I Dzikowski Festiwal Nalewek

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

I Dzikowski Festiwal Nalewek

Post autor: admin » 12-06-2014 00:31

"Obrazek

W niedzielę 15 czerwca br. na terenie Zamku Dzikowskiego i przylegającego do niego parku odbędzie się I Dzikowski Festiwal Nalewek zorganizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. 

 Impreza nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hr. Tarnowskich, którzy w słynnej ?Wytwórni Wódek i Likierów? produkowali cenione w Polsce i Europie wódki i nalewki.Hasłem przewodnim tegorocznego Festiwalu będzie dereń, owoc niegdyś powszechnie uprawiany w rejonie Tarnobrzega. Festiwalowi towarzyszyć będzie konferencja naukowa poświęcona dereniowi, a także tradycjom nalewkarskim.- Do udziału w festiwalu serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Tarnobrzega i okolic, a w szczególności wytwórców - hobbystów wszelkiego rodzaju nalewek. Będą oni mogli zaprezentować swoje wyroby i wziąć udział w festiwalowym konkursie. Zwycięzców tegorocznej edycji wyłoni jury, w którym zasiądzie wybitne grono znawców przedmiotu ? mówi Tadeusz Zych, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.Program festiwalu:13:00 uroczyste otwarcie festiwalu14:00 prezentacja sposobów wyrobu nalewek15:30 pokaz grillowania dziczyzny16:30 seminarium dotyczące derenia - wykłady prof. A.Kucharskiej, prof.T.Nowaka, dra N.Pióreckiego i Waldemara Sulisza.18:30 ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą nalewkęRegulamin Konkursu Nalewek, wzór Karty Zgłoszeniowej i informacje o imprezie na stronie internetowej Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega: www.mhmt.pl

http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=3702"
Ostatnio zmieniony 12-06-2014 00:31 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

silvan
Posty: 237
Rejestracja: 25-01-2011 13:16

I Dzikowski Festiwal Nalewek

Post autor: silvan » 16-06-2014 14:29

"Faktycznie ciekawa impreza. Była okazja spróbować różnych nalewek owocowych, wytwórcy chętnie dzielili się swoją wiedzą, zrobiłem też zaopatrzenie do domu. Dobrze wiedzieć, że jest zainteresowanie i w przyszłym roku impreza znowu się odbędzie!"
Ostatnio zmieniony 16-06-2014 14:29 przez silvan, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

I Dzikowski Festiwal Nalewek

Post autor: nikanor » 16-06-2014 21:16

"Niestety podjechałem samochodem i spróbowałem chlebka tylko :( ale nalewki podobno fajne jakby było ze 3 razy tyle straganów i nalewki z różnych miast (chociażby wina i nalewki sandomierskie) i okolic to by było fajnie :).
Szkoda, że pogoda nie dopisała"
Ostatnio zmieniony 16-06-2014 21:16 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

rumburak
Posty: 269
Rejestracja: 03-10-2010 18:49

I Dzikowski Festiwal Nalewek

Post autor: rumburak » 17-06-2014 17:55

"Podobnie było z Jarmarkiem Dominikańskim.Na początku było kilkanastu wystawców a potem z roku na rok coraz więcej."

ODPOWIEDZ