Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Próbujemy z nowym działem - co się podoba, co nie podoba, co trzeba zrobić lub poprawić.
1967
Posty: 174
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: 1967 » 21-08-2018 18:54

"Od kilku lat obserwuję postępującą degradację terenu i obiektów Parku Dzikowskiego. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że terenem i budynkami w imieniu Gminy zarządza kilku ?gospodarzy?. Z tego co mi wiadomo to trzech ale może się mylę.
1. Na powitanie mijamy pusty budynek Zarządu Dóbr Tarnowskich zajmowany ostatnio przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego. Nie wiem kto jest w chwili obecnej opiekunem tego budynku lecz szyldy agencji i kilku innych firm widnieją nadal na tablicy pośród wysokiej trawy i chwastów. W tym roku teren wokół budynku nie doczekał się koszenia. Może wykonawca, który ma wykonywać izolację przeciwwilgociową budynku skosi trawę choć nie byłbym tego taki pewny.
2. Drugie niemiłe wrażenie budzi we mnie i zapewne w zwiedzających turystach rozpadające się ogrodzenie wraz z bramą wejściową na teren Parku. Czy trochę tynku, farby i robocizny na kilku przęsłach od stróżówki do budynku wozowni to taki wydatek dla miasta. Towarzystwo Przyjaciół Tarnobrzega odremontowało we własnym zakresie budynek stróżówki. Mieszkańcy osiedla we własnym zakresie remontują kapliczkę Matki Boskiej wbudowaną w ogrodzenie. Miasto nie może nic.
3. Powoli znika granitowa kostka pod ławkami usytuowanymi przy alejce głównej przed Zamkiem, a i w samej alejce głównej obruszone zostały pojedyncze kostki.
4. W coraz większym stopniu degradacji ulega budynek kuchni dworskiej. Pootwierane z powybijanymi szybami okna, uchylone drzwi, zerwane prowizoryczne zabezpieczenie dachu budynku gospodarczego. Bardzo często słyszę dobiegające z środka głosy dzieci. Byłem kiedyś świadkiem jak Policja uganiała się po tych obiektach za dziećmi. Niby ktoś próbował coś zabezpieczyć ale efekt jest taki, że dzieci i młodzież grasują po budynku- budynkach i może dojść do nieszczęścia. Sam proces dewastacji w kilku miejscach jest już nieodwracalny, a można było odpowiednio wcześnie wydać niewielkie środki na odpowiednie zabezpieczenie obiektów.
5. Niedługo upłynie 3 lata od pożaru części warsztatów szkolnych, z których przed przeprowadzką na ul. Kopernika korzystał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu. Nic tu od czasu pożaru się nie dzieje. Swego czasu słyszałem, że ubezpieczyciel zwrócił jedynie 30 tys. zł. To na pewno za mało by myśleć o odbudowie. Można było jednak za te pieniądze zrobić ekspertyzę techniczną z inwentaryzacją pozostałości budynku i uzgodnić z konserwatorem tok działania. Gołym okiem widać, że część budynku została dobudowana w okresie powojennym i nie ma znaczenia historycznego. Prawdopodobnie konserwator zgodziłby się na rozebranie pozostałości ścian o wartości historycznej i zabezpieczenie cegły do czasu pojawienia się środków na odbudowę całości budynku?.
6. W miesiącu sierpniu ktoś ? firma! wymieniała rury spustowe na budynku wozowni. Prawdopodobnie wykorzystując ustawione rusztowanie podjęto próbę naprawy gzymsu. Jakość prac jest fatalna. Gzyms wygląda gorzej jak przed remontem. Nie zadano sobie nawet trudu by zamaskować tą nieudolność i zamalować samym wapnem miejsca pseudo naprawy. Na deser wszystkie gruzy, resztki pianki, śmieci pozostawiono pod budynkiem i tak sobie leżą od trzech tygodni. Do czasu gdy była nie skoszona trawa to zwiedzający tego nie oglądali teraz widać ten bałagan z daleka.
Całość obrazu parku dopełnia fakt, że teren po weekendzie jest sprzątany w poniedziałek, a bardzo często w sobotnie wieczory jest to miejsce młodzieżowych imprez po których w niedziele pozostają nie uprzątnięte śmieci. Kosza na śmieci przy budynku szkoły w wakacje nikt nie opróżnia jest już mały śmietnik. Kontenery na opady z Zamku nie myte cuchną na w upały na odległość
Można by tak pisać i pisać choćby o budynku dawnej elektrowni, terenie po rozebranych garażach itd. tylko co z tego wynika. Teren Parku i sam Zamek Dzikowski jest bardzo często wykorzystywane na różnego rodzaju imprezy miejskie, w których uczestniczą włodarze miasta, radni, pracownicy urzędu. Wszystkie te sprawy były od lat zgłaszane w trakcie przeglądów osiedlowych czy spotkań osiedlowych kierowano pisma. Trudno więc twierdzić, że stan parku i obiektów nie jest ogólnie znany.
Nie jest sztuką budować nowe obiekty i to za unijne pieniądze ale sztuką jest utrzymywać i dbać o to co już mamy, a przyjdzie nam to docelowo robić za własne pieniądze. Im szybciej zaczniemy dbać o to już mamy tym mniej wydamy w przyszłości. Nie przyjmuję tłumaczenia, że nie do końca wiadomo jak będzie z własnością parku i zamku więc póki co nic nie robimy. Żyjemy tu i teraz. Oceniają nas przyjezdni wg. tego co widza tu i teraz. Nikt nie zabierze stąd zamku, budynków, drzew, kościołów itd. Forma własności obiektów historycznych w takich przypadkach to rzecz drugoplanowa."
Ostatnio zmieniony 21-08-2018 18:54 przez 1967, łącznie zmieniany 1 raz.

rider85
Posty: 127
Rejestracja: 07-04-2009 23:51

Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: rider85 » 21-08-2018 21:55

"Ad 1. w budynku tym ma być uruchomiony w najbliższym czasie Dom Seniora więc pewnie budynek i otoczenie wyładnieje"
Ostatnio zmieniony 21-08-2018 21:55 przez rider85, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: bbts » 21-08-2018 22:29

"Gdzie jest konserwator? - jeden budynek ma oznaczenie, że grozi zawaleniem. Kto jest winien braku remontów??

podobnie kamienica na rynku - dlaczego konserwator nie ściga właściciela????"
Ostatnio zmieniony 21-08-2018 22:29 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

1967
Posty: 174
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: 1967 » 22-08-2018 18:29

"Mamy wiele przepisów i instytucji powołanych do sprawowania kontroli i przymuszania właścicieli do dbania o budynki. Jaka jest rzeczywistość wszyscy widzimy.
Konserwator zabytków ma Ustawę z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, która mówi że:
Art.110.1. Kto będąc właścicielem lub posiadaczem zabytku nie zabezpieczył go w należyty sposób przed uszkodzeniem, zniszczeniem, zaginięciem lub kradzieżą, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
2.Wrazie popełnienia wykroczenia określonego w ust.1 można orzec nawiązkę do wysokości dwudziestokrotnego minimalnego wynagrodzenia na wskazany cel społeczny związany z opieką nad zabytkami.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Miasta Tarnobrzega ma Ustawę Prawo budowlane.
Na stronie PINB Miasta Tarnobrzega zamieszczony jest komunikat skierowany do właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów budowlanych
?Przypominam, że na właścicielach i zarządcach obiektów budowlanych ciąży obowiązek zapewnienia co najmniej jednej w roku kontroli stanu technicznego użytkowanego obiektu budowlanego (zgodnie z art. 62 ust. 1 ustawy ? Prawo budowlane).
Ponadto przypominam, że kto nie zapewnia wykonania okresowej kontroli podlega karze grzywny (art. 93 pkt 8 ustawy ? Prawo budowlane). A kto niewłaściwie utrzymuje i użytkuje obiekt budowlany lub nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania obiektu podlega karze grzywny nie mniejszej niż 100 stawek dziennych, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku (art. 91a ustawy ? Prawo budowlane).?
Również organy Państwowej Straży Pożarnej są wyposażone w szczególne
uprawnienia kontrolne, które służyć mają prewencji w zakresie ochrony
przeciwpożarowej obiektów włącznie z prawem nakładania sankcji w razie
stwierdzenia niektórych naruszeń prawa. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości PSP może :
- nałożyć grzywnę w drodze mandatu lub skierować sprawę do sądu z uwagi na podejrzenie popełnienia wykroczenia,
- wydać decyzję administracyjną w formie nakazu celem wykonania niezbędnych prac.
Ps. nie wiem czy to zbieg okoliczności czy efekt wczorajszego wpisu bo trawa przy budynku byłego Zarządu Dóbr Dworskich została skoszona. Choć nie do końca na tyłach mniej widocznych pozostała. Może to efekt braku czasu, a może zabrakło paliwa ????????. najważniejsze, że odnalazł się opiekun budynku."
Ostatnio zmieniony 22-08-2018 18:29 przez 1967, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: bbts » 22-08-2018 20:54

"Wymieniłeś instytucje powołane do sprawowania kontroli, ale wszystkie te instytucje boją się tylko byś Gil-gard ich nie zawiadomił. Bo będą miały dodatkową robotę. A jeżeli już dostaną robotę odbiją ją niczym ping-pong do innej instytucji i tak w koło.

Walące się budynki (zabytki) to lata zaniedbań właścicieli tych obiektów, ale i instytucji do tego powołanych.

Remontami powinna zając się Gmina, oczywiście za opłatą + odsetki, a fiskus ściągać z właścicieli, zarządców vel użytkowników kasę. A może nawet przydałaby się cicha nacjonalizacja zgodna z prawem, nie mielibyśmy walących się zabytów. Obecnie odnowia się obiekty i oddaje się właścicielom, którzy zwykle nie chcą obiektów tylko kaskę (Tarnowscy i inni).Edytowany przez bbts o 22-08-2018 - 18:59. "
Ostatnio zmieniony 22-08-2018 20:54 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

1967
Posty: 174
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: 1967 » 23-08-2018 19:19

"Zgadzam się w zupełności, że zaniedbania są wieloletnie, i że gmina oprócz konserwatora zabytków winna pełnić i w rzeczywistości pełni ogólny nadzór nad motywowaniem właścicieli, by remontowali obiekty zabytkowe, bo stanowią one wizerunek miasta i jego gospodarzy nie wspominając o podtrzymywaniu tożsamości mieszkańców . Sama zatem gmina powinna dawać przykład!. Jednak działania gminy sprowadzają się do uchwalania raz na 4-ry lata ?Gminnego Programu Ochrony nad Zabytkami Miasta Tarnobrzega . Obecny jest na lata 2017-2021. ?Książka w formie opisowej? opracowana zapewne przez firmę zewnętrzną liczy sobie 173 strony. Niestety nie opisuje obecnego stanu technicznego obiektów. Większość z nas jak i radnych nie porusza się po całej gminie i nie zna obecnego stanu tych obiektów i zakresu potrzeb remontowych. Większość tych obiektów nie zawiera nawet oznaczenia, że są one zabytkami, choć jest taki obowiązek. Program ochrony nie zawiera też nawet przybliżonej próby oszacowania wielkości nakładów jakie są potrzebne na utrzymanie w podstawowym stanie technicznym 223 obiektów wpisanych do gminnego rejestru zabytków. Znalazłem tam jednak bardzo szczytne cele: Gmina zobowiązała się do prowadzenia okresowych kontroli: stanu zachowania obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków stanowiących własność miasta celem wskazania najbardziej zagrożonych i na tej podstawie opracowanie planu remontów . Dalej ?stanowiących własność prywatną lub innych instytucji , celem wskazania ich właścicielom konieczności przeprowadzenia remontów i możliwości pozyskania środków na pokrycie kosztów prac z funduszy krajowych, wojewódzkich, europejskich. Tym bardziej przykro jest, że to gmina jest właścicielem obiektów zespołu Zamkowego w Dzikowie, jak i wielu innych obiektów, ma piękny program, a nie robi nic konkretnego. Może czas na poważnie zająć się przygotowywaniem dokumentacji, zapewnieniem dofinasowania zarówno poprzez wydatkowanie środków własnych , jak i pozyskiwanie środków zewnętrznych na remonty zabytków.
Prześledziłem wykaz dotacji przyznanych w ostatnich latach przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu dla podkarpacia ( dla zabytków nieruchomych - patrz budynki) porównajmy dwa miasta Jarosław i Tarnobrzeg ( pomijam Przemyśl aby nie być posądzonym o złośliwość).
2018 Jarosław 11 projektów 400 tys. dotacji, Tarnobrzeg 1 -Kościół OO. Dominikanów 60 tys.
2017 Jarosław 12 projektów 565 tys. dotacji, Tarnobrzeg 2- Kościół OO. Dominikanów 70 tys. i instalacja CCTV Zamku Dzikowskiego 15tys.
2016 Jarosław 17 projektów 605 tys. dotacji, Tarnobrzeg 2 -Kościół OO. Dominikanów 80 tys. i spichlerz 20 tys.
2015 Jarosław 12 projektów 415 tys. dotacji, Tarnobrzeg 2 - Izolacja bud. Zarządu Dóbr Tarnowskich 100 tys. , okna w byłym Sądzie 20 tys.
2014 Jarosław 8 projektów 400 tys. dotacji, Tarnobrzeg 1 - drzwi w byłym Sądzie 10 tys.
Łącznie lata 2014-2018
Jarosław 60 projektów na 2.445 tys. dotacji, Tarnobrzeg 8 projektów 375 tys. dotacji
O środkach na konserwację zabytków ruchomych lepiej nie wspominać.
Liczby mówią same za siebie.
Myślę, że taka ilość projektów realizowana w Jarosławiu ( w ciągu zaledwie 5 lat) nie powstała znikąd. Tym bardziej, że gro z tych projektów złożyły osoby prywatne, wspólnoty mieszkaniowe, kościoły, które nie posiadają profesjonalnych osób do przygotowania projektu prac, uzyskania odpowiednich zezwoleń i złożenia wniosku o dofinansowanie. Zapewne przy jakiejś instytucji, prawdopodobnie w gminie, powstała jednostka, która zachęca i pomaga właścicielom przejść całą procedurę oraz stworzono warunki finasowania prac. U nas w mieście jest bardzo dużo osób, które deklarują znajomość spraw historycznych i technicznych, może warto ich wykorzystać. Myślę, że część tych osób zgodziłaby się zaangażować w tą sprawę społecznie. Trzeba mieć świadomość, że dla większości osób procedura wzniesienia zwykłego budynku mieszkalnego to temat nie do ogarnięcia. Zlecają to zwykle osobom, które się na tym znają. W przypadku budynków zabytkowych jest jeszcze trudniej i zorganizowanie profesjonalnego doradztwa, w tym zakresie, byłoby małym krokiem dla uruchomienia remontów budynków, a potrzeb mamy wiele. Oprócz konserwatora zabytków Gminy same mają prawo udzielać dotacji na prace konserwatorskie i roboty budowlane. Połączenie dotacji z gminy plus dotacji od konserwatora zabytków i kapitału prywatnego mogłoby ruszyć proces renowacji zabytków. Są również środki wojewódzkie i europejskie. Nie ruszymy z miejsca jeżeli nie wyodrębnimy z Budżetu Miasta specjalnego funduszu na dotację do remontów zabytków. Radni Jarosławia uczynili to już 2005 roku i efekty są widoczne w liczbach. Może czas zrezygnować z niewydolnych Budżetów Obywatelskich. Rzeczywistość pokazała, że przy dzisiejszych cenach za 100 tys. zł. nie da się zrealizować żadnego zadania. 15 osiedli x 100 tys. to 1,5 ml. zł. Takie pieniądze rozruszały by remonty. Ale czy znajdzie się odważny Prezydent i radni, którzy podejmą taką uchwałę ?"

1967
Posty: 174
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: 1967 » 11-05-2019 11:31

Wladze miasta i urzednicy się zmieniają, a degradacja Parku Dzikowskigo trwa dalej. Dwa dni temu spłonął kolejny nowy 8 dach budynku tuczarni przy kuchni dworskiej. Było to do przewidzenia. Ogrodzenie od kilku lat częściowo rozkradzione. Okna i drzwi nie zabezpieczone. Już dwa tygodnie temu była próba podpalenia.. iInterweniowaly dwie jednostki straży pożarnej. Ale czy zarządca się zainteresował, zabezpieczył obiekty. Budynek byłej wozownia stoi spalony czwarty rok. Nie mogę zrozumieć że nikogo to nie interesuje. Skąd pochodzą ludzie którzy są odpowiedzialni za utrzymanie miasta. Czy przyjechali z drugiego końca Polski i mają wszystko w głębokim poważaniu.

andriu81
Posty: 1798
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: andriu81 » 11-05-2019 12:24

Widziałem to wczoraj, wielka dziura w dachu. Ten budynek ,już wcześniej wyglądał jakby był do wyburzenia. Jeszcze rok temu nie było krat,więc młodzież miała swobodny dostęp aby zniszczyć wszystko co się dało. Teraz jest utrudnienie,ale i tak się dało. Miasto robi tyle,że od czasu do czasu przysyła straż miejską,która tylko sprawdza czy nic się nie dzieje,bo co ma zrobić? Budynek zdemolowany,już bardziej się nie dało zniszczyć ,to podpalili.
Ja rozumiem że nikogo nie stać na kapitalny remont. Ale przynajmniej wziąć przysłać ekipę sprzątającą,odmalować te ściany a potem założyć kamery i jak ktoś coś zniszczy pociągnąć do odpowiedzialności. Samo zakładanie krat jak widać nic nie daje, bo młodzież chodzi po ścianach ,rynnach, dachach i traktują to jak niczyje.
Analogiczna sytuacja jest z tymi nieszczęsnymi schodami do ratusza, na które nikt nie miał kasy zapłacić kilkaset złotych na farbę akrylową zewnętrzną ,by odmalować. Zdaniem tarnobrzeskich (lewackich) urzędników, to aby podjąć jakiekolwiek działanie, trzeba opłacić projekt, przygotowania,procedury,a nie potrafią po prostu czegoś wziąć i zrobić w prosty sposób. Tym bardziej że park dzikowski to miejsce reprezentacyjne, które gdyby nie brak mostu w Tarnobrzegu,to byłoby pełne turystów i przejezdnych ludzi. Bo jest to cała historia tego miasta,dziedzictwo kulturowe. Ale dla urzędników to tylko kilka starych sypiących się budynków.

1967
Posty: 174
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: 1967 » 11-05-2019 16:29

Proponuję Straż Miejską zamienić na Ekipę sprzątającą. Większy z tego będzie pożytek. Na chwilę obecną większego pożytku z ich jazdy nie widzę. Wczoraj po południu brama do kuchni dworskiej nie zamknięta wisiała na jednym zawiasie. Dziś leżała na ziemi. W poniedziałek zapewne wyląduje w punkcie skupu złomu. Jest dopiero sobotnie popołudnie, a szkło z rozbitych butelek zalega przy ławkach na dziedzińcu Zamku. Opodal bawi się matką z małym dzieckiem. Teren budowy powozowni z rusztowaniami, ostro zakonczonymi zalegających materiałami nie zabezpiczony od samego rozpoczęcia remontu. Gdzie jest inspektor nadzoru i panstwowy inspektor pracy. Po co jeździ Policja i Straż Miejska. Taka sytuacja w innym mieście jest nie do pomyślenia.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 362
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: cenzor » 11-05-2019 20:56

Proponuję aby któryś z bardziej rozgarniętych radnych na najbliższej sesji RM poruszył tą kwestię w interpelacji do PDB odnośnie zabezpieczenia pustostanów w parku, ale czy taki się znajdzie? to druga sprawa.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16805
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: admin » 11-05-2019 21:34

Może po prostu nikt do końca nie traktuje tego jako trwałej własności miasta? Ryzyko jest.

1967
Posty: 174
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: 1967 » 11-05-2019 21:56

Sprawa własności to sprawa drugorzędna. Jak użytkujesz czyjąś rzecz to powinieneś oddać ją w stanie niepogorszonym. Na obu spalonych budynkach zostały w ostatnich latach wymienione dachy. Koszty poniesione przez miasto z naszych podatków to zapewne kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nakłady na odtworzenie pójdą już w setki tysięcy złotych. Gospodarnośc w tarnobrzeskim wydaniu.
Ostatnio zmieniony 11-05-2019 22:03 przez 1967, łącznie zmieniany 2 razy.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: orange » 13-05-2019 11:36

Jeśli nie zatroszczymy się o oba obiekty na poważnie, to pokolenie naszych dzieci będzie je oglądać tylko w książkach.

Czy chcecie Tarnobrzeżanie, aby znikły z powierzchni naszej małej ojczyzny te 2 piękne niegdyś obiekty:
-budynek tuczarni przy kuchni dworskiej?
-budynek byłej wozowni?

Awatar użytkownika
Pawlos1
Posty: 23
Rejestracja: 04-03-2019 19:08

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: Pawlos1 » 13-05-2019 18:29

A co na to p.Zych i Wójcik? Może zajmą stanowisko w tej sprawie na sesji RM ?
העיר שלי ובתוכה ...

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1136
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: encore » 13-05-2019 21:31

Myślisz? Bo ja nie.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

andriu81
Posty: 1798
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: andriu81 » 13-05-2019 22:07

Osobiście nie wiem kto jest tego właścicielem,ale skoro wspominacie że miasto wydało kilkadziesiąt tysięcy złotych na wymianę dachów,to DLACZEGO miasto nie przysłało tej ekipy by sprzatnąć(z grubsza,nie generalnie) te sterty śmieci,złomu, odmalować bylejak ,chociażby wapnem na biało te sypiące sie ściany,ale niech będzie widać że odmalowane i że ktoś tego dopilnował, wziąć powiesić tablice z wielkimi napisami że "obiekt chroniony ,zakaz niszczenia pod groźbą kary z artykułu ... .Obiekt monitorowany" .Ile to roboty powiesić taką tablicę i założyć powiedzmy jedną kamerę z widokiem na wszystkie te obiekty? Jaki to koszt?Kilka tysięcy góra? Ich nie stać,a było stać na wymianę dachu?
Żal mi tych upośledzonych radnych, bo ich myślenie jest tak prymitywne w stylu zero-jedynkowym. Albo nie robimy nic,niech się wali,pali,a jak już coś opracujemy,to odwalamy kapitalny remont,zdzieramy chodniki,asfalty dokoła i budynki robimy na nowo. Oni nie widzą że można coś po środku. To samo jest przecież z hotelem nadwiślańskim, no nikt od 9 lat nie kiwnął palcem by wynieść ze środka chociażby śmieci i powiesić jakąś tablice.
To samo ze skateparkiem, w zeszłym roku przed kampanią prezydent Bożek przyszedł popatrzał na poodkęcane śruby. Dziś idę patrzę nadal nie ma tych kilku śrub.Czy w tym zas..anym urzędzie miasta nikt nie ma śrubokręta żeby to przykręcić? Nikomu się dupy ruszyć nie chciało. Ale za to chciało im się rozwalić jedną z ramp i wywieźć.Na to kasa była i byli ludzie,a te kilka wkrętów 5 metrów dalej nikt nie przykręcił. Kolejny przykład,boisko do koszyków pod szkołą nr 10,od 2 lat tonie w potłuczonych szkłach,a obok pięknie wykoszone trawniki,a tego nikt nie widzi,żeby wziąć szczotkę i coś z tym zrobić?
Wiecie co,ja więcej nie idę na żadne wybory samorządowe, pierd...lę tych urzędasów z Tarnobrzega ,tych nieudaczników, ci ludzi są tak strasznie żałośni ,jako cały organ. Byćmoże pojedynczo mają ambicję ,talenty,ale w grupię to oni nie mają pojęcia o rządzeniu tak dużym miastem

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16805
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: admin » 13-05-2019 22:46

Mieszasz radnych z urzędnikami.
Nie znasz zakresu kompetencji i ograniczeń poszczególnych organów.
Nie przeszkadza to jednak obrażać wulgarnie wszystkich z góry do dołu.
Drugie ostrzeżenie.

andriu81
Posty: 1798
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: andriu81 » 13-05-2019 22:58

A co zabolało, prawda w oczy kole? Wszystkich z góry do dołu,ale nazwisk nie widać, ci odpowiedzialni na pewno wiedzą co do nich adresowane. Mam gdzieś ich zakresy kompetencji,podczas gdy są obszary tak skandalicznie zaniedbane. Forum to jest za za mało,bo od tego są media by pokazać jak to wygląda,na tych kilku przykładach.

marysia67
Posty: 265
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: marysia67 » 13-05-2019 23:05

Przesadziłeś, Andriu, też Cię upominam. To, że nie podajesz nazwisk nie znaczy, że nie obrażasz. Szanuj drugiego człowieka, wiem, że potrafisz:-)

jamWilhelm
Posty: 845
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Utrzymanie obiektów Parku Dzikowskiego

Post autor: jamWilhelm » 14-05-2019 10:04

świat się kończy, oferma i nieudacznik życiowy wyzywa innych od nieudaczników

ODPOWIEDZ