Rewitalizacja Placu Górnika

Próbujemy z nowym działem - co się podoba, co nie podoba, co trzeba zrobić lub poprawić.
1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Rewitalizacja Placu Górnika

Post autor: 1967 » 21-08-2018 18:16

"Proces przygotowania i realizacji inwestycji pod nazwą ?Rewitalizacji Placu Górnika? zgłoszonej przez mieszkańców osiedla, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 roku stanie się niedługo tematem na dobrą książkę. W wielkim skrócie. Wykonawca I etapu od października 2017 nie zdążył zamówić materiałów by oddać prace w umownym terminie tj. w połowie maja 2018 roku. Z ogłoszeniem przetargu na II etap czekano do kwietnia 2018 roku ? choć dokumentacja była wykonana w 2017 roku, a pieniądze z Budżetu Obywatelskiego głosowanego w 2017 roku były zabezpieczone. Na chwilę obecną wykonawcy II etapu nadal nie wyłoniono. Trudno się spodziewać by II etap został zakończony w tym roku. Dwa lata stracone dla dzieci, którym jest dedykowana powyższa inwestycja. Trudno też będzie tłumaczyć mieszkańcom dlaczego w bieżącym roku mają głosować w ramach Budżetu obywatelskiego nad III etapem realizacji prac skoro nawet nie zdołano zakończyć I etapu.
Jestem w stanie zrozumieć, że w niektórych przypadkach przydarza się pasmo nakładających się trudności, które kumulują się przy realizacji inwestycji. Jednak nie mogę zrozumieć dlaczego nikogo
w mieście nie rażą półmetrowe chwasty i zielska, które porastają rozpoczętą inwestycję w środku miasta ? w miejscu licznych wycieczek zmierzających codziennie do Parku Dzikowskiego.
Ps. miałem nadzieję, że wykonawca, który w zeszłym tygodniu montował pergole usunie chwasty, ale miał uprzednio wyprowadzone powyżej terenu kotwy montażowe więc spokojnie postawił pergole pośród chwastów. Tak nawiasem jak te chwasty i trawy urosły skoro podbudowa pod pergolę to o ile pamiętam warstwy: 10 cm zagęszczonego piasku i 10 lub 15 cm zagęszczonego kruszywa?"
Ostatnio zmieniony 21-08-2018 18:16 przez 1967, łącznie zmieniany 1 raz.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Rewitalizacja Placu Górnika

Post autor: 1967 » 26-10-2018 22:29

"Czy ktoś dokładnie wie jak i czy się zakończył odbiór I Etapu Rewitalizacji Placu Górnika. Na globusie brakowało paru wysp, były również inne uwagi. Wydaje mi się, że dziś coś tam było robione. Pergola wydaje mi się jakby była ponownie pomalowana drewnochronem - chyba że to tylko złudzenie. Umowa na realizację zawarta została w październiku 2017r. Termin oddania do użytkowania upłynął 16.05.2018r. Mamy 26.10.2018r. Jest zatem 163 dni po terminie. Kary za opóźnienie 0,1% kwoty umownej (123tys) za jeden dzień co daje 123 zł dziennie. Kwota kary na dziś to około 20 tys. zł. Proste ? małe zadanie przerosło organizacyjnie wykonawcę."

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rewitalizacja Placu Górnika

Post autor: encore » 19-07-2022 12:53

Już nie Górnika, już Dzikowski. Poza tym widzę przetarg na doposażenie placu zabaw na tym terenie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ