Urzymanie czystości w mieście

Próbujemy z nowym działem - co się podoba, co nie podoba, co trzeba zrobić lub poprawić.
waldemar97
Posty: 4
Rejestracja: 06-06-2019 17:05

Re: Utrzymanie czystości w mieście

Post autor: waldemar97 » 06-06-2019 17:21

Podobno już nie ma żadnej firmy sprzątającej w Tarnobrzegu, więc nie robi się chyba nic poza wybieraniem śmietników na mieście. Taką ekipę ostatnio widziałem na staszowskich numerach.

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: Innn » 06-06-2019 17:40

Byle tylko zielska w mieście nie zwalczali Roundupem - silnie rakotwórczy
A jakiś oprysk w poprzednich latach był stosowany przy krawężnikach i na chodnikach pomiędzy kostką
Dzieci i psy mają z taką chemią w tych miejscach bezpośredni kontakt
Lepiej nie

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: Jacek » 06-06-2019 18:01

waldemar97 pisze:
06-06-2019 17:21
Podobno już nie ma żadnej firmy sprzątającej w Tarnobrzegu, więc nie robi się chyba nic poza wybieraniem śmietników na mieście. Taką ekipę ostatnio widziałem na staszowskich numerach.
Dziś widziałem ekipę koło banku PKO zmieniającą worki w przychodnikowych śmietnikach (koszach). A więc jest. Nie wiem czy KBU czy inna. Proponuję raczej spojrzeć na wiaty przystankowe w mieście. Oplute, potłuczone, zasmarkane resztkami ogłoszeń.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: dino » 06-06-2019 20:04

A ja jeszcze pamiętam czasy, gdy na wiosnę sadzono setki krzaków róż - niestety zasikane do korzeni przez pieski - oraz w wielu miejscach malowano krawężniki na biało.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: cenzor » 06-06-2019 20:34

syf kiła i mogiła nas w tbg otacza a nasz wodzu ma już raport o stanie miasta Panowie Bożek i Pluta zakasać rękawy i sprzątać jeżeli nie przeszkadza wam otaczający nas mieszkańców syf na ulicach i chodnikach bo man przeszkadza aż wstyd kogoś z zewnątrz oprowadzać po mieście jak panowie będziecie sprzątać to zamówcie blask fleszy bo lubicie być w tych klimatach i nic po zatem.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: alek » 06-06-2019 21:57

Pod koniec marca był ogłoszony przetarg na letnie utrzymanie dróg i parkingów. Wszystko wyglądało obiecująco. Były zapisy o stworzeniu stanowiska koordynatora w UM który miał mieć podgląd każdej ekipy i samochodów sprzątających. Samochody miały być wyposażone w GPS . Niestety jakość kosztuje. Do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta od KBU z ceną ponad 1,2 mln złotych podczas gdy magistrat chciał przeznaczyć ok.800 tys. Postępowanie zostało unieważnione i do dnia dzisiejszego nie ma nowego ogłoszenia. Prawdopodobnie zejdziemy ze standardów , żeby uzyskać cenę.
Nie jestem pewien , ale chyba poprzednia umowa już się skończyła i sprzątamy miasto z wolnej ręki. Coś mógłby rozjaśnić GKM ?

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: bzyczek » 06-06-2019 22:16

Pamiętam gdy byłem mały to pracownicy SM ogarnali takie tematy. Była pani sprzątaczka, która miała kilka bloków pod opieką. Sprzątała klatki schodowe oraz teren koło bloków. W ziemie dwóch albo trzech pracowników odśnieżało chodniki oraz wejścia do klatek. Było czysto i było zawsze odśnieźone. Dało się ? Dało.
A teraz płacimy różne nie małe składniki w czynszu, mimo że mamy kupione lub wykupione mieszkania na własność. A efekt jaki jest kaźdy widzi.
bzyczek

gkm
Posty: 60
Rejestracja: 25-02-2016 22:46

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: gkm » 07-06-2019 08:33

alek pisze:
06-06-2019 21:57
Pod koniec marca był ogłoszony przetarg na letnie utrzymanie dróg i parkingów. Wszystko wyglądało obiecująco. Były zapisy o stworzeniu stanowiska koordynatora w UM który miał mieć podgląd każdej ekipy i samochodów sprzątających. Samochody miały być wyposażone w GPS . Niestety jakość kosztuje. Do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta od KBU z ceną ponad 1,2 mln złotych podczas gdy magistrat chciał przeznaczyć ok.800 tys. Postępowanie zostało unieważnione i do dnia dzisiejszego nie ma nowego ogłoszenia. Prawdopodobnie zejdziemy ze standardów , żeby uzyskać cenę.
Nie jestem pewien , ale chyba poprzednia umowa już się skończyła i sprzątamy miasto z wolnej ręki. Coś mógłby rozjaśnić GKM ?
Od 1 maja utrzymanie czystości realizuje na terenie miasta RDM. Umowa z wolnej ręki na okres 2 miesięcy. Po 1 lipca zadanie również będzie realizował RDM.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: cenzor » 07-06-2019 09:45

to po premii Aniołowi a gdzie rada nadzorcza z RDM czy tylko dudki się dla nich liczą nędznych zawsze po 90 roku mieliśmy włodarzy i nic się tutaj nie zmienia a i perspektywa są mizerne na poprawę.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: alek » 07-06-2019 14:28

Myślę , że RDM nie był przygotowany do takiej usługi. Sama idea dobra. Zamiast płacić o 400 tys więcej KBU można za te pieniądze zakupić sprzęt sprzątający nawet na początek używany. W późniejszym czasie może zakup nowocześniejszego np. z NFOŚ. Wiele gmin i mniejszych miasteczek tak robiło. Może wreszcie zobaczymy prawdziwą zamiatarkę na ulicach a nie jakieś cudo holowane przez ciężarówkę , które nie jest w stanie zamieść ronda? . Może to jest część planu DB na odbudowę własnej firmy odbierającej śmieci na podstawach RDM-u?

waldemar97
Posty: 4
Rejestracja: 06-06-2019 17:05

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: waldemar97 » 07-06-2019 15:19

Ja myślę, że tu chodzi o ratowanie niewydolnego, państwowego trupa jakim jest RDM. Przez 30 lat kapitalizmu nie byli wstanie dostosować się do gospodarki rynkowej i muszą być sztucznie utrzymywani przez nas podatników. Takie firmy generują gigantyczne koszty, mają niską wydajność i ogólnie cechuje je bylejakość. Tu przecież nie chodziło o budowę elektrowni jądrowej tylko o zakupienie na początek mioteł, łopat itp. Nie od razu da się sfinansować jakieś drogie maszyny, ale coś trzeba robić żeby mieszkańcy widzieli, że jest sprzątane gdziekolwiek. Te kilka ulic w centrum chyba można ręcznie wysprzątać? Mam wrażenie, że czeka się na mannę z nieba i zawsze jest wytłumaczenie, że nie ma pieniędzy. Najlepiej o 15 zabrać się do domu i mieć wszystko gdzieś. Obcej firmie można przywalić karę finansową, a w tym przypadku chyba można tylko dać reprymendę prezesowi. Bo jak tu z jednej strony dawać, a z drugiej zabierać. Ma to też plusy, ponieważ jest gdzie powsadzać swoich.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: norweski_leśny » 07-06-2019 15:56

Jakby byłoby normalne zarządzanie i prezes by nie zobaczył nagrody za efekt sprzątania spółki jemu podległej to gwarantuje, iż zaraz pojawiliby się pracownicy na ulicach i intensywnie je zamiatali.
Zresztą RDM jak RDM. My mamy jedną, dużo większą świętą krowę w postaci Wodociągów. Podwojenie pensji prezesa w momencie gdzie zatwierdza się podwyżki wody. Bez podwojenie pensji, praktycznie jednej podwyżki by nie musiało być. Czyli prosta matematyka jest tak, iż cała podwyżka poszła na pensje prezesa. Pracownicy to samo. Chowają się po lasach w godzinach pracy i czekają aż minie 7 godzin, żeby w spokoju zjechać na bazę. Ostatnio się im ucięło na chwilę bo padało i trzeba było studzienki pompować. Ta spółka nie jest właściwie zarządzana z czym związane są podwyżki cen wody (tak jakby ona była tania względem okolicy).

Awatar użytkownika
Pawlos1
Posty: 23
Rejestracja: 04-03-2019 19:08

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: Pawlos1 » 08-06-2019 10:13

Wy chcecie żeby RDM sprzątał miasto? Przejedźcie się koło ich siedziby: obraz nędzy i rozpaczy.
העיר שלי ובתוכה ...

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: olekko » 08-06-2019 14:44

Prezydent Bożek mówił ostatnio bodajże na sesji, że jest spora różnica w tym jak wygląda siedziba RDM wcześniej, a teraz. To przy Dąbrówki gdzieś jest? W sumie to nie wiem jak wyglądała kiedyś i jak wygląda teraz :)

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: 1967 » 09-06-2019 08:24

Nie wiem dlaczego, ale na każdym polu działania służb odpowiedzialnych za utrzymanie miasta jest coraz gorzej. Dwa tygodnie temu zgłoszono brak oświetlenia na trzech słupach na ulicy Nadole. Pierwsze trzy licząc od wjazdu do parku. W ubiegły wtorek pojawiła się ekipa. Naprawili niestety światło dalej nie świeciło. Znów zgłoszono brak oświetlenia. W sobotę godzina 15:00 pojawila się ekipa PGE w wypasinonym samochodzie. Myślę wtedy nie wyszło trudno ale fajnie, że przyjechali w sobotę i naprawia. Niestety oświetlenia dalej nie mamy. Starsi ludzie z ulicy mówią, że za komuny światło byłoby naprawione na drugi dzień. Teraz nie mamy światła trzeci tydzień.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: 1967 » 09-06-2019 08:54

Nie wiem kto jest odowiedzialny za utrzymanie miasta ale w Parku Dzikowskim jest tragicznie. Trawa nie skoszona, bratki przed głównym wejściem do zamku wyschnięte, alejki zaśmiecone liśćmi - gałęziami - piachem. Przy ławkach pełny przegląd browarów. Zacznijmy od ławki przy bramie wejściowej: dziki sad i coś jeszcze nie pamiętam, kolejna ławka Łomża, kolejna ławka tyskie jakaś rozbita na mostku butelka perły, jakąś butelkę po szampanie też znajdziemy. Przed wejściem do parku od ponad tygodnia leżą dwie butelki pet. Zasmiecony Plac Górnika. Wszystko to razem ze zniszczonym ogrodzeniem i niszczejacymi obiektami wygląda tragicznie. Promocja miasta na całego.

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: kuna » 11-06-2019 15:05

Nie żeby tylko widzieć same złe rzeczy, ale dobrych jakoś nie ma... idąc przez Plac Bartosza Głowackiego można się pozabijać o leżące stosy pet-ów po papierosach, papierki i ogólnie inny śmieć. Czy tam ktoś w ogóle zamiata? Miotłą chociaż? Może się umówimy, posprzątamy, zamieciemy, skosimy, a potem wystawimy fakturę do magistratu?
Tylko, że za te tematy ktoś odpowiada i ktoś za to bierze pieniądze. No naprawdę dawno nie widziałam tak brudnego miasta..wstyd totalny.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: cenzor » 11-06-2019 20:20

Magistrat z powodu upałów pracuje godzinę krócej więc nieroby za miotły i do sprzątania ulic skwerów i chodników w ramach tej godzinki. Poprawiła by się na pewno estetyka miasta a mieszkańcy byli by im wdzięczni za czyn społeczny. A tak na marginesie [piszemy tu o fatalnym wyglądzie miasta /brud/ a żaden z urzędasów nie zabrał w tym temacie głosu od czego rzecznik UM stanowisko bezproduktywne szkoda kasy lepiej kupić za nią miotły itp.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: dino » 11-06-2019 20:40

Magistrat z powodu upałów pracuje godzinę krócej

Interesuje mnie co taki urzędnik robi w związku z krótszym o godzinę dniem pracy.
Wraca do domu a w domu klima?
Czy może w mieszkaniu w bloku od południowej strony jeszcze goręcej niż było w pracy?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: Dzanek » 11-06-2019 20:57

Po pierwsze: Co to ma do czystości miasta ? Ale ........

Co roku to samo. Każdy Prezydent w upałach skracał czas pracy. Za każdym razem burza w internetach była i nawet ją rozumiem. U Nas to norma. Tak czy inaczej UM pracuje i załatwisz wszystko.

W szkołach lekcje skrócone do 30 minut. Znowu dostanie się nauczycielom że mniej pracują.

ODPOWIEDZ