Urzymanie czystości w mieście

Próbujemy z nowym działem - co się podoba, co nie podoba, co trzeba zrobić lub poprawić.
iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: iv » 11-06-2019 22:28

Dzanek pisze:
11-06-2019 20:57
Co roku to samo. Każdy Prezydent w upałach skracał czas pracy. Za każdym razem burza w internetach była i nawet ją rozumiem.
O tak, widziałam dzisiaj trochę komentarzy pod info o skróceniu pracy urzędu, co prawda niemiejscowego - ale zapewne nie ma różnicy.

Miałam okazję wykonywać pracę biurową w upale. Wydajność mizerna, a cała niewielka energia i nader skromna kreatywność skupia się na obmyśleniu kolejnych kombinacji okno (otwarte lub zamknięte)-żaluzja (obowiązkowa, ale odcina ruch powietrza) - półotwarte drzwi (zablokowane przed zamknięciem przez mizerny przeciąg)- wiatrak (żeby zapewnić maksymalną skuteczność w przyjętej konfiguracji powyższych). Doktoraty z ruchu powietrza można by napisać! Czy pracujesz 6 czy 10 godzin - nie ma zbytniej różnicy, i tak pracujesz licho.

Moim zdaniem - skoro decydujemy się wydać kupę pieniądza, żeby zatrudnić człowieka, to w XXI wieku klimatyzator to nie jest jakiś nadmierny luksus. Urządzenie w cenie może jednomiesięcznej pensji brutto brutto zapewniłoby inną wydajność pracy, zwłaszcza w pomieszczeniach szczególnie nasłonecznionych. Oczywiście gdyby teraz PM ogłosiłby zakup klimatyzatorów, to by go zjedli - bo koszty łącznie niemałe, miasto biedne, a różne potrzeby wielkie. Wydajność i jakość pracy to nie jest argument dla ludzi. Ale gdy poprzednik zwiększał zatrudnienie nikt się nie burzył. Więc urzędnikom pozostaje 7 niskoenergetycznych godzin - przy wiatraczku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: admin » 11-06-2019 23:37

Nie we wszystkich szkołach były skrócone lekcje, jak się okazało.

Co do UM - akurat korzystałem dzisiaj z wtorkowego dyżuru, który funkcjonował normalnie, mimo tego, że większość miała krótszy czas pracy.
Jest ok, rozumiem. Nawet na parterze jest kiepsko, ale pamiętam że byłem kiedyś w upale na najwyższym piętrze, tam rzeczywiście jest nie do wytrzymania.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: alek » 12-06-2019 07:08

Zaczynaja sprzątać miasto. Wygląda na to , że podwykonawcą jest ASA.

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: djkynek » 12-06-2019 08:22

A może ktoś z UM wysłałby zamiatarkę na ścieżkę rowerową pomiedzy schroniskiem dla psów, a głównym wjazdem na jezioro ????. Na połowie jej szerokości zalega piach i drobne kamyki, co w połaczeniu z marna jakościa nawierzchni tej ścieżki /kto jeździ, to wie o czym mówię/ zdecydownanie nie umila jazdy po niej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: admin » 14-06-2019 21:03

Widziałem dziś akcję wykaszania poboczy, tak że coś się ruszyło w temacie.
A że czasem poszły pod kosę również wysokie rośliny ozdobne... W sumie rzeczywiście były za siatką.

waldemar97
Posty: 4
Rejestracja: 06-06-2019 17:05

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: waldemar97 » 19-06-2019 11:42

Wróciłem z zakupów i muszę stwierdzić, że takiego brudu i syfu w mieście chyba najstarsi Tarnobrzeżanie nie pamiętają.
Wszechobecne chwasty na drogach i chodnikach, piach i różne zielska leżące wszędzie. Jutro mamy Boże Ciało, będzie dużo przyjezdnych oraz wracających na długi weekend. Wstyd iść w procesji. Służby sprzątające w ogóle to widzą? Ktoś ich rozlicza z tego, co robią?

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: 1967 » 19-06-2019 15:12

I ja się zastanawiam jak Pan Prezydent będzie się czuł przechodząc w procesji ulicą Kardynała Wyszyńskiego. Inwestycja za 3,5 ml zł złotych, zabezpieczenie należytego wykonania umowy na koncie Urzędu Miasta pewnie ze 100 tys. złotych. Jest gwarancja jest rękojmia i od października ubiegłego roku mamy na poboczach piach i chwasty.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: encore » 19-06-2019 15:14

Czystość w naszym mieście od 2 czy 3 kadencji jest traktowana po macoszemu. Raz jest troszkę lepiej, na pokaz że niby nie można powiedzieć że nic się nie robi ale przez większy okres jest niezadowalająco. Upstrzone kamyczkami i piachem drogi dla rowerów to u nas już niestety nienormalna normalność. No i dziury powstałe w wyniku ostatniej ulewy czekają chyba z naprawą na ogłoszenie przetargu na naprawę. O trawnikach już nie ma co się rozpisywać, bo gdzieniegdzie po przeprowadzonych remontach trawa, która miała być tam zasiana do dzisiaj nie urosła. Ale pospólstwo powinno zająć się czym innym - teraz ma mówić o Dniach Tarnobrzega i skupić na świętowaniu igrzysk.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: cenzor » 19-06-2019 18:20

po ostatniej nawałnicy do tej pory ul. Sikorskiego /chodnik/ nie uprzątnięte z liści gałęzi, konarów skwer otwierany z przytupem przez miłościwie nam zarządzającego podobnie, nie uprzątnięte alejki z liści gałęzi, mało tego po ostatnim koszeniu pseudo trawników w tym miejscu w worach pozostawiona trawa dla kogo? a jest to główna przelotowa arteria miasta w kierunku Sandomierza. żywopłoty aż się proszą o przycięcie ale może do dni TBG coś tam uprzątną aby jakoś wyglądało.

karol10tbg
Posty: 89
Rejestracja: 02-03-2009 17:32

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: karol10tbg » 25-06-2019 09:20

Trawa w okolicy Dabrowskiej/Prusa sięga kolana, żywpoloty nieprzyciete, nie przypominam sobie żeby taka sytuacja była w poprzednich latach.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: encore » 25-06-2019 12:06

Przejechałem się rowerem po mieście i wnioski są porażające. Nie pousuwano skutków nawałnicy, na terenie całego miasta leżą większe i mniejsze gałęzie. Nie widać ani trochę posprzątania innych śmieci zalegających na trawnikach, chodnikach. W samym centrum jeszcze jakoś to wygląda, ale na bocznych uliczkach czy na Serbinowie to jest masakra. Lasek Buloński, Kamionka a nawet park dzikowski to obraz nędzy i rozpaczy. O okolicach Zwierzyńca to już nie ma co mówić. Ilość szkieł z rozbitych butelek w okolicy miasteczka drogowego nad Wisłą mogła by podać w wątpliwość czy służby odpowiedzialne za kontrolę stanu rzeczy w ogóle pracują. Teren plaż przy jeziorze to masakra.

Dawno nie widziałem takiego syfu w mieście jaki jest obecnie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: zbyry » 25-06-2019 12:57

@encore Przyjedź do mnie na Podłężę i po drodze odwiedź Dzików. Skoszona trawa, czytaj słoma, leży normalnie na ulicach i pasie drogowym, co zgodnie z ustawą z 1985 z p. zm. itd nie może mieć miejsca plus rozporządzenia.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: marysia67 » 25-06-2019 14:50

W piątek przed 20 byłam w okolicy " galerii" przy dworcu, porażka! Porozrywane worki ze śmieciami, fruwające pudełka itp. Takiego dziadostwa dawno nie widziałam. U mnie na wsi jest czysto. Nie wiem, kto w tym Tarnobrzegu tak śmieci, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: Dzanek » 25-06-2019 15:03

marysia67 pisze:
25-06-2019 14:50
W piątek przed 20 byłam w okolicy " galerii" przy dworcu, porażka! Porozrywane worki ze śmieciami, fruwające pudełka itp. Takiego dziadostwa dawno nie widziałam. U mnie na wsi jest czysto. Nie wiem, kto w tym Tarnobrzegu tak śmieci, pozdrawiam.
Akurat podejrzewam, że to spowodowane było burzą, której towarzyszył silny wiatr. Podobnie sytuacja wygląda w dni targowe po zakończeniu całego handlu. Co nie zmienia faktu, że często ludzie nie potrafią zadbać o tak proste rzeczy jak trafienie papierkiem do kosza.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: marysia67 » 25-06-2019 15:36

Ludzie śmiecą.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: admin » 25-06-2019 18:12

W piątek jeździły w końcu jakieś sprzęty zamiatające ulice.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: alek » 25-06-2019 21:55

Dzanek pisze:
25-06-2019 15:03
marysia67 pisze:
25-06-2019 14:50
W piątek przed 20 byłam w okolicy " galerii" przy dworcu, porażka! Porozrywane worki ze śmieciami, fruwające pudełka itp. Takiego dziadostwa dawno nie widziałam. U mnie na wsi jest czysto. Nie wiem, kto w tym Tarnobrzegu tak śmieci, pozdrawiam.
Akurat podejrzewam, że to spowodowane było burzą, której towarzyszył silny wiatr. Podobnie sytuacja wygląda w dni targowe po zakończeniu całego handlu. Co nie zmienia faktu, że często ludzie nie potrafią zadbać o tak proste rzeczy jak trafienie papierkiem do kosza.
Jeśli mowa o parku handlowym Markpol z dworcem to tam jest wiecznie syf. Kosze zawsze przepełnione, przy krawężnikach pełno petów, papierów i innego dziadostwa. Teren prywatny i nic nie można zrobić . Widać ,że właścicieli interesuje tylko kasa z najmu i nic więcej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: admin » 25-06-2019 22:21

Kilkoro radnych nie zdzierżyło i poruszyło temat zaniedbań porządkowych w interpelacjach, każdy na swoim osiedlu.
Najbardziej kwieciście tutaj:
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwal ... 19.167.pdf

Jest odpowiedź pozytywna na interpelację radnej Łagowskiej-Cebuli, że sprzątanie ma być wykonane przez RDM do końca czerwca:
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwal ... .165.1.pdf

Jest też potwierdzająca oficjalnie słowa Alka odpowiedź w sprawie porządku na prywatnych nieruchomościach:
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwal ... .159.1.pdf

Straż Miejska kontroluje i upomina, ale nie może w żaden sposób egzekwować.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: Antea » 25-06-2019 23:11

Wystarczy popatrzeć na Serbinów. Trawa po pas, koło tzw. Muszelki nielegalne parkingi, zaniedbane, brudne chodniki, połamane ławki. Rzadko tam chodzę, ale to co zobaczyłam ostatnio było przykre.
Sorry, ale miasto wygląda fatalnie i zamiatanie ulic wiele nie zmieni.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: DonBeck » 26-06-2019 14:58

Ten dziki parking za muszelką to jest jakieś nieporozumienie. Ze dwa razy na mnie trąbiono gdy szedłem chodnikiem bo komuś się bardzo spieszyło zaparkować na szachownicy lub zwyczajnie na chodniku. Ja wiem, że to nie jest wina kierowców że miasto ma problem ze zbyt małą ilością miejsc parkingowych, ale ludzie, wjeżdżając na chodnik, który jest też drogą pożarową pamiętajcie że nie jest to miejsce dla was.

ODPOWIEDZ