Fotografie budynków, w których po II WŚ urzędował PUBP w Tarnobrzegu.

Wiesz coś ciekawego o Tarnobrzegu? Podziel się z innymi.
mefistofeles
Posty: 15
Rejestracja: 19-12-2010 00:29

Fotografie budynków, w których po II WŚ urzędował PUBP w Tarnobrzegu.

Post autor: mefistofeles » 20-12-2010 20:20

"Witam! Przegladając ostatnimi czasy witryny tematyczne IPN dokonałem oszałamiajacego odkrycia. Mianowicie, na portalu poswięconym zbrodniom komunistycznym dokonanym na polskim narodzie znajdują sie mapki poszczególnych województw naszego kraju. Kiedy kliknąłem na link do mapki naszego województwa okazało sie, że Tarnobrzeg to "biała plama", nie ma żadnej odnotowanej zbrodni jakiej tutaj dokonali komuniści i organa im podległe. Wypadałoby dołączyć do tego projektu badawczego i uzupełnić te braki. Tak sie składa, że praca magisterska, która w tym roku obroniłem dotyczy działalności tarnobrzeskiego UB. W zwiazku z tym posiadam wiedzę o zbrodniach jaki ten aparat dokonał na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Wszystko wypadałoby udokumentować fotografiami budynków, które służyły UB w naszym mieście. Jeżeli ktoś posiada takie fotografie to byłbym zobowiazny. Sam czekam aż śnieg zniknie, aby wybrać sie na tarnobrzeskie nekropolie, gdzie odszukałem mogiły ofiar UB i zrobić kilka zdjęć, aby namacalnie pokazać, ze takie zbrodnie w Tarnobrzegu i okolicach miały miejsce.Myślę, ze jest to ważne, abyśmy mieli swiadomość co tak naprawde dzialo sie na naszym terenie tuż po zakończeniu działań wojennych. Pozdrawiam

P.S. Fotografie najlepiej, jakby ukazywały te budynki sprzed ich ostatnich przebudowań i zmian wyglądu elewacji."

ODPOWIEDZ