Imigranci

Bardziej i mniej znani. Szukasz korzeni lub znajomych ze szkolnych czasów? To jest właściwe miejsce.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Imigranci

Post autor: admin » 06-12-2014 10:25

"Czytałem niedawno kilka tekstów że czeka nas w ciągu kilku lat bardzo duża fala imigrantów i że nikt o tym nie wspomina, przez co problem odsuwa się na później, a dla społeczeństwa, szczególnie nieprzygotowanego, będzie to szok. Jak to może wpłynąć na Tarnobrzeg?

Mówi się o 140 tysiącach rocznie, w naszym przypadku głównie z Ukrainy, poza tym Rosja, Białoruś, Wietnam. Czy będą dążyć przede wszystkim do dużych miast, czy również do niewielkich, ale bliżej granicy? Czy imigranci mogą być naszą szansą? Za 5 lat ma niby brakować rąk do pracy.

W sumie to nie jest kwestia czy tego chcemy, bo to już niby jest przesądzone. Kwestia jak się na to przygotować i jak (jeśli) można na tym skorzystać."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 10:25 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Imigranci

Post autor: grassownik » 06-12-2014 10:38

"chyba,że zła UE zwróci nam około 3 miliony Rodaków ;-)
póki będą to imigranci z naszego kręgu kulturowego (Słowianie) czy pracowici i przedsiębiorczy przedstawiciele narodów Dalekiego Wschodu to jeszcze nie widzę w tym problemu.
zresztą dla afrykańskich imigrantów czy tych z Bliskiego Wschodu chyba nie jesteśmy jeszcze tak atrakcyjni jak kraje zachodniej europy gdzie wspóplemieńców jest już sporo.

zresztą w europie i w Polsce widać wzrost sympatii dla stronnictw narodowych patrzących z rezerwą,że nazwę to łagodnie :-) na wszelkich przybyszy.

a może trzeba szukać sobie spokojniejszego miejsca na świecie ?"
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 10:38 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mycha
Posty: 226
Rejestracja: 31-10-2006 17:47

Imigranci

Post autor: mycha » 06-12-2014 10:42

"czytałem niedawno, że najpopularniejsze imię w UK dawane chłopcom w ostatnim roku to....Muhammad.
Żródło: Babycenter, badanie internetowe.
Wątek zatem aktualny i z czasem będzie zyskiwał na popularności :-)"
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 10:42 przez mycha, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Imigranci

Post autor: grassownik » 06-12-2014 10:53

"tak jest w istocie.
syte społeczeństwa po prostu nie mają takiego przyrostu naturalnego albo mają nawet ujemny bo skupiają się na dostatkach doczesności,na wygodnym życiu etc.
bodaj w USA już ponad połowa 30 latków i 40 latków żyje jako single u nas też ta tendencja już jest zauważalna.
no ale kogo teraz stać na żonę a co dopiero dzieci ? :-P

biedne południe kiedyś powstanie bo nie będzie miało wyjścia.
głód,brak wody pitnej,brak medykamentów,brak edukacji to powoduje,że będą coraz bardziej zdesperowani (a takimi ludźmi łatwo się manipuluje co pokazują wahhabickie czy koraniczne szkoły na całym Bliskim Wschodzie) a europejczykom na przedmieściach ich miast już wystawiają niejednokrotnie rachunki za kolonializm.
dlatego mi brytyjczyków specjalnie nie szkoda,złupili każdy zakątek tego świata przez ostatnie 500 lat więc przyjdzie czas na rewanż.

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1385 ... ejnie.html
Stasiuk też wspomina o tym."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 10:53 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Imigranci

Post autor: admin » 06-12-2014 10:54

"@grassownik
Z tych względów o których piszesz, też wolę Słowian i Wietnamczyków. W sumie Rzeczpospolita niemal zawsze była wielonarodowa i wyjątkowo (w skali Europy) tolerancyjna. PRL, 3RP i ein volk to stosunkowo krótka epoka.

@mycha
Podobnie w Skandynawii. Dlatego może powinniśmy sobie przebierać imigrantów jeśli jeszcze możemy. Np. ograniczać, a nie rozwijać socjal, to przyjadą sami pracowici, a nie darmozjady."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 10:54 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Imigranci

Post autor: A1313 » 06-12-2014 11:01

"A weźcie nie straszcie.

Problem będzie w tedy gdy kraje UN europejskiej oddadzą nam chociaż cześć darmozjadów które same utrzymują. Szczęśliwym trafem Polska pozbyła się w chociaż minimalnym stopniu ,cwaniaków i naciągaczy.

Znam wiele osób które wyjechały dla socjalu na zachód i z pełna świadomością oraz premedytacja naciągają wszelakie instytucje.

Jest tez coś dziwnego-od czasu do czasu bierzemy pracowników z agencji pracy tymczasowej i czym młodsze roczniki tym gorzej,brak jakiegokolwiek zaangażowania , system roszczeniowy i najważniejsze,brak jakiegokolwiek pomyślunku.

Jak Oni wszyscy się spakują i przyjadą powrotem to będzie problem ,a na razie podwyższają PKB."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 11:01 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Imigranci

Post autor: grassownik » 06-12-2014 11:03

"
Z tych względów o których piszesz, też wolę Słowian i Wietnamczyków. W sumie Rzeczpospolita niemal zawsze była wielonarodowa i wyjątkowo (w skali Europy) tolerancyjna. PRL, 3RP i ein volk to stosunkowo krótka epoka.
oczywiście,że tak.
wystarczy pojechać do Lwowa i zobaczyć jak obok siebie stoi rzymskokatolicka katedra,katedra ormiańska i prawosławna cerkiew,a kiedyś jeszcze żyli też tu muzłumanie,żydzi i przeróżni luteranie i tym podobni.
większość magnaterii polskiej pod koniec pierwszej Rzeczypospolitej to byli Rusini z krwii i kości,albo inni Litwini.znamy wszyscy te nazwiska i rody,prawda ?

dzisiejsza jednolita Polska jest dziełem adolfa hitlera i józefa stalina i dlatego tak dziwią mnie te opowieści o tradycji Polski jednolitej,która ma przecież tak krótki rodowód.

Japonia czy Australia dokonuje selekcji przybyszów i trudno im odmówić i prawa do tego i słuszności takiego postępowania."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 11:03 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Imigranci

Post autor: grassownik » 06-12-2014 11:12

"
A weźcie nie straszcie.

Problem będzie w tedy gdy kraje UN europejskiej oddadzą nam chociaż cześć darmozjadów które same utrzymują. Szczęśliwym trafem Polska pozbyła się w chociaż minimalnym stopniu ,cwaniaków i naciągaczy.

Znam wiele osób które wyjechały dla socjalu na zachód i z pełna świadomością oraz premedytacja naciągają wszelakie instytucje.

Jest tez coś dziwnego-od czasu do czasu bierzemy pracowników z agencji pracy tymczasowej i czym młodsze roczniki tym gorzej,brak jakiegokolwiek zaangażowania , system roszczeniowy i najważniejsze,brak jakiegokolwiek pomyślunku.

Jak Oni wszyscy się spakują i przyjadą powrotem to będzie problem ,a na razie podwyższają PKB.
zdrowy człowiek to i zdrowa obserwacja oraz zdrowe wnioski :-)

a u nas gwałtują jak to wydrenowano biedną Polskę z najlepszych jej synów-gwoli ścisłości takich też na zachód czy nawet na Daleki Wschód pognało (znam grafika co mieszka w Kulua Lumpur bo w europie a co dopiero w Polsce po prostu tyle nie płacą,mam znajomych za oceanem i to nie tylko USA czy Kanada ale także Chile -ten kierunek to i mnie pociąga bo mam słabość do Ameryki Południowej) za lepszymi pieniędzmi,wyższym standardem i tak dalej i dalej ale to niewielki odsetek naszej emigracji,większość z niej to po prostu tańsza siła najemna niż tubylcy w krajach zachodniej europy.



Edytowany przez grassownik o 06-12-2014 - 10:14. "
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 11:12 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Imigranci

Post autor: admin » 06-12-2014 11:15

"Dla świadomych narodowców jest jedna ścieżka postępowania. Zostać tu i się ROZMNAŻAĆ. Ale ilu jest świadomych narodowców?

Piszesz grassownik o biedzie z południa, ale równie dobrze czasem mogą nas wykupić:
http://wyborcza.pl/1,76842,17037660,Rea ... amian.html

Europa chętnie się sprzeda, co tam tradycja, godła, jakieś znaki jak dają kasę. W nowym spocie MSW promującym Polskę krzyża nie było nie tylko na Giewoncie, ale nawet na tarczy Krzyżaka!

Japonia i Australia mogą mieć swoją politykę. My musimy mieć w tym względzie politykę UE.
Pytanie już nie czy, ale jak i kiedy. I jak to może wyglądać w naszej tarnobrzeskiej skali."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 11:15 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Imigranci

Post autor: grassownik » 06-12-2014 11:25

"Tarnobrzeg paradoksalnie może być od tego problemu wolny :-)
bo przecież po co tu przyjadą ? po pracę ? po socjal ?

oczywiście,że petrodolary dziś są w stanie przekupić każdego i to nieważne czy arabskie czy rosyjskie.
widzieliśmy jak niechętnie rząd królowej w Londynie podchodził do kwestii zamrożenia aktywów rosyjskich oligarchów związanych z Kremlem (bo jak nie są związani to kończą jak Chodorkowski).

jestem członkiem FC Barcelona i rzeczywiście wraz z katarskimi pieniędzmi pojawiły się przeróżne doniesienia o utracie tożsamości,no ale dostrzegając problem trzeba zwrócić uwagę,że mamy jakby nie patrzeć jakąś tam efemerydę kapitalizmu więc... wszystko lub prawie wszystko jest na sprzedaż.

ja akurat jestem niewierzący i razi mnie krzyż w Sejmie Rzeczypospolitej więc jego brak na herbie klubu z madrytu mnie nie wzrusza,a gdyby mnie zaproponowano za jego brak 20 mln euro nie mrugnąłbym nawet okiem :-D

tyle właśnie,że być może aby pod butem utrzymać biedne południe to trzeba być może być bestialskim jak reżim w Rijadzie i inne okoliczne tylko na to już nie zezwala cywilizacji białego człowieka spuścizna Oświecenia i wszelkie inne humanitarne wynalazki.

Jacques Cousteau miał rację i choć jest to brutalne to najlepiej byłoby odchudzić ludzkość i planetę Ziemię o jakieś 4 mld ludzi :-P"
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 11:25 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Imigranci

Post autor: grassownik » 06-12-2014 11:31

"
Dla świadomych narodowców jest jedna ścieżka postępowania. Zostać tu i się ROZMNAŻAĆ. Ale ilu jest świadomych narodowców?
kilku by się znalazło.
mnie nieraz jakiś młodzieniec pytał jak to możliwe,że nie słyszał o bitwie pod Wizną i że lekcja historii w szkole była nudna.
zawsze mówię,że ja uczęszczałem do szkoły średnie z dekadę wcześniej od nich a o polskich Termopilach czytałem w podręczniku szkolnym.

co do rozmnażania to pamiętajmy,że słyszymy jakie ulgi mają mieszkańcy krajów zachodnich,że do 18 roku życia państwo refunduje leki dla dzieci,że kwota wolna od podatku w UK to blisko 50 tyś złotych i takie tam inne.
dlatego tam Polki rodzą chętnie a u nas jakby mniej.

temat długi i szeroki.

Polska niestety w niektórych aspektach przypomina kraj neokolonialny i przez lata czerpaliśmy ślepo ze wskazówek przeróżnych funduszy walutowych i banków światowych a oni przecież reprezentują interesy swoich mocodawców.
nie mamy też szczęścia do rządzących,zero jakiegoś strategicznego planu,a ostatnie 7 lat tuska to już w ogóle dramat-polityka ciepłej wody w kranie i on Polityce mówi,że jest z tego dumny.co za dupek ! a sam za robotą uciekł na zachód ;-)

z drugiej strony mamy mającego to w poważaniu Orbana,który jednak ma pożyczkę od putina i w sprawie Ukrainy milczy.
natomiast my krzyczymy,pomogliśmy obalić poprzedniego prezydenta ale odbija się to na naszym handlu.
trudne to czasy i ciekawe w których żyć nam przyszło.

ja wciąż się łudzę,że jako Polska za jedno pokolenie będziemy gospodarczo liderem europy środkowej i najważniejszym europejskim partnerem Niemiec i razem będziemy wózek pod nazwą UE ciągnąć.amen.
brytyjczyków nie liczę bo oni zawsze prowadzą swoją politykę i reprezentują tylko swoje interesy.



Edytowany przez grassownik o 06-12-2014 - 10:36. "
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 11:31 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Imigranci

Post autor: admin » 06-12-2014 11:49

"
grassownik pisze:Tarnobrzeg paradoksalnie może być od tego problemu wolny :-)
bo przecież po co tu przyjadą ? po pracę ? po socjal ?
Myślę że jest tu lepiej niż na Ukrainie, a poza tym bardzo blisko. Przed wojną byliśmy w województwie Lwowskim.

Studentów też pewnie niewielu wróci na Ukrainę, w Lublinie zaczyna to być jakimś problemem. Chociaż uczelnie przyjmą teraz każdego z pocałowaniem ręki.
http://m.lublin.gazeta.pl/lublin/1,1065 ... lakom.html

Cytat z "Mój przyjaciel goj" o Ukraińcach:
W czysto polskiem Tarnobrzegu mieli uni większe równouprawnienia niż Żydki. Mieszkał tu profesor Nykoła Hołubowicz i uczył w naszem gimnazjum, miał dużą rodzinę, by znany z tego, że ktokolwiek spoza szkoły przemówi po polsku do niego jak najgrzeczniej, to un jak najhajdamaczniej po rusińsku: Ne rozumiju.
Żyła u nas, nie gorzej od Hołubowiczów, rodzina Korzaniewskich, ojciec pracował w pocztowem zakładaniu drutów i w łażeniu na słupy pod niemi.
Wielu innych żyło, na czele z akcyźnikiem Tadziem Krukiewiczem, który w żydowni sie chwalił często: ? U nas na Ukrainie, u Lwowi. Ale że rozdawał na prawo i lewo okowitę hrabiowską, rosolisy i likiery komt Tarnowsky, to jako nie dosłyszywano, co se wybzykuje i pokrzykuje akcyźnik i nikt u nas nie dawał psom takich nazywań, jak np. Tadzik czy Mikołuszka, bo oni na złość naszym, wołali na psy ? Józek!
Byli u nas dobre Żydy i paskudniackie, parchy wredne i antysemitne, najwięcej z tego powodu, że trzymali z Krukiewiczem. Nawet polubieli watażkę. Bo czemu nie lubić człowieka, co za kawałek nazwiska ma imię żydowskie Iciu i co bardzo tanio sprzedaje karczmarzowi likiery i okowity. Że na pieski gada se Józek? Czy pies gorszy od człowieka? Dziwne ludzie ? szeptała propaganda ? te niektóre goje: na suczkę i pieska mogą wołać Saba, Cezar, Nero itp., a na wierne stworzenie nie wolno Józek. Może poniektórzy nie zauważyli, co jest grane. Wystarczyło, żeby taki szmok powiedział gojowi: Cezar dużo lepsze nazwisko od Józka, a Rzymianie się nie obrażają ? i umar w butach, już zrobi z porządnego człowieka antysemitę, który potem pierwszy krzyczał: nie kupuj u Żyda. Nawet po wielkich miastach nie byłoby tyle antysemityzmu, jeżeliby same Żydy nie dawali do tego powodu. Jak u nas z powodu pana Tadej Krikaicia: że hitleropetlurowiec? Że Lwiw? Że somostajacielna Ukraina? Nu ? gada taki Dwieszyński ? wkiej una sama chce by cielna, to dlacego mo nie być? Niby se żartuje z ocielenia, ale łobuz wi, kto w trawe szczy, i dodaje: Józek szczeka, a karawana idzie dalej. Na co dentysta Kornik, wielki wyśmiewacz antysemitów: tak, tak! Pies szczeka, a karawan coraz bliżej.
"
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 11:49 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Imigranci

Post autor: admin » 06-12-2014 11:52

"
ja wciąż się łudzę,że jako Polska za jedno pokolenie będziemy gospodarczo liderem europy środkowej i najważniejszym europejskim partnerem Niemiec i razem będziemy wózek pod nazwą UE ciągnąć.amen.
Nadal jest taka szansa. Ale czy się łudzić? Wiele już mieliśmy złotych rogów. W koło zaprzańce."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 11:52 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Imigranci

Post autor: A1313 » 06-12-2014 12:00

"
Japonia i Australia mogą mieć swoją politykę. My musimy mieć w tym względzie politykę UE.
Panstwa UE (jeszcze)nie kwestionuja przyjmowania okreslonej ilosci uchodzcow, ustalonej umowami miedzynarodowymi, nie kwestionuja udzielania szerokiej pomocy uchodźcom udzielania azylu, ale tez nie stoi na przeszkodzie, przede stawianiem znaku zapytania czy po przyjeciu uchodzcow do kraju, nie nalezaloby prowadzic wobec nich bardziej restrykcyjnej polityki wymagan - przede wszytkim respektowanie norm i przepisow w kraju, ktory ich przyja.
Mozna byc teraz gdzie jest szewecja ,ale mozna byc tez tam gdzie obecnie jest dania po prawie 10 letnim wspolsprawowania rządów przez DF (Danske Folkeparti)



Edytowany przez A1313 o 06-12-2014 - 11:01. "
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 12:00 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Imigranci

Post autor: grassownik » 06-12-2014 12:01

"ten fragment fajny :-)

Ukraińcy to tacy nasi bracia mniejsi trochę,w Polsce obecnie mocno podkreśla się w relacjach z nimi to co dzieli czyli rzeź wołyńską i ich bohaterów jak Stiepan Bandera czy Roman Szuchewycz ale mainstream też mocno stał po stronie pomarańczowej i tej ostatniej majdanowej rewolucji.
tak czy inaczej mamy czarne plamy w historii ale naród to bliski nam i potrzebny by niedźwiedzia trzymać w dystansie więc kto wie..

zresztą choćby w 1/4 gdzieś z pogranicza polsko-ukraińskiego pochodzi moja rodzina,babcia do dziś wspomina swojego ojca tartak i młyn no i gehennę jaką z siostrami przeżyła po tym gy UPA go odstrzeliła.

a sznasa jest nadal oczywiście dlatego oczekuję,że w końcu jako państwo i naród/społeczeństwo uporządkujemy nasz kraj i ruszymy mocno do przodu po należne nam miejsce ;-) byśmy nie musieli już zawsze tylko wspominać okreś Jagiellońskiej świetności.



Edytowany przez grassownik o 06-12-2014 - 11:03. "
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 12:01 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mycha
Posty: 226
Rejestracja: 31-10-2006 17:47

Imigranci

Post autor: mycha » 06-12-2014 12:13

"Tak, @Grassowniku. Stać nas na to, by z podniesioną głową stanowić o sobie. Wzorce z historii bliższej i dalszej mamy wspaniałe. Oglądałem ostatnio na youtube reportaż o żołnierzach wyklętych (jak znajdę to wrzucę) i uderzyła mnie prostota z jaką ci ludzie i ich dzieci mówili o Polsce i patriotyzmie. Udział i bohaterstwo w walce było dla nich oczywiste i niepodlegające dyskusji. Ale wcześniej było odpowiednie wychowanie w rodzinie i w szkole, które kształtowało taką właśnie postawę. Za tym tęsknię.
Trochę odbiegłem od imigracji:-) Jeśli będzie rozsądnie prowadzona polityka imigracyjna to proszę bardzo. Mieszkałem w akademiku z Murzynem z Senegalu, mogę mieć czarnego sąsiada, czemu nie."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 12:13 przez mycha, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Imigranci

Post autor: grassownik » 06-12-2014 12:19

"A1313 przybliż te różnice duńsko-szwedzkie okey ? z góry dzięki.

mycha oczywiście należy pochylić się nad ofiarą tych ludzi ale niestety prostolinijni ludzie w polityce zwykle przegrywają,tej dużej i tej mniejszej.
raczej oczekiwałbym jakiegoś makiawelicznego polityka,który będzie prowadził samodzielną politykę w ramach UE oczywiście,tak jak robił to na przykład Piłsudski.oczywiście można się z tą polityką zgadzać lub nie bo 2 Rzeczpospolita nie była krajem marzeń ale sukcesów takich jak COP czy Gdynia nikt temu państwu nie zabierze a warto też pamiętać z jakim debetem w listopadzie 1918 startowaliśmy i jakie było choćby bolszewickie zagrożenie w roku 1920 czy jak walczono o Wielkopolskę czy Górny Śląsk.
no ale wtedy mieliśmy wybitnych polityków jak Piłsudski,Dmowski,Daszyński,Korfanty,Paderewski,Witos,Kwiatkowski etc."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 12:19 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Imigranci

Post autor: admin » 06-12-2014 12:22

"Szwedzko-norweskie mogą być?
http://img2.cda.pl/g/127091_28ae3b7f82e ... 04324b.jpg
To raczej ściema, ale pokazuje tendencję.

Co do MPG - cały taki jest! Uzupełniłem stany w księgarni Bajka, powinny być też w MHMT. Pod choinkę akurat."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 12:22 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Imigranci

Post autor: A1313 » 06-12-2014 12:28

"Skrobnę wieczorem."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 12:28 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mycha
Posty: 226
Rejestracja: 31-10-2006 17:47

Imigranci

Post autor: mycha » 06-12-2014 19:03

"[raczej oczekiwałbym jakiegoś makiawelicznego polityka]

właśnie o to mi chodziło, takich ludzi brakuje w życiu społecznym. Ludzi z kręgosłupem moralnym, etycznym nie do złamania. Z charyzmą."
Ostatnio zmieniony 06-12-2014 19:03 przez mycha, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ