Strefa płatnego parkowania

Próbujemy z nowym działem - co się podoba, co nie podoba, co trzeba zrobić lub poprawić.
olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Strefa płatnego parkowania

Post autor: olekko » 22-08-2021 23:41

Cytując klasyka, narodowcy mają jakiś... ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Strefa płatnego parkowania

Post autor: admin » 25-08-2021 20:21

Duży parking w centrum Tarnobrzega dostępny wyłącznie dla urzędników

Obrazek

Starałem się śledzić informacje na temat strefy płatnego parkowania, ale na taką jakoś nie trafiłem. A może Wy słyszeliście takie zapowiedzi? Największy ogólnodostępny parking w okolicy centrum miasta, stanowiący jednocześnie łącznik między ulicami Mickiewicza i Dekutowskiego w stronę ulicy Targowej, został całkowicie odcięty znakiem zakazu ruchu. Zakaz obowiązuje całodobowo we wszystkie dni tygodnia, z wyłączeniem „pracowników Urzędu Miasta, Straży Miejskiej, zaopatrzenia i służb miejskich”. Tymczasowo dopuszczony jest ruch mieszkańców bloków przy ul. Mickiewicza, przy których trwa remont.

To decyzja, której można się było spodziewać, aczkolwiek, co zrozumiałe, nie wszyscy są z niej zadowoleni. Od takiej właśnie zbulwersowanej czytelniczki dostałem powyższe zdjęcie, z odpowiednim komentarzem. W związku z wprowadzeniem w okolicy strefy płatnego parkowania, z otwartego do niedawna i bezpłatnego parkingu chciałaby pewnie korzystać duża część mieszkańców okolicznych bloków, co mogłoby skutkować problemem ze znalezieniem miejsc parkingowych przez pracowników urzędu rankiem w dni robocze.

Czy jednak zakaz bez ograniczeń czasowych jest uzasadniony?
Czy naprawdę problemem jest przejechanie tej drogi rowerem? Czy problemem byłoby weekendowe parkowanie na tym terenie przez mieszkańców, którzy nie mają przywileju wynikającego z pracy w urzędzie, albo pozostawienie auta wieczorem, na czas korzystania z pobliskiej tawerny? Przecież urząd nie pracuje w trybie całodobowym, z weekendami włącznie…

Czytelniczka zwracała jeszcze uwagę, że teraz nie ma jak legalnie dojechać pod budynek Straży Miejskiej.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Strefa płatnego parkowania

Post autor: jamWilhelm » 26-08-2021 11:39

czyli urzędnik w centrum miasta ma ZAWSZE wolne, darmowe miejsce. A w czym ten urzędnik jest lepszy od pani ze sklepu z butami obok? Nie rozumiem tego kompletnie. Pracownik sklepu musi płacić za parkowanie, urzędnik za free a jeszcze w bonusie przez cały tydzień znajdzie miejsce w centrum:) Przedsiębiorca obok stówka na miesiąc... no parodia łesternu:) I to wszystko aby zwiększyć rotację :) Sprawa dla reportera :)
Tak się dzieli społeczeństwo

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Strefa płatnego parkowania

Post autor: cenzor » 26-08-2021 21:25

Bo im się ten parking należy

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Strefa płatnego parkowania

Post autor: encore » 27-08-2021 13:05

Jeśli ktoś wierzył, że będzie inaczej to był naiwny. Urzędniki muszą mieć za darmo bo są kastą uprzywilejowaną.

Czekam tylko teraz na reakcję ze strony G.Kiełba. Wydaje się bowiem, że miasto z publicznego parkingu-łącznika dwóch dróg publicznych nie może sobie od tak zrobić terenu wewnętrznego i zakazać plebsowi wjazdu/przejazdu.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Strefa płatnego parkowania

Post autor: zbyry » 27-08-2021 13:29

To tak sobie można postawić znak zakaz ruchu na terenie, który powstał za nasze, vide podatników pieniądze, a nie jest placem budowy, nie grozi na nim niebezpieczeństwo czy katastrofa w ruchu lądowym? Śmiech na sali.

P. S. Mnie nie zdziwiło.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Strefa płatnego parkowania

Post autor: admin » 10-09-2021 08:32

Przez pierwszy miesiąc funkcjonowania parkowanie w centrum przyniosło ponad 30.000 zł wpływów. Nie wiem jakie można przyjąć dodatkowe koszty obsługi. W materiale TVL mamy informację, że wszystko działa zgodnie z założeniami i nie potwierdziły się obawy, że w okolicy centrum zrobi się tłoczniej, a nawet wręcz przeciwnie. Rotacja na płatnych miejscach około 800 pojazdów dziennie, ale nie podano jaka część z tego to lokalni mieszkańcy i przedsiębiorcy. Ktoś trafił gdzieś na informację ile wydano kart?


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Strefa płatnego parkowania

Post autor: admin » 25-02-2022 18:47

Dziwię się, że władze miasta nie pochwaliły się jeszcze nowym parkingiem w ścisłym centrum, w dodatku parkingiem bezpłatnym i ogólnodostępnym.
Co tam było - dziurawa droga, a po prawej stronie rozjeżdżone błoto i krawężnik w kiepskim stanie. Niektórzy próbowali tam parkować, chociaż nie wiem czy nie było tam zakazu.
Teraz teren wyrównany, a kawałek trawnika wysypano tłuczniem.

parking-um.jpg
parking-um.jpg (213.88 KiB) Przejrzano 3102 razy

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Strefa płatnego parkowania

Post autor: norweski_leśny » 26-02-2022 08:07

I cyk, w najbliższym czasie tabliczka, zakaz wjazdu nie dotyczy pracowników UM.
Panie Areczku, parking jest dla urzędników, zwykli mieszkańcy parkują na strefie i płacą za to.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Strefa płatnego parkowania

Post autor: admin » 23-03-2024 23:40


ODPOWIEDZ