Strona 1 z 1

Zimowe drogi

: 09-01-2019 17:58
autor: Innn
Jezdnie jako tako - choć odśnieżane nieśpiesznie
Ale piechotą duży problem
Rozdeptana zmarzlina - ciekawe czemu tego nie zgarną jak miękkie - ślisko i ciężko iść
Na miejskich chodnikach nie lepiej niż koło prywatnych posesji
Co do prywatnych - Straż Miejska może sprawdzać, upominać, opornych karać

Re: Zimowe drogi

: 09-01-2019 18:10
autor: infoludek
Całkowicie się z Tobą zgadzam!!! Chodniki są fatalne!!!!!!!!!!!!! I nie są odśnieżane. Trzeba najpierw je samemu wydeptać. Dziwi mnie reakcja spółdzielni, a właściwie jej brak. Kiedyś sprzątaczki oczyszczały wejścia i sypały piaskiem a teraz już nie.

Ale zaskakująca jest teą a właściwe to brak reakcji władz miasta. Chyba, że jeden z drugim rowerkiem sobie do pracy dojeżdża! Widziałem takiego gościa dzisiaj.

Re: Zimowe drogi

: 09-01-2019 20:51
autor: alek

Re: Zimowe drogi

: 10-01-2019 20:29
autor: olsen*
Temat rzeka od dobrych dziesięciu lat może więcej pojawia się ten sam problem to nieuchronne jeden jest zadowolony drugi nie jest tak że zawsze komuś to pasuje i komuś nie ,nie ma idealnych środków i sytuacji aby to naprawić ,nie znam miasta w kraju by dogodziło wszystkim

Re: Zimowe drogi

: 11-01-2019 16:46
autor: orange
Wczoraj byłem na Śląsku...tam białe drogi.
Tiry nie dają rady pokonać większych wzniesień i tamują ruch. Drogowcy nie nadążają ze wsparciem.
Droga do Cieszyna jest zablokowana.
Śnieg padał non stop przez cały Beskid Śląski.

Jedynie dzieciaki zadowolone, sanki, bałwany i iglo :)

Re: Zimowe drogi

: 12-01-2019 13:33
autor: Innn
Trzeba oddać sprawiedliwość - coraz lepiej z odśnieżaniem jezdni
Ale chodniki koszmarne
Tu wiele osób łaskawie spogląda na ten problem - ja słyszę w realu takie komentarze , że zacytować się nie da
Dziś na chodnikach miękko - dobry moment żeby porządnie odgarnąć bo ludzie brną po kostki w brudzie
Pamiętacie taki widok - człowiek z łopatą odrzuca śnieg - ja pamiętam
Obecnie tylko płużki - zostawiają 10 cm śniegu lub błota
Mało efektywne a też kosztuje

Re: Zimowe drogi

: 13-01-2019 21:18
autor: 1967
Niestety padlismy ofiarą własnych oszczędności. Kiedyś w spółdzielniach byly na etatach sprzataczk, które jak była zima to ręcznie odśnieżaly dojście i chodniki przy budynkach. Teraz klatki sprzątają sami mieszkancy, a tereny przy budynkach ogrniaja firmy zewnętrzne lub ograniczone do minimum własne służby. O ile w lecie można kilkoma pracownikami zamieść znaczny teren czy szybko skosic trawniki to niestety w zimie nie dają sobie rady. Człowiek ma swoje fizyczne ograniczenia, a mokry śnieg jest ciężki. Tak więc w spółdzielniach nie ma na tyle ludzi by w miarę na bieżąco usuwać śnieg z chodników. Podobna sytuacja dotyczy terenów gminnych. Gdy odśnieżanie, zamiatanie, utrzymanie zieleni znajdowało się w rękach jednej spółki miejskiej było tam zatrudnionych na etatach tyłu pracowników, że przy ciągłych opadach śniegu można było awaryjnie zadysponowac znaczną ilość pracowników do odśnieżania ręcznego. Teraz żadna firma nie będzie utrzymywała 20-30 pracowników by wykorzystać ich 10 - 20 dni każdej zimy. Tak więc mamy co mamy.

Re: Zimowe drogi

: 30-10-2019 06:42
autor: Farrow
Czy orientujecie się czy RDM będzie zajmował się zimowym utrzymaniem. Kolejny leasing na sprzęt unieważniony a zima tuż tuż.

Re: Zimowe drogi

: 30-10-2019 07:23
autor: encore
Też jestem ciekawy jaką alternatywę mają urzędnicy. Tak czy inaczej tradycyjnie zima zaatakuje z ukrycia a niczego nie spodziewające się służby zostaną zaskoczone.

Re: Zimowe drogi

: 04-04-2021 16:55
autor: TSS
Zgłaszam drogę ul. Moniuszki do łatania zaraz po świętach, bardzo dużo dziur, które zagrażają bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Dlaczego osoba odpowiedzialna za utrzymanie dróg w Tarnobrzegu po raz kolejny sobie bimba? przecież powinna objeżdżać wszystkie drogi w mieście przynajmniej 2 razy w miesiącu. Te wyrwy na Moniuszki nie powstały w jeden dzień. Może Straż Miejska powinna przejąć obowiązki tej przepracowanej osoby, bo robi się naprawdę niebezpiecznie na tarnobrzeskich drogach.

Re: Zimowe drogi

: 04-04-2021 17:44
autor: djkynek
RDM w ogole to jakas porażka, skanasen nieudolności utrzymywany od wielu lat. Powinni juz od 2 tygodni łatać dziury. Kiedys sie przygladałem ich "profesjonalizmowi" - wyfrezowali dziure na kwadrat, załatali, ale poszło za duzo asfaltu i w miejscu dziury powstała hopka pare cm powyżej sasiadującej nawierzchni. Moniuszki i Rusinowskiego to odwieczny dramat, jeszcze Dworcowa, ale tam teraz budowa obwodnicy.

Re: Zimowe drogi

: 04-04-2021 23:49
autor: Zielony
To może zaglądną na ulicę 12 Października? tam i tak jest już milion hopek, ale lepsze hopki niż dziury .....