pawiany imprezy".
Przyznam szczerze, że jest to słaby punkt tego lokalu. Tą sprawę zawsze pozostawiam po stronie właścicieli miejsca, w którym odbywa się wydarzenie. Spróbuję wpłynąć na właścicielkę by coś zrobiła w tej sprawie. Na Bakshishu też był taki jeden duży "główny pawian", który obijał się o wszystkich. Jest to rzeczywiście denerwujące."
Ostatnio zmieniony 02-04-2013 20:19 przez SARDYN, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: MT » 02-04-2013 21:00

"Sardyn - nie wiem czy mój głos jest odosobniony czy nie, może dociera do Ciebie ich więcej?

Ja i kilku moich znajomych nie chadza na koncert do KNW z jednego najważniejszego powodu - ciasnoty i kiepskiej akustyki lokalu. Za to z przyjemnością i to ogromną chodziliśmy do Tapimy czy Maxima.

Z mojej strony dopóki koncerty będą organizowane w KNW ja pasuję. Mam na szczęście tę możliwość, że mogę się wybrać na nie do większych miast. Nawet koszty dojazdu i czas są warte tego by muzyki posłuchać i pobawić się w godnych a nie spartańskich warunkach. Na partyzantkę jużem jest nieco za stary. ;)"
Ostatnio zmieniony 02-04-2013 21:00 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

dżenka
Posty: 64
Rejestracja: 15-02-2011 16:53

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: dżenka » 03-04-2013 00:22

"Cieszę się w każdym razie,że jakaś inicjatywa jest :)
A no imprezy plenerowe to jest to co lubię :)"
Ostatnio zmieniony 03-04-2013 00:22 przez dżenka, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: Malyboss » 03-04-2013 02:42

"
Niestety nie mamy w naszym mieście lokalu, pubu, który jest przygotowany pod koncerty zespołów live
Tak jest, masz Sardyn 100% racji, ja też mówiłem o tym niejednokrotnie. Brak nam w Tarnobrzegu czegoś w stylu "Studio" w Mielcu lub "Lapidarium" w Sandomierzu, z kawałkiem choćby sceny, podwyższenia. Na koncerty dla 100 - 200 osób byłoby w sam raz. Nie wiem w czym problem, żeby zainwestować parę $ na kawałek sceny - to jest raczej pytanie do właścicieli knajp - bo nawet w KNW jakby przerobić z głową nieco te dwie sale (na pewno nie taki układ jak obecnie), to byłoby git. Niby barów w Tarnobrzegu sporo, ale chyba nikt z jeszcze na to nie wpadł (?)"
Ostatnio zmieniony 03-04-2013 02:42 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: grassownik » 03-04-2013 09:59

"tylko ile takich koncertów przyciągnie po 150 i więcej osób za wejściówkę na poziomie 30 zł w ciągu miesiąca w Tarnobrzegu ?
wbrew pozorom barów tak dużo nie mamy."
Ostatnio zmieniony 03-04-2013 09:59 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

anikk
Posty: 130
Rejestracja: 30-05-2009 15:20

Koncert Maleo Reggae Rockers w Tarnobrzegu

Post autor: anikk » 03-04-2013 15:30

"
Malyboss pisze:
Niestety nie mamy w naszym mieście lokalu, pubu, który jest przygotowany pod koncerty zespołów live
Tak jest, masz Sardyn 100% racji, ja też mówiłem o tym niejednokrotnie. Brak nam w Tarnobrzegu czegoś w stylu "Studio" w Mielcu lub "Lapidarium" w Sandomierzu, z kawałkiem choćby sceny, podwyższenia. Na koncerty dla 100 - 200 osób byłoby w sam raz. Nie wiem w czym problem, żeby zainwestować parę $ na kawałek sceny - to jest raczej pytanie do właścicieli knajp - bo nawet w KNW jakby przerobić z głową nieco te dwie sale (na pewno nie taki układ jak obecnie), to byłoby git. Niby barów w Tarnobrzegu sporo, ale chyba nikt z jeszcze na to nie wpadł (?)
Barów kilka jest ale poza Tapimą i Maximem to dobrego miejsca na koncerty nie ma. KNW (tak sobie tylko głośno myślę...) można byłoby przerobić w taki sposób by z dwóch łączonych sal była jedna a scena żeby była właśnie pod ścianą na tej drugiej sali. Myślę, że byłoby więcej miejsca dla publiki i po prostu wygodniej :)"

ODPOWIEDZ